Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

stowarzyszenieprovistula

stowarzyszenieprovistula

Bielsko-Biała

Stowarzyszenie Pro Vistula powstało w maju 2019 roku decyzją grupy ludzi, którzy zapragnęli sformalizować swoje działania.
Połączyliśmy swoje kilkunastoletnie doświadczenie wyniesione z pracy zawodowej, wolontariatu, a także osobistych zainteresowań by wspierać m.in. inicjatywy związane z promocją kraju oraz poszczególnych jego regionów.
Szkolimy i doradzamy jak aktywnie i zdrowo żyć, rozwijać swoje kompetencje oraz jak wskrzesić ducha przedsiębiorczości.
Pomimo tego, iż nasza siedziba znajduje się w Bielsku-Białej, to nie przeszkadza nam działać na terenie całego kraju.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

235 PLN z 11500 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.12.2019.

Turystyczna Książeczka Pupila

O projekcie

Celem naszego projektu, zgodnie z naszą działalnością statutową, jest promocja walorów turystycznych Polski i zachęcanie ludzi do aktywnego spędzania czasu. Zaobserowaliśmy, że bardzo często motywatorami do ruszenia się z domu są nasi pupile. Chcąc wykorzystać to zjawisko postanowiliśmy jeszcze bardziej zmotywować opiekunów pupili do odwiedzania ciekawych i atrakcyjnych zakątków naszego kraju.

W związku z tym, powstała koncepcja wydania Turystycznej Książeczki Pupila, dedykowanej naszym kochanym zwierzakom, które przemierzają z nami tysiące kilometrów podczas swojego życia u naszego boku. Dlaczego nie zapisywać ich osiągnięć czyli zdobycia górskiego szczytu, odbytych wycieczek krajoznawczych czy też opłynięcie jeziora na żaglówce lub odwiedzenia jakieś atrakcji turystycznej np. zwiedzenia ruin zamku?

Książeczka podzielona jest na kilka sekcji. Na początek kilka ważnych informacji o naszym pupilu, czyli obowiązkowo Imię, a także Data urodzenia oraz Płeć. Dodatkowo jest miejsce dla naszych danych, czyli Imię i nazwisko właściciela oraz Kontakt. Nie można zapomnieć również o ważnej kwestii, a mianowicie numerze telefonu do weterynarza :)

 

Następna sekcja to przestrzeń do wpisywania daty i miejsca odbytych wycieczek.Tu także przewidzieliśmy miejsce na wklejenie ulubionego zdjęcia ze wspólnej eskapady.

Kolejna sekcja to miejsce na pieczątki lub naklejki (potwierdzające osiągnięcia), które psiak zdobędzie podczas swoich wycieczek.

Na koniec kilka porad jak przygotować się do wycieczki oraz podróży z psem, a także ważne telefony w razie nieprzewidzianych przypadków.

Książeczka jest w rozmiarze A6, a więc poręczna i łatwa do schowania w torebce, plecaku czy kieszeni spodni. 

Opatrzona jest sentencjami i cytatami poświęconymi psom, ich wierności, miłości, mądrości i oddania. W ładnej, kolorowej szacie graficznej, okraszonej zdjęciami, będzie stanowić miłą pamiątkę na lata.

 

Odbiorcą naszego projektu są przede wszystkim właściciele psów, którzy bardzo aktywnie spędzają czas ze swoim pupilem, ale również ci, którzy wybierają się na wycieczki i zwiedzanie atrakcji turystycznych okazjonalnie. Jednym słowem ta Książeczka Turystyczna Pupila jest dla każdego.

 

Nasze stowarzyszenie działa w pobliżu pięknych okoliczności przyrody jakimi są tereny Beskidu Śląskiego. Tak bliska obecność powoduje częste wędrowanie po górskich szlakach i obserwowanie ogromnej liczby mieszkańców regionu oraz turystów, którzy wędrują sami bądź w towarzystwie swoich przyjaciół. Bardzo często tym przyjacielem jest pies, który na równi ze swoim właścicielem zdobywa kolejne szczyty i odwiedza najdalsze górskie zakątki.

 

W górach nieodzownym elementem turysty jest książeczka GOT PTTK, w której dokonywana jest ewidencja odbytych wycieczek oraz możliwość potwierdzenia terenowego wycieczki w postaci pieczątek dostępnych m.in. w schroniskach i informacjach turystycznych.

Pomyśleliśmy sobie zatem, czy pies, jako pełnoprawny kompan wycieczki, nie mógłby mieć również swojej książeczki, w której odnotowywane byłyby dalsze lub bliższe wycieczki, zdobyty szczyt czy też pobyt w atrakcji turystycznej?

 

Co więcej, my w swoich założeniach chcemy pójść dalej i nie koncentrujemy się tylko na obszarach górskich, ponieważ uważamy, że cała Polska jest tak pięknym turystycznie krajem, że bez wątpienia Turystyczną Książeczkę Pupila można wykorzystywać w każdych warunkach i w każdym terenie.

 

Wydanie książeczki to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego zdecydowaliśmy się na pozyskanie środków w drodze crowdfundingu na portalu PolakPotrafi.pl, którego społeczność niejednokrotnie udowodniła, że wspiera ciekawe i wartościowe projekty. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego projektu.

 

Budżet, którego potrzebujemy to 11.500 zł.

Zebrane pieniądze w 100% zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów związanych z samym stworzeniem książeczki, czyli na projekt graficzny (okładka, strona tytułowa, makieta książeczki), opracowanie koncepcji pomysłu, koszt użytych zdjęć, opracowanie redakcyjne, opłacenie kosztów druku, ale również na promocję i dystrybucję książeczki oraz pokrycie kosztów nagród i kosztów operacyjnych postalu PolakPotrafi.pl.

 Jeśli zdarzy się tak, że uda zebrać się więcej środków niż zakładaliśmy, to:

  • Przy zbiórce na poziomie 25.000 zł planujemy zbudować portal internetowy, w którym będziecie mogli zamieszczać relacje ze swoich wspólnych wycieczek z pupilem, a z materiałów zamieszcznych w relacji zamówić bezpośrednio na portalu m.in.: fotoksiążkę, kalendarz, naklejki do Turystycznej Książeczki Pupila.
  • Przy zbiórce na poziomie 50.000 zł planujemy zbudować aplikację mobilną za pomocą której możliwość tworzenia relacji z wycieczek będzie jeszcze prostsza, w której dodatkowo zapoznacie się z ciekawymi szlakami i propozycjami wycieczek oraz odnotujecie zdobycie osiągnięcia swego pupila w elektrnicznej wersji Turystycznej Książeczki Pupila.

  

Uznaliśmy, iż przewidziane nagrody w niniejszym projekcie muszą być związane z samą książeczką, psami oraz aktywnym spędzaniem czasu ze swoim pupilem - bo jakby inaczej.

Przewidzieliśmy następujące nagrody:

Nagrody zostaną dostarczone do osób, które zdecydowały się wesprzeć finansowo nasz projekt maksymalnie do końca marca 2020r.

Projekt jest finansowany w modelu Wszystko albo nic, w związku z tym nie zostanie on zrealizowany, a tym samym dostarczone nagrody, w przypadku nie osiągnięcia określonej kwoty.

Innych zagrożeń związanych z możliwością niezrealizowania projektu nie przewidujemy :)

 

Stowarzyszenie Pro Vistula powstało w maju 2019 roku decyzją grupy ludzi, którzy zapragnęli sformalizować swoje działania.

W naszych działaniach kierujemy się wieloma wartościami zgodnymi z naszym światopoglądem na otaczający nas świat. Po pierwsze - przede wszystkim pomagać i wspierać dzieci, młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne. Po drugie - promować nasz piękny kraj zarówno wśród jego obywateli jak i na arenie międzynarodowej.


To co nas wyróżnia w naszych inicjatywach to doświadczenie, kreatywność i odpowiedzialność.

DOŚWIADCZENIE

Każdy z członków stowarzyszenia ma bogate doświadczenie w kwestiach związanych z działalnością naszej organizacji pochodzące z pracy zawodowej, wolontariatu czy osobistych zainteresowań, które z zaangażowaniem wykorzystuje w inicjatywach.

KREATYWNOŚĆ

Nasze głowy są zawsze pełne pomysłów, które realizujemy w ramach naszej działalności statutowej. Stawiamy sobie za cel wprowadzanie trwałych zmian - takich, które w sposób rzeczywisty zmieniają miejsce, ludzi czy lokalną wspólnotę i powodują, że nasze życie staje się lepsze.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Każda nasza inicjatywa to odpowiedzialność za działania, które realizujemy, ludzi, których wspieramy oraz efekty, które osiągamy. Naszą misją jest pomagać rozwinąć skrzydła osobom niezależnie od wieku, wspierać lokalne inicjatywy oraz promować Polskę.

Nasz zespół to młodzi ludzie z mnóstwem pomysłów i energii, otwartych na świat, ludzi i nie tylko:) 

Pomimo tego, iż nasza siedziba znajduje się w Bielsku-Białej, to nie przeszkadza nam działać na terenie całego kraju.

 

Jeśli mielibyście potrzebę skontaktowania się z nami odnośnie projektu to polecam kontakt poprzez nasz adres email:

stowarzyszenie@provistula.pl

Dodatkowo zapraszamy na nasze profile fb:

https://www.facebook.com/stowarzyszenieprovistula

https://www.facebook.com/TurystycznaKsiazeczkaPupila/

Dziękujemy, że poświęciliście swój czas na zapoznanie się z naszym projektem i liczymy na Wasze wsparcie.

Media o Twoim projekcie:

Wędrówki z pupilem – Turystyczna Książeczka Pupila

beskidy.mapawydarzen.pl | 2019-11-15

Chyba każdy z nas lubi spędzać czas na łonie natury, niezależnie od pory roku. Chodzimy sami, z przyjaciółmi, rodziną lub z naszym ukochanym pupilem. Każda aktywność fizyczna jest pożądana, poczynając od krótkiego spaceru po przejście trudnego szlaku górskiego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.12.2019 22:10