Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Michał Szczypek

Michał Szczypek

Wrocław, Polska

Trener biznesu, animator kultury, etnolog.

Szkolący innych z umiejętności miękkich, m.in. z zarządzania. Sam zdobywa i szlifuje kompetencje menadżerskie organizując lub współorganizując niezależne wydarzenia kulturalne m.in.

Czaty Zamkowe - Festiwal Piosenki Literackiej
Return to the BatCave Festival
Międzynarodowy Festiwal Samby

Otwarty na ludzi i lubiący z nimi współpracować :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3980 PLN z 3500 PLN

41 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 09.06.2018 22:10

VIII Czaty Zamkowe - Festiwal Piosenki Literackiej

O projekcie

 

CZYM SĄ CZATY ZAMKOWE?

 

Czaty Zamkowe to Festiwal Piosenki Literackiej im. Jacka Kaczmarskiego. Impreza jest okazją do wakacyjnego spotkania wszystkich miłośników piosenki literackiej, w niepowtarzalnej scenerii średniowiecznego bolkowskiego zamku. Letnie koncerty to wspólna inicjatywa wykonawców oraz słuchaczy skupionych wokół Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego i gospodarzy Zamku Bolków. Festiwal to przede wszystkim przestrzeń do kultywowania pamięci Poety, przywoływania Jego twórczości na scenie i podczas nieformalnych wspólnych śpiewów przy ognisku. To również okazja do usłyszenia ze sceny twórczości innych artystów: Wysockiego, Nohavicy, Gintrowskiego, Kryla… i wielu, wielu innych.  O wartości imprezy świadczy jej formuła zakładająca część koncertową oraz afterparty - wspólne granie i śpiewanie przy ognisku do rana, podczas którego gitara krąży z rąk do rąk a prym wiodą już nie tylko artyści widziani wcześniej na scenie.

 

Zapraszam Cię do rzucenia okiem na nasz kanał YouTube - tam będziesz miał okazję zobaczyć, w jaki sposób Czaty ewoluowały od imprezy ogrodowej do pełnowymiarowego Festiwalu :) 

 

Wstęp na Festiwal jest całkowicie wolny! To bodaj jedyna w roku okazja aby spędzić noc w murach średniowiecznej warowni, śpiewając, grając i rozmawiając o muzyce, poezji i nie tylko...

 

KTO, GDZIE, KIEDY?

 

Tegoroczna, 8. edycja Czatów odbędzie się 30 czerwca na Zamku Bolków. Festiwal rozpocznie się punktualnie o godzinie 19.00 a zakończy o wczesnych godzinach porannych.

Oto nasza lokalizacja:

 

Na naszej scenie zaprezentują się:

 

JAKUB KWAŚNIEWSKI

Laureat wielu konkursów piosenki literackiej i poezji śpiewanej. Najlepiej czuje się w repertuarze bardów czeskich - Karela Kryla oraz Jaromira Nohavicy - który niejednokrotnie wykonuje we własnym tłumaczeniu lub interpretacji. Podczas jego koncertów nie brakuje jednak także utworów autorskich oraz wykonań klasycznych piosenek Jacka Kaczmarskiego. W 2017 r. wydał debiutancki album pt. "MiszMasz".

 

TRIADA POETICA

Zespół, w skład którego wchodzą: Michał Mańka (gitara+śpiew) oraz Szymon Podwin (gitara). Duet - spośród innych artystów wykonujących utwory Jacka Kaczmarskiego - wyróżnia fakt, że często sięga po nieumuzycznione wiersze Poety oraz komponuje do nich własną, autorską muzykę. Szymon jest również pomysłodawcą oraz prowadzącym Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego.

 

JACEK KLEYFFJERZY „SŁOMA” SŁOMIŃSKI, NASTA NIAKARASAVA

Nasta jest multiinstrumentalistką pochodzącą z Kazachstanu, na swym koncie ma wiele muzycznych nagród. Jerzy Słomiński ("Słoma") to legenda polskiego bębniarstwa oraz prekursor gry na tych instrumentach w naszym kraju. Jacek Kleyff współtworzył Salon Niezależnych. Dzisiaj łączy repertuar Kabaretu oraz Orkiestry na zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w zgraną, spójną całość.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Festiwalu na naszej stronie internetowej, którą znajdziecie tutajoraz śledzenia naszego profilu na Facebooku.

 

Pamiętajcie, że wstęp na Festiwal jest WOLNY!

 

 

NA CO CHCEMY PRZEZNACZYĆ PIENIĄDZE?

 

Jako inicjatywa oddolna potrzebujemy Twojego wsparcia. Stąd nasza decyzja o utworzeniu już po raz trzeci zbiórki internetowej. Dwie poprzednie zakończyły się sukcesem – za co w imieniu organizatorów bardzo dziękuję.

 

W tym roku pieniądze potrzebne są nam na:

  • Opłacenie kosztów artystów (gaże, ZAiKS, noclegi)
  • Opłacenie realizacji muzycznej imprezy
  • Zakup i przygotowanie wyżywienia dla wolontariuszy obsługujących Festiwal
  • Opłacenie kosztów ochrony na zamku

Co jeśli zbierzemy więcej pieniędzy niż zakładamy?

Każda nadwyżka finansowa pozwoli nam na realizację długofalowych celów związanych z Festiwalem takich jak:

  • Utrzymanie serwera i domeny naszej strony www
  • Opłacenie kosztów reklamy Czatów
  • Zakup sprzętu scenicznego do obsługi imprezy w przyszłości
  • Przygotowanie i wydruk materiałów promocyjnych   

 

KILKA SŁÓW O MNIE

 

Mam na imię Michał i od zawsze chciałem zorganizować festiwal. Dzięki wsparciu wspaniałych ludzi – artystów, wolontariuszy, rodziców, przyjaciół i znajomych, udało mi się to marzenie zrealizować pod postacią Czatów Zamkowych. To, co cieszy niezmiernie, to rokrocznie rosnąca frekwencja pokazująca jak ważny i potrzebny jest ten festiwal. Bez fałszywej skromności mogę napisać, że są osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji bez Czatów. Po tych kilku latach pracy nad imprezą to duża satysfakcja. 


Aby jednak rozwijać imprezę potrzebuję wsparcia, również finansowego, stąd niniejsza zbiórka. Są w życiu rzeczy ważniejsze niż pieniądze. Sam przez te 8 lat na Festiwalu nie zarobiłem na nim ani złotówki. Nie do przeceniania są dla mnie te chwile, kiedy postanawiacie wesprzeć Festiwal zupełnie bezinteresownie. Bo przecież dobrze wiem, że dla wielu te nagrody są tylko dodatkiem, a w całym działaniu chodzi o coś więcej. O ideę. Dziękuję Wam, za wsparcie i za to, że jesteście.

Jeśli ktoś z Was ma również ochotę podzielić się sugestiami dotyczącymi festiwalu, zaproponować zmiany, zgłosić konstruktywną krytykę – jestem otwarty na Wasze głosy! Czekam na wiadomości pod mailem: czatyzamkowe@gmail.com .

 

 

...NA SZCZĘŚCIE NIE JESTEM  SAM!Choć nie wiem jak bardzo bym się nie starał, sam nie byłbym w stanie zorganizować tej imprezy. Nasz sztab organizacyjny to grupa przyjaciół, którzy bezinteresowanie poświęcają swój czas na rzacz Czatów.  
A może chcesz do nas dołączyć? Jeśli masz ochotę wesprzeć imprezę, ale z różnych względów nie możesz udzielić wsparcia finansowego - dołącz do naszego zespołu Wolontariuszy! Napisz do nas: czatyzamkowe@gmail.com 

 

30 czerwca przyjedź na Zamek i jeśli tylko masz ochotę - dołącz do nas, kiedy tradycyjnie na zakończenie oficjalnej części imprezy będziemy odśpiewywać na scenie pewien utwór...

 

 

NAGRODY

 

Na koniec kilka słów o tym, co chcemy dać Wam w zamian za wsparcie. Nagrody będą do odbioru na Czatach tuż przed koncertami. Wyraźnie oznaczymy punkt wydawania nagród. Jeśli chcesz nas wesprzeć ale nie możesz pojawić się na zamku 30 czerwca - koniecznie napisz o tym do nas w mailu (czatyzamkowe@gmail.com) - nagrodę wyślemy Ci pocztą na nasz koszt lub umówimy się co do ich przekazania indywidualnie. 

 

DO ZOBACZENIA 30 CZERWCA W BOLKOWIE!