Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony
Kamil Leśniak

Kamil Leśniak

Torun, Poland

Lubię wyzwania i przekraczanie granic ludzkich możliwości, dlatego moją pasją są biegi ultra. Najpopularniejsze, najtrudniejsze i najdłuższe biegi w dzikich zakątkach świata to cele, które wyznaczyłem sobie na najbliższe lata. Kocham sport, kocham swoją pasję! Biegi ultra Obecnie jestem jednym z najmłodszych biegaczy ultra w Polsce jak i na świecie. Udało mi się w roku 2015 reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata w Trailu oraz w długodystansowych biegach górskich. Na swoim koncie mam wiele innych startów w kraju i zagranicą. W wieku 16 lat przebiegłem maraton w czasie 3h13min, a mając 17 lat pokonałem 210km w 48h. W zeszłym roku osiągnąłem najlepszy wynik w historii polskich startów w legendarnym The North Face Ultra Trail du Mont Blanc (65). Przy okazji zająłem pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Moim ostatnim sukcesem było 2 miejsce podczas 3-dniowych zmagań na Azores Triangle Adventure odbywających się na wyspach Azorskich.

3

Wsparł

1

Obserwuje

1

Własne projekty

Obserwuje

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Własne projekty

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Wsparł zobacz wszystkie

Badwater 2014 - Powrót crowdsourcing

Badwater 2014 - Powrót

Łapy

Niepełnosprawny biegacz zbiera fundusze na start w kultowym ultramaratonie Badwater w Stanach Zjednoczonych. Przed nim 217 kilometrów walki z czasem, pogodą i ograniczeniami własnego ciała. Bieg rozpocznie się 21 lipca 2014 r.

130% Postęp

45612 PLN z 35000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
Wyjazd na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 do Australii crowdfunding

Wyjazd na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3 do Australii

Olsztyn

Train hard, dream big. Pomóż mi w sfinansowaniu wyjazdu i walce o zwycięstwo na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w Australii!

116% Postęp

7000 PLN z 6000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt
VetAway, czyli weterynaryjna przygoda! polskie indiegogo

VetAway, czyli weterynaryjna przygoda!

Warszawa, Polska

Studentka weterynarii wyrusza w podróż do RPA! W rezerwacie Shamwari, pod okiem najlepszych specjalistów dowie się jak wygląda medycyna dzikich zwierząt oraz z bliska przyjrzy się poważnemu problemowi, jakim jest kłusownictwo.

103% Postęp

7255 PLN z 7000 PLN

Udany! Cel osiągnięty


Zobacz projekt

Aktywność

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Projekt dobiegł już końca! Prawie końca, bo jeszcze tylko nagrody do Was roześlę.

Właśnie wróciliśmy z Portugalii i nie było lekko. Tak to już jest jak się jedzie starym samochodem. Jednak to nic przy tym jak trafiliśmy na powódź we Francji! O!

Azores Trail Run

To jeden z 2 planowanych startów projektu mogę uznać za udany. Nawet i to bardzo udany bo wygrałem. W końcu udała mi się ta sztuka i to nie w byle jakim miejscu. Czułem od samego startu, że mogę powalczyć o wysoką pozycję. Tym bardziej byłem tego pewny po tym jak wygrałem krótki bieg tydzień przed startem na Azorach.

Przebywania w górach parku Peneda Geres dały przyzwoity rezultat i nie tylko mówię tu o bieganiu ale odstresowaniu się w ciszy. Tego mi było trzeba przed biegiem.

Trasę wyścigu mogę napisać, że znałem dobrze. Startowałem w zeszłym roku w innej imprezie organizowanej przez tego samego organizatora i większości się pokrywa z tą którą teraz miałem do czynienia. Mały mankament był taki, że tym razem biegliśmy w drugą stronę.

Zupełnie mi to nie przeszkadzało. Więcej! Osobie, która była przygotowana, która przeanalizowała bieg nie przeszkadzały te i inne niespodzianki stworzone przez organizatora. Ja się czułem przygotowany.

I tak mimo stracenia dużo siły na wietrznym wulkanie i błotnistej jej koronie nie przeszkodziło mi, żebym powiększył przewagę. Fakt, że nie udało mi się złamać 7h, bo tak sobie w czasie biegu założyłem to i tak jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa i z to z taką przewagą nad kolejnym uczestnikiem (według ITRA bardzo dobry). Trudno mi się w jaki inny sposób odnieść do mojego biegu - czy faktycznie był dobry. Możecie mi tylko wierzyć na słowo :)

Zapraszam Was do odwiedzania mojej strony poświęconej klopsom i bieganiu. Lada dzień wrzucę kilka fotorelacji!

P.S. Jeżeli ktoś nie podał mi adresu do wysyłki nagrody to proszę nadrobić zaległości :)

04.06.2016
Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Hejo,
jestem już po pierwszym z biegów, czyli Transvulcania. Nawet ponad tydzień po biegu i w dodatku trenuje już na pełnych obrotach. Niestety bieg nie poszedł mi, tak jakbym chciał. Jest to naprawdę trudny bieg, który nie wybacza błędów. Moim złym posunięciem był brak wytrenowania - niestety, ale od MP w Szczawnicy musiałem pauzować.

Dobiegłem na szczęście bez żadnej usterki i po kilku dniach znów mogłem spokojnie biegać. Obecnie jesteśmy w Parku Peneda-Geres w Portugalii, gdzie odbędą się pod koniec roku MŚ w Trailu. Poznaję trasę i przygotowuję się do Azores Trail Run. Myślę, że będzie dobrze. Treningi idą pomyślnie. Już za tydzień ruszamy na wyspy... Trzymajcie kciuki.

I jeszcze na koniec dodam małą informację niespodziankę. Dla osób, które mnie wsparły i/ lub teraz to czytają przygotowałem wraz z moim partnerami zniżki:

- 10% do Sklepbiegowy.com (sklep internetowy) - kod rabatowy to: kamilklops
http://sklepbiegowy.com/

- 15% do Hammer Nutrition (przy pierwszym zamówieniu) - kod rabatowy to: KA93LE
https://www.hammernutrition.eu/de/

18.05.2016
Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Hej,
jak wiecie udała się zbiórka na polakpotrafi.pl z małą ''górką''. W dniu zakończenia akcji właśnie dojeżdżałem do Szczawnicy gdzie następnego dnia był Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim. Bieg dla mnie bardzo pechowy. Na początku myślałem, że moją tragedią jest 6 miejsce, bo jednak przyjechałem po więcej. Niestety przez drobne błędy zniszczyłem palce u stóp. I to było moją tragedią, gdyż uziemiły mnie od biegania na kilka dni. A przecież Transvulcania tuż tuż...

Teraz gdy to piszę jestem gdzieś we Francji w niezwykle ekskluzywnej karczmie McDonald's. To jedyne miejsce, które umożliwia Nam dostęp do internetu. Ten nam potrzebny do sprawdzenia campingów w okolicy oraz napisaniu tego postu.

Ola cierpi i musi zjadać te hamburgery, aby Nas nie wyrzucili...

Do usłyszenia!

28.04.2016
Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Cześć,
udało się! Dokładnie o 20:46, ktoś z Was kupił magiczny słoik klopsów. Serio! I tym o to sposobem zebraliśmy 15000 złoty potrzebne na realizację projektu. Ogromnie, ogromnie dzięki :) Zszedł ze mnie lekki stres, bo to był naprawdę ciężki miesiąc. Przepraszam Was również, za spamowanie w internecie. Teraz już tylko będę pisał o samych ''głupotkach'' biegowych... oczywiście z wyjazdu.

Ruszam 26 kwietnia z Poznania lub Torunia - jeszcze się nie zdecydowaliśmy. Jednak przed tym czeka mnie bardzo ważne wydarzenie. Zawody w Szczawnicy, a dokładnie Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim! Trzymajcie kciuki. Będę walczył o eliminację do Mistrzostw Świata.... uf!

I jeszcze jedna informacja! Projekt się udał, więc i to potwierdzone, że nagrody, które wybraliście do Was przybędą. Czy to za niedługo, czy to za jakiś czas - na pewno będą! Jednak jest jedno ale...
To właśnie Ola wysyła do Was wiadomości z podziękowaniami i też z prośbą o otrzymanie danych do wysyłki pocztówki czy nagród rzeczowych. Nie każdy odpisuje Nam, wiec proszę Was o odpowiedź, czy to tutaj, meilem albo nawet na Facebooku.
Wielu z Was też ma adresy anonimowe, więc jeżeli możecie podać chociaż swoje Imię to będziemy wdzięczni!

Relacja z podróży oczywiście będzie na mojej stronie na Facebooku - Kamil Leśniak fanpage...

Dzięki raz jeszcze i do usłyszenia!

18.04.2016
Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Cześć,
jest Was już 100 osób, które zaufało mi i wsparło mój projekt. Do końca projektu pozostało 14 dni. Tak naprawdę to więcej niż 1/3 czasu trwania akcji. Super, bo w tym czasie udało się zebrać ponad 9000zł! To kwota, która zobowiązuje.

Długi Finish został, więc tak naprawdę czas aby się pomału pakować. Podróż zaplanowana jest na termin 26 kwietnia, czyli 4 dni po zakończeniu akcji. Trudno ocenić czy się uda! Ja jednak musiałem zaryzykować i zapożyczyć się u brata. Kupiłem wczoraj bilety z Madrytu na Teneryfę oraz z Teneryfy na La Palma. To właśnie tam odbędzie się bieg z cyklu Pucharu Świata w Skyrunningu. Jeżeli się nie uda zbiórka, to będę miał malutki kłopot. Lepiej o tym teraz nie myśleć :P

Jutro ruszam na podbój Zabrza, gdzie wystartuje w Runmageddonie. Impreza typowo do mnie nie pasująca, chociaż już podobną imprezę wygrywałem. Liczę na dobrą zabawę, ale i też rywalizację, którą przedstawi Wam wkrótce pewien portal biegowy...

Dla mnie to idealny moment, aby wyrwać się z Poznania i wyjechać w góry! Także po zawodach, będę latał po Górach Beskidu Małego. Przy okazji podszlifowuję długie zbiegi przed Mistrzostwami Polski w Szczawnicy.

Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na szlaku!

08.04.2016
Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Cześć,
ostatnio u mnie więcej było biegania po asfalcie, ale właśnie wróciłem do swojego żywiołu. Góry! Oprócz tego wielkiego projektu staram się rozwijać w różnych innych małych, dużych, widowiskowych, kameralnych przedsięwzięciach. Po to, żeby bieganie było jeszcze ciekawsze.

Korona Gór Polski

Wraz z moją drużyną Inov-8 team, chcemy zdobyć 28 najwyższych szczytów w Polsce. Brzmi pięknie, ale mały haczyk jest. Wraz z koleżanką z zespołu będziemy przez kilka wybranych tygodniu zdobywać jak najszybciej szczyty.

''Formuła jest jeszcze mało znana w Polsce. Na zachodzie określa się ją mianem Fastest Known Time. (FKT). Biegacze ścigają się z czasem na znanych szlakach, z dokładnie i zawsze tak samo wyznaczonym miejscem startu i metą. Dzięki temu każdy może się z taką trasą zmierzyć i poznać swoje miejsce w stawce górskich biegaczy.''

Informacja o projekcie już wisi na:
http://www.magazynbieganie.pl/rusza-projekt-korona-gor-polski-na-szybkosci/

A na mojej oraz teamowej stronie faceboowkej znajdziecie informacje na bieżąco. Tak! Bo projekt już ruszył. Zapraszam do śledzenia.

https://www.facebook.com/kamil.lesniak93/?fref=nf
https://www.facebook.com/Inov-8-team-178457405510077/

Jeżeli chodzi o zbiórkę na projekt ''Jak (z)biegają najlepsi?'', to jest coraz lepiej. Już na koncie mamy prawie 50%, a to naprawdę dużo. Dlatego dziękuje Wam za zaangażowanie i wpłaty. Teraz staramy się o następne 50%. Uda się?

Ja liczę, że tak. Jednak nadal potrzebuje Waszej pomocy. Jeżeli możecie, to proszę Was o przesłanie Waszym znajomym linku do projektu.

Pozdrawiam,
Kamil

30.03.2016
Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Jak (z)biegają najlepsi? Ekstremalne Biegi Górskie

Kamil Leśniak

aktualizacja projektu

Hopsa Hopsa zjedźmy klopsa!

Z tym klopsem to może przesada, ale no jestem zadowolony. Wczoraj udało się pościgać w płaskim biegu na 10km w Poznaniu! To mój drugi wyniki w życiu na tym dystansie - 33min 57s! Jak dla mnie rewelacja mimo fatalnego samopoczucia - taka jakaś pogoda, że wszystkich teraz łapią wirusy. Czekam już na następne treningi.

To dopiero 2 dzień pełny zbiórki a już mamy ponad 2000 zł! Dzięki wielkie :) Fajnie się obserwuje to jakie nagrody wybieracie :P Widzę, że książki ''Szczęśliwi Biegają Ultra'' schodzą jak ciepłe bułeczki. A to fajnie, bo gdzieś w tej książce też mnie możecie zobaczyć!

20.03.2016

Wskazówki

Rozpocznij swój własny projekt lub wesprzyj interesujące Ciebie projekty