Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krystyna Durys

Krystyna Durys

Gdynia, Polska

Wokalistka zafascynowana erą swingu, inspirująca się głównie wykonaniami Królowej Jazzu Elli Fitzgerald. Zdobywczyni legendarnej ZŁOTEJ TARKI na 44. Old Jazz Meeting w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii NOWA NADZIEJA ankiety JAZZ TOP. Nominowana w kategorii WOKALISTKA ROKU ankiety JAZZ TOP. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii NADZIEJA MELOMANÓW. We wrześniu 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ, na którym jako goście specjalni zagrali: Włodzimierz Nahorny, Przemek Dyakowski, Robert Majewski i Wojciech Staroniewicz. Album znalazł się wśród 5 najlepszych płyt w kategorii POLSKA PŁYTA JAZZOWA ROKU plebiscytu magazynu JAZZ PRESS, nominowany także w kategorii ALBUM ROKU w ankiecie JAZZ TOP. Od wydania płyty TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ w 2016 r. zespół Krystyny prezentował swój wyjątkowy koncert w POLSCE, INDONEZJI, DANII, SZWECJI, CZECHACH i na SŁOWACJI.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5711 PLN z 5500 PLN

71 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2016.

Tribute To Ladies Of Jazz ( W Hołdzie Damom Jazzu)

RSS

Nagrody rozesłane! Dodano 12.09.2016, godz. 14:01

Drodzy Wspierający!

z wielką radością informuję wszystkich z Was, którzy zakupili fizyczną płytę "Krystyna Durys - Tribute To Ladies Of Jazz", iż dzisiaj, dosłownie godzinę temu zaniosłam Wasze Nagrody na pocztę :) Lecą/ jadą już do Was!

Bardzo się cieszę. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i cierpliwość!

Przygotujcie się na wspaniałe doznania dźwiękowe i moc energii a także wspaniałe solówki i akompaniamenty gości naszych najwspanialszych! Piszcie na fanpage i moim facebooku jakie są Wasze wrażenia i czy płyta się podoba. Chętnie poznam Wasze zdanie Kochani!

Z pozdrowieniami i życzeniami przewspaniałego dnia,
Wasza Krystyna Durys
Dodano: 17.09.2016, 11:31
  irena
irena
Plyty dotarly ,dziękujemy czekamy na koncert na zywo ,miłego weekendu Irena i Jacek
Dodano: 12.09.2016, 23:00
  robionek.alicja
robionek.alicja
Nie mogę się doczekać!!!
Dodano: 12.09.2016, 14:14
  irena
irena
Dziękujemy za mila wiadomość od jeszcze Milszej Pani Krysi ,jesteśmy dumni nie tylko jako "wujkowie"ale również jako fani tego rodzju muzyki a przede wszystkim Uroczej Wykonawczyni Buziaki Irena i Jacek

Patronaty Dodano 09.09.2016, godz. 21:24

Witam drodzy Wspierający!

moja płyta otrzymała niedawno patronaty medialne:
Jazz Forum oraz Prezydenta Miasta Gdyni!

Jestem bardzo dumna. To dla mnie, muzyków, którzy ze mną nagrywali oraz aranżerów i realizatora nagrań ogromne wyróżnienie! Jest duża szansa na jeszcze jeden wspaniały patronat...na razie czekam :)

Pozdrawiam serdecznie!
Krystyna Durys
Dodano: 10.09.2016, 9:03
Mirosława Cichocka
Mirosława Cichocka
Wielki szacunek dla solistki Krystyny Durys i bandu.
Dodano: 09.09.2016, 22:43
  robionek.alicja
robionek.alicja
Serdeczne gratulacje! To na pewno dopiero początek sukcesów

Teaser płyty. Dodano 09.09.2016, godz. 1:14

Drodzy wspierając,

ponieważ nie wszyscy z Was są jednocześnie moimi znajomymi na facebooku i w realu lub też Rodziną lub Przyjaciółmi, z którymi mam kontakt telefoniczny (np.), śpieszę poinformować, że już za parę dni rozpoczynam wysyłkę płyt "fizycznych".

Dla tych z Was, którzy zakupili Mp3 - rozsyłałam je kilka dni temu przy użyciu portalu We Transfer, gdyż plik jest zbyt duży dla zwykłej poczty. Proszę zatem o odnalezienie maila przysłanego z adresu music@krystynadurys.pl i ściągnięcie załącznika z Waszą Nagrodą przy użyciu linka WeTransfer zawartego w tym mailu. Polecam zrobić to jak najszybciej, gdyż link wygasa po tygodniu. O tym, czy ściągnęliście swoje Nagrody poprzez tego linka zostanę poinformowana przez portal We Transfer, więc jestem zobligowana wysyłać do skutku. Proszę jednak ładnie, byście jednak ściągnęli swoje Nagrody...zachęcam.

Tych, którzy zakupili płytę fizyczną, proszę o jeszcze chwilkę cierpliwości. Obiecuję, że to już niedługo! :)

Poniżej przesyłam link do naszego teasera płyty i jednocześnie tzw. making of:
https://www.youtube.com/watch?v=mHOwO-Eremc

Pozdrawiamy!
Krystyna Durys i Durys Band

Kontakt Dodano 13.04.2016, godz. 14:44

Drodzy Wspierający,

aby wszystkie Nagrody zostały prawidłowo rozesłane i aby nikt nie został pominięty bardzo proszę:

wszystkich tych, którzy do logowania na Polak Potrafi użyli maila, z którego na co dzień zbytnio nie korzystają o przesłanie mi wiadomości z maila, z którego korzystacie na co dzień, na mój adres music@krystynadurys.pl wraz z pełnym imieniem i nazwiskiem - potrzebuję do dedykacji ;)

Jeśli dodatkowo zakupiliście Nagrody, które będę przesyłała pocztą, bardzo proszę te osoby o przesłanie do mnie maila z adresu, z którego korzystacie na co dzień i wpisanie w mailu adresu korespondencyjnego wraz z pełnym imieniem i nazwiskiem oczywiście :) Przyda się nie tylko do dedykacji ;) Mój mail: music@krystynadurys.pl.

Dodatkowo informuję, że płyty mp3 i na nośniku fizycznym będą rozesłane wraz z podziękowaniami po wytłoczeniu pierwszej partii płyt, dlatego proszę ładnie o cierpliwość. Szacowany moment wytłoczenia partii przedpremierowej to koniec czerwca początek lipca - będę Was na bieżąco informować o szczegółach. Osoby wspierające z Nagrodą tylko w postaci podziękowania i zdjęcia z autografem, oczywiście otrzymają ode mnie wiadomość wcześniej :)

Bardzo serdecznie pozdrawiam,
Krystyna Durys - Wasz wokalistka wraz z Durys Band

Podziękowania Dodano 12.04.2016, godz. 15:52

Drodzy Wspierający,

za dosłownie 1,5 godziny wchodzę do studia Maro Records Marka Romanowskiego, by nagrywać kolejne utwory. To w tym studio będzie zarejestrowany praktycznie cały materiał z płyty! Ponieważ nie wiem, kiedy skończą się dzisiejsze nagrania, chcę skorzystać z okazji, by Wam podziękować, zanim zamkną Tribute To Ladies Of Jazz na Polak Potrafi.

Okazaliście ogromne wsparcie, wielkie serce dla muzyki, zaufanie do mnie i Durys Band, za co jestem niezmiernie wdzięczna. Dzięki Wam, będę mogła w maju przejść do etapu mixu i masteringu nagranych utworów! To niezwykle ważny moment, wręcz kluczowy. Oprócz tego, jak ważne są nagrania i dobrzy muzycy, którzy je realizują, ogromną rolę odgrywa praca realizatora z nagraniami. Od tego będzie zależało ostateczne brzmienie każdego utworu i całej płyty. Mamy szczęście! Maro Records jest świetnie przygotowane a Marek Romanowski to nie tylko realizator ale przede wszystkim muzyk. Zaangażowany w każdy dźwięk! :) Ja dam z siebie wszystko! Dla Was i wszystkich, którzy lubią, kochają swing! Troszkę cierpliwości, a niedługo płyta do Was powędruje. Jesteśmy w kontakcie!

Pragnę również złożyć ogromne podziękowania dla:
Mirosławy Cichockiej: Mamusiu, dziękuję za wsparcie bezustanne od dnia moich narodzin ;), monitoring wydarzeń związanych z projektem i naszymi postępami w nagraniach, wszelkie uwagi i tony miłości!

Iwonie Wojdowskiej: naszej Pani Fotograf, która bezszelestną swą piękną obecnością uwiecznia nasze starania i wszelkie poczynania zmierzające do stworzenia "Krystyna Durys - Tribute To Ladies Of Jazz"! Bezcenna!

Adama Zagrodzkiego: za nieustające wsparcie, wiarę i wszelkie cenne uwagi, nieocenioną wiedzę i doświadczenie.

Natalii Krancewicz www.wirtualnasystentka.pl: za pomoc w założeniu projektu, współrealizację filmiku promo na Polak Potrafi, poświęcony czas, wsparcie moralne i duchowe w chwilach zwątpienia i gdy mi brakło czasu, bo doba była za krótka!

Przemkowi Barszczewskiemu: za ostateczną realizację filmiku promo, pomoc w założeniu projektu na Polak Potrafi, kreatywne uwagi i inspiracje oraz wsparcie moralne!

Przepięknego popołudnia!
Wasz wokalistka jazzowa :)
Krystyna Durys


Nagrania z Maestro Włodzimierzem Nahornym! Dodano 12.04.2016, godz. 9:00

Drodzy Wspierający, Przyjaciele, Znajomi!

na "gorąco" relacja z wczorajszego nagrania z Włodzimierzem Nahornym. Pędzę, by Was powiadomić, że wszystko poszło sprawnie i w super atmosferze! Są zdjęcia, jest materiał filmowy, a przede wszystkim piękne nagranie, przecudnej ballady braci Gershwin. Tak się złożyło, że wybraliśmy jeden z ulubionych utworów pana Nahornego, na który od razu się zgodził :) Ogromnie mnie to cieszy, ponieważ ja też od razu zakochałam się w tej balladzie! To wielki zaszczyt pracować z Mistrzem. Jest pięknie!

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami wspaniałego dnia, Wasza oddana wokalistka,
Krystyna Durys

Pracowite tygodnie! Dodano 07.04.2016, godz. 11:18

Drodzy Wspierający!

Durys Band ma bardzo pracowite tygodnie! Pn i wt nasza sekcja dęta spędziła w studio. Jutro wchodzi na nagranie sekcja rytmiczna a już w pn 11.04. nagranie z Maestro Włodzimierzem Nahornym w studio w Pruszczu! Potem znowu ja w Maro Records i nareszcie nagranie pierwszych wokali!

Ufff.... Ślijcie energię, żeby siły nas nie opuszczały!

Pozdrawiam i życzę udanego nadchodzącego weekendu!
Wasza wokalistka Krystyna Durys wraz z Durys Band

TYLKO 7 DNI DO KOŃCA! Dodano 05.04.2016, godz. 14:02

Drodzy Wspierający, Przyjaciele, Znajomi i Słuchacze!

Do końca naszej zbiórki tylko 7 dni. Właśnie dzisiaj udało się przekroczyć 4.000 zł! Brakuje 1.500 zł. Czasu mało a jesteśmy tak blisko celu! Jeśli znacie osoby, które kochają, lubią, cenią jazz w jego melodyjnej odmianie, dajcie im znać o naszym projekcie. Być może dzięki Wam odkryją muzyków, których dotąd nie znali a nasza muzyka ich zachwyci.

Z serdecznymi pozdrowieniami i ukłonami,
Krystyna Durys

Nagranie z Włodzimierzem Nahornym :) Dodano 30.03.2016, godz. 13:47

Już 11 kwietnia, dzień przed końcem naszej zbiórki, wejdziemy do studia nagrań z Włodzimierzem Nahornym we własnej osobie! Razem z Maestro wybraliśmy utwór na płytę, który nam obojgu bardzo się podoba! Myślę, że wy również będziecie zadowoleni z takiego wyboru!
Pozdrawiam Was drodzy Wspierający bardzo serdecznie!
Krystyna Durys

To już dzisiaj! Dodano 24.03.2016, godz. 9:03

Kochani Wspierający o wrażliwych na jazz duszach! Właśnie dzisiaj...za kilka godzin będzie dla nas nagrywał sam Robert Majewski! Jeden z naszych znamienitych Gości. Zachęcam do zapoznania się bliżej z tym wspaniałym muzykiem:

Robert Majewski pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jego ojciec, Henryk Majewski, był również jazzowym trębaczem, a brat Wojciech jest pianistą. W 1987 r. ukończył studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1986–1990 był solistą Big Bandu "Studio S 1" Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Laureat wielu nagród festiwalowych.
Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach organizowanych w Polsce i na świecie, współpracując z wieloma muzykami światowego formatu, m.in. z N.H.O.Pedersenem, Clarkiem Terrym, Nicolasem Paytonem, Royem Hargrove'em, Palle Danielssonem, Garrym Bartzem, Mino Cinelu, Peterem Herbolzhaimerem, Django Batesem, Nilsem Landgrenem, Bobo Stensonem, Joeyem Baronem, Billym Hartem oraz Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Wojciechem Niedzielą, Jackiem Niedzielą, Grzegorzem Nagórskim i Piotrem Baronem, jak również wokalistami Ewą Bem, Hanną Banaszak, Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Katarzyną Groniec, Anną Marią Jopek, Edytą Bartosiewicz, Kasią Kowalską, Grzegorzem Turnauem, Markiem Grechutą, Kubą Badachem, Grzegorzem Ciechowskim i Michałem Bajorem. Do 2005 r. wspólnie ze swoim ojcem występował w zespole jazzu tradycyjnego Old Timers, a po jego śmierci przejął rolę lidera.

Tworzył również muzykę teatralną i filmową, współpracując m.in. ze Zbigniewem Preisnerem, Krzesimirem Dębskim i Jerzym Satanowskim. Uczestniczył w wielu sesjach nagraniowych artystów, z którymi współpracował. Na swoim koncie ma również płyty autorskie.

Zajmuje się działalnością pedagogiczną, m.in. na Wydziale Jazzu w ZPSM 2. stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Corocznie wykłada również na warsztatach muzycznych, m.in. w Chodzieży, Puławach, Nysie i Lesznie. W 2006 r. w uznaniu osiągnięć w propagowaniu polskiego jazzu otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

51% !!! Dodano 17.03.2016, godz. 18:04

Drodzy Wspierający! Z Wami wszystko jest możliwe. Właśnie przekroczyliście 50% zbiórki. Bardzo dziękuję! Wasze zaufanie jest bezcenne!
Dodano: 17.03.2016, 18:10
  miracichocka
miracichocka
Dziękować!!!!!

Niedługo przekroczymy 50%! Dodano 16.03.2016, godz. 14:46

Drodzy wspierający! Wszystko idzie bardzo dobrze dzięki Wam! Niedługo, przy wsparciu ze strony kolejnych życzliwych osób przekroczymy 50% potrzebnej sumy! Bardzo chcę, by Nagrody do Was trafiły, dlatego staram się, by dać szansę jak największej liczbie osób zapoznać się z powstającą płytą, muzykami i gośćmi projektu i zakończyć zbiórkę sukcesem! Jeśli macie kogoś bliskiego, kto lubi jazz w lekkiej, melodyjnej i przystępnej formie, dajcie znać, że taka płyta powstaje i czeka na Nią/Niego właśnie tutaj! Z ukłonami dla Waszych wielkich serc i wrażliwych dusz - Krystyna Durys.

9 dni i już 38%! Dodano 12.03.2016, godz. 14:09

9 dni i już 38% !!! Bardzo dziękuję za każdą wpłatę! Wiem, że ciężko pracujecie na każdą złotówkę i mieliście serce, by wesprzeć artystów. Robimy wszystko, by płyta była wyjątkowa i niepowtarzalna, byście nie raz do niej wrócili w letni lub zimowy wieczór i zabrali się z nami w podróż po świecie jazzu. Do końca zbiórki pozostało 31 dni. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze chcieliby nabyć płytę lub jedną z innych Nagród!
Dodano: 14.03.2016, 10:39
  miracichocka
miracichocka
Jest już 44%...ale mam nadzieję, że wzrośnie!!!!
Dodano: 12.03.2016, 20:32
  miracichocka
miracichocka
Już 39.91% !!!!
Dodano: 12.03.2016, 14:16
  miracichocka
miracichocka
Ja trzymam kciuki za 131%!!!!!!!

Kolejny dzień z Wami Dodano 08.03.2016, godz. 22:48

Wszystkim Wspierającym ja i mój Durys Band życzy dobrej nocy. Dzięki Wam zbliżamy się do naszego celu z zawrotną prędkością :) Dziękujemy tym, którzy dołączyli dzisiaj! To był kolejny dobry dzień dla "Tribute To Ladies Of Jazz".

Piękne dzięki! Dodano 07.03.2016, godz. 20:28

Drodzy Wspierający! To był dobry dzień dla naszego projektu! Bardzo Wam dziękujemy!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2016 21:09