Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krystyna Durys

Krystyna Durys

Gdynia, Polska

Wokalistka zafascynowana erą swingu, inspirująca się głównie wykonaniami Królowej Jazzu Elli Fitzgerald. Zdobywczyni legendarnej ZŁOTEJ TARKI na 44. Old Jazz Meeting w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii NOWA NADZIEJA ankiety JAZZ TOP. Nominowana w kategorii WOKALISTKA ROKU ankiety JAZZ TOP. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii NADZIEJA MELOMANÓW. We wrześniu 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ, na którym jako goście specjalni zagrali: Włodzimierz Nahorny, Przemek Dyakowski, Robert Majewski i Wojciech Staroniewicz. Album znalazł się wśród 5 najlepszych płyt w kategorii POLSKA PŁYTA JAZZOWA ROKU plebiscytu magazynu JAZZ PRESS, nominowany także w kategorii ALBUM ROKU w ankiecie JAZZ TOP. Od wydania płyty TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ w 2016 r. zespół Krystyny prezentował swój wyjątkowy koncert w POLSCE, INDONEZJI, DANII, SZWECJI, CZECHACH i na SŁOWACJI.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5711 PLN z 5500 PLN

71 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2016.

Tribute To Ladies Of Jazz ( W Hołdzie Damom Jazzu)

O projekcie

Wraz z moim Durys Band nagrywam dla Was niesamowitą płytę, na której znajdziecie różnorodne, kolorowe odmiany jazzu takie jak: latin jazz, swing, dixieland. Będzie to moja pierwsza płyta. Chcę by była wyjątkowa i niepowtarzalna. Będzie to spełnienie mojego marzenia o wydaniu albumu z ponadczasowymi, pięknymi utworami z ery swingu, które zawładnęły moim sercem i duszą już dawno temu! Zapraszam do zapoznania się i wsparcia naszego projektu "Tribute To Ladies Of Jazz" ( W Hołdzie Damom Jazzu ).

Celem projektu jest zebranie funduszy na mix i mastering nagranych utworów, które znajdą się na płycie "Krystyna Durys - Tribute To Ladies Of jazz". Płyta będzie podziękowaniem dla najlepszych wokalistek jazzowych XX wieku. Przedstawimy ich sztandarowe, ponadczasowe utwory w nowych aranżacjach. 

Właśnie znajdujemy się na etapie nagrań, które potrwają do końca kwietnia. Możecie śledzić naszą pracę również na facebook'owym fanpage'u: facebook.com/duryskrystyna. Mix i mastering materiału planujemy na maj. 

Ponieważ studio daje nam wiele możliwości, brzmienie utworów wzbogacimy dodatkowymi instrumentami takimi jak np.: konga, marakasy, gitara, saksofon altowy, klarnet, flugelhorn i inne oraz dodatkowymi głosami instrumentów dętych. 

By pokazać Wam jak bogaty jest świat jazzu, nasi aranżerowie napisali rasowe, ciekawe aranżacje w stylu dixieland, latin jazz, swing i jazzu z elementami afro.

Na płycie usłyszycie też naszych Gości, czołowych muzyków jazzowych: Włodzimierza Nahornego, Przemka Dyakowskiego, Roberta Majewskiego, Wojciecha Staroniewicza, Artura Jurka!

Nasza muzyka spodoba się nie tylko wielbicielom i koneserom jazzu, ale także osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym gatunkiem. Polecamy się również tym, którzy nigdy wcześniej nie zetknęli się z jazzem. Lekka, taneczna i melodyjna forma utworów, na pewno wielu z was zachęci do odsłuchu. Jazz w naszym wykonaniu jest zrozumiały dla każdego!

Jesteśmy zespołem jazzowym. Uwielbiamy swing, bossa novę, wszystkie lekkie, melodyjne odmiany jazzu! Durys Band to 7 osobowy skład z sekcją dętą (trąbka, puzon, saksofon), rytmiczną (piano, kontrabas, perkusja) i solistką.  Oznacza to bogate brzmienie podczas koncertów, lekki tłok na scenie i dużo dobrej zabawy dla nas i dla Was!


 

 

 

Jestem liderem i solistką Durys Band. Aby poznać w skrócie moją historię zapraszam poniżej:

 

 

Pasłuchajcie jak wyśpiewałam Pierwszą Nagrodę na 44 Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Old Jazz Meeting - Złota Tarka.

 

 

 

 

DURYS BAND:

 

Sekcja dęta - blask Durys Band i wspaniali muzycy:

Paweł Hulisz (trąbka),

Marcin Janek (saksofon tenorowy, saksofon altowy, saksofon sopranowy, klarnet, flet poprzeczny). Od zawsze w Durys Band!

Adam Wiśniewski (puzon).

 

 

Marek Jurski (piano / aranżacje)

prześwietny pianista jazzowy, aranżer i kompozytor. Zakochany w pięknych melodiach i harmonii. Zaaranżował część utworów. Etatowy pianista Durys Band :)

 

 

Maciej Sadowski (kontrabas)

świetny kontrabasista, wszechstronny muzyk i kompozytor. Z Durys Band od samego początku!

 

 

Adam Zagrodzki (perkusja)

perkusista o szerokich horyzontach, podejmujący każde wyzwanie. Wszechstronnie uzdolniony i bezlitośnie precyzyjny!

 

Aby nasza płyta była dla Was jeszcze bardziej atrakcyjna zaprosiliśmy do współpracy topowych, polskich muzyków jazzowych:

 

Włodzimierz Nahorny

Jeden z nawybitniejszych pianistów jazzowych w Polsce, saksofonista, flecista, aranżer, kompozytor: www.nahorny.pl

 

Artur Jurek

Wspaniały pianista jazzowy, aranżer i kompozytor. Zaaranżował dla nas część utworów i nagrał partię piana do kilku z nich.

 

Przemysław Dyakowski

Wybitny saksofonista, wspaniały muzyk jazzowy: Wikipedia Przemek Dyakowski

 

Robert Majewski

Jeden z najwybitniejszych trębaczy w Polsce, wyśmeinity muzyk jazzowy: Wikipedia Robert Majewski

 

Wojciech Staroniewicz

Saksofonista, wybitny muzyk jazzowy: http://www.allegrorecords.com/artists/wojciech-staroniewicz

 

 

Piotr Augustynowicz

Wyśmienity gitarzysta młodego pokolenia, wszechstronny muzyk: www.piotraugustynowicz.com

 

 

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, zapytać o projekt, zapraszam na Fanpage i na stronę WWW.

  Jeżeli okaże się, że przypadliśmy Wam do gustu i projekt osiągniewięcej niż zakładamy to przy:

-  30% ponad zakładaną kwotę - sfinansujemy projekt i realizację okładki na płytę "Krystyna Durys - Tribiute To Ladies Of Jazz" 

-  50% ponad zakładaną kwotę - sfinansujemy tłoczenie kolejnej partii (1000sztuk) płyty "Krystyna Durys - Tribiute To Ladies Of Jazz" 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2016 21:09