Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Sơn Ngô

Paweł Sơn Ngô

Warsaw, Poland

Producent i reżyser. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, Sydney English Language Academy oraz Polish Open University.

Założyciel FILM BUSTERS.

Dotychczasowe produkcje filmowe:
2015 "Dyptyk warszawski" - w postprodukcji
2012 "Martwe dzieci" (reż. Mateusz Pyza),
2011 "Akcja odwołana" (reż. Michał Słomka),
2011 "Antygona",
2010 "Porwanie".

Filmy wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na festiwalach, m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Drzwi", Wielkopolskie Porównania Filmowe, Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych "Publicystyka", Ogólnopolski Festiwal Filmów "Offeliada"...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

228 PLN z 27000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.12.2013.

Warszawa: Miłość. Fatalność. Mniejszość. - film

O projekcie

ENGLISH INFO BELOW

Przedstawiamy projekt na krótkometrażowy film fabularny!
Niezależni filmowcy łączą siły, aby stworzyć emocjonujący film.

"Warszawa: Miłość. Fatalność. Mniejszość" - opowieść o życiu wielokulturowej społeczności warszawskiej. Poszczególne części zostały napisane przez różnych twórców i ukażą odmienne oblicza miasta. 
"Miłość" (pomysł: Michał Słomka) to losy dwóch przyjaciół Tomka i Igora. Praca oraz częste przebywanie na imprezach wspólnie z Igorem negatywnie wpływają na związek Tomka i Ani. Jednego wieczoru życie całej trójki kompletnie się zmieni a ich przyjaźń i miłość zostaną poddane poważnej próbie.
"Fatalność" (pomysł: Adrianna Minkiewicz) przedstawia historię wyrzuconego z taboru cygańskiego Mężczyznę, który wprowadza się do jednej z warszawskich kamiennic. Dla człowieka, który nigdy nie miał styczności z wielkim miastem pojawiają się problemy adaptacyjne.
Społeczeństwo wietnamskie stanowi „Mniejszość” (pomysł: Paweł Son Ngo). Anh i Long są członkami gangu narkotykowego. Ich zadaniem jest produkcja marihuany, ale za ich pracą kryje się coś więcej. Policja to nie jest ich jedyne zmartwienie.

www.facebook.com/warszawa.fmf

Założenia

Film ma być kolejnym krokiem w karierze filmowców młodego pokolenia. Obraz będzie wizją 2 reżyserów, którzy poznali się w jednej z warszawskich szkół filmowych i od tamtej pory stale ze sobą współpracują. 

Warszawa, będąc stolicą Polski, jest miastem pełnym wrażeń: miłości, sukcesów, smutku, bólu. Miasto, które liczy ponad 1,7 mln mieszkańców, to dom rodowitych warszawiaków oraz ośrodek dla biznesmenów, studentów, turystów czy innych przyjezdnych z różnych części kraju i świata. 

Spośród wielu frapujących historii, wybraliśmy trzy, które ukazują różnorodność kulturową i związane z nią problemy społeczne. Mamy na nadzieję zainteresowanie się tematem, a tym samym filmem i jego wszystkimi twórcami, na festiwalach i konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. 

Frapujące historie

Twórcy idealnie reprezentują różne przypadki młodego pokolenia: jeden urodził i wychował się w Warszawie, drugi pochodzi z mniejszego miasta a do stolicy przyjechał w pogoni za studiami i karierą. Przebywając w pełnym ciekawych postaci i historii otoczeniu, mieli okazję doświadczyć lub obserwować sytuację tej części społeczności. Każdy niezależnie od miejsca pochodzenia wszyscy stara się jak najlepiej ułożyć sobie życie, każdy ma inne możliwości, aspiracje, oczekiwania, przyzwyczajenia. W jaki sposób wielkie miasto może oddziaływać na młodzież? – to pytanie stanowi jeden z tematów filmu.
Cyganie dzielą się na wiele lokalnych wspólnot, związanych z różnymi krajami i regionami, które zazwyczaj nie asymilują się, lecz adaptują do lokalnej kultury i języka. Z wszelkich statystyk wynika, że większość ankietowanych w życiu nie chciałaby mieć, w zależności od sytuacji, kontaktów z Cyganami lub Romami. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę nawet jakiej nazwy właściwie używać, skąd pochodzą Romowie, często kojarzy się ich jako obcą, napływową ludność, a nie obywateli kraju, w którym się urodzili. I choć temat Cyganów był poruszany w wielu książkach, filmach, telewizjach, wciąż zasługuje na bieżące przypominanie.
Mniejszość wietnamska, choć jest znacznie młodsza od cygańskiej, wydaje się być bardziej przystosowana do polskiego społeczeństwa. Tak jak inni imigranci na co dzień zmagają się z podobnymi problemami: asymilacja do życia w innym kraju, zdobycie i utrzymanie wykształcenia i pracy, staranie się o wizę, stały pobyt, niekiedy obywatelstwo. Jednak niewiele osób, które żyją bliżej ze środowiskiem imigrantów, zdaje sobie sprawę o skrajnych  przypadkach, w których bohaterowie są w stanie przekroczyć granice moralne dla zapewnienia bezpieczeństwa własnego i bliskich. W odróżnieniu do pozostałych opowiadań, które były inspirowane realiami, ta część powstała w oparciu na faktach. Fakty, które mówią o wietnamskich gangach narkotykowych i o tym co tak naprawdę motywuje ich do takich działań.

Sylwetki reżyserów i twórców:

Paweł Son Ngo
Paweł Son Ngo - pomysłodawca i producent projektu
FILM BUSTERS
absolwent Akademii Filmu i Telewizji na kierunkach reżyseria i organizacja produkcji, Sydney English Language Academy, student zarządzania w Polish Open University. Formy filmowe tworzy już od czasów szkolnych, a od 2010 produkuje i reżyseruje fabularne filmy krótkometrażowe. Współpracował z osobistościami polskiego ekranu i teatru jak np.: Aleksandra Szwed, Krzysztof Kwiatkowski, Lucyna Malec, Andrzej Walden, Zuza Grabowska. Jest twórcą, który odbiega od schematów - jego film dyplomowy "Antygona" został skrytykowany przez komisję za zbytnią ryzykowność i niekonwencjonalność. Mimo to, film zdobył uznanie wśród publiczności na premierach w Gnieźnie i w Warszawie oraz na festiwalach. Oprócz filmów fabularnych realizował wideoklipy komercyjne dla agencji reklamowej Youngers PL (2012-13), wyborów Miss Wietnamu w Polsce (2012), teatru i klubu Capitol (2013) oraz pracował przy telewizyjnych realizacjach koncertów symfonicznych z Wytwórnią Grochowska 83 (2010-11).

Pełna filmografia
http://www.filmweb.pl/person/Paweł+Son+Ngo-1687694
http://www.imdb.com/name/nm4790584/

Michał Słomka

Michał Słomka
absolwent Akademii Filmu i Telewizji na kierunku montaż oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy na specjalizacji realizacja filmowa i telewizyjna. Jest wielobarwną osobą, sprawdzającą się w wielu funkcjach podczas produkcji filmów, zarówno przed (aktor, reporter) jak i za kamerą (montaż, zdjęcia, reżyseria). Od zawsze fascynował go montaż filmowy i jego możliwości bawienia się obrazem i tempem. Jego kanał na youtube.com przepełniony jest jego własnymi wersjami trailerów i zwiastunów istniejących już filmów. Od szkoły filmowej montażem zajmuje się zawodowo, ma na swoim koncie realizacje przeróżnych form filmowych, m.in. dla warszawskich klubów judo ‘Ryś’, ‘Lemur’, ‘Panda’, wyborów Miss Wietnamu w Polsce (2012), teatru i klubu Capitol (2013), InterCars Motor Show (2013). Również pracował przy telewizyjnych realizacjach koncertów symfonicznych z Wytwórnią Grochowska 83 (2010-2011). Jego krótkometrażowy debiut reżyserski "Akcja odwołana" został mile przyjęty na pokazach premierowych w domach kultury oraz na festiwalach.

Pełna filmografia
http://www.filmweb.pl/person/Michał+Słomka-1696995  
http://www.imdb.com/name/nm4790925/ 

Pomimo, że projekt to film krókometrażowy (około 30 minut), wymaga pewnych nakładów finansowych na pokrycie kosztów produkcji: wynajem sprzętu i lokacji, obsługa planu, postprodukcja, gaże dla ekipy i obsady. 

Nasze dotychczasowe osiągnięcia:
- wyróżnienie na XXII Wielkopolskich Porównaniach Filmowych, Poznań 2010 - "Porwanie"
- wyróżnienie na XXIV Wielkopolskich Porównaniach Filmowych, Poznań 2012 - "Akcja odwołana"
- wyróżnienie na XXIV Wielkopolskich Porównaniach Filmowych, Poznań 2012 - "Antygona" 
Udziały w pokazach konkursowych:
-Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby 'OKFA', Konin 2010
-Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych 'OFFELIADA', Gniezno 2011, 2012
-XX Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia 'PUBLICYSTYKA', Kędzierzy Koźle 2013
-Festiwal Filmowy "Kino Niezależne Filmowa Góra", Zielona Góra 2013
Linki do twórczości:
www.facebook.com/filmbustersco
www.facebook.com/martwedzieci
www.facebook.com/akcjaodwolana
www.facebook.com/antygonafilm

 Trailer filmu "Martwe dzieci" (2012) 

Relacja z premiery "Martwych dzieci" 30 listopada 2012

 Film "Akcja odwołana" (reż. Michał Słomka) - wyróżniony na XXIV Wlkp. Porównaniach Filmowych w Poznaniu)

Film dyplomowy "Antygona" (reż. Paweł Son Ngo) - wyrożniony na XXIV Wlkp. Porównaniach Filmowych w Poznaniu


 

"Warsaw - Love. Fatality. Minority." - this is a story about multicultural Warsaw. Three parts were written by different writers and will show dark sides of the city.
"Love" (story by: Michal Slomka) is about friends Tomek and Igor. Job and often partying with Igor have negative impact on Tomek and Ania's relationship. During one night everything will change for all of them and their friendship and love will will not be lonver so sure.
"Fatality" (story by: Adrianna Minkiewicz) presents a man, who was expelled from the Gypsy camp. Now, for someone who have never lived in great city there will be many problems to adapt and survive.
Vietnamese society is a "Minority" (story by: Paweł Son Ngo). Anh and Long are in the drug gang. But their job is not only to grow a hemp. There is something more than Police which is worrying.

more info: www.facebook.com/warszawa.mfm

On the right you can help us financially by a simple bank transfer. There are various gifts for your help! The website is in polish, but feel free to ask us for more details: ngo.filmbusters@gmail.com :)

 
//

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.12.2013 18:06