Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Niezidentyfikowany Poszukiwacz Sensu Życia

Niezidentyfikowany Poszukiwacz Sensu Życia

Warmia

Mam na imię Kacper. Pochodzę z Warmii.
Moim głównym hobby są spacery po opuszczonych miejscówkach. Oczywiście chodzi mi o Urban Exploring. O tym czym jest Urban Exploring możecie dowiedzieć się w moim projekcie.
Dla wtajemniczonych możecie pomyśleć,że jestem sezonowcem, bowiem Urbex ostatnio zrobił się modny. Chciałbym was gorąco poinformować,że robię to od kilku lat. W moim życiu natykałem się na opuszczone miejsca od tak... Zwykle odkrywałem je wędrówkami po lesie. Robiłem to zanim tak naprawdę wiedziałem,że to się tak nazywa.
To moja pasja. I bynajmniej nie robię tego dla rozgłosu. Gdyby mój projekt nie wypalił nadal będę to robić...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

73 PLN z 20000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2015.

Zwiedzić opuszczoną Polskę

O projekcie

 

 

Przecież nasz kraj nie jest opuszczony i ma się całkiem nieźle! Już tłumaczę :) Nazwa "Zwiedzić Opuszczoną Polskę" jest nie przypadkowa. Rzeczywiście mam zamiar badać miejsca w naszym kraju które są wykluczone z użytku i w większości przypadkach zapomniane przez społeczeństwo. Pytanie brzmi "I co w związku z tym? Co mnie obchodzi jakaś opuszczona melina?!". Idąc sobie chodnikiem i widząc budynek o przeważnie nieciekawej strukturze zewnętrznej, nie zastanawiasz się co może kryć wnętrze i przeszłość. Takie miejsca mają przeważnie bogatą historię i skrywają ciekawe wnętrze. Na terenie Polski są obiekty wręcz nienaruszone przez nikogo od czasów ich opuszczenia (a mogą one sięgać nawet kilkudziestu,kilku set lat). My (urbanexplorerzy1) dostajemy się do takich miejsc niczego nie dewastując i nie zostawiając po sobie żadnych śladów. Wracając do sedna sprawy. Mam zamiar zjechać Polskę od góry do dołu, spenetrować najciekawsze miejsca i udokumentować to na filmie. Krótko mówiąc będę wypuszczał filmy (naszpikowane informacjami o danym miejscu i historii okolicy) do internetu, w których to penetruję m.in : pałace, szpitale, domy, podziemia etc...  Oczywiście nie każde miejsce pozostawiło po sobie jakiś ślad i nie o każdym da się coś powiedzieć. Mogę jedynie zagwarantować,że poznacie Polskę jakiej nie znacie.

 (Mapka ilustrująca miejsca które mam zamiar zrealizować po zebraniu przynajmniej 100% sumy).

 

Na czym to polega? Urbex jest to aktywna forma spędzania wolnego czasu polegająca na eksplorowaniu opuszczonych budynków, kompleksów przemysłowych czy też wszelkiego rodzaju instalacji obronnych (bunkrów, schronów itp.) "Nauką pomocniczą" urbeksu jest niewątpliwie fotografia. Przydatne są też podstawy sztuk przetrwania w terenie miejskim, bo nie ukrywajmy - wiele obiektów zainteresowania eksploratorów to miejsca niebezpieczne. Nieraz skrajnie. Cała zabawa polega na przeniknięciu do obiektu, wykonaniu w nim zdjęć (od dokumentalnych po artystyczne, wszystko zależy od warunków) oraz opuszczeniu danego miejsca. Urbex przez dłuższy czas był "sportem" zarezerwowanym dla pewnego zamkniętego grona amatorów ekstremalnych doznań. Dziś, dzięki niewątpliwemu wpływowi mediów łazikowanie po opuszczonych budynkach stało się modne. Niestety ta moda niesie ze sobą wiele zjawisk negatywnych. Wiele fajnych miejscówek zostało "spalonych" dzięki wybrykom żądnych przygód dzieciaków. Wiele z nich zabezpieczono po wypadkach, które zdarzały się na ich terenie. Wszystko to utrudnia zadanie wprawnym eksploratorom, którzy przychodzą na miejsce nie po to, aby niszczyć, kraść czy odstawiać jakiś inny cyrk, ale po prostu popatrzeć i udokumentować efekty mijającego nieubłaganie czasu.

(Źródło http://nazywoiwkolorze.blogspot.com)

 

Okej, więc skoro już wiesz co, jak i po co to teraz opiszę cele mojego projektu. Mój projekt będzie tworzony w fazach. Każda faza to odwiedzone miejsce. Dajmy przykład : mam za sobą 3 miejsca, w takim razie mój projekt jest ukończony np. w 10%. Wszystko będzie podliczane i przemieniane w %. Każdy cel główny będzie wysoko procentowany a każdy cel poboczny nisko.

Cel główny to miejsce na które poświęce większą ilość czasu i skupię na nim większość uwagi. Będzie to główny powód wyjazdu w dany region Polski.

Cel poboczny to miejsca mniejsze które będą głównie przerywnikami, zdjęciami, które to w większości przypadków odwiedzę w drodze do celu głównego.

W przypadku powodzenia, swoją podróż po Polsce mam zamiar zacząć na początku wakacji tego roku koniec przewiduje na ten sam termin 2016 roku. Nie wiem jak będzie to funkcjonowało w praktyce, bowiem przeważnie odbiega ona od teorii.

Przeważnie miejsca które będę odwiedzał nie leżą w takich miastach jak Warszawa tylko przy wsiach albo w środku lasu. Oczywiście będą też takie które będą znajdować się w środku wielkiego tętniącego życiem miasta ale głównie przewiduję tą 1 opcję.

Mam za zamiar odwiedzić blisko 30-50 miejsc. Jak wiadomo Polska ma 16 województw a kalkuluję,że mniej więcej w każdym województwie uda mi się odwiedzić 2 cele główne. Daje nam to analogicznie 32 miejsca. Pozostałość to jak już można wywnioskować mniejsze... cele.

 

Nazywam się Kacper. Jestem normalnym "szarym Kowalskim" z nienormalnym podejściem do życia! Staram się być ambitnym człowiekiem (Nie mi przyszło mnie oceniać). Na codzień jestem uczniem ale poza nauką interesuję się fotografią i tworzeniem filmów krótkometrażowych. Przeważnie moje życie kręci się w okół militarii, paramilitarii i tym podobnych jak np. URBEX, co właściwie ma nie wiele wspólnego z ww. ale nie mam na to innego określenia. Pewnie taka młoda twarz stawiająca sobie za cel 20.000zł nie często się zdarza co może was trochę dziwić. Ale nie przejmujcie się, nie tylko was dziwi,że ja tu jestem. To co jeszcze bardziej wzmogło mnie to tak wielkiego przedsięwzięcia to chociażby fakt,że kilka gazet regionalnych interesowało się tym co robię, co dla mnie - zwykłego "szarego" człowieka wywarło ogromne wrażenie,że gazety z kilkutysięczną publiką chciało przeprowadzać ze mną wywiady.

Jedna z moich większych wypraw. Jak tak na to patrze z perspektywy czasu to chce mi się płakać. Można tu wychaczyć tyle błędów i jak tak sobię myślę, że dzisiaj wyglądałoby to 50% lepiej.

 (Prawie-Wakacyjna wyprawa przeprowadzona w roku 2014)

Cóż... Od kiedy zajmuję się nałogowym zjeżdżaniem swojego regionu i badaniem ciekawych miejscówek zdążyłem nakręcić kilka materiałów. Ostatnie wypuściłem do internetu w lato 2014 i trochę się zmieniło od tamtych czasów. Chciałbym się zająć pół-profesjonalnym tworzeniem materiałów edukacyjno-przygodowych a w tym celu niestety potrzebne są pięniążki. Pokrywanie samych kosztów wyprawy nie jest tanią sprawą, a co dopiero sprzęt, który pozwoli usatysfakcjonować widza na tyle, żeby miał chęć na więcej i nie nudził się jak na lekcji historii.

Crowdfunding? O tym dowiedziałem się niedawno. Postanowiłem spróbować swoich sił i zobaaczyć czy ludzie zdecydują się zrobić "odważny krok w ciemną uliczkę" i dadzą szansę temu nietypowemy i nowatorskiemu zajęciu.

 

100% + Niespodzianka dla wszystkich którzy przelali powyżej 15zł

(Tak nie wiele a takie pieniądzę)

Dzięki WAM wyprawa po Polsce się odbędzie, uczynicie się do spełnienia marzeń szarego człowieka który będzie mógł się realizować i spełniać, a tym samym zyskacie jego sympatię, szacunek i wdzięczność :)

110-130 %

WOHO!! Gdyby do tego doszło to po osiągnięciu tylu procent mój prywatny stan portfela znacznie by się odciążył. Strona internetowa funkcjonowała by na lepszym poziomie. Tutaj zapraszam do 10 punktu FAQ. I moglibyśmy odrazu ustalić jakieś dodatkowe nagrody. Narazie nie wybiegając w przyszłość i nie zapeszając nie mówmy o tak wysokim celu!

Wszystkow razie "W" będzie aktualizowane na bieżąco. Napewno nie zapomnę :)

 

 

1. Co to jest FAQ?

Dla niewtajemniczonych FAQ  - Frequently Asked Questions, czyli zbiory często zadawanych pytań. Czyli postaram się tutaj uprzedzić zbędne pytania.

2. Czym jest ten cały crowdfunding?

Crowdfunding jest to sponsorowanie projektów (takich jak mój) przez społeczność (czyli Ciebie). Krótko mówiąc jeżeli coś Ci się spodoba (w tym wypadku na PolakPotrafi) możesz przelać (czyli wspomóc) pieniążki na jakiś projekt czyli dołożyć swoją cegiełkę i pomóc w jego realizacji.

3. Co jeśli nie osiągniesz zamierzonych 100%?

Pieniądze które do mnie przelałeś wracają do Ciebie i nikt nie jest materialnie stratny.

4.Jak dostanę nagrodę i kiedy?

Jeżeli jest to np. kubek czy bluza porozumiemy się drogą mailową w celu ustalenia adresu do wysłania paczki. Nagrody będą rozesłane po osiągnięciu conajmniej 100%.

5.Jakie są rozmiary koszulek,bluz i... stringów?

6. Płyta CD, o co z nią chodzi?

Już tłumaczę. Po zakończenu projektu (osiągnięciu 100% i oficjalnym zakończeniu "Po opuszczonej Polsce", przygotuję materiały których postanowiłem nie umieścić do odcinków ze względu na ich treść czy tzw. after sceny (czyli sceny które nie wypaliły). Takie płyty będa rozesłane wszystkim dawcą pieniędzy powyżej 30zł (włącznie z tą kwotą).

A super-mega-hiper-oryginalna grafika na niej?

Płyta będzie miała nadrukowaną "oryginalną-super-mega-hiper!" grafikę na wierzchu.

7. Czy do nagrody do której przypisałeś koszulkę/plakat wysyłasz dwie koszulki/plakaty w dwóch różnych kolorach?

Nie. Tak jak opisałem w pkt. 4 skontaktujemy się mailowo po ewentualnym sukcesie projektu gdzie opiszesz mi na co masz ochotę :)

8. A naklejki?

Do każdej paczki naklejek naklejki będą wysyłane po równo. W przypadku paczek 5-cio sztukowych będą 3 naklejki "takie" i 2 "takie"

9. Stringi... serio?

Tak... Jestem poważnym człowiekiem i sądzę, że każda kobieta ma prawo się tu odnaleźć! Ewentualnie mężczyzna który chce zrobić znajomem,koleżance,dziewczynie,żonie,kochance bądź sobie prezent.

10. Jaki będzie twój pierwszy cel wyprawy?

Warmińsko-Mazurski region ( Potwierdzone info )

11. Co oznacza licencja na zdjęcia?

Oznacza to,że masz do nich pełne prawo autorskie, możesz je udostępniać gdzie chcesz i robić z nimi co chcesz.

12.Dlaczego nie wypisałeś tutaj całej ekipy?

Ponieważ oficjalnie jestem sam a na wyprawy zabieram losowe osoby które nie stanowią całej ekipy. Jeżeli w między czasie coś się zmieni napewno się o tym dowiesz!

13. Kurde.. 20.000 zł to duża suma. Wiem przecież,że sprzęt może kosztować o wiele mniej a same wyprawy nie będą kosztować 12 tysięcy!!

Teraz chciałbym się trochę rozpisać na ten temat. Fakt suma jest nietuzinkowa ale pamiętajmy,że mój projekt nie obejmuje tylko robienia materiałów wideo. Mam zamiar również robić zdjęcia które potem mogą być wykorzystywane jako foldery,loga,tła,tapety które muszą mieć wysoką jakość! Pozatym nagrywanie w pomieszczeniach jest podłe ponieważ oświetlenie zwykłe jest bardzo słabe jest wąsko a taki sprzęt nie jest najtańszy. Pozatym chcę żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani. Wyprawy są dość kosztowną sprawą co prawda najdroższy bilet kosztuje chyba 200zł w jedną stronę ale załóżmy,że bilet kosztuje 100zł. Da nam to 200zł w obydwie strony. Doliczmy koszty prowiantu i najważniejszych rzeczy to ok 150zł. Daje nam to sumę 350zł. A teraz pomnóżmy 350zł przez 40 (ilość wypraw). Da nam to sumę 14 tysięcy złotych. Teraz już inaczej to wygląda prawda? Nie obejdzie się bez dokładania funduszu z własnej kieszeni. Dlatego mam nadzieję,że jeżeli projekt wgl. wypali to bedzie miał blisko 120-40%.

14.Chcesz mój autograf na nagrodzie ale jesteś nieśmiały i boisz się o niego poprosić?

Rozumiem,że każdy chciałby posiąść mój autograf ale nie ma sie co wstydzić!! Kiedy będziemy dogadywać kwestię adresu wysyłki nagrody wystarczy,że szczerze mi powiesz "Słuchaj stary.. Chce mieć twój podpis na mojej koszulce!" i już... 

15.Czym są prezenty niespodzianki?

Nie mogę powiedzieć wprost czym są. Ale mogę podpowiedzieć,że nie jest to gabarytowe, ciężkie za to jest przyjemne w dotyku, dobre dla dzieci ale dla dorosłych też! Idealna ozdoba biurka czy samochodu!

Jest również druga nagroda niespodzianka która jest trochę cięższa, koloru złotego i duża.

16.A o co chodzi z certyfikatami?

Są to specjalne bajeranckie wydruki które możesz oprawić w ramkę i powiesić na ścianie! Czy ma to jakieś praktyczne i prawne zastosowanie? Nie, ale ładnie wygląda :)

 

 

 

 

 

Zapraszam i zachęcam do kontaktu ze mną.

E-Mail : OpuszczonaPolska@wp.pl

 

 

Żeby zostać spnsorem przelej odpowiednią ilość pieniędzy albo napisz e-mail, na pewno się jakoś dogadamy :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2015 18:06