Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

bubbletrip

bubbletrip

Asia – 18 lat, uczennica Liceum Ogólnokształcącego. Nigdy nie była za granicą i marzy o podróży po Europie. Wielka fanka horrorów, muzyki oraz książek, które pochłaniają ją na długie godziny. Marzy o wjechaniu na wieże Eiffla.
Amadeusz – 19 lat, uczeń Technikum. Ma większe doświadczenie w podróżowaniu, trenuje boks, uwielbia pływać, biegać i grać w piłkę nożna. Marzy o udziale w gonitwie byków w Hiszpanii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1381 PLN z 900 PLN

29 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

153%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2013.

W pogoni za bańkami - Autostopem przez Europe

O projekcie

O projekcie:

„Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać.”

Walt Disney

Film pt. „Into the Wild” („Wszystko za życie”) inspiracją naszej przygody.

Główny bohater Christopher kończy studia, ale zamiast poświęcić się karierze zawodowej, oddaje większość pieniędzy na cele charytatywne i wyrusza autostopem w kierunku Alaski. Podróż zakończyła się dramatycznie, jednak bohater spełnił swoje marzenia.

 Siedzieliśmy w ciszy po ostatniej scenie dwugodzinnego seansu. Patrzyliśmy na napisy końcowe i w naszych głowach toczyła się bitwa myśli. Nagle milczenie zostało przerwane:

-Kochanie, tak niewiele potrzeba do spełnienia marzeń i przeżycia czegoś wspaniałego – powiedziała jeszcze lekko drżącym głosem.

Poczułem ekscytacje i w mojej głowie pojawiła się myśl – każdy to może zrobić, dlaczego więc nie my?

-Zróbmy to samo, jedźmy autostopem i poznawajmy kultury i zwiedzajmy świat – odparłem zaskakująco.

-Ale jak? Nie mamy pieniędzy.

-Niewiele potrzeba, zróbmy ten pierwszy krok. Będziemy spać w namiocie i podróżować z niskim budżetem.

I tak narodziła się u nas idea podróżowania, w maju tego roku pojechaliśmy w kilkudniową podróż autostopem po Polsce, z bańkami mydlanymi ;-)

„W pogoni za bańkami – Autostopem dookoła Europy”

Asia – 18 lat, uczennica Liceum Ogólnokształcącego. Nigdy nie była za granicą i marzy o podróży po Europie. Wielka fanka horrorów, muzyki oraz książek, które pochłaniają ją na długie godziny. Marzy o  wjechaniu na wieże Eiffla.

Amadeusz – 19 lat, uczeń Technikum. Ma większe doświadczenie w podróżowaniu, trenuje boks, uwielbia pływać, biegać i grać w piłkę nożna. Marzy o udziale w gonitwie byków w Hiszpanii.

 Jesteśmy parą od blisko roku i od dziecka każde z nas marzyło o podróżach. Chcemy dojechać do Barcelony… autostopem, nocując u innych osób, bądź pod namiotem zwiedzając po drodze 11 państw:

·         Czechy

·         Niemcy

·         Francje

·         Andorę

·         Hiszpanie

·         Monaco

·         Włochy

·         Szwajcarie

·         Lichtenstein

·         Austrie

·         Słowacje

… oraz tam, gdzie zaprowadzą nas bańki mydlane.

zdjęcie

O co chodzi z bańkami?:

Codziennie rano będziemy puszczać bańki mydlane i podążać w kierunku w którym wiatr poniesie bańki, więc nasza trasa może ulec z dnia na dzień zmianie.

Dodatkowo łapiąc stopa będziemy poprawiać humory poprzez puszczanie baniek mydlanych i kolorowanie świata zapracowanym ludziom.

Koszty:

Nie będziemy jeść kawioru popijając szampanem. Drogie hotele i wyszukane restauracje – to nie dla nas. Będziemy spać pod namiotem i nasz budżet dzienny będzie wynosił kilkanaście euro. Sprzęt potrzebny do wyprawy kupiliśmy już z własnych oszczędności. Każda złotówka powyżej 900 zł to dodatkowe dni i mniej korzonków i pokrzyw zjedzonych po drodze ;-) Oferujemy atrakcyjne nagrody za każdą wpłatę.

Film:

Każdy dzień będziemy dokumentować i po zakończeniu wyprawy zostanie wydany film z każdego dnia. Wyruszymy 30 czerwca 2013 a powrót będzie dla Was niespodzianką, gdyż sami tego nie wiemy. 

Wszystko zależy od wiatru, który poniesie bańki. Pokażmy, że Polak Potrafi.

https://www.facebook.com/WPogoniZaBankami

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2013 00:12