Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Michał Małachowski

Michał Małachowski

Gorlice

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Anna Mucha

Anna Mucha

Gorlice, Polska

martynalenard

martynalenard

Gorlice, Polska

Kuba Wszołek

Kuba Wszołek

Gorlice


1691 PLN z 10000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 03.12.2017 22:10

Spraw, aby Ćmy rozwinęły skrzydła!

O projekcie

Cześć!

 

Grupa Filmowa "ĆMY" założona została 8 sierpnia 2017 roku i od tamtego momentu, działając w Gorlickim Centrum Kultury nieprzerwanie się rozwija. Zrzesza ludzi głównie z Gorlic i okolic, ludzi ambitnych, kreatywnych i gotowych do działania. Na początku było ich sześcioro, teraz jest niemal pięć razy tyle. Jednak żeby utrzymać to tempo rozwoju i dalej "lecieć" potrzebują Twojego wsparcia. 

 

Dlaczego jesteśmy Ćmami? Bo lecimy w kierunku naszej pasji niczym ćmy do światła ;)

 

 

 

 

Nasz pierwszy projekt to serial grozy utrzymany w stylizacji lat 80. Kolorowe stroje, szalone fryzury i ogólna beztroska to rzeczy, które zobaczysz na ekranie, a to wszystko doprawione dreszczem emocji i strachu. "Krótka historia o biwaku" to nasz hołd dla oldschoolowych horrorów klasy B jak i samych lat 80. XX wieku. Historia opowiada o piątce przyjaciół, która pewnej chłodnej nocy postanawia wybrać się na nocny biwak w lesie. Jest ognisko a przy ognisku są mrożące krew w żyłach opowieści, jednak z każdą kolejną historią otaczająca naszych bohaterów rzeczywistość zmienia się, upodobniając się do snutych przez nich opowieści. 

 

Ma być strasznie, ale widz niejednokrotnie uśmiechnie się podczas seansu. Nic lepiej nie rozładowuje napiętej atmosfery niż rubaszny żart w odpowiednim momencie. Do tego samego wniosku dochodzą nasi bohaterowie świadomie ignorując otaczające ich nadprzyrodzone zjawiska.

Czy wyjdą na tym dobrze? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zagłębić się w snute przez nich opowieści...

 

Nagrania rozpoczynamy w listopadzie 2017 i jeśli uda nam się zebrać niezbędne fundusze efekty naszej pracy pojawią się w pierwszej połowie stycznia. Jednak tylko od Ciebie zależy czy wszystko pójdzie po naszej myśli :D

 

 

 

Jesteśmy amatorami, jednak każdy z nas posiada pewne doświadczenie w zakresie aktorstwa i szeroko pojętej kinematografii. W swoich produkcjach poruszać chcemy istotne moralnie i społecznie tematy, naszą największą inspiracją są ludzie i sytuacje, które spotykamy na co dzień. A to wraz z nutką szaleństwa i dużą dozą kreatywności daje mieszankę wybuchową.

 

 

"Ćmy" w niemalże pełnym składzie ;)

 

Reżyserem oraz współtwórcą scenariusza jestem ja, Michał Małachowski. 19 letni chłopak, który pewnego dnia postanowił po prostu zacząć robić filmy i tak właśnie powstały ĆMY. Za sobą mam kilka szkolnych projektów filmowych oraz wieloletnie zamiłowanie do kinematografii. Pracując w naszej grupie czuję, że robię to co kocham i chciałbym abyś Ty, drogi Czytelniku również pokochał to co robimy, a nawet został częścią tego przepełnionego pasją przedsięwzięcia.

 

 

Nasi aktorzy to ludzie działający od kilku lat w grupach teatralnych jak i również kompletni amatorzy. Jednak wszyscy obdarzeni są niesamowitym talentem, o którym już wkrótce sam będziesz się mógł przekonać. Przedstawię ich pokrótce ;)

 

 

Na zdjęciu nasze wspaniałe aktorki...

 

A oto aktorzy wcielający się w role główne!

 

Julia Konopka - występuje jako Jolka - 15 letnia uczennica gimnazjum, działająca również w Gorlickiej Grupie Teatralnej "Promień". Zakręcona miłośniczka dobrej książki, japońskiego anime, amerykańskiego kina i brytyjskich seriali. Poza odgrywaniem jednej z głównej ról jest również jednym z trzech twórców scenariusza do "Krótkiej historii o biwaku".

 

Karolina Tomasik - odtwórczyni roli Lidki - w "Ćmach" jest od samego początku, 15 letnia, ale niesamowicie kreatywna osoba. Podobnie jak Julia udziela się również w "Promieniu".

 

Martyna Lenard - gra Renatę - świeży "nabytek" naszej grupy. To jej pierwszy raz jako aktorka, jednak brak doświadczenia nadrabia zaangażowaniem, ciężką pracą i systematycznością. Dodatkowo prowadzi popularnego bloga lifestyle'owo-modowego.

 

Dominik Mrozek - wciela się w postać Jacka - podobnie jak Julia i Karolina udziela się w "Promieniu". W "Ćmach" od założenia, gdzie był istnym rodzynkiem - jedynym męskim aktorem.

 

Eryk Dyląg - serialowy Sławek - od wielu lat działa w teatrze. Scena, publiczność czy kamera nie są mu straszne. Prywatnie mój znajomy od przedszkola :D

 

Żeby nie zdradzać zbyt wiele pozostałe role pozostaną tajemnicą aż do dnia premiery ;) 

 

 ...i równie wspaniali aktorzy :D

 

Pozostali aktorzy niech przedstawią się sami :D

 

Oliwia Świątek -  zwana też Iskierką! Nieubłaganie zbliżam się do 18 lat, dlatego proszę uważać na drogach. W moim życiu to pasje są napędem. Kocham muzykę, teatr, taniec, sport, śpiew, fotografie i grupę Ćmy 

 

Julia Machowska - Uwielbiam czytać książki, oglądać filmy. Moje plany na przyszłość nie są jeszcze zbyt precyzyjne. Ale chce być aktorką, to na pewno. Bo dzięki temu mogę być kim chce, przede wszystkim sobą ;)

 

Julia Kaczmarczyk - Większość mojego czasu pochłania nauka, spotkania z przyjaciółmi, seriale i wymyślanie historii. Jestem dzieckiem Gorlickiego Centrum Kultury - obeznana ze sceną od najmłodszych lat :D Swoją przyszłość prawdopodobnie wiążę z rzeczami artystycznymi typu wizaż itp. 

 

Julia Kuryło - Odkąd pamiętam uprawiam sport, często jestem na siłowni. Gdy skończyłam szkołę muzyczną zaczęłam udzielać się w teatrze. Dużo czasu poświęcam na próby. W przyszłości planuję studia na uczelni wojskowej.

 

Kamila Gucwa - Moimi głównymi zainteresowaniami są muzyka i sport. Bardzo lubię grać na pianinie, śpiewać oraz czytać książki. Skończyłam szkołę muzyczną, dlatego też ciągnie mnie w kierunku artystycznym. Chodzę do liceum na profil biologiczno - chemiczno - matematyczny, ale mimo tego nie mam jeszcze ściśle sprecyzowanych planów na przyszłość.

 

Diana Majerska - mam 16 lat chodzę do drugiej klasy liceum, więc większość mojego czasu pochłania nauka. W wolnym czasie uwielbiam pływać, chodzić do kina, czytać książki, spotykać się z przyjaciółmi, śpiewać, oglądać seriale i oczywiście udzielać się aktorsko :D

 

Patrycja Klara - Wiele mojego czasu poświęcam na naukę, jednak w wolnej chwili najchętniej spotykam się z przyjaciółmi, uprawiam sport, oglądam seriale i słucham muzyki.  Nie jestem jeszcze zdecydowana, co do moich planów na przyszłość ;')

 

Oliwia Tarsa - Mój wolny czas wypełnia głównie nauka. Moje zainteresowania to historia oraz aktorstwo, z którymi wiążę swoją przyszłość :D

 

Bartek Stój - za kilka dni będę miał 15 lat. Lubię czytać, uwielbiam słuchać muzyki. Staram się dobrze uczyć. W przyszłości zamierzam dostać się do szkoły wojskowej i to chyba tyle :)

 

Wiktor Tenerowicz - moje hobby to aktorstwo, Kocham grać na scenie jak i w telewizji. Kocham podróżować, zwiedzać nowe miasta, często biorę przyjaciół w nowe miejsca. Moja przyszłość to będzie jeden wielki „spontan”, nie mam jasno określonej drogi.

 

 Jednak film to nie tylko aktorzy, równie istotni są Ci, których na ekranie nie zobaczycie. Powitajmy ich gromkimi oklaskami!

 

 

Z oczywistych względów ich zdjęć tutaj nie zobaczycie, ale niech o ich kunszcie świadczy to jak dobrze wyglądają zdjęcia, które oglądać możecie zarówno tutaj jak i na naszym Facebooku :D

 

Karol Pasiut - lat 27, na co dzień programista, dorywczo nauczyciel, a po godzinach pasjonat kina. Interesuję się szeroko rozumianą produkcją filmową, od pisania scenariusza, aż po montaż. Ćmy dają mi unikatową możliwość wyszaleć się w temacie.

 

Dominik Boroń - W tym roku zdałem maturę, ale na studia wybieram się dopiero za rok. Planuję iść w kierunek montażu filmowego, celuję w Łódzką filmówkę. W wolnym czasie lubię spotkać się ze znajomymi, poimprezować, również pogłębiam wiedzę o montażu filmowym, efektach specjalnych etc. Jestem kinomanem (przynajmniej tak sądzę), dużo czasu poświęcam serialom i różnym produkcjom filmowym. To chyba tyle. Życzę miłego wieczoru :D

 

Paulina Palusiewicz - Chodzę do liceum, mam 16 lat. Jazda na deskorolce to naprawdę super sprawa, uwielbiam ten sport (mogłabym jeździć cały czas). Interesuje się fotografią, oglądam dużo filmów i seriali. Jeszcze nie wiem kim chcę być w przyszłości, dlatego właśnie wybrałam liceum ;)

 

Tych dwóch jegomościów pozwolę przedstawić sobie sam, oto przed Państwem duet Jakub&Kuba!

 

Jakub Karp i Kuba Wszołek - autorzy pierwszej sesji zdjęciowej Ciem, fotografowie z prawdziwego zdarzenia niejednokrotnie poświęcający własny sen tylko po to, aby efekty ich pracy były gotowe na czas :D

 

 

"Krótka historia o biwaku" to ich scenopisarki debiut, jednak dziewczyny naprawdę dały radę łącznie tworząc 3 z 7 odcinków tego widowiska :D

 

Julia Konopka - tę koleżankę już znacie, jak widać poza aktorstwem uwielbia również tworzyć historie ;)

 

Julia Machowska - osoba niesamowicie konkretna, pomysłowa i zdeterminowana. Chętnie niesie pomoc przy każdym aspekcie pracy naszej grupy, podobnie jak jej koleżanka "po fachu" w naszej grupie pełni również rolę aktorki :D

 

... i inni.

 

No chyba nie myślałyście, że o Was zapomniałem dziewczyny :D

 

 

Moje prawe ręce (to zabrzmiało dziwnie). Mimo tego, że dziewczyny w naszej grupie pełnią odmienne role mają już doświadczenie w prowadzeniu grupy dwukrotnie zastępując mnie podczas prób, chapeau bas!

 

Ania Mucha, nasz kierownik planu i specjalista ds. organizacji. Niezastąpiona, zawsze gotowa do działania i niejednokrotnie sprowadzająca mnie na ziemię. Półprofesjonalnie zajmuje się śpiewem, uwielbia górskie wędrówki oraz taniec pod każdą postacią, szczególnie ten w deszczu.

 

Gaba Bodziony, charakteryzatorka oraz kostiumograf Ciem. Tak, wszystkie stroje, które możecie zobaczyć na zdjęciach zdobiących ten projekt to jej dzieło :D Prywatnie zagorzała fanka książek, głównie fantastyki, pasjonująca się teatrem, w którym to gra już od kilku lat oraz tańcem, nowoczesnym jak i współczesnym. Miłośniczka każdej formy aktywności fizycznej - biegania,  pływania, jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach. Marzycielka, stawiająca sobie za cel wielkie podróże oraz podbijanie górskich szczytów.

 

 Zaniżam wartość estetyczną zdjęcia, tak wiem.

 

 To już wszystkie Ćmy. Przejdźmy więc do sedna sprawy. 

 

 

Na start pozwolę sobie na trochę prywaty.

 

Nie będę ukrywał, "Ćmy" powstały przez przypadek. Jeden ze szczęśliwszych przypadków w całym moim dotychczasowym życiu. Ja po prostu chciałem zrobić film do portfolio na studia. 

Ale gdy zacząłem pracować z tymi wspaniałymi ludźmi zrozumiałem, że wspólnie zrobić możemy o wiele więcej niż pojedynczy film. I tak właśnie każdą wolną chwilę zacząłem poświęcać tej grupie. Wieść o nas poszła w świat i nim się zorientowałem zarządzałem grupą niemalże 30 osób. I co najpiękniejsze moje Ciemki w 100% oddają się temu, co robią. Dlatego właśnie nie proszę Cię o wsparcie nas, jako grupy filmowej. Proszę Cię o wsparcie nas, jako idei dążenia do pasji poprzez zaangażowanie i ciężką pracę. Proszę Cię abyś wsparł nasze marzenie.

~Michał Małachowski

 

A teraz niech Ćmy wypowiedzą się same czym dla nich jest ta grupa ;)

 

Co to znaczy być ćmą?  Dla mnie jest to spełnianie swoich pasji. Taka podróż do światła. Jedną z nich jest dla mnie właśnie film. Od dziecka interesowałam się aktorstwem.  Nie jestem pewna, czy mogłabym zostać zawodową aktorką, ale lubię to, że dzięki aktorstwu mogę się stać kim tylko zechcę. Jako osoba z bogatą ( jak mówi moja mama słysząc kolejną wymówkę) wyobraźnią spełniam się również w naszej ćmiej rodzince, jako jedna ze scenarzystów. Nie jest to łatwe, ale pomaga mi się to rozwijać i poznać wiele niesamowitych osób Jestem dumna z bycia ćmą i mam nadzieję, iż wszyscy wkrótce staniemy w świetle reflektorów.

~Julia Konopka

 

Zostałam Ćmą. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - w życiu stawiam na rozwój osobisty, a ta grupa jest w stanie mi pomóc. Uwielbiam wyzwania, pozytywnych i ambitnych ludzi oraz pełen profesjonalizm (tego również już mam pod dostatkiem). Każda próba, którą odbywamy, wprowadza w moje życie coś nowego, jest to moment, gdy artyzm bierze górę i można się wykazać. Dzięki naszej grupie filmowej poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogę dzielić swoje pasje. Jestem dumna z bycia Ćmą.

~Martyna Lenard

 

 Czym jest teatr, kino, filmy sztuki? Czym są scenariusze, rekwizyty? Czym wreszcie jest aktorstwo?... Aktorstwo to sztuka, w której można być każdym, dosłownie każdym! Można pokazać nim swoją drugą twarz... I dlatego powstają grupy takie, jak nasze Ćmy. Jesteśmy ludźmi, o niezliczonej ilości twarzy, a każda z nich zasługuje na swoje pięć minut. Ale żebyśmy mogli zasłynąć kiedyś, musimy zacząć już teraz. I w tym tkwi nasza prośba. Pomóż nam wystartować i wzbić się ponad wszystkich.

~Julia Machowska

Zostałam Ćmą całkiem przypadkowo. Pewnego dnia, przeglądając portal społecznościowy zobaczyłam ogłoszenie na temat produkcji filmu, szukali osób, które chcą wziąć udział w projekcie. Pomyślałam, czemu nie? Była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Nowe znajomości, cudowni ludzie i wspólne pomysły, to coś czego brakowało mi w moim codziennym i monotonnym życiu. Jestem szczęśliwa, że trafiłam do tak wspaniałej i zdolnej grupy.

~Patrycja Klara

 

Teraz znasz już nas i nasze motywacje. Pozwól, że opowiem teraz co nieco o tym na co przeznaczymy pieniądze, jeśli uda nam się je zebrać ;)

 

Stety lub niestety wszyscy jesteśmy perfekcjonistami, więc chcemy, aby to co wychodzi spod naszych rąk było możliwie najwyższej jakości. Doszliśmy do momentu, w którym ciężka praca oraz zaangażowanie nie wystarcza i potrzebujemy kilku miedziaków na dalszy rozwój. 

 

Tak więc budżet tego projektu przeznaczymy na szlifowanie naszego warsztatu, czyli zakup kamer (w tym osprzętu do nich), oświetlenia, materiałów potrzebnych do charakteryzacji i wykonanie kostiumów. "Krótka historia o biwaku" jest naszym pierwszym projektem, ale na pewno nie ostatnim. Kolejne scenariusze już "się piszą". Jednak właśnie aktualnie realizowana przez nas historia pozwala nam na integrację, wzajemną naukę oraz zdobycie doświadczenia poprzez praktykę ;)

 

Oczywiście, jeśli postanowisz zaangażować się w nasze działanie nie pozostaniemy dłużni. Podziękujemy Ci w postaci unikatowych fotek z planu, naszej koszulki, podpisanej przez nas wersji scenariusza czy choćby symbolicznego uścisku dłoni :D Nagrody zostaną rozesłane wyłącznie na terenie Polski po premierze.

 

Minimalizm to klucz, nie uważasz? :D

 

To jak, lecisz z nami?

 

~szef chmary

Michał Małachowski

 

Media o Twoim projekcie:

Są jak ćmy, które lgną do sztuki

www.gazetakrakowska.pl | 2017-11-09

Mają po naście lat, energię i chęć do pracy. Założyli grupę filmową, napisali scenariusz serialu. Brakuje im dziesięć tysięcy złotych na realizację. Potrzebują wsparcia, gwarantują pracę choćby w pocie czoła!

Pracują ciężko, efekty już są - chcą więcej!

halogorlice.info | 2017-11-07

Chcą nakręcić film - marzenie jakich wiele, ale TO jest jedyne w swoim rodzaju! Młodzi ludzie Tworzący grupę \"Ćmy\" pracują ciężko, ale są w tym niesamowici - czy zrealizują swój plan?

Ćmy proszą o pomoc!

www.gorlice.pl | 2017-11-06

Grupa filmowa „ĆMY” działająca w Gorlickim Centrum Kultury prosi o wsparcie! W ciągu miesiąca chcą zebrać 10 000 zł na realizację filmu. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu Polakpotrafi.pl. Liczy się każda złotówka!

Kręcą Cię filmy? Wstąp do Ciem

gorlice24.pl | 2017-09-05

Jesteś zainteresowany produkcją filmu? A może chciałbyś w takowym wystąpić? Grupa Filmowa \"ĆMY\" zaprasza w swoje szeregi!