Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Król

Piotr Król

Gdynia, Polska

Urodziłem się i mieszkam w Gdyni. Przed wielu laty ukończyłem polonistykę na UG. Debiutowałem w studenckich grupach poetyckich.Po latach przerwy powróciłem do pisania. Drukowałem m.in. w "Nowej Okolicy Poetów","Piśmie Artystyczno-Literackim" w "Wiadomościach Gdyńskich". Zamieściłem zestawy utworów w almanachach MAK. W 1998r. zdobyłem Nagrodę Liścia Konwalii w konkursie im. Z.Herberta (IV Międzynarodowy Festiwal Książki w Toruniu). Uczestniczyłem w wieczorach autorskich (np.sopocki Krzywy Dom oraz kawiarnia SPATiF). W 2001r. wydałem książeczkę dla dzieci "Wiersze o ważnych sprawach".Okazała się bestsellerem wydawnictwa. Zajmuję się też twórczością plastyczną (liczne plenery i wystawy malarstwa).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2726 PLN z 10000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

27%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.11.2019.

Wiersze jak ptaki - wydanie książeczki

O projekcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

   

Jestem tu, ponieważ zależy mi na wydaniu kolejnej książki, przeznaczonej dla najmłodszych. To niezwykły odbiorca, którego wyobraźnia i wrażliwośc stanowią cenne wartości, często gubione w tzw. dorosłym życiu, gdy brak na wszystko czasu, a najmniej na wewnetrzne postrzeganie tego, co ważne. Jestem tu, gdyz myślę, że należy nasze dzieci zaopatrzyc w coś cennego, dać im na drogę życia sprawy ważne, a więc zdolnośc widzenia tego czegoś więcej. Mam najgłębsze przekonanie, że gdzies w podświadomej pamięci pozostaje w nas kwiat lektur dzieciństwa. 

Zamierzam wydać spory arkusz wierszy dla kilkulatków, które poznaja świat, relacje rodzinne, umieja okreslic swoje podstawowe potrzeby, zaczynaja bawic się w związku społeczne, odnajdują swoje miejsce w grupie. Potrafią nazwać i okazac swoje uczucia dla ludzi i zwierząt. Wiersze mają im pomóc odnaleźć siebie. Utwory powstały głownie po to, by dzieci mogły się z nimi utożsamić i odwołac sie do nich we wszystkich sferach dziecięcej aktywności. Wierszyki dotykają podstawowych kręgów i obszarów dzieciństwa, np. rodziny, zabawy (samodzielnej i w grupie), obserwacji przyrody i samych siebie. Arkusz jest kontynuacją poetycką poprzedniego, wydanego w 2001r tomiku pod tytułem "Wiersze o ważnych sprawach".Okazał się on bestsellerem wydawnictwa Bernardinum z Pelplina, które go przygotowało.

 

Ze wstępnego kosztorysu u wydawcy wynika, że potrzebujemy 10.000zł wkładu własnego, by tomik ukazał się na rynku. Zależy nam na twardej oprawie i dobrej jakości papierze by dziecko mogło długo cieszyć się książeczką. Zakładamy, że tomik w formacie A5 ( 14,8x21 cm) będzie liczył nieco ponad 70 stron ( 35 kartek). Każdemu wierszykowi toważyszyć ma barwna ilustracja. 

 

 

 

Wiele lat temu ukończyłem uniwersytecką polonistykę. Pracowałem jako nauczyciel języka ojczystego przez 37 lat. Prowadzę spokojne, rodzinne życie. Dwoje starszych dzieci dawno osiągnęło dorosłość i samodzielność. Radością mojej egzystencji są: jedenastolatka i siedmiolatek - bardzo grzeczne dzieciaczki, ukochane słonka całej familii. Pisać zacząłem w szkole średniej, a owe juwenilia na szczęście zaginęły. Dorosłe pisanie zaczęło się dopiero po studiach. Brałem udział w różnych grupach poetyckich, zdobyłem kilka nagród literackich, z których najcenniejsza był Laur Liścia Konwalii (imienia Zbigniewa Herberta) podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Książki w Toruniu.

Wywodzę się z rodziny o tradycjach plastycznych. Pradziadek, dziadek i oboje rodziców byli absolwentami Akademii Sztuk Pięknych. Druga część rodziny to poloniści, przeważnie dziennikarze lub nauczyciele.

Mieszkając we czworo- Ola, Misia, Krzyś i ja - prowadzimy nasze spokojne, dobre życie.

 

 

 

 

W razie pytań podaję adres e-mail a.krol.1@wp.pl

oraz mój nr telefonu 691-764-663

 

 

 Kilka wierszyków, które zamierzamy umieścić w nowym tomiku:

 

Wiersz tytułowy dla przyszłego tomika "Wiersze przylatują jak ptaki":

 

;                Poprzednie publikacje:

Zawsze interesowałem się twórczością plastyczną i historia sztuki. Bardzo dużo czytałem, a wśród lektur książki i albumy z zakresu historii sztuki stanowią niemałą część tego co pochłaniałem. Przeszło 30 lat temu sam spróbowałem rodzinnej drogi do plastyki. Po amatorsku maluję i rysuję, wykorzystując geny rodzinne. Nie jest to twórczość przez duże “T”, raczej drobna przyjemność wolnych chwil. Niemniej wziąłem udział w kilkunastu plenerach, miałem też okazję uczestniczyć w wielu wystawach zbiorowych i paru indywidualnych. Dlaczego więc sam nie chcę ilustrować napisanej książeczki? To zadanie dla profesjonalnego artysty plastyka. Nie dla mnie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Troszkę o terminie realizacji nagród za wsparcie:

 

*   Mailowe podziękowania, czy podziękowania na facebookowym funpage'u pojawią się 2-3 dni po zakończeniu zbiórki, jak tylko ustalimy wszystkie adresy wspierających.

* Koszulki zostaną wysłane do w terminie 3 tygodni po zakończeniu zbiórki pocztą lub kurierem po wcześniejszym ustaleniu ze wspierającym projekt.

* Tomik wierszyków  wraz z podziękowniami  zostanie wysłany do darczyńców w terminie około 1-2 tygodni od chwili wydania książeczki  

 

  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.11.2019 22:10