Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

awaczkobudzowska

awaczkobudzowska

Warszawa

Reżyserka, scenarzystka.
Skończyła Łódzką Filmówkę na kierunku Reżyseria ze specjalizacją Scenariopisarstwo, a także Kulturoznawstwo Starożytnych Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczyła filmu fabularnego, produkcji telewizyjnej i reklamowej. Pracowała między innymi dla TVP, TVN, domu produkcyjnego Rochstar, DigitalQest Film. Przez wiele lat współpracowała z Warszawską Szkołą Reklamy, gdzie wykładała scenopisarstwo i warsztaty filmowe. Tworzy pisząc, śpiewając, malując i filmując, ciągle ma milion pomysłów na minutę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

749 PLN z 13500 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.10.2015.

Wydaj z nami Opowieść Wigilijną dla dzieci! KSIĄŻKA+CD

O projekcie

 

POMÓŻCIE WYDAĆ MAGICZNĄ KSIĄŻKĘ :)

Zbieramy na wydanie pięknie ilustrowanej opowieści Wigilijnej z audiobookiem i polskimi kolędami!

 

 

Rok temu przed Bożym Narodzeniem nie mogłam w nocy zasnąć. W głowie wirowały mi obrazy wigilijnej bajki. Wstałam więc i zaczęłam pisać... Pisałam tak jeszcze kilka dni, aż powstała piękna, pełna fantazji bajka. Udło mi się ją dokończyć przed świętami, dzięki czemu mogłam ją opowiedzieć mojemu synkowi i siostrzeńcowi w dniu Wigilii.

Bajka opowiada o choinkowych ozdobach, które ożywają w Wigilijną noc. Głównym bohaterem jest odważny drewniany Miś, który ratuje z opresji Rafiego - metalowego renifera z czerwonym porożem. Pomagają mu jego przyjaciele: słodki Ciasteczkowy Aniołek, stary Miedziany Dzwonek, Szklana Baletnica oraz Pani Gwiazda o iście gwiazdorskim uśmiechu. 

Nie zabraknie też Świętego Mikołaja z prezentami, który nieznanym nikomu sposobem wskoczy wprost na wielką kolorową Choinkę. Sęk w tym, by całe znamieszanie nie zostało zauważone przez Marysię, która jest najmłodszą mieszkanką domu.

 

 

 

 

O PROJEKCIE i o mnie

 

Od zawsze kochałam Święta Bożego Narodzenia. Jest to miłość do czasu spędzanego z rodziną, miłość do uśmiechów i życzeń wymienianych w wigilijną noc, miłość do obdarowywania się pięknem, a także wielka miłość do całego tego zgiełku przygotowań, które ostatnio trochę straciło na wartości, poprzez działania reklamowe świata mediów.

Chciałabym, żeby każde dziecko mogło odnaleźć się w tym magicznym czasie świąt. Aby każdy dorosły i każdy malec, widząc jemiołę nad drzwiami, czy przybraną choinkę zachwycał się tak jak ja potrafię się zachwycić -  w pełni.

I ta bajka jest cała tym zachwytem, jest miłością i ciepłem, a także przypomnieniem, że święta Bożego Narodzenia to czas pięknych cudów, w które każdy z nas może przez chwilę choćby uwierzyć, żeby odpocząć od czasem trudnej codzienności.

 

 

JA

 

Na co dzień jestem twórcą, scenarzystką, reżyserem, ale przede wszystkim - Mamą sześcioletniego Mikołaja  :) (Jego imię nie jest przypadkowe). Jeśli uda się wydać ilustrowaną książkę dzięki WASZEJ pomocy, oboje niezmiernie się ucieszymy. 

Moje doświadczenie zawodowe sprawdzicie na stronie: 

https://www.linkedin.com/profile/view?id=AAMAABTbVz4BVPzfMyTtmCVuIIG7XdpEwhflrGk&trk=hp-identity-name

Polecam materiał o drzewku świątecznym!

 

 

 

 

 

DLA KOGO?

 

Najbardziej potrzebują świątecznego zachwytu dzieci, bo co raz zostanie zasiane, może trwać już w nieskończoność. (Jestem tego najlepszym przykładem). Dlatego chcę wydać tą bajkę i rozesłać do wszystkich maluchów, które z wielu złożonych przyczyn mogą swoje święta spędzać w niedostatku domowego ogniska. MOŻECIE MI W TYM POMÓC.

 

 

Chciałabym, aby bajka trafiła przed kolejnymi świętami do wielu placówek dziecięcych, takich jak szpitale, domy dziecka, czy domy zastępcze. W zależności od zebranych środków powstanie tyle książek ile miejsc, do których powinny one trafić. Sami wybierzecie ośrodek, który chcecie obdarować. 

 

 

 

Równanie wyjaśniające:

Zakup jednej bajki = jeden uśmiech 

Zakup 2 bajek, jednej dla siebie, jednej do ośrodka = :):):):):):):):):):):):):):):):)...

 

To od WAS zależy ile książek zostanie rozesłanych do ośrodków. Poczujcie radość i satysfakcję z zakupu książek dla potrzebujących dzieci. 

 

CO JESZCZE?

 

Po przeczytaniu bajki, kilka niesamowitych osób zgodziło się dołączyć do projektu! Jeśli TY też chciałbyś/chciałabyś pomóc zapraszam do kontaktu! 

awaczkobudzowska@gmail.com

 

  • Ilustracje

Bajkę zilustruje wspaniały twórca, kobieta której koloryt i siła przekazu obrazów zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia - Ania (Sha Mia).  Jej prace znajdziecie na stronie SZTUKASERCA.com. Tworzy zarówno obrazy olejne, grafikę i ilustracje, także na zamówienie. Zachęcam do odwiedzenia jej strony na FB. (https://www.facebook.com/SztukaSerca)

"Jestem kim Jestem - tego wyrazem jest moje malarstwo. Od zawsze byłam zakochana w sztuce i artystycznej ekspresji. Idąc w tym kierunku musiałam przełamać dużo stereotypów i pójść na przekór logice, którą sugerował mi otaczający "poukładany" świat. 

Spełnienie, które odnalazłam i zgłębiam z wciąż rosnącą miłością do siebie, życia i wszystkiego co mnie otacza, jest moją najwyśmienitszą nagrodą. Moje kreacje płyną z połączenia z Duchem, z tym co poza iluzją... Moją pasją jest ekspansja świadomości i wychodzenie poza znane systemy wierzeń... Artystka serca, wizjonerka która sięga w nieznane."

Ania (Sha Mia)

 

 

 

 

  • Audiobook, czyli książka do słuchania

Jako twórca bajki i zawodowy filmowiec chciałabym także nagrać wersję do słuchania (AUDIOBOOKA), która wzbogacona będzie o trzy piękne polskie kolędy.

Zgodziła się je wykonanać, droga mojemu sercu mezzosopranistka         Wiktoria Zawistowska. Ta wspaniała śpiewaczka operowa swoim ciepłym głosem ukołysze do snu najbardziej strapione dziecie.

 

Wiktoria Zawistowska zdobywa od zawsze wspaniałe wyróżnienia w świecie muzyki, a jej ostatnie osiągnięcia to współpraca z filharmonią krakowską na spotkaniach - audycjach z muzyką klasyczną dla dzieci, nagranie bajki muzycznej o instrumentach muzycznych dla PWM, realizacja koncertów z klasyczną muzyką hiszpańską w opracowaniu na głos, fortepian, perkusję i gitarę klasyczną oraz wiele innych bardziej poważnych przedsięwzięć. W 2011 roku Wiktoria otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2014 stypendium artystyczne prezydenta Ełku na rok 2014.

 

Jeśli chcecie posłuchać jej głosu zachęcam do poszukania  jej na YT, poniżej wklejam jeden z jej wykonów. 

  

 

ILUSTROWANA BAJKA  Z AUDIOBOOKIEM będzie jedną spójną całością, którą dzieci będą mogły słuchać i przeglądać w tym samym czasie. To znacznie ułatwi odbiór książki w miejscach, w których nie ma dzieciom kto czytać.

 

 

NA CO ZBIERAMY?

 

Jako autorka tekstu nie potrzebuję dodatkowych profitów, a jedynie te płynące z publikacji. Cieszy mnie też perspektywa  uśmiechów dzieci. Pieniądze, które zbieram są przeznaczone na stworzenie ilustracji, nagranie audiobooka do książki, a także na wydanie odpowiedniej ilości pięknie ilustrowanych bajek. Minimalny pierwszy nakład na który zbieramy to 500 unikatowych egzemplarzy

 

80% budżetu to wydanie pięknie ilustrowanej książki z audiobookiem

(Książka + CD)

10% wysyłka i ozdoby choinkowe

10% prowizja dla portalu

 

Jeśli kwota, którą wesprzesz nasz projekt będzie równa lub większa niż 100zł, to do książki dołączymy jednego z bohaterów naszej świątecznej bajki, czyli:

 

  • Drewnianego Misia na choinkę

lub

  • Szklaną Baletnicę na choinkę

 

  

Baletnica jest wykonana z akrylu, ma błyszczące brokatowe elementy, wisi na wstążce.

Miś jest drewniany, ręcznie składany, zamówiony będzie taki jak na zdjęciu lub w ciemniejszym kolorze. 

 

 

Wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć akcję finansowo, lub udostępnić ją na swoim profilu na FB, czy przesłać do znajomych i podać dalej, serdecznie i z całego serca DZIĘKUJĘ.

Całe moje życie jest dowodem na to, że jeśli się naprawdę czegoś chce, to marzenia się spełniają.

Crowdfunding jest doskonałym narzędziem do spełniania marzeń. 

 

 

A na koniec fragment książki...

 

„Dom powoli cichł. Dzieci już w łóżkach ściśle pozakrywane kołderkami, rodzice gasili ostatnie światła w domu i tylko żarzący się kominek rzucał ciepłe błyski na stojącą w salonie choinkę. A choinka ta w tym roku była naprawdę piękna. Zielone rozłożyste drzewko, ozdobione było okrągłymi kolorowymi bombkami, w których co i rusz odbijały się brokatowe gwiazdy, złote klucze, tęczowe lizaki i kruche ciasteczka różnych kształtów. Światełka choinkowe migotały powoli w różnych barwach, a na czubku drzewka znalazła się złota pięcioramienna gwiazda, która miała wskazać Mikołajowi miejsce na prezenty.

 

Na jednej z gałązek choinki wisiał malutki drewniany Miś, którego boki były już nieco przetarte. Zwrócony był w stronę okna, za którym płatki śniegu spadając powoli z nieba zmieniały wszystko na biało. Na parapecie przyglądał się temu także duży srebrny renifer, którego czerwone poroże sięgało wysoko ponad jego głowę.

 

- Pięknie dziś – odezwał się renifer leniwie.”

 

PATRONATY MEDIALNE:

 

Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Bujak, która objęła nasz projekt patronatem medialnym. Zapraszamy do odwiedzenia jej autorskiej strony:  zapatrzonawksiazki.blogspot.com

 

Do projektu wigilijnej bajki dołączyła wspaniała Fundacja Dziecięca Fantazja. Na ich stronie internetowej znajdziecie marzenia chorych dzieci, które możecie spełnić. Zapraszamy na stronę: http://www.f-df.pl/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.10.2015 14:02