Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr_trochę_inny

Teatr_trochę_inny

Kraków, Polska

Teatr trochę Inny to my; osoby z niepełnosprawnościami, wspierane przez wolontariuszy, artystów i terapeutów. Pracę artystyczną traktujemy bardzo dojrzale. Nie „bawimy się w teatr”, nie robimy niczego na niby. Nie tworzymy spektakli jedynie dla znajomych i rodzin. Organizujemy pokazy w teatrach, uczestniczymy w międzynarodowych festiwalach teatralnych. Opieramy się na twórczości Becketta, Kafki czy McDonagha. Mamy różne ograniczenia, ale nie jesteśmy dziećmi. Ze sceny przekazujemy ważne treści i emocje, o których trudno nam opowiedzieć wprost.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3378 PLN z 3000 PLN

42 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.05.2016.

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym

O projekcie

  Integracyjna grupa teatralna pn. "Teatr trochę Inny" działa pod patronatem Stowarzyszenia Skrzydła - Centrum Terapii, Sztuki i Integracji. Tworzą ją osoby z różnymi niepełnosprawnościami wraz z zaproszonymi do współpracy wolontariuszami, artystami i terapeutami.
Najnowszy spektakl "Teatru trochę Innego" pt. "Krótki traktat o wolności" został zakwalifikowany do Międzynarodowego Biennale, XII Spotkań Teatralnych Terapia i Teatr, które odbędą się w Łodzi, w dniach 05 – 08 czerwca 2016. Od wielu lat, organizatorzy dbają o wysoki poziom pokazów i wybierają tylko najciekawsze propozycje. W tym roku z Polski zostało zaproszonych jedynie sześć teatrów. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale i szansa na to, by zaprezentować swoje dokonania szerokiej, międzynarodowej publiczności, nawiązać nowe kontakty, zainspirować się ciekawymi pomysłami.

 

Udział w Festiwalu jest związany z opłaceniem akredytacji w wysokości 200 zł od każdej osoby. Dla większości aktorów "Teatru trochę Innego" to zbyt duża suma. W takich sytuacjach, od zawsze kierujemy się zasadą; "wszyscy albo nikt". Nie chcemy się jednak poddać bez walki i rezygnować z wyjazdu do Łodzi. Zespół liczy 15 osób. Potrzebujemy więc 15 x 200 zł czyli 3 000 zł. Koszty prowizji dla platformy crowdfundingowej, podróży i przygotowań do prezentacji, weźmie na siebie Stowarzyszenie. Jeśli zbierzemy wyższą kwotę, przeznaczymy ją na "bankiet" po udanej prezentacji. Z reguły brakuje środków na świętowanie sukcesów. Myślimy, że dla aktorów byłaby to miła niespodzianka.

Dlaczego crowdfunding? Chcemy się przekonać, czy nasza działalność wywołuje oddźwiek społeczny. Czy znajdą się ludzie, którzy nas zauważą, którzy uznają, że warto taki pomysł wesprzeć. Nie chodzi tu tylko o sam Festiwal. Udana zbiórka będzie sygnałem, że to co robimy, ma sens nie tylko dla nas.

   Zapraszamy do obejrzenia krótkich, filmowych trailerów naszych dotychczasowych spektakli:

1. Fragmenty spektaklu pt. "Bez słów"

2. Fragmenty spektaklu pt. "Proces3"

3. Fragmenty spektaklu pt. "Billy Kaleka"

  Kilka zdjęć z prób i prowadzonych warsztatów:

                    

                  

  Nagrody dotrą do Was najszybciej, jak to tylko możliwe. Listę darczyńców opublikujemy od razu, po oficjalnym potwierdzeniu sukcesu zbiórki. Później wyślemy maile z podziękowaniami. Wysyłki pocztowe będziemy realizować sukcesywnie. Postaramy się uporać ze wszystkim przed wyjazdem na Festiwal. Ostateczny termin zamknięcia całej akcji to 15.06.2016.

Linki do stron związanych z nasza działalnością:

1. Stowarzyszenie Skrzydła - Centrum Terapii, Sztuki i Integracji

2. Blog Teatru trochę Innego

3. Facebook

4. YouTube

 

Adres mailowy: teatrkrakow1@wp.pl

Telefon komórkowy: 510 150 139

Jan Molicki: szef wszystkich szefów

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.05.2016 18:06