Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Figaj

Mariusz Figaj

Poznań, Polska

zbieracz truskawek, marketing plażowy ( lody, ogórki), doręczyciel-listonosz, transport koszowy węgla, dostawca mleka pod same drzwi, poszukiwacz chmielu, zarządca betoniarki (pomocnik murarza), kurorty nadmorskie (kelner, pomoc kuchenna, zmywak), w czasie PRL - diler półlitrówek na trasie Peweks - Ogromna Kolejka przed monopolowym, eksporter magnetofonów szpulowych (Polska-NRD), Kapsel Fabrik , szatniarz, konferansjer (cyrk uliczny, imprezy estradowe), satyryk, szef klubu studenckiego AWF "Trops", ajent kawiarenki, redaktor radia zakładowego "radio Hipolit". "- HCP Poznań, dziennikarz, , autor poradników, wydawca, organizator wystaw fotograficznych, targów ślubnych...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

751 PLN z 15000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.02.2019.

Wesele Figaja - Wielkopolanie na ślubnym kobiercu

RSS

I Ty możesz zostać wydawcą :) Dodano 21.01.2019, godz. 11:47

W zapowiedzi radiowej usłyszałem, że dzisiaj statystycznie rzecz biorąc, jest najbardziej przygnębiający dzień w roku. Wieść poniosła dalej. A dla mnie jest to dzień jak najbardziej superowy. Wiadomość o tym, czym się ostatnio zachwycam, dotarła na Łamy Gazety Kościańskiej. Zapraszam do lektury. 21 dzień stycznia, jak wspomniałem dla mnie znakomity, do tego szczęśliwe "oczko" (pierwsze w tym roku) no i przede wszystkim Dzień Babci - święto zazwyczaj dorosłych Pań i szerokiej gamy wiekowej: wnuczek i wnuków. Święto bardzo rodzinne jak i ta dzisiaj prezentowana fotografia :) Komu do licha przyszło do głowy, ze dzisiaj 21 stycznia dzień .... inny niż świąteczną aurą spowity.

http://www.koscian.net/Zostan_wspolwydawca!_,32472.html

Dodano: 21.01.2019, 11:47
Mariusz Figaj
Mariusz Figaj
Zdjęciu z wesela, które odbyło się w Kiełczewie w 1909 roku, poświecono jeden rozdział przygotowywanej do druku książki „Wesele Figaja – Wielkopolanie na ślubnym kobiercu”

Zdjęcie z wesela Jadwigi Mockówny ze Spławia i Michała Turkowiaka z Gryżyny pojawiło się na łamach „Gazety Kościańskiej” w styczniu 2003 roku. Fotografia i poświęcony jej tekst wzbudził duże zainteresowanie. Wieść o niej dotarła do Poznania, do Mariusza Figaja, który zajmuje się historią fotografii ślubnej w Wielkopolsce. Zdjęcie z 1909 roku wprost z naszej redakcji powędrowało na wystawę do hotelu Novotel Poznań, gdzie odbywały się targi ślubne. Po wystawie, jego kopia trafiła do zbiorów Mariusza Figaja.

- Stała się ważnym elementem mojej książki o Wielkopolanach na ślubnym kobiercu – mówi Mariusz Figaj. - W książce prezentuję fotografie ślubne z lat 1899 – 1972. Początek dwudziestego stulecia opisuje fotografia z wesela w Kiełczewie, które pozyskałem dzięki „Gazecie Kościańskiej”.

Fabułą książki jest zaczarowany świat fotografowanych ślubów z lat 1899-1972. Autor prezentuje sto pięćdziesiąt fotografii przeplatanych narracją o zdjęciach i ich bohaterach. Całość zamyka się w czterystu stronach. Aby książka ujrzała światło dzienne prowadzona jest zbiórka publiczna na portalu Polakpotrafi.pl

- Liczy się każda złotówka – mówi Mariusz Figaj. - Wspierający projekt kwotą 20 złotych otrzymają książkę w wersji elektronicznej. Aby stać się posiadaczem wersji drukowanej wystarczy wesprzeć projekt kwotą 50 złotych.

Są też inne atrakcje. Stając się współwydawcą można otrzymać własne monidło na tle z kolekcji „Wielkopolanie na ślubnym kobiercu”, książkę z autografem, bądź powiększenie do dużego formatu rodzinnej fotografii ślubnej.

Zbiórka prowadzona jest pod adresem polakpotrafi.pl/projekt/wielkopolanie-na-slubnym-kobiercu. Można tam też trafić za pośrednictwem strony autora: weselefigaja.pl. Zbiórka trwać będzie jeszcze trzy tygodnie. Polecamy!

Więcej o fotografii z 1909 roku i o tym, kogo udało nam się na niej rozpoznać w najbliższej Gazecie Kościańskiej.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.02.2019 22:10