Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundusz Natalii Partyki

Fundusz Natalii Partyki

Warszawa

Fundusz Natalii Partyki - to wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych sportowców, borykających się z różnymi trudnościami w rozwoju swojej kariery. Fundusz to stypendia, ale też specjalistyczne warsztaty dla zawodników w całej Polsce i portal dla młodych sportowców, którzy są gotowi stać się kimś Wielkim (http://blogstartowy.pl/)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8057 PLN z 8000 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.07.2019.

Warsztaty i nowoczesne badania dla młodych sportowców

O projekcie

Fundusz Natalii Partyki wraz z firmą MindSonar® Polska organizują projekt wspierający uzdolnionych zawodników sportów olimpijskich i paraolimpijskich. Będzie to pierwsza, tak innowacyjna inicjatywa - a Ty możesz nam pomóc w jej realizacji!

 

Projekt skierowany jest do 10 wybranych, uzdolnionych sportowców różnych dyscyplin - stypendystów Funduszu Natalii Partyki. W ramach niego:

 • będą mieli spotkanie i możliwość wymiany doświadczeń z Natalią Partyką,
 • wezmą udział w badaniu unikatowym narzędziem MindSonar®
 • oraz będą uczestniczyć w warsztatach z ekspertami różnych dziedzin okołosportowych (dietetyka sportowa, psychologia sportu, pozyskiwanie sponsorów, prowadzenie kariery dwutorowej).

 

Za projekt odpowiedzialny jest Fundusz Natalii Partyki. Poza samą ambasadorką, Natalią Partyką (o której więcej poniżej), Funduszem opiekują się Gosia Stradomska-Kalinka i Julianna Czapska.

 

Gosia jest z Funduszem od począktu - jest współtwórczynią jego idei oraz organizatorką wszystkich przedsięwzięć Funduszu. A jest ich sporo! Koordynuje między innymi:

 • corocznym konkursem stypendialnym dla sportowców,
 • oficjalną galą wręczenia stypendiów,
 • organizacją warsztatów z ekspertami dla stypendystów,
 • organizacją warsztatów dostosowanych do potrzeb zawodników oraz trenerów w klubach i szkołach sportowych,
 • pozyskiwaniem pieniędzy na cele Funduszu.

 

Julianna dołączyła do zespołu Funduszu podczas III edycji konkursu stypendialnego. Jej głównym zadaniem było stworzenie i prowadzenie Bloga Startowego. To dzięki niej na stronie i Fanpage'u regularnie pojawiają się praktyczne materiały dla młodych, profesjonalnych zawodników. Poza tym jest jedną z ekspertek Funduszu, z obszaru psychologii sportu. Pomaga również w PR i komunikacji Funduszu.

 Na zdjęciu od lewej: Julianna, Gosia i Natalia

 

W razie jakichkolwiek pytań czy propozycji współpracy pisz lub dzwoń. Mail: stypendium@fundusznataliipartyki.pl. Telefon: 22 825 70 22. Więcej o samym Funduszu znajdziesz na stronie: fundusznataliipartyki.pl.

 

Natalia jest jedną z najlepszych zawodniczek tenisa stołowego na świecie. Zdobyła cztery złote medale Igrzysk Paraolimpijskich - w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Trzykrotnie uczestniczyła również w Igrzyskach Olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jest jedną z nielicznych zawodniczek z całego świata, które startują w obydwu kategoriach Igrzysk.

 

W Japonii kręcą o niej kolejne filmy dokumentalne, ale w Polsce nie zawsze było Natalii łatwo. Zarówno z powodu uprzedzeń do jej niepełnosprawności, jak i braku wsparcia finansowego na początku jej kariery, mimo pierwszych wielkich sukcesów. Natalii to nigdy nie zraziło, jednak zdawała sobie sprawę, że inni sportowcy mogliby z tych powodów zrezygnować z rozwoju dalszej kariery. Stąd powstała idea założenia Funduszu, który by wspierał młodych zawodników w podobnych sytuacjach. 

Determinacja, pozytywne nastawienie i pracowitość Natalii są inspiracją dla każdego, kto ją pozna. Dlatego bardzo nam zależy, aby podopieczni Funduszu mieli okazję spotkania i wymiany doświadczeń.

 

MindSonar® to nowoczesna, interakcyjna metoda pomiaru psychologicznego stosowana powszechnie w Holandii, zarówno w sporcie, jak i biznesie. Jest narzędziem kontekstowym, który uświadamia sportowców, jaki posiadają sposób myślenia podczas rywalizacji i co mogliby w nim zmienić, aby pomagał im on osiągać sukcesy. 

 

Udział w badaniu trwa około 60 minut i wykonuje się je na komputerze, po ustaleniu wspólnie z konsultantem MindSonar® kontekstu badania. Przykładowo: ja jak wygrywam, jak uczestniczę w finale zawodów czy mam jakiś kryzys. Po ustaleniu kontekstu i odpowiedzeniu na każdą część kwestionariusza, uczestnik otrzymuje raport na temat swojego sposobu funkcjonowania w ustalonej sytuacji. Następnie konsultant MindSonar omawia z nim, co można na jego podstawie wnioskować i nad czym warto pracować.

Polscy sportowcy, którzy wzięli udział w badaniu niezwykle chwalą jego praktyczne zastosowanie. Karol Bielecki, Przemysław Saleta, Natalia Partyka - wszyscy są zgodni, że MindSonar podniósł ich świadomość na temat siebie w danych sytuacjach. Badanie to pozwala zarazem lepiej zrozumieć swoje myśli i zachowania, jak i wskazuje co im pomaga, a co warto by było zmienić. Stypendyści Funduszu z pewnością bardzo by na tej wiedzy skorzystali.

 

Spotkania warsztatowe prowadzone są przez ekspertów takich dziedzin, jak:

 • Kreowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych,
 • Psychologia sportu,
 • Dietetyka sportowa,
 • Prowadzenie kariery dwutorowej.

Każdy warsztat uzupełnia wiedzę Stypendystów o tematy, których znajomość jest niezbędna do budowania profesjonalnego podejścia do sportu - a do której zawodnicy w Polsce rzadko mają dostęp. Po poprzednich trzech edychach konkursu stypendialnego wiemy, jak bardzo im się ona przydaje. Zawodnicy mówią otwarcie, że to kompleksowe przygotowanie znacząco poporawia ich wyniki sportowe.

 

"Nikt nie robi takich warsztatów i nam o takich rzeczach nie opowiada, nawet na zgrupowaniu kadry narodowej. Jest to duża dawka wiedzy, która bardzo mi pomaga w osiąganiu założonych celów" - Oskar Kwiatkowski, reprezentant Polski w snowboardzie

 

Stypendystami Funduszu Natalii Partyki jest 10 sportowców różnych dyscyplin olimpijskich i paraolimpijskich. Łączy ich to, że każdy z nich ma pomiędzy 17-22 lata, ich sytuacja życiowa utrudnia im rozwój profesjonalnej kariery sportowej, a mają za sobą pierwsze poważne sukcesy na koncie i ambicje na znacznie więcej. 

Kapituła Funduszu Natalii Partyki wybrała ich z pośród 100 nadesłanych zgłoszeń, na które składała się między innymi video prezentacja. Jako laureaci IV edycji konkursu stypendialnego otrzymali oni roczne wsparcie finansowe (10 000 zł na osobę) oraz opiekę merytoryczną, którą mogą czerpać z Bloga Startowego. Chcielibyśmy jednak wesprzeć ich jeszcze skuteczniej - stąd chęć lepszego poznania się oraz zorganizowania dla nich badania i warsztatów.

 

Firma MindSonar Polska zaproponowała przeprowadzenie badania oraz konsultacji charytatywnie, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. Jest to ogromna pomoc, ponieważ każde pełne przeprowadzenie badania ma wartość 1000 zł.

 

Natalia Partyka wraz z Magdą Kwaśniewską, jedną z konsultantek badania MindSonar, zobowiązały się zorganizować miejsce na przeprowadzenie badania i warsztatów w Gdańsku oraz pomóc w organizacji noclegu. Fundusz Natalii Partyki odpowiada za kontakt ze Stypendystami i ekspertami, którzy poprowadzą dla nich warsztaty.

 

Aby przedsięwzięcie doszło do skutku, potrzebujemy natomiast wsparcia finansowego na opłacenie kosztów logistycznych projektu, a przede wszystkim na zorganizowanie przyjazdu sportowców. Do tego dochodzi koszt przyjazdu i poprowadzenia warsztatów przez ekspertów.

 

Dotychczas zbieraliśmy pieniądze poprzez darowizny na rzecz Funduszu. Trudno powiedzieć, ile zbierzemy w ten sposób, dlatego rozpoczęliśmy zbiórkę 8000 zł. Jeśli zbierzemy:

 

< 50% - Zorganizujemy przyjazd sportowców do Gdańska, spotkanie z Natalią Partyką, badanie MindSonar wraz z jego konsultacją oraz jeden warsztat

 

51-60% - Zorganizujemy to, co powyżej oraz jeszcze jeden warsztat (łącznie dwa warsztaty)

 

61-70% - Zorganizujemy to, co powyżej oraz jeszcze jeden warsztat (łącznie trzy warsztaty)

 

71-80% - Zorganizujemy to, co powyżej oraz jeszcze jeden warsztat (łącznie cztery warsztaty)

 

81-99% - Zorganizujemy to, co powyżej oraz zainwestujemy w promocję wydarzenia

 

100% i więcej - Zorganizujemy to, co powyżej oraz zainwestujemy w rozwój ogólnodostępnego portalu Blog Startowy (http://blogstartowy.pl/)

 

Od strony logistycznej większość jest już dopracowana:

 • Mamy doświadczenie w organizowaniu warsztatów - za nami trzy edycje konkursu stypendialnego, podczas których organizowaliśmy Szatnię Sportowców.
 • Współpracujemy ze sprawdzonymi ekspertami, między innymi: Ulą Somow (dietetyka sportowa), Michałem Zawadą (media społecznościowe), Julianną Czapską (psychologia sportu). 
 • MindSonar® Polska jest zdecydowane wesprzeć naszych Stypendystów i pomaga nam również w pozyskaniu środków na organizację projektu.
 • Wiemy, gdzie w Gdańsku przeprowadzimy projekt oraz przenocujemy Stypendystów.

 

Jak zbierzemy pieniądze na pokrycie kosztów logistycznych, to od razu ustalimy dogodny termin dla naszych uczestników i zabierzemy się za organizację przedsięwzięcia. Wiemy, jak dużo korzyści może ten projekt przynieść sportowcom - dlatego bardzo nam zależy na jego sukcesie.

 

W zamian za udzielone nam wsparcie oferujemy różnorodne, wyjątkowe nagrody.

 

 • Imienne podziękowania na stronie i Facebook'u Funduszu lub Instagramie Bloga Startowego
 • Baner wspierającego do umieszczenia na swojej stronie
 • Zdjęcie Natalii Partyki z jej autografem - nagroda limitowana!

 • Podręcznik "Przewodnik dla Młodych Sportowców"

 • Pocztówka z Gdańska z podpisami Natalii Partyki i Stypendystów
 • Zestaw wspierającego: podziękowania w mediach społecznościowych, baner do umieszczenia na swojej stronie, "Przewodnik dla Młodych Sportowców", zdjęcie Natalii z jej podpisem oraz notatnik Bloga Startowego

 • Konsultacja online z psychologiem sportu Julianną Czapską (1h) - nagroda limitowana!
 • Paletka do tenisa stołowego Natalii Partyki z jej podpisem - nagroda limitowana!

 • Artykuł na Blog Startowy na wybrany przez Darczyńcę temat okołosportowy - nagroda limitowana!
 • Koszulka reprezentacji Polski Natalii Partyki - nagroda limitowana!

 

 • Udział w projekcie (spotkaniu z Natalią, badaniu MindSonar i warsztatach z ekspertami) razem ze Stypendystami (dojazd i nocleg własny) - nagroda limitowana!
 • Zostanie Partnerem projektu! Umieścimy Twoje logo lub nazwisko w materiałach promocyjnych projektu oraz będziesz miał(a) wybór max. 5 rzeczy z powyższej listy - nagroda limitowana! Przed wybraniem prosimy o kontakt.

 

Wszystkie nagrody przekażemy po zakończeniu ziórki pieniędzy.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.07.2019 22:10