Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Ciężyk

Mateusz Ciężyk

Kamień Pomorski

Jestem podróżnikiem z marzeniami. Staram się realizować marzenia z ufnością dziecka i podążać za głosem serca, które pcha mnie w \"dzikie\" ostępy nieznanego świata. Mam 28 lat, podróżuję od ok 28 lat :) W chwili obecnej poświęcam całą swoją energię na realizację obecnego projektu, w którym jechał będę ja a uczestniczyć będziecie wy wszyscy :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

375 PLN z 7000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.05.2014.

W pogoni za wewnętrzną wolnością... rowerem

O projekcie

O sobie:

 

Zaliczam się do grupy ludzi tych mniej normalnych, rocznik 86. Od 11 lat pracuję jako fryzjer, a po godzinach pracy jestem podróżnikiem z marzeniami i głową ciągle pełną pomysłów, a tak naprawdę - w godzinach pracy też. W szkole nigdy nie opuściłem wycieczki klasowej, kiedy tylko miałem możliwość, jechałem … w nieznane, w nowe, doświadczać, poznawać – żyć. Zawsze też byłem wrażliwy na piękno natury, a wielkie miasta przytłaczają mnie - i choć pełne są muzeów, atrakcji, klubów i kafejek – zazwyczaj bardziej się w nich nudzę.

                              mc

 

Dziś już wiem, że gdyby nie moja pasja jaką jest podróżowanie, byłbym całkiem innym człowiekiem. Podróżowanie pozwala widzieć życie, z perspektywy świata, a nie tylko jednego kraju. Na pewnym etapie pozwala nazwać siebie obywatelem świata a nie obszaru zamkniętego granicami.

                mati

 

Podróż

Obecna podróż ma dwa cele. Oczywiście odwiedzenie wielu wspaniałych cudów natury, poznanie ludzi, zobaczenie innych miejsc, innej kultury. To jest to, co kocham robić. Zamierzam doświadczyć:

- Odwiedzić Denali National Park (Alaska)

- Przeżyć spotkanie z łosiem

- Odwiedzić Yosemite National Park

- Zobaczyć Wielki Kanion Kolorado

- Stanąć u podnóża piramid w Meksyku

- Spotkać szamana w Amazonii

- Zdobyć Machu Picchu

- Przejechać po największym na świecie słonym jeziorze (Boliwia)

- Zmierzyć sięz wysokościami Andów

- Przetrwać spotkanie z Atakamą

 - Przemierzyć Patagonię

Inspirowany filmem "Into the Wild", ruszam z tego samego miejsca co bohater, by skierować swój jednoślad na południe i jechać w tym kierunku przez następne 30 tys km.

 

 

           into

 

W  podróży zawsze trzeba sobie radzić z niespodziewanie wynikającymi sytuacjami, z przeciwieństwami losu, z siłami natury, z samotnością. Jest to cudowna okazja do poznania samego siebie. Tak łatwo przychodzi nam ocenianie innych, kiedy jednak trzeba spojrzeć na siebie – wolimy już tego nie widzieć. Drugim i najważniejszym celem tej wyprawy jest zgłębienie samego siebie, oraz spisanie tego w jedną całość, abym mógł się podzielić zdobytą wiedzą z wami.

 

                       mapa

 

Każdy z nas ma w sobie naturalną wolność, mamy jednak tendencję do chowania jej za maskami, których nie chcemy widzieć. Ja zamierzam moje odkryć, porzucić i stanąć przed obliczem życia, nagi tak jak się urodziłem. W trakcie, będę pisać książkę z moimi prywatnymi przeżyciami, tak podróżniczymi jak i zgłębiającymi naturę człowieka, a po powrocie zamierzam ją wydać  pod tym samym tytułem co projekt. Liczę na to iż moje doświadczenia przybliżą czytelników do odnalezienia własnej drogi do wewnętrznej wolności, do zauważenia swoich masek, do chęci ich porzucenia i do życia pełnią ŻYCIA.

                    nbj

W Pogoni za Wewnętrzną Wolnością – jest projektem natury podróżniczo-psychologicznej. Aby jednak mógł się udać potrzebuję wsparcia finansowego.

 

Suma o którą się staram jest wkładem, na który nie mogę sobie pozwolić chcąc zakończyć podróż w Argentynie. Koszty przeżycia podczas podróży pokrywam sam.

Inwestując w mój projekt – inwestujecie w siebie.

Pozdrawiam wszystkich ciepło

 A dla wszystkich wspomagających:namaste

 

Całość będzie na bieżąco relacjonowana na moich stronach:

https://www.facebook.com/wewnetrznawolnosc

http://merlin901.wix.com/wewnetrznawolnosc

 

Jak i na znanych portalach podróżniczych

Wyprawa została objęta patronatem medialnym przez:

glob

et

cykloid

pod

kp

coh

 

  Internetowy Przewodnik woj. Zachodniopomorskiego

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Mateusz Ciężyk: Wolność jest w każdym z nas

zp.pl | 2014-03-11

Z głową pełną pomysłów, pozytywnym nastawieniem i energią do działania, Mateusz Ciężyk rusza w świat. Na co dzień mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, a od urodzenia – podróżnik. Chadzał szlakami Europy, Azji, Afryki i Australii. Teraz rusza za ocean, aby rowerem przemierzyć obie Ameryki. Wyprawie towarzyszy hasło "w pogoni za wewnętrzną wolnością".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.05.2014 18:06