Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

katarzyna.jungowska

katarzyna.jungowska

Warszawa

Wierzę w dobro i w to, że trzeba sobie pomagać. Uśmiechnij się, wszyscy jesteśmy w tym razem :)

http://katarzynajungowska.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8762 PLN z 180000 PLN

91 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2019.

WIEDŹMA Fabularny film krótkometrażowy festiwalowy.

O projekcie

Witam serdecznie wszystkich Państwa tutaj zaglądających.W naszym filmie chcemy zawrzeć realny przekaz, przestrogę: trzymaj się na baczności, bo zło czyha wszędzie, jedynie dobro i przestrzeganie zasad może nas uchronić.


Film ma trwać około 15 - 30 minut.

Zostanie wysłany na festiwale filmowe na całym świecie, będzie miał dystrybucję internetową a także telewizyjną.

 

Na pewno w życiu każdego z Was przytrafiła się sytuacja, sprawa, projekt, marzenie… które bez pomocy życzliwych ludzi nie byłoby możliwe. 

 

Bardzo Was chciałam z całego serca zaprosić do współtworzenia i dołożenia cegiełki do projektu filmu pod tytułem WIEDŹMA, który – jeżeli się uda – poniesie w świat bardzo ważne przesłanie: ocal duszę.

 

STRESZCZENIE FILMU:


Czterej policjanci w cywilu siedzą na polance nad jeziorem w lesie. Są zmęczeni po nieprzespanej nocy. Rozmawiają urywanymi zdaniami o śmierci. Przed nimi leży ciało mężczyzny.


Para nowożeńców spaceruje po lesie. Grają w ciuciubabkę. Odnajdują się w pobliżu jeziora, gdzie znajdują się policjanci i zwłoki. Nie widzą ich.


Młodzi wracają do miejsca, w którym odbywa się wesele. Jest to polana pod ogromnym drzewem. Stoły weselne przybrane nadzwyczaj wspaniale. Nad stołami wisi zadaszenie z kolorowych parasolek.

 

Na weselu widzimy przekrój całego społeczeństwa.

 

Do pana młodego podchodzi jego ojciec, informuje go o tym, że zabrakło wódki. Młody jedzie z ukochaną do najbliższej stacji po alkohol.

 

Po drodze zabierają autostopowiczów – policjantów – morderców.

 

Na stacji benzynowej Ewa słyszy swojego  nowo poślubionego męża flirtującego ze sprzedawczynią. Jest to pierwszy krok ku negatywnym zmianom w ich relacji…


Adam proponuje nowym znajomym, żeby wrócili z nimi na wesele. Mężczyźni przystają na to.


Co się dzieje dalej… dowiecie się oglądając film.

 

 

 

DLACZEGO CHCĘ ZROBIĆ TEN FILM:


Chcę zrobić ten film, aby przypomnieć, że w życiu należy być dobrym człowiekiem.

 

W dzisiejszych czasach jesteśmy zbyt zajęci pogonią za sukcesem i materialnymi dobrami, aby się zatrzymać i zastanowić nad wartością ludzkiej duszy. Wartością przestrzegania zasad. Nasz świat zapomina o tym, że najważniejsze jest niematerialne. 

 

Moja mama mówi, że ważne jest to, aby wieczorem zasypiać ze spokojnym sercem, bez wyrzutów sumienia…  A co będzie kiedy będziemy się kładli na wieczny spoczynek?


W filmie chcę poruszyć tematy grzechów i podróży duszy. Chcę pokazać, że życie jest jak test i każdy ma szansę na przejście go bez błędów, a jeżeli nie….   I tutaj wplata się wątek kina grozy…. Jeżeli nie to czeka nas sąd ostateczny.

 

KRÓTKO O FILMIE


Lęk przeraża, ale na ekranie niezmiennie fascynuje widzów – wiemy to nie od dziś. Dlaczego poddajemy się mrocznej przyjemności, jaką przynosi fikcyjne poczucie strachu zrodzone w ciemności kina? Bariera kreacji, fikcji pozwala na kontrolowane doświadczenie skrajnych emocji.


Irracjonalne zagrożenie, poczucie ryzyka straty, wątpliwości i zaniepokojenie, że świat nie jest tym, co widzimy, a mechanizmem rządzonym przez potężną i niepojętą dla nas siłę – rozbudza nie tylko indywidualne obsesje i lęki, obnaża również kondycję psychiczną społeczeństwa i paranoje drążące zbiorową świadomość.


W kulturze nadmiaru odbiorca wymaga wstrząśnięcia nim, wyrzucenia poza bezmyślną strefę komfortu, wówczas obraz, którego doświadcza, może wymusić na nim chwilę zrozumienia i zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością i naszym udziałem w kształtowaniu jej.

 

 

SKĄD TYTUŁ?


Wiedźmy to w dawnych wierzeniach istoty pół-demoniczne, pozostające w ścisłym związku z ludźmi i ich duszami. Według dawnych wierzeń ludowych i w baśniach wiedźma to kobieta mająca związek z nieziemskimi mocami, duchowo wszechwiedząca. 

 

Nasz film w zamyśle ma mieć przekaz duchowy. Niesie przestrogę dla zbawienia duszy.  Wiem, że tytuł filmu przyciągnie uwagę odpowiedniej publiczności.

 

 

ZAMYSŁ FILMU:

 

Film jest wielowarstwowy:  na poziomie podstawowym będzie to kino gatunkowe. Początek sugeruje, że to thriller; ciąg dalszy – że jest to arthouse z elementami grozy.


Odnajdziemy też przenośnie i metafory inspirowane sztuką Krzysztofa Kieślowskiego. I tutaj zaczyna się druga warstwa filmu, wszystko ma podwójne znaczenie: postaci, elementy scenografii, lokalizacja, kostiumy… zaczyna się podróż duchowa. „Uważajcie na znaki, gdyż są one wokół nas.”

 

Trochę ukrytych znaczeń z naszego filmu/plastyka obrazu:


Wesele to symbol życia. Czterej policjanci/mordercy to symbol czterech jeźdźców apokalipsy, którzy sprawują sąd ostateczny nad bohaterami. Ojciec pana młodego to sam Bóg, który wystawia parę młodych na próbę. Mamy też przenośnie scenograficzne – wesele odbywa się na piaszczystej polanie w lesie pod drzewem, dach z parasolek, wyschnięte konary drzew, piasek i goście, którzy są boso…


Pamiętajmy, że film nie jest tylko zwykłym filmem, a formą sztuki połączenia obrazu, muzyki, akcji, koloru i atmosfery.


OBSADA:

 

Tak jak już Państwo widzą: Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Rafał Olbrychski, Natalia Janoszek, Adrian Woźny, Jarosław Milner, Marek Kossakowski, Piotr Makarski i inni.

 

 

ŚWIAT JEST NASZ!

 

Wielkim wyzwaniem dla reżysera jest opowiedzenie kompletnej historii w krótkim czasie. Wybrałam formę krótkiego metrażu filmowego, ponieważ chcę film pokazać nie tylko w telewizji czy Internecie, ale także planuje wysłać ten film na najważniejsze festiwale na świecie.  Zaczynając  premierą na Sundance Film Festival w USA już w styczniu w 2020 r.

 

Największe festiwale międzynarodowe mają specjalne sekcje dla krótkich form filmowych. 

 

Także z tych festiwali można dostać nominacje do Oskara za krótki metraż. Jest też o wiele więcej festiwali filmowych dla filmów krótkometrażowych.

 

Dlatego chcę pokazać mój kunszt i reprezentować naszą Polskę na festiwalach w tej właśnie dziedzinie.

 

WSPIERAJĄCY PRZYJACIELE:


Bardzo ciężko jest pozyskać środki na kino niekomercyjne, artystyczne, bez tzw. lokowania produktu.


Do współpracy namówiłam wspaniałych artystów, przyjaciół, rodzinę, którzy wspierają mnie i zgodzili się tworzyć w imię powstania ważnego dzieła.

 

Oferują pomoc w zbieraniu funduszy na rzeczy, bez których nie da się zrobić profesjonalnie filmu. Sprzęt, wyżywienie, benzynę, pojazdy, obsługę planu, postprodukcję, tłumaczenia… 

 

 

http://www.tendom.pl/

 

Chciałam poprosić o pomoc nie tylko wszystkich Polaków, którzy wspierają, po prostu, od siebie z serca. Zapraszam także właścicieli firm i biznesów. Będzie to dla Państwa cenny zabieg PR-owy, który na ogół w filmach kosztuje o wiele więcej. Zapraszamy.

 


Mamy specjalnie dla was przygotowaną opcję sponsoringu dla firm.

 

https://www.zest.com.pl/

 

 

KRÓTKO O MNIE:

 

MIeszkałam 8 lat w USA gdzie studiowałam biznes i marketing. Pracowałam w agencjach reklamowych.  Jestem absolwentką wydziałów aktorstwa i reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Uczestniczę w produkcjach filmów i seriali. Reżyseruję reklamy i teledyski.

 

W 2008 zrealizowałam film dokumentalny „Jacek”, który był prezentowany na festiwalach filmów dokumentalnych oraz w TVP Kultura.

 

W 2010 mój scenariusz krótkometrażowej fabuły „Popatrz na mnie” został wybrany przez Studio Munka i uhonorowany dotacją na realizację w programie 30 minut. Taka okazja zdarza się tylko raz, dlatego już mi nie przysługuje.
W scenariusz „Popatrz na mnie”  uwierzyli także tacy aktorzy jak: Maciej Stuhr, Ewa Szykulska czy Izabela Kuna. Muzykę do filmu napisał Paweł Mykietyn, a kostiumami zajął się projektant i kreator mody: Tomasz Ossoliński.

 

Krótkometrażowy debiut reżyserski okazał się sukcesem docenianym zarówno przez publiczność, jak i profesjonalistów na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Polish Film Festival w Los Angeles, Cannes, FF w Young Corner, FPFF w Gdyni, Quest Europe. Film zdobył nagrodę publiczności na międzynarodowym festiwalu Quest Europe i otrzymał nominację do nagrody Jana Machulskiego za najlepsze zdjęcia.

 

W 2015 r został ukończony mój pełnometrażowy film. Scenariusz do filmu „5-te Nie Odchodź” został napisany przez producenta filmu Eryka Stępniewskiego i scenarzystę Wojciecha Lepiankę, autora scenariuszy takich filmów jak „Mój rower”, „Edi” czy „Mistrz”.

 

Tym razem w obsadzie gościli Daniel Olbrychski, Łukasz Simlat, Michalina Olszańska, Grażyna Szapołowska, Halina Skoczyńska. Zdjęcia zrealizował Piotr Śliskowski. Muzykę skomponował Paweł Mykietyn, a kostiumy przygotował Maciej Zień. Film „5-te nie odchodź” miał swoją premierę podczas edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego w roku 2014. Pełnometrażowy debiut fabularny był pokazywany podczas festiwalu w Chinach.

 

Za ten debiut otrzymałam nagrodę Janusza „Kuby” Morgensterna „PERSPEKTYWA”. „Perspektywa” to nagroda przyznana za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość. W kapitule przyznającej nagrodę zasiadają: Krystyna Cierniak-Morgenstern, Jacek Bromski, Andrzej Kotkowski, Michał Kwieciński, Juliusz Machulski i Grażyna Torbicka. Fundatorem nagrody „Perspektywa” jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Obecnie realizowany jest film na podstawie mojego pomysłu: Biografia Zenka Martyniuka.

 

Tak jak to jest tematem komercyjnym i stosunkowo łatwo na to znaleźć inwestorów, tak kino artystyczne, pomimo, że z bardzo ważnym przekazem, niestety jest niszowe i nie interesujące jako produkt, na którym się zarabia pieniądze. Nie mniej jednak bardzo ważne dla kultury i sztuki.

 

Wraz z moimi przyjaciółmi chciałam poprosić wszystkich Państwa o wysłanie przysłowiowej złotówki na film.

 

Jeżeli nam się uda wszyscy Państwo będziecie mogli zobaczyć nasz film na oficjalnym fanpage WIEDŹMA na facebooku, zaraz po tym jak odwiedzimy festiwale filmowe.

 

Zapraszamy do śledzenia losów  naszego filmu WIEDŹMA na facebooku:

https://www.facebook.com/wiedzma123

 

 

 

Jeżeli uda nam się zbiórka ruszamy ze zdjęciami jeszcze tego lata.

 

Planujemy wtedy oficjalną medialną premierę w Styczniu 2020.

 

Nagrody będą wysłane zaraz po skończeniu prac nad filmem. Czyli najprawdopodobniej znajdą się u Państwa jeszcze przed świętami.

 

CZEGO MOŻEMY DOKONAĆ JEŻELI ZBIERZEMY FUNDUSZE:


180 000  Możemy zrobić film. Mamy na sprzęt, przygotowania do filmu, okres zdjęciowy i postprodukcję obrazu i dzwięku. Wszyscy pracują w niższych niż rynkowe stawki. Do pomocy angażujemy zawodowców przyjaciół i poleconych zdolnych ludzi, którzy chcą się wykazać swoimi umiejętnościami.

 

210 000  Dodatkowo możemy ulepszyć postprodukcję dźwięku i obrazu wchodząc do najlepszych firm oraz udźwiękowienie Dolby Surround

 

235 000  Do tego możemy jeszcze nagrać postsynchrony po angielsku, tak aby nasz film był jeszcze lepszy w odbiorze na festiwalach.

 

300 000 Płacimy wszystkim normalne rynkowe stawki.

Bardzo dziękuję za uwagę i czas poświęcony na przeczytanie tego projektu.

 

Chcę, aby nasz film WIEDŹMA niósł bardzo ważną wiadomość całemu światu, przestrogę: trzymaj się na baczności, bo zło czyha wszędzie, a jedynie dobro i przestrzeganie zasad może nas uchronić.

 

Może właśnie Polska powinna pokazać tę wiadomość światu? 

 

Mocno wierzę w to, że POLAK POTRAFI

 

dziękuję i do zobaczenia

 

Katarzyna Jungowska

Instagram

http://katarzynajungowska.com

https://www.facebook.com/katarzyna.jungowska

 

NAGRODY, KTÓRE UDOSTĘPNIAM Z GÓRY

licząc na to, że spodoba się film i dostanę od Państwa prezent w formie dotacji na nasz film:

 

5PLN - mój film dokumentalny JACEK

 

 

10 PLN - mój film krótkometrażowy "POPATRZ NA MNIE"

 

 

 15 PLN - mój pełnoetrażowy debiut; "Piąte, nie odchodź"

Tego filmu niestety nie mogę udostępnić za dramo gdyż prawa ma do tego tylko dystrybutor filmu. Ale jeżeli są Państwo ciekawi to zapraszam:

 

https://vod.pl/filmy/piate-nie-odchodz-online/bljp32g

 

 

 Jeszcze raz serdecznie dziękuję, pozdrawiam i zapraszam.

 

 

 

Zapraszam do udostępniania tej strony na Facebook, instagram itp...

Proszę, jeżsli się Państwu pomysł podoba, podaj dalej tę zbiórkę.

 

Media o Twoim projekcie:

mrozny-styczniowy-dzien-2020-roku-czas-wiedzmy

altao.pl | 2019-04-23

Już kroczy w naszym kierunku, już prawie jest w zasięgu wzroku. Nie bójmy się i pozwólmy jej wejść do domu, kiedy zmarznięta zapuka do drzwi...

Bielska aktorka obok Olbrychskiego i Szapołowskiej. Brawo Natalia!

www.bielsko.biala.pl | 2019-04-23

Bielszczanka Natalia Janoszek, znana głównie z filmów produkowanych w Bollywood, nie chce spocząć na laurach. Wciąż się rozwija i sięga po nowe wyzwania. Teraz ma zagrać w filmie obok Daniela Olbrychskiego i Grażyny Szapołowskiej. Natalia prosi o wsparcie dla krótkiego dokumentu o sensie życie.

Córka Grażyny Szapołowskiej zbiera pieniądze na film i prosi o wsparcie. Wierzę w to, że damy radę

plejada.pl | 2019-04-16

Katarzyna Jungowska postanowiła zebrać pieniądze na swój kolejny film pt. \"Wiedźma\". Córka Grażyny Szapołowskiej założyła więc specjalną zbiórkę. - Wierzę w to, że Polak potrafi i damy radę wspólnie zrobić film, który będzie reprezentował Polskę na największych festiwalach ....

news Janoszek powiedziała za wiele!? Dwóch Olbrychskich w jednym filmie!

przeambitni.pl | 2019-04-16

Natalia Janoszek zagra w filmie z legendami kina! Natalia Janoszek po raz kolejny wybiera się do Cannes, gdzie przyznaje chciałaby kiedyś odebrać nagrodę. Jednak wszystkie statuetki filmowe mają dla niej takie same znaczenie, bo są wyróżnieniem za pracę, niezależnie od wielkości festiwalu. Teraz

Znane gwiazdy proszą o pieniądze

www.se.pl | 2019-04-04

Zbigniew Zamachowski, Grażyna Szapolowska, Daniel Olbrychski...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2019 22:10