Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

kwensierska

kwensierska

Gdynia, Polska

Katarzyna Wensierska - z wykształcenia i miłości do dzieci zostałam nauczycielem wychowania przedszkolnego. Natomiast z miłości do podróżowania skończyłam International Master in Early Chilhood Education and Care, które dały mi możliwość studiowania na czterech uniwersytetach w Europie i poznania różnych perspektyw w dziedzinie wczesnej edukacji, oraz zawężenia swoich zainteresowań do praw dziecka. Pasja podróżowania jednak zwyciężyła, a wyjazdy kilku tygodniowe przestały wystarczać. Dlatego właśnie z miłości do podróżowania, chęci poznawania nowych perspektyw oraz rozumienia świata z perspektywy innych kulturach powstał projekt "W pogoni za szczęściem dookoła świata" aby poznać i zrozumieć w jaki sposób szczęście jest postrzegane przez ludzi w różnych częściach świata. Słyszeliście kiedyś o takim projekcie, ja nie? Dlatego właśnie czas to zmienić :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

968 PLN z 40000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.12.2016.

W pogoni za szczęściem dookoła świata!

O projekcie

(below) 

W pogoni za szczęściem dookoła świata!

 

Jedna dziewczyna, jeden świat,
jedno marzenie, jedna podróż
i jedno proste pytanie - Co to jest szczęście?

 

Kim jestem:
Mam na imię Kasia i pochodzę z Gdyni. Jestem szaloną optymistką, która myśli pozytywnie i realizuje swoje marzenia. Podróże to moja ogromna pasja i gdy tylko jest okazja staram się znaleźć możliwość połączenia nauki z wyjazdem zagranicznym, a każde zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na kolejną wyprawę. Niedawno skończyłam studia i postanowiłam zrealizować projekt, który pozwoli zrozumieć pojęcie szczęścia, a także poświęcić swój czas innym. Od dłuższego czasu ten pomysł we mnie rósł, a teraz postanowiłam go zrealizować i przekształcić w plan działania.

 BO JAK NIE TERAZ TO KIEDY?

 

Cele wyjazdu:

1) Celem wyjazdu jest proste, a zarazem prozaiczne pytanie: Co to jest szczęście? Każdy z nas chce być szczęśliwy i dla każdego z nas to słowo znaczy zupełnie coś innego, indywidualnego, szczególnego, magicznego, a zarazem zwykłego, normalnego, codziennego. Głównym celem projektu będzie poznanie co znaczy to proste słowo dla ludzi napotkanych na mojej drodze i dowiedzenie się co potrafiliby zrobić, żeby osiągnąć ten stan. A może już odnaleźli szczęście i co zrobili, żeby je sprowadzić do swojego życia. Poznanie opinii ludzi na temat szczęścia jest jest głównym celem projektu.

2) Wszystkie te informacje posłużą stworzeniu raportu na temat międzynarodowego postrzegania szczęścia. Podróżując przez Azję, Oceanię, Amerykę Północną i Południową, a także Afrykę, przez tak bardzo zróżnicowane kontynenty i kultury, religie i wierzenia, myślę że mogę otrzymać wiele ciekawych odpowiedzi na tak proste w założeniu pytanie „Czym jest szczęście?”. Mieszkając i obracając się w towarzystwie lokalnej społeczności będę miała większą możliwość poznania ich zwyczajów, a przede wszystkich wierzeń i poglądów. Z tego właśnie powodu chcę wykorzystać platformę „couchsurfing”, która ułatwi mi przebywanie z miejscową społecznością, a także obniży koszty całego wyjazdu.

3) Projekt ma, nie tylko cel poznawczy, ale także społeczny, ponieważ chciałabym również odbyć wolontariaty i poświecić swój czas innym. Zrobić coś bezinteresownego i po prostu pomóc drugiemu człowiekowi. W szczególności chciałabym skupić się na wsparciu dzieci, bo to one są najbardziej bezbronne, a w wielu krajach na świecie ich potrzeby i prawa nie są szanowane ani respektowane. Chciałabym poświęcić im swój czas i podzielić z nimi swoją wiedzą, a czasami po prostu się pobawić i sprawić, że się uśmiechną, bo to przecież dzieci są przyszłością i nadzieją tego świata. Chciałabym to zrobić na każdym z kontynentów, ale wszystko okaże się podczas podróży. Jednak z założenia wychodzę, że: wszystko jest możliwe, bo przecież chcieć to móc! 

4) Wolontariaty, które chciałabym odbyć w głównej mierze mają się skupić na pracy z dziećmi, ponieważ ukończyłam studia pedagogiczne i interesują mnie sprawy związane z ich prawami, na których chciałabym się skupić w przyszłości. Ciekawa jestem co dla dzieci znaczy szczęści, wyobrażacie sobie jak bardzo interesujące odpowiedzi mogę uzyskać :) Dzieciaki są cudowne!

 

Zarys wyjazdu:

Podróż w założeniu ma potrwać rok:

Pierwsze pół roku chciałabym poświęcić na podróżowanie po Azji, Australii oraz Nowej Zelandii, skąd w drugiej połowie roku ruszyć do Ameryki Południowej, a w dalszej kolejności do Ameryki Północnej i jeśli wszystko się uda, zahaczyć także o Afrykę.

Czas jaki spędzę w danym kraju zależy w dużej mierze od wolontariatów odbytych po drodze oraz możliwości finansowych. Wolę mieć zarys, miejsc, które chcę odwiedzić niż dokładny plan, ponieważ podczas takiej podróży chcę być otwarta na spontaniczność, niż trzymać się sztywno wyznaczonego planu.

Dlaczego podróż dookoła świata? - podróże od dłuższego czasu są częścią mojego życia, a podróż dookoła świata kilka lat temu była pomysłem tak szalonym i odległym, że tylko postukałabym się w głowę. Teraz jest to plan tak realistyczny i fascynujący, a zarazem podniecający i dający mi niesamowitą energię i wiarę, że do odważnych świat należy! A zarazem ma powstać raport ze zrozumienia szczęścia, a to zagadnienie bardzo mnie interesuje.

Dlaczego samotna podróż? – przede wszystkim, dlatego, że jestem pewna, że mogę to zrobić. To ogromne wyzwanie, ale także okazja do poznania swoich możliwości i pokonania słabości. Mam w sobie siłę, żeby objechać świat dookoła i dać światu coś od siebie. Ofiarować swoją ciekawość do ludzi i otwartość na inne kultury. Zapytasz się, czy się boję? Owszem, ale wiem, że ten strach mnie nie powstrzyma przed realizowaniem marzeń i osiąganie celów.

Dlaczego szczęście? - każdy z nas szuka szczęścia, każdy chce być szczęśliwym, jednym się to już udało, inni ciągle go szukają, dla każdego to coś zupełnie innego, więc postanowiłam poszukać odpowiedzi na to pytanie i dowiedzieć się co to znaczy.

Dlaczego crowdfunding? – Pomimo, ze podróż ma być zrealizowana samotnie, to jednak wsparcie innych osób jest niesamowicie potrzebne. Wiara w drugiego człowieka niesamowicie uskrzydla. Chcę się dzielić z Wami moimi przygodami, przeżyciami i zabrać Was w daleką podróż oraz podzielić się czym jest szczęści na drugim końcu świata. Za wasze wsparcie odwdzięczę się rewelacyjnymi nagrodami. Uważam też, że każde dobro wraca, Ty pomożesz mi, ja pomogę komuś, ktoś pomoże Tobie. Niby nic nadzwyczajnego, a jakże prawdziwe i ludzkie!

Dlaczego couchsurfing? - jest to wspaniała możliwość poznania nowych ludzi w lokalnym środowisku, a także ich codziennych zwyczajów. W moim przypadku, niesamowita okazja do rozmowy na temat szczęścia i tematów z nim związanych, a także podzielenie się wspólną chwilą szczęścia podczas wspólnego czasu razem.

Dlaczego warto mnie wspomóc? - Wiem, że nie każdy czuje potrzebę podróżowania, i może się to wydawać szalone, ale to właśnie szaleni ludzie zmieniają świat! Mam odwagę i chęć zabrać Cię w daleką podróż, chcesz wybrać się ze mną?

 

Mój wyjazd został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, co podkreśla powagę oraz istotę całego przedsięwzięcia.

 

Chcąc podzielić się moim projektem z innymi, postanowiłam także zainteresować całym przedsięwzięciem dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Gdyni. Po zakończeniu projektu w 14 placówkach w Gdyni odbędą się spotkania z młodzieżą, które będą dotyczyć informacji zebranych podczas wyjazdu.

 

Koszty:
Podróż dookoła świata jest dość dużym przedsięwzięciem, nie tylko w zakresie budżetowym, ale także planowania oraz obmyślania przebiegu wyprawy, oraz dopracowywania szczegółów. Moje fundusze są dość ograniczone więc postanowiłam zaproponować Wam wspaniałe nagrody oraz cudowne i wyśmienite, domowej roboty słodycze, aby w ten sposób zebrać chociaż część potrzebnej mi kwoty za pośrednictwem „Polakpotrafi”, bo przecież potrafi!

Wierzę, że z Wami mogę więcej!

 

Kwestie finansowe...
Za pośrednictwem portalu „polakpotrafi” chciałabym zebrać 40.000 zł (10.000e)
, które pozwolą mi na realizację projektu i rozpoczęcie podróży, która dzięki tej kwocie może potrwać około 6 miesięcy. Jednak chcąc zrealizować ten projekt bardzo skrupulatnie i poswięcić wiecej czasu na zrozumienie czym jest szczęście, chciałabym przeznaczyć na jego realizację rok (12 miesięcy) co wiąże się ze wzrostem kosztów do 80.000 zł (20.000e). Jest to przedsięwzięcie dość duże, dlatego i kwota też spora, lecz myśląc o projekcie który ma potrwać 365 dni, koszty rozkładają się następująco:

Kaszty biletów lotniczych – około 10,000e

Dzienny budżet – 15-20 e x 365 dni = 7,300 e (koszt jest troszkę zawyżony, żeby w razie potrzeby mieć jakiś zapas, który będzie w końcowym etapie przeznaczony na ewentualne przedłużenie podróży). Warto również wspomnieć, że koszt w każdej części świata jest całkowicie inny.

Szczepionki, wizy, bilety/wycieczki (ciekawe miejsca w danym kraju) – 3,500 e

Noclegi - nie są one wliczone w koszty, ponieważ zamierzam korzystać w większości z serwisu „couchsurfing” i spędzić jak najwięcej czasu z lokalną społecznością!

Koszt całego wyjazdu – 365 dni – 20.000e

Reszta kwoty potrzebnej na wyjazd to własne oszczędności, a także sponsorzy (trzymam kciuki, że się znajdą :D) zainteresowani tego rodzaju przedsięwzięciem. Jeśli jednak nie, to projekt i tak zostanie zrealizowany.

 

Przewidziane nagrody!!
Większość nagród jest oczywiście związanych z podróżą i projektem, bo to w dużej mierze chcę Wam zaoferować, ale nie tylko. Chciałabym się z Wami podzielić przysmakiem z mojego domu, cudownymi kulkami, wyglądającymi jak orzeszki, i mającymi wewnątrz niesamowitą masę czekoladowo-bakaliową. Robione są one przez moją mamę. Każda połówka jest osobno pieczona, następnie nadziewana, a na koniec dwie części są dopasowywane i łączone ze sobą, tworząc jeden orzeszek :) Mogę Was zapewnić, że są uwielbiane przez rodzinę i znajomych. Wyglądają następująco:

 

Innym domowym przysmakiem są batony, również robione przez moją mamę, są naładowane zdrowymi bakaliami i połączone słodką masą :) Oto one:

  

Oba wyroby są domowej roboty i są przepyszne, dlatego postanowiłam połączyć je razem :) Nagrody w miarę możliwości będą wysyłane w ciągu trwania wyprawy, ponieważ będę podróżować tylko z plecakiem, więc nie będę miała możliwości przywiezienia wielu rzeczy ze sobą. Natomiast, album, zaproszenie na kawę oraz pokaz slajdów odbędzie się po powrocie do kraju.


Aby wesprzeć projekt proszę wybrać jedną z listy nagród po prawej stronie, kliknąć daną nagrodę, a zostaniecie przekierowani do płatnosci!  ;)

 

 Tylko 100% zebranej kwoty sprawi, ze projekt zostanie zrealizowany!! 

Wraz z rozpoczęciem projektu ruszy strona internetowa www.voyagerska.blogspot.pl oraz strona na facebook'u. Jeśli jednak chcielibyście się ze mną skontaktować proszę o kontakt: kwensierska@gmail.com :)

Pozdrawiam Was i dziękuję za poświęcony czas!! :)

 

 

               

THE PURSUIT OF HAPPINESS AROUND THE WORLD

 

One girl, one world,
one dream, one journey
and one simple question - What is happiness?

 

Who I am:
My name is Kasia and I'm from Gdynia (Poland). I am a crazy optimist who thinks positively and realizes her dreams. Travel is my great passion, and whenever there is a chance, I try to find the opportunity to combine learning with going abroad, and each saved money spend on the next trip. Recently, I graduated and decided to implement a project that will understand the concept of happiness but also I would like to dedicate my time to others. For a long time this idea was growing and evaluating. Now I decided to realize and implement it into an action and transform into a plan.

BECAUSE IF NOT NOW THEN WHEN!

 

Purposes of the trip:

1) The aim of the trip is a simple, yet prosaic question: What is the happiness? Each of us wants to be happy and for each of us this word means something completely different, individual, special, magic, yet ordinary, normal, daily. The main objective of the project is to learn what this simple word means for the people encountered on my way, and to find out what they would be able to do to reach this state. Or maybe they have found happiness and what they have done to bring it into their life.

2) All of this information will be used to create an international report about perceptions and understanding of happiness. Traveling through Asia, Oceania, North and South America, and Africa, through so different continents and cultures, religions and beliefs. I think I will get a lot of interesting answers at such a simple premise in the question "What is happiness?". By living and being with the local community I will have more opportunity to learn about their customs and, above all, about their beliefs and views. For this reason I want to use a platform "couchsurfing" which will help me to be with the local community, as well as reducing the cost of the whole trip.

3) The project has not only cognition purpose, but also social, because during my trip I would like to also volunteer and devote my time to others. Do something selfless and just help another human. In particular, I would like to focus on the children support, because they are the most vulnerable, and in many countries around the world their needs and rights are not respected. I would like to devote time and share knowledge with them, and sometimes just to play and make them smile, because children are the future and hope of the world. I would like to do this on each of the continents, but all would appear during the trip. However, the I assumed that: everything is possible, because if you want to, you are able to!

4) Volunteering, in particular, I am interested in working with children because I graduated in Early Childhood Education and I am interested in issues related to the children's rights - I would like to focus on this in the future. I wonder what children say about the happiness. Can you imagine how interesting answers I can get :) Kids are wonderful! Don't you agree?

Plan of the trip:

The first half of the year I would like to spend on traveling through Asia, Australia and New Zealand, during the second half of the year I will move to South America, and North America, and if all goes well, I will go to Africa as well.

Why travel around the world? - Traveling has been a big part of my life since long time, the travel around the world a few years ago would be like a crazy and distant idea. Now, it is a plan so realistic and fascinating, yet exciting and gives me incredible energy. Faint heart never won fair lady.

Why a lonely journey? - First of all, because I'm sure I can do it. This is a huge challenge, but also the opportunity to discover my potential and overcome weaknesses. I have the strength to travel around the world and give the world something back. Offer my curiosity for people and openness to other cultures. You ask if I'm scared? Yes, but I know that this fear will not stop me before attaining my dreams.

Why happiness? - Each of us is looking for happiness, everyone wants to be happy, one it has already succeeded, others still are looking for it, for everyone is something completely different, so I decided to find an answer to this question and find out what it means.

Why crowdfunding? - Although the trip is planed to be made alone, the support of other people is extremely needed. I want to share my adventures, experiences and take you on a journey, and for your support in return you will receive amazing gifts. I also believe that every good returns, you help me, I help someone, someone will help you. Apparently nothing extraordinary, and how real and human! I think that every kindness returns, you help me, I help someone, someone will help you. Apparently nothing extraordinary, but how real and human!  
Why couchsurfing? - this is a great opportunity to meet new people in the local environment and know their daily habits. In my case, an incredible opportunity to talk about the happiness and topics related to it, as well as to share a common moment of happiness during a joint time together.

Why it is worth to help me? -I know that not everyone feels the need to travel, and it may seem crazy, but the crazy people change the world! I have the courage and desire to take you in a journey, do you want to go with me? If you like crazy people and crazy ideas, you will like to spend time with me ;)

My trip was covered by the Honorary Patronage of the President of Gdynia, which underlines the seriousness and essence of the entire project.

Financial matters ...
Through the portal "polakpotrafi" service I would like to collect 40,000 zł (10,000e)
, which will allow me to realize the project and start the journey, which, thanks to this amount may take about 6 months. However, wanting to realize this project very carefully and devote more time to understand what is happiness, I would like to dedicate to its implementation one year (12 months), which is associated with an increase of costs to 80,000 zł (20,000e). It is a large project, therefore, also a large amount, but thinking about the project which will last 365 days, the costs are distributed as follows:

The costs of airline tickets - about 10,000e

Daily budget - 15-20 e x 365 = 7,300 e (the cost is a bit overstated, so if necessary to have a reserve, which will be in the final stage, intended for a possible extension of the trip). It is also worth mentioning that the cost in every part of the world is completely different.

Vaccines, visa, tickets / tour (interesting places in the country) - 3,500 e

Accommodation - they are not included in the cost because I'm going to use the "couchsurfing" and spend as much time with the local community!

The cost of the trip - 365 days - 20,000e

 

Provided gifts !!
Most of the gifts are of course related to the travel and project, but not only. I would like to share with you a treat from my house, wonderful balls, looking like "nuts", and having inside the incredible mass of chocolate and nuts and dried fruits. They are made by my mom. Each half is baked separately, then stuffed, and at the end of the two parts are aligned and bonded together, creating a "nut" :) I can assure you that they are loved by family and friends.  They are as follows:

  

Another homemade are delicacy bars also made by my mom, they are packed with healthy delicacies and sweet combined :) Here they are:

  

Both sweets are homemade and are delicious, so I decided to combine them together :) Only availlable for supporters in Europe!!! 

!!!!! For all foregin supporters - the amount of support is converted from Euro to Polish currency.

To support the project, please choose one of the gifts in English from the list on the right, click on it, and you will be redirected to the payment! ;)

 

Only 100% of the amount will make the project completed !! When the project will start website www.voyagerska.blogspot.pl and page on facebook will run. However, if you would like to contact me, please do it : kwensierska@gmail.com :)

Thank you for your time !! :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.12.2016 18:06