Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wojciech Skrobiszewski

Wojciech Skrobiszewski

Toruń

Wojciech Skrobiszewski - twórca i scenarzysta filmowy, perkusista, biznesowo związany z branżą turystyczną. Urodzony i mieszkający w Toruniu, ojciec czwórki dzieci. W roku 2018 zrealizował ważny i dokument OBYWATEL MIŁOŚĆ - o życiu muzyka Grzegorza Ciechowskiego, w którym o życiu artysty opowiada jego żona, Anna Ciechowska. Film był amatorskim debiutem reżyserskim; spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Bruno Ciechowski

Bruno Ciechowski

Warsaw, Poland

Bruno Ciechowski

Bruno Ciechowski

Warszawa, Polska

Studiuję na kierunku zarządzanie, właśnie rozpoczynam ścieżkę zawodową jako project manager. Należę do organizacji studenckich i aktywnie w nich działam.


1400 PLN z 12000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.06.2020.

W Cieniu Ciemności - film dokumentalny o śmierci

O projekcie

 

NA CO ZBIERAMY - CELE PROJEKTU

 

Celem projektu jest zebranie funduszy na postprodukcję filmu. Dokument zostanie częściowo nakręcony na taśmie filmowej, w analogowej technologii super8. Taki powrót do klasyki kina jest niestety kosztowny, ale daje bardzo dobre i oczekiwane przez nas efekty, idealnie wpisujące się w melancholijne rozważania o śmierci i przemijaniu.

 

DLACZEGO ROBIMY FILM

 

Od początku ludzkości towarzyszą nam pytania dotyczące sensu życia i umierania. Mimo iż wielu filozofów, naukowców, czy artystów próbowało na nie odpowiedzieć, nasze bycie na świecie, tajemnice egzystencji wciąż pozostają nierozwiązane. Współcześnie, stojąc przed faktem kompletnego zagubienia informacyjnego, doprowadziliśmy do banalizacji zagadnienia śmierci, co negatywnie przekłada się na postrzeganie i jakość naszego życia. Postęp cywilizacyjny i galopujący konsumpcjonizm odsunęły nas od rozmyślań i sprawiły, że żyjemy i zachowujemy się tak, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Współczesny człowiek nie obawia się śmierci tak jak człowiek antyczny. W wirze pracy zostaliśmy pozbawieni instynktu strachu, który konieczny jest do pełnego i bardziej świadomego eksploatowania życia.

 

O FILMIE

 

 

 

Proponowany film jest podróżą w głąb myśli i uczuć narratora, spotykającego na swej drodze osoby zawodowo związane z życiem i śmiercią. Przeprowadzone z nimi wywiady w miejscach ich pracy, takich jak prosektorium, hospicjum, czy sala porodów pokazują nowy kontekst rozważań na temat ludzkich losów. W myśl sentencji pisarza Jamesa Clevella „tylko żyjąc o krok od śmierci, można pojąć nieopisaną radość życia”, chciałbym aby film stał się pretekstem do głębszej refleksji skutkującej większą samoświadomością.

 

KIM JESTEŚMY 

 

 

Jesteśmy dwójką przyjaciól ze starych czasów .Poznaliśmy się dzięki muzyce w 1993 roku i graliśmy  jako sekcja rytmiczna w zespole rockowym. Z pomocą naszej przyjacółki Marty Wierzbickiej-Dąbek  zrealizowaliśmy nasz pierwszy, świetnie przyjęty film dokumentalny o Grzegorzu Ciechowskim pt. "Obywatel Miłość". Nie mamy wiedzy filmowej, działamy spontanicznie i na wyczucie, co jest naszym największym atutem.

 

Wojciech Skrobiszewski - twórca i scenarzysta filmowy, perkusista, biznesowo związany z branżą turystyczną. Urodzony i mieszkający w Toruniu, ojciec czwórki dzieci. W roku 2018 zrealizował ważny dokument OBYWATEL MIŁOŚĆ - o Grzegorzu Ciechowskim, w którym o życiu artysty opowiada jego żona, Anna Ciechowska. Film był amatorskim debiutem reżyserskim; spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

 

 Paweł Drygalski - absolwent UKW w Bydgoszczy, właściciel i pomysłodawca Raw wideo Agencja Reklamy. Realizuje usługi związane z filmowaniem i postprodukcją materiału filmowego, tworząc efektowne animacje reklamowe, czołówki filmowe. Zajmuje się również tworzeniem wycieczek wirtualnych VR. Sportowiec, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Toruniu. Muzyk, basista.

 

 

TERMIN REALIZACJI PROJEKTU

 

Premierę filmu zaplanowaliśmy na odbywającym się w październiku Międzynarodowym Festiwalu Filmowym TOFIFEST.

Rozdanie nagród - październik 2020

 

Dziękujemy za każdą złotówkę!

Pozdrawiamy :)

 

KONTAKT:

wccfilmdok@gmail.com

https://www.facebook.com/W-Cieniu-Ciemności-100947488133500/

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.06.2020 22:10