Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Roger Jackowski

Roger Jackowski

Gdańsk

Współtwórca Gdańskiej Kampanii Rowerowej. Od prawie 20 lat promuje rowery w ruchu miejskim. Współautor projektu GRPiP, który otrzymał dotację 1 mln $ na budowę pierwszych, asfaltowych dróg rowerowych w Gdańsku. Rower uważa za kolejne stadium ewolucji ludzkiego szkieletu ;) a ruch rowerowy za powrót do intuicyjnej formy przemieszczania się w harmonii z przestrzenią miasta.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


88 Wspierający

100% Postęp

10030 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 07.06.2014 18:06

18 Wielki Przejazd Rowerowy

O projekcie

WIELKI PRZEJAZD ROWEROWY to...

... największa demonstracja rowerowego stylu życia w Polsce. 8 czerwca, 8 miast, 80 km głównych ulic, dwa ogromne peletony - tysiące rowerzystów. Razem jedziemy dla Rowerowej Metropolii - lepszego miejsca do życia - miasta lepszej jakości. Tegoroczny WPR to wielka manifestacja poparcia dla projektów rozbudowy infrastruktury rowerowej Aglomeracji Gdańskiej w latach 2014 - 2020. Łączne nakłady na inwestycje rowerowe na Pomorzu mogą przekroczyć 500 mln zł. Jak dużo środków uda się pozyskać, zależy również od głosu społeczności naszych miast. Pokażmy i przekonajmy wszystkich wątpiących, że...

RUCH ROWEROWY NA POMORZU TO POTĘGA!!!

 

DLACZEGO ROWER?

 Rower to sport i zdrowie, sposób na wyprawę bliską lub daleką. Czasem to modny gadżet, innym razem – okazja do zgubienia zbędnych kilogramów i zaoszczędzenia niezbędnych złotych. To także szansa na poznanie innych ludzi gdzieś na trasie... krótko mówiąc, jak śpiewa klasyk – Lech Janerka: „Rower to jest świat!”. 

 Nas jednak najbardziej interesuje rower jako codzienny, całoroczny, ekologiczny środek transportu w mieście. Kto spróbował go używać w ten sposób, ten wie, że rower to prawdziwe „siedmiomilowe buty”. Przedmiot jak z bajki, który sprawia, że wszędzie robi się blisko, a miasto staje się znacznie bardziej przyjazne. Ta prawda w ciągu ostatnich lat zyskuje w Polsce na popularności. Jednak nie zawsze tak było. I dlatego właśnie, kilkanaście lat temu rozpoczęliśmy organizowanie Wielkich Przejazdów Rowerowych.

 

O CO CHODZI? 

 Od 18 lat, w jedną z niedziel na początku czerwca, najpierw na ulice Gdańska, później Trójmiasta, a obecnie całej Aglomeracji Gdańskiej – wyjeżdżają tysiące rowerzystów. Odbywa się Wielki Przejazd Rowerowy. Jest to największa i najstarsza tego typu demonstracja rowerowa w Polsce – zarówno, jako przejazd rowerowy, jak i oddolna inicjatywa obywatelska. Co roku spotykamy się, aby wspólnie przejechać głównymi ulicami miast gdańskiej aglomeracji, zademonstrować swoją liczebność, zintegrować się i powiedzieć czego oczekujemy od władz lokalnych i regionalnych w zakresie rozwoju komunikacji rowerowej.

 Skrzydłą Trójmiasta dla Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Nagroda "Skrzydła Trójmiasta" w 2012 r została przyznana w plebiscycie portalu trojmiasto.pl organizatorom Wielkiemu Przejazdu Rowerowego. Oddano na nas 4056 głosów.

 

ZWRACAMY SIĘ DO WAS!

W tym roku po raz pierwszy zwracamy się do Was z propozycją współtworzenia naszej imprezy. Nasze przejazdy to przedsięwzięcia non profit. Od początku pozostają niezależne od władz, polityków, biznesu, a nawet – pogody. Podczas nich pokazujemy, że rowerzyści to licząca się siła, a środki publiczne przeznaczane na infrastrukturę rowerową to najlepiej wydawane pieniądze.

 

TEGOROCZNY PRZEJAZD JEST NAJWAŻNIEJSZY!

Tegoroczny przejazd jest najważniejszy w naszej osiemnastoletniej historii. Samorządy z całej metropolii przygotowują obecnie kluczowe wnioski o środki unijne na infrastrukturę rowerową w latach 2014 - 2020. Łączne nakłady na inwestycje rowerowe na Pomorzu mogą przekroczyć 500 milionów złotych. 18 WPR będzie więc wielką prezentacją projektów ubiegających się o dofinansowanie UE oraz demonstracją społecznego poparcia dla realizacji pro-rowerowych inwestycji. Jak dużo środków uda się pozyskać zależy również od głosu społeczności naszych miast. Pokażmy i przekonajmy wszystkich wątpiących, ze ruch rowerowy na Pomorzu to potęga!

 

NIE TYLKO "BLA, BLA, BLA" ;)

Wielki Przejazd Rowerowy to oczywiście nie tylko „gadanie o poważnych sprawach” – to przede wszystkim radość, przednia zabawa, ruch, kolory, dźwięki, życie towarzyskie – prawdziwa erupcja ulicznej kultury rowerowej. Głównym przesłaniem WPR jest po prostu wspólne świętowanie jazdy na rowerze. Na przejeździe zawsze dużo się dzieje. Rokrocznie organizujemy konkursy na najlepsze przebranie, gdzie społeczność rowerowa może podziwiać rewię mody nie z tej ziemi i poprzez aplauz wybrać zwycięzcę. Podczas jazdy występują muzycy na żywo oraz rozlegają się gorące rytmy wyselekcjonowane przez DJ-ów. Podczas wielkiego finału WPR organizujemy także: wyścigi kurierskie Alleycat, mecze bikepolo, testy zapięć rowerowych, koncerty muzyczne, prezentacje rowerowych gości oraz wiele innych atrakcji towarzyszących. W tym roku WPR kończy 18 lat! Z tej okazji checemy zaproponować wam udział w prawdziwym, rowerowym szaleństwie ;) A skoro szaleństwo przyjeżdża na "osiemnastkę" - nooo, to trzeba spodziewać się NAPRAWDĘ DOBREJ IMPREZY!!! ;)

 

WSPÓLNA IMPREZA - WSPÓLNE PRZYGOTOWANIA

 Bez względu na wysokość - Twoja wpłata jest ważna. Dostarczy nam niezbędnego "paliwa" do zorganizowania WPR. My budujemy scenę na WPR - ty dokładasz swoją cegiełkę. My przygotowujemy nadruki i hasła - ty zasilasz produkcję koszulek i banerów. Itd. A na koniec - wszyscy wsiadamy na rowery i okazuje się że jest nas 10 tysięcy! Możliwe? - z Twoją pomocą - oczywiście! Budżet całego WPR to kilkadziesiąt tysięcy złotych potrzebnych na: sceny, kilka zestawów nagłośnienia, tysiące plakatów, naklejek, ulotek, flag, banerów. Zabezpieczenie medyczne, techniczne i logistykę. Łączność i koordynację w 8 miastach. To dziesiątki spraw i szczegółów. Bierzemy to na siebie! Wszyscy - razem! To jak - przyłączasz się? ;)

 

A TAK BYŁO W UBIEGŁYCH LATACH

 

 

 WPR 2012

 

WPR 2013

 

ORGANIZATORZY

Gdańska Kampania Rowerowa

Rowerowy Pruszcz

Sopocka Inicjatywa Rozwojowa

Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia

Tczewska Inicjatywa Rowerowa

Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów

Federacja Organizacji Rowerowych Pomorza

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

WIĘCEJ INFORMACJI

www.facebook.com/wielkiprzejazdrowerowy

www.wpr2014.pl

88

Wspierających

10030 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 07.06.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Wpłać 1 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu!

2 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Wpłać 5 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + plakat WPR + naklejka WPR (do odbioru na przejeździe)

10 Wspierających
 
Pozostało: 479

Wpłać 20 zł lub więcej!

Wpłać 20 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + szprychówka + plakat WPR + 2 różne naklejki WPR (do odbioru na przejeździe)

21 Wspierających
 
Pozostało: 173

Wpłać 50 zł lub więcej!

Wpłać 50 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + srebrna szprychówka + koszulka WPR + plakat + 3 różne naklejki WPR (do odbioru na przejeździe)

27 Wspierających
 
Pozostało: 43

Wpłać 100 zł lub więcej!

Wpłać 100 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + srebrna szprychówka + koszulka WPR + plakat + zestaw naklejek + pamiątkowy kubek WPR (do odbioru na przejeździe)

7 Wspierających
 
Pozostało: 20

Wpłać 200 zł lub więcej!

Wpłać 200 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + dedykacja ze sceny 18 WPR + koszulka WPR + plakat + zestaw naklejek + kubek WPR + rękodzielno-recyklingowa bransoleta z dętki rowerowej z katalogu Re-Kolekcje + gadżet rowerowy (do odbioru na przejeździe)

0 Wspierających
 
Pozostało: 10

Wpłać 500 zł lub więcej!

Wpłać 500 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + dedykacja ze sceny 18 WPR + koszulka WPR + plakat + zestaw naklejek + kubek WPR + rękodzielno-recyklingowa bransoleta z dętki rowerowej z katalogu Re-Kolekcje + gadżet rowerowy + zawiesimy na głównej scenie WPR baner Twojej firmy (powierzchnia do 4 m2)

0 Wspierających
 
Pozostało: 5

Wpłać 1000 zł lub więcej!

Wpłać 1000 zł lub więcej - podziękujemy Ci w specjalnym mailu + podziękowania na Facebooku WPR + dedykacja ze sceny 18 WPR + koszulka WPR + plakat + zestaw naklejek + kubek WPR + rękodzielno-recyklingowa bransoleta z dętki rowerowej z katalogu Re-Kolekcje + gadżet rowerowy + zawiesimy na głównej scenie WPR baner Twojej firmy (powierzchnia do 8 m2) + zamontujemy 4 flagi (windery) twojej firmy na czele kolumny WPR

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 3000 zł lub więcej!

Wpłać 3000 zł lub więcej - otrzymasz od nas wyjątkową nagrodę - oryginalną statuetkę "Skrzydła Trójmiasta" którą otrzymał Wielki Przejazd Rowerowy w najważniejszym plebiscycie Pomorza (www.skrzydlatrojmiasta.pl) podczas gali w 2012 r. Poza tym otrzymasz "Złoty zestaw nagród WPR" (koszulka, kubek, gadżet rowerowy, bransoleta z katalogu Re-Kolekcje, zestaw naklejek pamiątkowych WPR, miejsce na baner twojej firmy na scenie WPR oraz ekspozycję 4 flag (winderów) na czele kolumny WPR)

0 Wspierających

O autorze

Roger Jackowski

Roger Jackowski

Gdańsk

Współtwórca Gdańskiej Kampanii Rowerowej. Od prawie 20 lat promuje rowery w ruchu miejskim. Współautor projektu GRPiP, który otrzymał dotację 1 mln $ na budowę pierwszych, asfaltowych dróg rowerowych w Gdańsku. Rower uważa za kolejne stadium ewolucji ludzkiego szkieletu ;) a ruch rowerowy za powrót do intuicyjnej formy przemieszczania się w harmonii z przestrzenią miasta.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.