Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

widma.antakii

widma.antakii

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5271 PLN z 5000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2019.

Widma Zapomnianej Planety - NeoWestern

O projekcie

Witaj w NeoWesternie, czyli Westernie 2.0! Nowatorska książka czeka na premierę, a ja liczę na Twoje wsparcie.

Przez ostatnie miesiące pracowałem nad projektem, któremu oddałem się bez reszty. Chciałem, by do popkultury powróciły sześciostrzałowe rewolwery, długie wymiany spojrzeń oraz łowcy nagród w ubrudzonych płaszczach. Wszystko to jednak bardziej w konwencji s-f i fantasy, a nie tej klasycznej. NeoWestern nie dzieje się na amerykańskich preriach, tylko...

GDZIEŚ W ODLEGŁEJ GALAKTYCE.

Spełniłem swoje marzenie i połączyłem w jednej powieści gatunki, którymi fascynowałem się od dzieciństwa. W ten sposób powstała książka Widma Zapomnianej Planety - czyli wspomniany NeoWestern. Książka jest już napisana, przeszła przez redakcję i korektę, a obecnie trafiła do składu. Pozostaje już tylko druk i właśnie do realizacji tego ostatniego etapu chciałbym serdecznie zaprosić Ciebie. Zostań współwydawcą Widm Zapomnianej Planety i pomóż mi wypromować nowy gatunek.

Kilka słów o fabule książki:

Gdy pionierzy dotarli do wybrzeża Błękitnego Kontynentu, powitało ich bezchmurne niebo, rdzawe stepy, terakotowi ludzie i gigantyczne ważki o zdeformowanych, ludzkich twarzach. Nie spodziewali się, że wtargnęli na ziemię, którą miliony lat temu zamieszkiwały potężne istoty.
Czterysta lat później wrobiony w morderstwo Ariston Redd odkrywa, że jest wart znacznie więcej, niż wyznaczona za niego nagroda na liście gończym. Wszystko przez podążające za nim krok w krok widmo tajemniczej kobiety. Z początku milcząca, cierpiąca na amnezję, wkrótce odkrywa przerażającą prawdę o sobie. W jej rękach spoczywają losy całej cywilizacji.

Okładka tego - mam nadzieję - oryginalnego crossoveru prezentuje się tak:


Stworzył ją utalentowany opolski grafik Jacek Laskowski, który świetnie uchwycił w niej klimat powieści.

Do napisania książki zainspirowały mnie także książki takie jak: „Diuna” Herberta, „Boża Maszyneria” McDevitta, twórczość Glukhovskiego, Aldissa, Dicka czy Mieville’a. Nie mogę zapomnieć także o serii gier Final Fantasy z moją ulubioną VII odsłoną oraz o kultowych komiksach mojego dzieciństwa: Thorgalu i Ekspedycji.Dlaczego zdecydowałem się na crowdfunding? Bo głównie dzięki takim akcjom, nieco skostniały rynek się rozwija. Kiedyś myślałem, że jedyna słuszna droga prowadzi przez wielkie wydawnictwa i korporacje. Czasy się jednak zmieniły. Dziś widzę, że najfajniejsze rzeczy zaistniały właśnie dzięki crowdfundingowi. Postanowiłem zatem wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać, że Polak Potrafi!

 
Nowy Rok, nowe rozdanie. Wydanie mojej pierwszej papierowej książki już w lutym - oto mój cel. Brakuje mi 5000 złotych, aby spełnić marzenia. Liczę na Waszą pomoc! Pokażmy, że na rynku jest miejsce na książki spoza mainstreamu. 


Książka ma 400 stron i jest pierwszym tomem z cyklu. Osiągnięcie celu pozwoli mi na druk 1000 egzemplarzy. A co gdy przekroczymy cel? Po pierwsze? Padnę z wrażenia! A gdy się w końcu podniosę, będę mógł zwiększyć nakład lub przynajmniej w części opłacić wydanie drugiego tomu. Tak, tak, po wakacjach nadciąga kontynuacja!

Parę słów o nagrodach. W zależności od wpłaty możesz liczyć na:

  • Papierowe wydanie książki wraz z osobistą dedykacją
  • E-Booka
  • Unikatowy kubek z ilustracją z okładki
  • Wpis na ostatnią stronę książki w sekcji „poszukiwani żywi lub martwi”.
  • moją dozgonną wdzięczność:)A teraz o mnie. Nazywam się Łukasz Pośpiech, jestem redaktorem, copywriterem, kręcę i montuję filmy. Przede wszystkim jednak uważam się za człowieka żyjącego w książkowym wieloświecie, w wolnych chwilach poszerzającym jego ogromne uniwersum. Poza tym jestem zapalonym rowerzystą, core’owym graczem od maleńkości i miłośnikiem Meksyku, który swoją scenerią najbardziej przypomina mi Błękitny Kontynent, gdzie toczy się akcja powieści:)

Zapraszam na Dziki Zachód, jakiego jeszcze nie było!

P.S Nagrody będę wysyłał w ciągu miesiąca od otrzymania książek z drukarni.

P.S 2. W zakładce aktualności próbka tekstu, podląd składu oraz linki do mediów, które napisały o Widmach Zapomnianej Planety.

 

Skontaktuj się ze mną mailowo: widma.antakii@gmail.com lub odwiedź fanpage projektu: https://www.facebook.com/widmazapomnianejplanety/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2019 22:10