Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Kwiecień

Paweł Kwiecień

Warszawa

Cześć!
Nazywam się Paweł Kwiecień, jestem słuchaczem 2 roku Akademii Filmu i Telewizji na wydziale reżyserii. Fantastyką, tak polską, jak i zagraniczną interesuję się od najmłodszych lat, a "Wiedźmin" zwrócił moją uwagę zwłaszcza drobiazgowym, ciekawym i niespotykanym uniwersum. W imieniu całej ekipy zapraszam do zapoznania się z naszym projektem, jakim jest "Vatt`ghern", film inspirowany twórczością Andrzeja Sapkowskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4231 PLN z 4000 PLN

41 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2015.

Vatt`ghern - film z uniwersum wiedźmina

O projekcie

 

AKTUALIZACJA

***

Do końca zbiórki zostały dwa tygodnie

 - Chorągiew zaciężna Trzy Miecze zdecydowała się pomóc nam w naszej pracy. Dzięki ich pomocy będziemy mogli wiernie przedstawić czas akcji i ożywić wioskę. 

 - Nawiązaliśmy też kontakt z charakteryzatorką - Anną Mrugalską - która zadba o wszelkie blizny, skaleczenia i odcięte kończyny, bez których film nie mógłby się obejść ;] 

 - Na facebook'u możecie znaleźć naszą stronę - https://www.facebook.com/vattghern

***


Już wkrótce kruki zaczną krakać, gryf zapoluje… a to będzie dopiero początek.

Młody, bezimienny Wiedźmin stanie już nie długo przed trudnym wyborem zrobienia tego co słuszne lub tego co łatwe. Zadanie zlecone przez mieszkańców malutkiej wioski drwali okaże się być czymś więcej niż tylko kolejną robotą dla Łowcy Potworów. Stanie się drogą dla legendy…

 

O projekcie
„Vatt'ghern”
to krótkometrażowa produkcja studentów z Akademii Filmu i Telewizji, której akcja rozgrywa się w słynnym uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Trzeba podkreślić, iż film nie będzie adaptacją powieści. Scenariusz jest tylko inspirowany twórczością pisarza, wątki i postacie nie są tożsame.
Sam pomysł na zrobienie filmu w klimacie Wiedźmina narodził się na początku mojej przygody z filmem, po powtórnym przeczytaniu sagi. Ta, w połączeniu z zainteresowaniem na temat folkloru, legend i potworów dała początek scenariuszowi "Vatt'ghern'a". Uważam, że "Wiedźmin", śladami "Gwiezdnych Wojen" zasługuje na swoje "Rozszerzone Uniwersum". 

Fabuła
Zimny, nieprzyjazny świat targany setkami konfliktów i dziesiątkami wojen. Leśne dukty i gościńce świecą pustkami. Wszędzie pełno bandytów i potworów.
W tym właśnie świecie przyszło żyć naszemu bohaterowi - młodemu łowcy bestii, wiedźminowi ze szkoły gryfa. Los zawiódł go w północne lasy, do małej osady drwali. Mimo niechęci mieszkańców udaje mu się znaleźć nocleg i zadanie - ma zabić upiora, który morduje mężczyzn na przesiece. Jak to jednak w życiu bywa, z pozoru proste zlecenie okazuje się mieć drugie dno, rzucające na wszystko nowe światło. 
Uzbrojony w srebrny miecz i potężne eliksiry łowca rusza samotnie w leśne ostępy. Tropi potwora. 

 "Tylko kto jest tym potworem, wiedźminie?"...

Poniżej możecie obejrzeć specjalnie nakręcony zwiastun prezentujący możliwości młodych filmowców… a to dopiero początek i jedynie drobna prezentacja.


Chcesz zobaczyć jak potoczą się losy bezimiennego, zwanego czasem Krukiem, Wiedźmina? Pomóż w powstaniu nowej legendy w znanym świecie fantasy!

 Niestety produkcja filmu kosztuje, a fundusze, które zebraliśmy do tej pory są niewystarczające. Cała nasza ekipa będzie pracowała non-profit a mimo to obecny budżet nie pozwala nam na realizację projektu.

Na co zatem zbieramy? 
Na obecnym etapie mamy skończony scenariusz, umówiony skansen i skompletowanych aktorów. Pieniądze zebrane dzięki państwa hojności zamierzamy przeznaczyć na transport (nie tylko ludzi), wyżywienie i noclegi, a także kostiumy i rekwizyty, by jak najlepiej uchwycić czasy i klimat świata przedstawionego. 

Poza państwa pomocą operujemy również wkładem własnym (chociaż szybko się kurczącym ), a także jesteśmy wspierani przez Dom Kultury Śródmieście w Warszawie.

 

Nasza ekipa:Paweł Kwiecień - reżyser

Jestem słuchaczem ostatniego roku Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na wydziale reżyserii. Fantastyką, tak polską, jak i zagraniczną interesuję się od najmłodszych lat, a "Wiedźmin" zwrócił moją uwagę zwłaszcza drobiazgowym, ciekawym i niespotykanym uniwersum.

Simone Lipińska - organizator produkcji

W tym roku kończę Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie ze specjalizacją w organizacji produkcji. Pracowałam już przy kilku etiudach szkolnych i jednym filmie pozaszkolnym. Pomagałam również przy festiwalu filmowym CINEMAFORUM.

Karol Romaniuk - operator

Moją pasją są formy audiowizualne. Interesuję się literaturą i filmem, którym zajmuję się od dwóch lat. Studiuję na ostatnim roku Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W wolnym czasie nałogowo przeglądam youtuba i kręcę filmy.

Grzegorz Sikora - montaż

Pochodzę z Katowic. Jestem słuchaczem na ostatnim roku Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Technikami tworzenia filmu interesuję się od początku okresu nauki w liceum, podczas którego wolne chwile wykorzystywałem na rozwój w tym kierunku. 


W naszym filmie zagrają m. in. :


Anna Matysiak - jako Bruxa
(Listy do M.,Oszukane, Prawo Agaty)

 

Marta Ormaniec - jako Elfka
(Radosław, Lekarze, Ojciec Mateusz)


Bartosz Wesołowski- jako Sołtys
(Prawo Agaty, Czas Honoru)


Nagrody
Wzamian za wsparcie przygotowaliśmy dla was wyjątkowe nagrody! Oto niektóre z nich:-Scenariusz w wersji papierowej z dedykacją-Plakat filmu "Vatt`ghern-Komiks zrobiony na podstawie filmu
(Prezentowane materiały są wstępnymi szkicami - komiks będzie gotowy na premierę filmu tj. w czerwcu 2015 roku)

Każde wsparcie będzie procentowało. Im więcej ludzi nas wesprze tym lepiej opowiemy historię, którą chcemy przekazać i tym lepiej oddamy klimat prozy Sapkowskiego. Va faill!

Media o Twoim projekcie:

Ufundowano "Vatt`ghern" - film z uniwersum wiedźmina

bestiariusz.pl | 2015-02-01

Plan zakładał zebranie 4000 zł, a jak na razie, łącznie wpłacono 4166 złotych. Do końca akcji zostało 6 godzin. Mowa tutaj o zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez Studentów z Akademii Filmu i Telewizji. Rzecz dzieje się na stronie PolakPotrafi.pl

Powstaje film o wiedźminie, ale... innym. Budżet? Brakuje 4 tys. złotych

wyborcza.pl | 2015-01-04

Studenci warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego wyślą nie słynnego Geralta, a własnego wiedźmina nazywanego Krukiem. By film o nim powstał, potrzebują jednak wsparcia - 4 tys. złotych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2015 18:06