Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zośka Dowiatt

Zośka Dowiatt

Warsaw, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20135 PLN z 20000 PLN

47 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.02.2018.

Uzdrowienie - Short Film

O projekcie

Cześć! 

   Jestem Zośka Dowiatt i razem z ekipą FCKP Production pragnę zaprosić Ciebie do wsparcia naszego trzydziestominutowego filmu pt. "Uzdrowienie" który z wielką pasją realizujemy z myślą o festiwalach krótkometrażowych na całym świecie. Chcemy tym samym zaprezentować się przed producentami z całego globu by śladami filmu Whiplash stworzyć krótkometrażowy film z potencjałem na pełny metraż. Zdjęcia do "Uzdrowienia" odbędą się w połowie lutego, tak byśmy mogli chwalić się gotowym filmem już w marcu. Dlaczego akurat w marcu? Czytaj dalej!

 

   FCKP Production to  niezależna grupa młodych, utalentowanych i pełnych pasji filmowców. Naszą karierę rozpoczęliśmy zdobyciem pięciu nagród w konkursie 48 Hours Film Project (w tym za najlepszy film, reżyserię i zdjęcia). Konkurs polega na zrobieniu filmu od napisania scenariusza, przez znalezienie nagranie, po zrobienie postprodukcji w jednye 48 godzin. Jako zwycięzcy polskiej edycji jedziemy reprezentować nasz kraj na festiwalu Filmapalooza w Paryżu. Pierwszy poważny sukces stał się dla nas motywacją do spełnienia naszego największego marzenia, jakim jest stworzenie 30 minutowego filmu, który weźmie udział w festiwalach filmowych na całym świecie, oraz otworzy nam drogę do stworzenia pierwszego pełnego metrażu.  

 

 

 Zobacz nasz zwycięski film z 48HFP ,,Supresja"

 

 

   “Uzdrowienie” to zawieszony w próżni bezczasu i bezmiejsca dramat psychologiczno-obyczajowy. Piękna dziennikarka Adela, po wielu latach na emigracji powraca do maleńkiej rodzinnej wioski na krańcu świata. Przyjeżdża po przebaczenie od brata, Daniela, którego pewnego dnia bez słowa opuściła i z którym przez 15 lat nie nawiązała żadnej próby kontaktu. Adela konfrontuje się nie tylko z rozżalonym i sfrustrowanym bratem, ale przede wszystkim z niewygodną prawdą, którą przez lata wypierała ze świadomości - o łączącej rodzeństwo kazirodczej relacji. Podczas wizyty Adela zaczyna rozumieć, że faktycznym celem jej wizyty jest utwierdzenie się w przekonaniu, że brat nic już dla niej nie znaczy. Sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy okazuje się, że łączące Adelę i Daniela uczucie przetrwało próbę czasu. Kobieta podejmuje najpierw rozsądne, potem już tylko coraz bardziej rozpaczliwe działania mające na celu naprawienie toksycznej relacji, co przynosi wręcz odwrotny skutek. Osaczona przez demony przeszłości i przytłoczona teraźniejszością, w desperacji, podejmuje ostateczną próbę uzdrowienia relacji. Koniec końców osiąga swój cel. Adela, uwolniona od niszczącego ją uczucia odjeżdża do domu, pozostawiając Daniela spokojnego i oczyszczonego, na dnie zamarzniętego jeziora. 

 

Poniżej znajdziesz kadry z filmów, które idealnie oddają klimat, w jakim chcemy utrzymać ,,Uzdrowienie”. 

 

   Aby pozwolić Ci lepiej wyobrazić sobie jak nasz film będzie wyglądał, wybraliśmy się na Mazury i udokumentowaliśmy wszystkie lokacje, w których będzie toczyć się akcja filmu. Oto one:

 

          Zofia Dowiatt - reżyser

    Siedemnastoletnia laureatka nagród za reżyserię oraz najlepszy film w konkursie 48HFP Poland 2017 oraz jedyna stypendystka Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Wykłada w Akademii Fotografii, może pochwalić się publikacjami fotograficznymi magazynach takich jak Vogue.it, Intelegance czy Hiro Magazine. Doświadczenie filmowe zdobywa pracując przy licznych etiudach, teledyskach oraz niezależnych krótkich metrażach. Fascynują ją ludzie. Chce opowiadać historie, które łamią tabu i skłaniają widza do refleksji.

Strona internetowa: http://zofiadowiatt.wixsite.com/dowiattz

 

 

 

 

          Bartosz Białobrzeski - operator obrazu

   Ukończył The Manchester College z dyplomem National Diploma in Photography, a następnie Warszawską Szkołę Filmową na kierunku operatorskim. Jego filmy (“Mr. Badluck”, “Poniedziałek, poniedziałek”, “293 Inferno”) prezentowane były na Nowych Horyzontach, w konkursie Short Film Corner w Cannes oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zdobył nagrodę główną za zdjęcia w 7. Edycji 48HFP Polska  W ubiegłym roku u boku Artura Reinharta i Doroty Kędzierzawskiej miał okazję pracować przy filmie ,,Żużel”.

Bartek nie lubi dużo mówić, woli pokazywać. Kamera jest dla niego przedłużeniem ręki i narzędziem do generowania emocji.

FilmPolski: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11125387

 

          Sebastian Marczak - kierownik produkcji

   Spędza życie na planach filmowych przy różnych funkcjach, by jak najlepiej poznać proces produkcji filmowej. Techniczne doświadczenie zdobywał pracując w wypożyczalni sprzętu filmowego a także na planach teledysków i form off-owych oraz komercyjnych, teraz kształci się w zakresie sztuki kina w Liceum Filmowym przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Kierownik produkcji w teamie FCKP na 48 Hour Film Project. 

 

 Zamiast leżeć brzuchem do góry i czekać aż pieniądze się znajdą - działamy!

 

  Zaczęliśmy od przejechania blisko tysiąca kilometrów w poszukiwaniu idealnych lokacji. I znaleźliśmy! Na Mazurach, w malowniczej wiosce Mioduńskie. Tam również znaleźliśmy bazę dla całej, trzydziestoosobowej ekipy. Teraz wracamy do Krainy Tysiąca Jezior, żeby pokazać Wam krajobraz w iście filmowym, magicznym wydaniu. Obsypany śniegiem, oszroniony, zapiera dech w piersiach!

  W zeszłym tygodniu zakończyliśmy ostatni etap castingu. Przesłuchaliśmy ponad 300 kandydatów, spośród których wyłoniliśmy prawdziwe perełki. Mamy ostatnie dni na podjęcie decyzji dotyczącej ostatecznego kształtu obsady, bo już za tydzień wyjeżdżamy na Mazury na pierwsze próby kamerowe. 

 

  Dzięki życzliwości Cinelight - wypożyczalni sprzętu oświetleniowego, nie musimy dłużej martwić się o to, skąd wziąć światło na plan. Cinelight zaopatrza nas we wszelki niezbędny sprzęt. 

 

 Kamerra, Oddaj.to! To właśnie te rentale zaopatrzą nas w sprzęt na planie. Możecie nam wierzyć, ich kamerry i osprzęt są pierwsza klasa. 

Biały mercedes z lat 80 z czerwonym obiciem? Nie, to nie żart! Rzuććie tylko okiem, jaki piękny samochód udostępni nam Classic4event:

 

  Prace nad scenariuszem przebiegają pod czujnym okiem konsultantki scenariuszowej Ewy Rozenbajgier ze StoryLab.pro. Do zamknięcia ostatecznej wersji brakuje nam już tylko prób z aktorami. W ich trakcie często pojawiają się nowe pomysły, na które jesteśmy zawsze otwarci!

 

 

   Kwota, jaka jest nam potrzebna do zrealizowania filmu, wbrew pozorom, nie wzięła się z kosmosu. Będziemy kręcić na Mazurach, w malowniczej miejscowości Mioduńskie. W lutym. Będzie zimno, ciemno i mokro. Musimy należycie zadbać o aktorów i ekipę, zapewniając komfort pracy. Poza tym filmowcy strasznie dużo jedzą, palą strasznie dużo papierosów i korzystają ze strasznie drogiego sprzętu, który bardzo lubią psuć. Żartuję! Bardzo dbamy o sprzęt. Ale straty muszą być, jak nie w sprzęcie, to w ludziach, więc od ubezpieczenia planu także się nie wykręcimy. Ekipa liczy 35 osób, które trzeba przetransportować na plan, a benzyna i bilety to kolejny duży wydatek. Do tego scenografia, kostiumy, rekwizyty... I robi się całkiem pokaźna sumka. 

 

Jestem jednak przekonana, że 20 000 to dla Was mały pikuś, w związku z czym przedstawiam kolejne progi w jakie celujemy:

 

25 000

   Ta kwota pozwoli nam nagrać i przygotować film w znacznie lepszej jakości. Będziemy mieli pieniądze na lepsze oświetlenie, a większy komfort pracy pozwoli nam się jeszcze bardziej skupić na dopieszczaniu filmu. 

 

30 000

   Z takim budżetem będziemy mogli przyłożyć większą wagę do szczegółów, które w znaczny stopniu wpłyną na wiarygodność historii. Oddanie realiów maleńkiej wioski na krańcu świata wymaga odpowiedniej scenografii, kostiumów i innych elementów składających się na ostateczny efekt filmu. 

 

40 000 

   Z tą sumą stać nas na zaproszenie do projektu ludzi z większym doświadczeniem. Dzięki udziałowi profesjonalistów nie tylko zdobędziemy cenne doświadczenie i nawiążemy nowe kontakty. Przede wszystkim efekt końcowy będzie znacząco lepszy!

 

50 000

   Pozwoli nam na stworzenie sceny z Danielem tonącym w jeziorze. W końcu nurkowanie z porządnie zabezpieczoną kamerą w specjalistycznym zbiorniku wodnym z zachowaniem wszelkich zasad BHP to to, co tygryski lubią najbardziej. 

 

   W pierwszej kolejności ,,Uzdrowienie” zostanie rozesłane na festiwale filmowe na całym świecie. Nie obejdzie się też bez premiery na wielkim ekranie oraz afterparty, na którym z radością spotkamy się z tymi, którzy wspierając projekt finansowo, staną się jego współtwórcami. Na koniec chcemy opublikować film w internecie, aby mógł on trafić do jak najszerszego grona odbiorców. 

 

Aby śledzić nasze postępy dołącz już teraz do projektu na naszym profilu na Facebooku!

   Przygotowaliśmy dla Was szeroki wachlarz nagród. Każdy wspierający jest dla nas tak samo ważny! Chcemy podziękować za każde, nawet symboliczne wsparcie naszego projektu. Nie możemy wprawdzie nagrodzić każdego udostępnienia i osobistego polecenia, ale zapewniamy - każde wsparcie jest dla nas na wagę złota.

Nagrody rzeczowe będą wysyłane do wspierających w ciągu 30 dni od daty zakończenia zbiórki. Podziękowania z fotosem po zdjęciach czyli w połowie lutego a dostęp do grupy na Facebooku będzie przyznawany co kilka dni w trakcie trwania zbiórki.

 

   Pieniądze na film można zdobyć na wiele sposobów ale jedynie crowdfunding pozwala zaangażować w to tak wiele osób, jednocześnie dając im szansę bliżej poznać nasz projekt oraz ludzi jacy za nim stoją. Głęboko wierzymy w to, że nas i ludzi obecnych na Polak Potrafi łączy jedna rzecz - wszyscy doskonale wiemy że przyszłość nasza i otaczającego nas świata zależy od tego co robimy właśnie teraz. Dlatego nie czekaj, stań się jednym ze współtwórców Uzdrowienia i już teraz pomóż ekipie FCKP Production spełniać marzenia. 

 

 Chcesz dowiedzie się więcej? Piszdzwoń śmiało, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zofia Dowiatt, reżyser: 

dowiatt.z@gmail.com

519 022 024

Sebastian Marczak, kierownik produkcji:

fckp.production@gmail.com

 

 

 Aby śledzić nasze postępy dołącz już teraz do projektu na naszym profilu na Facebooku!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.02.2018 22:10