Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kamil Leśniak

Kamil Leśniak

Torun, Poland

Lubię wyzwania i przekraczanie granic ludzkich możliwości, dlatego moją pasją są biegi ultra. Najpopularniejsze, najtrudniejsze i najdłuższe biegi w dzikich zakątkach świata to cele, które wyznaczyłem sobie na najbliższe lata. Kocham sport, kocham swoją pasję!

Biegi ultra
Obecnie jestem jednym z najmłodszych biegaczy ultra w Polsce jak i na świecie. Udało mi się w roku 2015 reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata w Trailu oraz w długodystansowych biegach górskich. Na swoim koncie mam wiele innych startów w kraju i zagranicą. W wieku 16 lat przebiegłem maraton w czasie 3h13min, a mając 17 lat pokonałem 210km w 48h. W zeszłym roku osiągnąłem najlepszy wynik w historii polskich startów w legendarnym The North Face Ultra Trail du Mont Blanc (65). Przy okazji zająłem pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Moim ostatnim sukcesem było 2 miejsce podczas 3-dniowych zmagań na Azores Triangle Adventure odbywających się na wyspach Azorskich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16082 PLN z 15000 PLN

174 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2016.

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

O projekcie

 

''Były wyczynowy zawodnik, aktualnie ultramaratończyk z życiówką poniżej 2h55’ w maratonie. Swoją wiedzę i inspiracje biegową czerpie od swojego wujka Andrzeja Magiera, jednego z najwybitniejszych ultramaratończyków w historii Europy z rekordem życiowym na 100km wynoszącym 6h23’. Przez 3 ostatnie lata doprowadził ponad 250 osób do realizacji najróżniejszych celów biegowych: począwszy od ukończenia maratonu, a skończywszy na pokonaniu 10km poniżej 35 minut. Trener grup biegowych takich jak Instytut Lotnictwa, Goldbach Interactive czy TIMEX. Aktualnie ambasador marki New Balance oraz ekspert marki Sante, która popularyzuje w Polsce popularny w Japonii slow jogging. Prowadzi poczytnego bloga: www.facebook.com/MateuszJasinskiBieganie."

Chciałem, żeby Mateusz był opiekunem projektu gdyż jest osobą nietuzinkową. Z początku bym powiedział, że bez braku wstydu, ale tu chodzi osobowość, która nie ma blokad do ludzi. Głupkowata, pozytywna, energiczna postać - cud, miód, malina! 

Pytanie postawione w tytule dotyczy prostej – pozornie – czynności. Pozornie, bo gdy popatrzy się jak zbiegają najlepsi i próbuje to powtórzyć, zadanie to staje się niezłą łamigłówką. Po co zadaję sobie to pytanie? Z głodu wiedzy jak biegają ci najlepsi. Jedną z odpowiedzi będzie zmierzenie się z Nimi bezpośrednio na zawodach!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Po Mistrzostwach Polski w Długodystansowych Biegach Górskich (43 km w Szczawnicy) planujemy podróż do Hiszpanii i Portugalii. Głównym celem jest wzięcie udziału w ektremalnie trudnych zawodach Transvulcania oraz Azores Trail Run na dwóch różnych wyspach. To  możliwość zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Liczę, że powalczę o wysokie miejsca. Między zawodami mamy czas 3 tygodni, które chcę przeznaczyć na przygotowanie do zawodów i rekonesans trasy tegorocznych Mistrzostw Świata w Trailu. Dlatego chciałbym wyruszyć samochodem, aby ułatwić sobie poruszanie między wszystkimi etapami ponad 80km trasy oraz odwiedzić kilku zawodników ze światowej czołówki. Czy uda mi się ich złapać? Dogonić? Przekonamy się już 26 kwietnia. Chciałbym ich poznać, zaprzyjaźnić się z nimi oraz zebrać informacje, które mógłbym wykorzystać w swoim rozwoju, ale także stworzyć wskazówki dla innych biegaczy z Polski. Liczę na to, że podczas wyjazdu uda mi się wystartować w lokalnych zawodach.

 

 1 maja wylatujemy z Madrytu na Teneryfę. Stamtąd dostaniemy się promem na wyspę La Palma. Start biegu Transvulcania na dystansie 77 km odbędzie się 7 maja.  Po powrocie do Madrytu 9 maja pojedziemy samochodem w kierunku Portugalii. Zatrzymamy się na kempingu w pobliżu miejscowości Braga, gdzie w październiku odbędą się Mistrzostwa Świata w Trailu (85 km).

Zamierzam tam potrenować, a naszym mieszkaniem znów stanie się namiot. Między 20 a 26 maja ruszamy do Porto lub Lizbony, skąd wylatujemy na Azory (Horta). Start w biegu zaplanowany jest na 28 maja. Bieg odbywa się na dwóch dystansach 70 lub 48 km. Dystans mojego biegu jest zależny od tego, czy zdobędę kwalifikację 23 kwietnia na Mistrzostwa Świata w Maratonie Górskim w Słowenii. Powrót planujemy między 29 a 31 maja. Natomiast 1 czerwca będę już z powrotem na uczelni! W tym przedsięwzięciu będzie mi towarzyszyć Ola, która jest niezastąpioną osobą każdego wyjazdu. To właśnie ona odpowiada za logistykę w czasie każdego biegu. To ona przygotowuje odżywki, zajmuje się przepakowaniem w czasie biegu oraz kontroluje międzyczasy. Poza tym, gdy ja będę trenował to właśnie Ola będzie dbać o wszystko, co jest potrzebne do spokojnego trenowania. Poza tym włada wieloma językami, które przy takim przedsięwzięciu będą kluczowe.

 

 

18.03.2016 - Yeah! Mój plan właśnie ujrzał światło dzienne - teraz nie ma już odwrotu. Mam nadzieję, że za kilka tygodni krzyknę: ''Hej Przygodo'' lub ''Lubię Klopsy''!

 Nazywam się Kamil Leśniak, mam 22 lata, pochodzę z Torunia i lubię biegać. Wielokrotnie stawałem na najwyższych miejscach w Mistrzostwach Torunia na dystansach od 1000m do 42.195km. Obecnie specjalizuję się w biegach górskich. Przygodę z bieganiem zacząłem w 2006r. Ten czas spędziłem na trenowaniu oraz rozwoju siebie przy organizacji różnych imprez biegowych (City Trail, Grand Prix Łubianki, Run Toruń, Trójmiejski Ultra Track). Poza tym byłem pracownikiem w sklepach specjalistycznych (SKLEPBIEGOWY.com, sklep.napieraj.pl) oraz portalu maratonypolskie.pl.

Pierwszy medal Mistrzostw Polski zdobyłem w 2015r, był to brąz w długodystansowym biegu górskim. To wydarzenie otworzyło mi drzwi do Mistrzostw Świata, ale także pokazało mi drogę, którą chce iść, a raczej biec! Jestem wesoły, pozytywnie nastawiony do życia, energiczny, zawsze otwarty na nowe i spontaniczne pomysły. Nigdy nie byłem wybitnym dzieckiem sportu – raczej przeciętnym. Mimo tego zależało mi na tym, żeby zostać sportowcem. Szukałem swojego miejsca i znalazłem. Wiem, że rezultaty w biegach górskich zależą wyłącznie od mojego zaangażowania. Czuję, że to jest mój sport. To przez Ultra pojawiła się we mnie chęć do życia, do realizowania się w życiu. Dlatego teraz mogę się cieszyć ze świetnych biegów w Tajlandii, na Azorach, na Maderze czy w Alpach! 

Poza bieganiem studiuję na dwóch uczelniach, które wspierają mnie w realizowaniu swoich projektów. Jest to bardzo istotne przy treningu i planowaniu. Od trzech lat związany jestem z AWFem w Poznaniu, oraz od 2015 roku z WSB w Poznaniu. Myślę, że to będzie idealne połączenie na przyszłość.

Osiągnięcia:

- 3 miejsce RunToruń 10km (2013r)

- 1 miejsce Hunt Run (2013r)

- 4 miejsce Bieg 7 Dolin 100km (2013r)

- 2 miejsce The North Face Thailand 100km (2014r)

- 2 miejsce Chudy Wawrzyniec 50km (2014r, 2015r)

- 3 miejsce Bieg Rzeźnika (2014r)

- 1 miejsce 12h Sztafetowy Bieg w Bochni (2015r)

- 6 miejsce Madeira Islands Ultra Trail 115km (2015r)

- 3 miejsce Wielka Prehyba ( Mistrzostwa Polski 43,3km w 2015r)

- udział w Mistrzostwach Świata w Ultra Trail w Annecy (2015r)

- udział w Mistrzostwach Świata w długodystansowym biegu górskim w Zermatt (2015r)

- 36 miejsce Ultra Trail du Mont Blanc (170km - 2015r)

- 1 miejsce Bieg 7 Dolin 34km (2015r)

- 4 miejsce Torun Marathon – 2h 38min 42s (2015r)

- 2 miejsce Azores Triangle Adventure 103km (2015r)

- 1 miejsce Maraton Górski ‘’Leśnik’’(2015r)

 


To jeden z najbardziej prestiżowych ultramaratonów na świecie. Jest rozgrywany na hiszpańskiej wyspie La Palma w ramach Skyrunning World Series. Co roku przyciąga najznakomitszych ultrasów z całego świata. Rekord trasy należy nie do byle jakiego Luisa Alberto Hernando i wynosi 6h 52min 39s. Poniżej film z piekielnie pięknej 74 kilometrowej trasy: 

Video z zawodów 

Mam już zaliczone zawody zorganizowane na Azorach przez tego samego organizatora. Bardzo pozytywnie wspominam ten czas. Szczególnie, gdyż wywalczyłem tam 2 miejsce. Wiem, że są to świetne zawody, świetna sceneria i piekielnie trudny dystans do pokonania. Trasa podobne jak na wyspie La Palma wiedzie przez całą wyspę zbierając po drodze 70km i 3200m podejść! Sami oceńcie:Video z zawodów

 

 

 


To chyba najlepsza część projektu jak dla nas. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba. Przygotowałem  wraz z przyjaciółmi oraz sponsorami kilka cennych nagród. W nagrodach znajdziecie do wyboru:

 • podziękowania na stronie facebookowej.
 • magnes na lodówkę
 • pocztówka wysłana z wysp na których odbędą się zawody
 • udział w prelekcji o biegach ultra (międzyinnymi z tego projektu)


Oprócz tego posiadamy nielimitowane zasóby specjalnych klopsów. Liczymy, że każdy znajdzie coś dla siebie, czy to początkujący biegacz, czy wprawiony ultras lub poprostu osoba, która mocno Nam kibicuje. Każda ręka do pomocy się przyda, każda złotówka przelana tutaj jest na wagę złota. Jest to dla nas istotna sprawa, bo związana z marzeniami. Żebyśmy mogli  odwzajemnić się to przygotowaliśmy jeszcze więcej cennych nagród:

 •  Pakiety startowe na takie imprezy jak: CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, Toruń Marathon, Chudy Wawrzyniec.

 

 • upominki od Kingrunner.com
 • karnety na zabiegi do klinkistop.pl w Poznaniu
 • opieka trenerska mojego Trenera!


 

 • opieka fizjoterapeutyczna rehasport.pl
 • książki ''Szczęśliwi Biegają Ultra'' ( z autografem autorów)
 • akcesoria od firmy Inov-8
 • wartościowe bony do SKLEPBIEGOWY.com

 • płyty z muzyką Goorala ( z autografem wykonawcy)
 • kiełbasa swojska od biegowego teamu ''Salceson''
 • i wiele innych ciekawy nagród, które znajdziesz w panelu obok 
 • dla każdej osoby wspierającej będzie czekał kod zniżkowy (15%) na odżywki Hammer Nutrition 


 

 Jak mogę odebrać nagrodę?

Nagrody rzeczowe wyślę na podany adres tuż po powrocie z wysp Azroskich, czyli początek czerwca. Natomiast nagrody nierzeczowe będą realizowane w możliwe jak najkrótszym czasie po zakończeniu projektu na polakpotrafi.pl. W przypadku nagród nietypowych - termin realizacji będzie uzgadniany indywidualnie.  Niezależnie od nagrody i jeżeli to możliwe proszę o zostawienie do siebie kontaktu. 

Na co idą pieniądze zebrane na polakpotrafi.pl?

Wyjazd i udział w zawodach wiążę się z wydatkami.  Przez ponad miesiąc zrobimy samochodem ponad 8 tysięcy kilometrów starym Oplem Vectrą. Życie pod namiotem nie jest tak do końca darmowe. Biwakowanie niewyznaczonych miejscach jest zakazane, więc jedynym dobrym rozwiązaniem a zarazem wygodnym jest korzystanie z kampingów. Biegi, w których chce wziąć są na trudno dostępnych wyspach, na które wymagany jest transport samolotem.

A konkrety wydatkowe?

- paliwo (7000km)
- bilety lotnicze ( Madryt - La Palma - Madryt i Lizbona - Horta - Lizbona) x 2 osoby
- opłaty autostradowe ( Niemcy, Francja, Hiszpania)
- camping (3 tygodnie)
- noclegi na wyspach (2 tygodnie)
- wyżywienie 
- naprawa samochodu
- ubezpieczenie ( Autocasco oraz w czasie zawodów)
- dodatki biwakowe

Co zrobisz, jeżeli uzbierasz więcej niż 100%?

Ucieszę się, że wierzycie w moje możliwości. Jednak nie zamierzam spoczywać na laurach. Przed mną kolejne cele, które bym chciał zrealizować zaczynając od Mistrzostw Świata w Trailu (październik 2016r.)

120% -  przeznaczę na przygotowanie się do Mistrzostw Świata w Bradze - obóz przed startem.

150% - zfinansowanie profesjonalnego filmu o  bieganiu ultra

Ile będzie trwała zbiórka pieniędzy?

Projekt poprzez platformę polakpotrafi.pl będzie trwał 35dni od 19.03.2016 do 22.04.2016.

Kiedy zaczyna się projekt?

Realizacja głównego celu rozpocznie się 26.04.2016 i potrwa do 1.06.2016. Czyli ponad miesiąc biegania! 

Dlaczego crowdfunding?

To miejsce w którym są ludzie z pasją,  które rozumieją mnie, a ja ich. A to co robię to moje największe marzenia. Kocham sport i chciałbym się w Nim realizować. Jednak biegi ultra ukazują piękno natury oraz siłę ludzkiego organizmu to nie jest sportem na tyle popularnym, żebym mógł spokojnie trenować.  Dlatego potrzebuję Was, abym mógł pokazać, że Polak potrafi. Chcę pojechać na zawody i spróbować swoich sił! Chcę reprezentować kraj na najwyższym poziomie i na największych imprezach. Wiem, że może mi się to udać razem z Wami. 

Jeśli czujesz potrzebę skontaktowania się ze mną  lub chcesz współtworzyć ten projekt to skontaktuj się ze mną. Poniżej kilka sposobów jak to można zrobić. Liczę, że podoba Ci się mój pomysł, więc zapraszam także do śledzenia mnie na stronie oraz fanpage! 

kamil.lesniak93@gmail.com

Facebook

Fanpage

Strona internetowa

Instagram

 

 

 
 


Media o Twoim projekcie:

Kamil potrafi!

runandtravel.pl | 2016-04-12

Kamil Leśniak, czołowy polski biegacz górski na dystansie długodystansowym, po Mistrzostwach Polski w Długodystansowych Biegach Górskich, które odbędą się 23 kwietnia w Szczawnicy, planuje powalczyć o najlepsze miejsca w dwóch ekstremalnie trudnych zawodach Transvulcania oraz Azores Trail Run. Czy mu się uda? Nie wątpimy! Dlatego zachęcamy do wsparcia projektu Kamila „Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi” na portalu Polak Potrafi.

JAK ZBIEGAJĄ NAJLEPSI? - KAMIL LEŚNIAK ZBIERA PIENIĄDZE NA DWA BIEGI

bieganie.pl | 2016-04-05

Już dwukrotnie na naszych stronach informowaliśmy o akcjach crowdfundingowych, których celem była zbiórka pieniędzy na przygotowania czołowych polskich biegaczy. Teraz przedstawiamy kolejną zbiórkę, tym razem dotyczącą Kamila Leśniaka i jego planów związanych ze startem w ekstremalnie trudnych zawodach Transvulcania oraz Azores Trail Run na dwóch różnych wyspach.

Bliżej mi do Kiliana niż do Xaviera – o bieganiu z kijami opowiada Kamil Leśniak

runandtravel.pl | 2016-04-05

Jak długo biegasz z kijami i jakie były Twoje początki? Czy to była „miłość od pierwszego wejrzenia” czy też do biegania z kijkami musiałeś się przyzwyczaić?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2016 22:10