Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja_Kultura_dla_Tolerancji

Fundacja_Kultura_dla_Tolerancji

Kraków

Zajmujemy się organizacją wydarzeń kulturalno-społecznych o tematyce LGBTQF (dotyczącą lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer, a także feminizmu).
Rozpoczęliśmy krakowską tradycję corocznego Marszu Równości. Do 2009 roku produkowaliśmy festiwal sztuki zaangażowanej. W ostatnich latach zorganizowaliśmy wiele projektów, w tym cykl spotkań „Czytanie ze zrozumieniem”, „Krzyżówkę tygodnia”, czyli polsko-francuską wymianę młodzieżową o sztuce zaangażowanej oraz wymianę polsko-ukraińską.
Obecnie przygotowujemy Trans*Festiwal o transpłciowości i różnorodności płciowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9202 PLN z 8500 PLN

120 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2015.

Trans*Festiwal: transpłciowość i różnorodność płciowa

RSS

Udało się! Dodano 03.04.2015, godz. 17:37

Udało się nam przekroczyć minimalną kwotę 8500 złotych! Dziękujemy Wam za wsparcie!

Jeśli pozyskamy więcej niż 10 tysięcy, przeznaczymy dodatkowe środki na podniesienie widzialności festiwalu w Krakowie plakatując miasto. Myślimy również o szóstej wystawie podczas festiwalu, na której chcemy pokazać portrety trans*aktywistów_ek autorstwa Anji Weber z Berlina. Więcej szczegółów wkrótce!

Kim Lee i Wiktor Dynarski wspierają Trans*Festiwal Dodano 28.03.2015, godz. 0:26

Drag queen Kim Lee i Wiktor Dynarski, osoba prezesująca w Fundacji Trans-Fuzja, wspierają Trans*Festiwal. Zobaczcie, co mówią o festiwalu!
Kim Lee: https://youtu.be/FG6BC_XLN9g
Wiktor Dynarski: https://youtu.be/zYPJFXYkIqg

Na liście nagród nowość! Wyjątkowy trans*festiwalowy kubek, który można zobaczyć na stronie projektu.

Tymczasem już dziś w Krakowie nasz benefit w Klubie Betel, a na nim kiermasz z książkami, katalogami, biletami do teatru i na koncerty, plakaty i wiele więcej! Zapraszamy od 21:00!

AROBAL dla Trans*Festiwalu/Impreza benefitowa/Nowe nagrody Dodano 21.03.2015, godz. 5:19

Mamy już rysunek autorstwa Arobala, który pojawi się plakacie Trans*Festiwalu! Print tego rysunku możecie kupić na naszej akcji w cenie 350zł (wraz z gadżetami festiwalowymi).
Zobacz rysunek: http://img.polakpotrafi.pl/projekty/TransFestiwal_Scan1.prev_.jpg

Zapraszamy na benefit na rzecz Trans*Festiwalu! Impreza zatytułowana „Radio Trans*#1″ odbędzie się w Klubie Betel (pl. Szczepański 3, Kraków), 28 marca (sobota) o godzinie 21:00. Szczegóły znajdują się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/1573296612951698/

Na naszej liście nagród dwie nowości: książka Magdaleny Środy \"O Gender i innych potworach\" i książka Ewy Majewskiej \"Sztuka jako pozór? Cenzura i inne paradoksy upolitycznienia kultury\". Zapraszamy do zakupu!

Podziękowania/Nowa nagroda Dodano 14.03.2015, godz. 17:00

Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie! Mamy już 1876 zł. Wirtualną piątkę przybijamy osobom: mieszkoh, marcinrzeczkowski, nyuszi, atanatos92, ko.magda, modern92, mehowte, J954, madLena, meluzyna, Dada, gladious, Wiktor Dynarski, lucek, Taszy, harridan, Mateusz Jarczyński, Lalka Podobińska, Martyna Markiewicz, beata2503, michal123, kopykowa, Maciek Kurzyk, tekalia, Przemek Krupski Bartek Kieżun, peszek, moorless, halfjack, Inga Hajdarowicz i Anka Bednarczyk i joegrotkovsky. Wielkię dzięki również dla tych osób, które pomagają nam promując akcję.

Przedstawiamy Wam nową nagrodę w naszej akcji. Jest nią piękny katalog ze zdjęciami Oliviera Touron z Lille "Siostry Nieustającej Przyjemności". Siostry, łącząc estetykę dragową z elementami religijnymi, zajmują się profilaktyką HIV/AIDS, prowadzą działalność charytatywną na rzecz osób zarażonych wirusem HIV i walczą o prawa osób LGBTQ. Wystawa Oliviera Touron już w maju w Krakowie! Wernisaż odbędzie podczas Queerowego Maja w Teatrze Barakah, a huczne zakończenie przypadnie na czas Trans*Festiwalu.
Zobaczcie zdjęcia z katalogu tutaj: http://pro.ovh.net/~oliviert/Portfolios/Web-SPI/pages/CouvLivreSPI-siteWeb.htm

Napisz TRANS*WERS! Dodano 11.03.2015, godz. 16:02

Trans*wersy o tematyce transpłciowości i różnorodności płciowej ślij na adres transfestiwal@gmail.com lub udostępnij na facebookowym profilu Fundacji. Wśród osób, które wyślą nam swoje wiersze do 31 marca 2015 roku zostaną rozlosowane nagrody, m.in. gadżety związane z Trans*Festiwalem.
Więcej o akcji na stronie http://transwersy.tumblr.com/ oraz poniżej.

////// Czym są trans*wersy?

"Trans*wers - krótki utwór liryczny dotyczący tematyki transpłciowości i różnorodności płciowej, podważający nieuchronność kategorii męskości i kobiecości, budzący refleksję o tożsamości płciowej i przemianach ciała. Przykład szerszego nurtu w poezji zwanego poezją na grzbiecie (spine poetry), w której na treść wiersza składają się pomysłowo zestawione tytuły dowolnych książek". Zanim ta definicja trafi do kanonu polskiego szkolnictwa, Fundacja Kultura dla Tolerancji zaprasza do wspólnego tworzenia bazy trans*wersów.

////// Jak napisać trans*wers?

Przyjrzyj się swojej półce z książkami (trans*wersy już tam są, ukryte na grzbietach Twoich książek!). Wybierz kilka książek i zacznij je układać jedna na drugiej, tak by widzieć tytuły umieszczone na grzbietach. Dokładaj nowe, wymieniaj, szukaj takich zestawień, które wpiszą się w tematykę trans*wersów (warto zajrzeć wcześniej do zakładki Co to jest?). Długość wiersza zależy od Ciebie.

////// Co zrobić z gotowym trans*wersem?

Sfotografuj wiersz i prześlij zdjęcie na adres transfestiwal@gmail.com lub udostępnij je na facebookowym profilu Fundacji . Możesz też przepisać wiersz proponując dowolną interpunkcję. Napisz też, jak powinniśmy Cię podpisać. Zdjęcia będą publikowane na profilu facebookowym Fundacji Kultura dla Tolerancji oraz na blogu transwersy.tumblr.com. Wśród osób, które wyślą nam swoje wiersze do 31 marca 2015 roku zostaną rozlosowane nagrody, m.in. gadżety związane z Trans*Festiwalem.

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku!: https://www.facebook.com/events/834094976670722/

Radio Trans* Dodano 08.03.2015, godz. 19:47

Otwieramy nasze festiwalowe Radio Trans*!

Muzyka doskonale odzwierciedla fakt, że piękno rodzi się z różnorodności. Muzyka to wzajemne uzupełnianie się dźwięków. W Radiu Trans* dźwiękami opowiadamy o tym, że dwubiegunowy podział na kobiet i mężczyzn jest zdecydowanie niewystarczający. Tak jak dwa dźwięki to za mało, by rozpisać na pięciolinii piosenkę, tak zero-jedynkowe rozumienie płci sprawia, że o rzeczywistości... fałszujemy.

Naszym kluczem do wyboru piosenek jest transpłciowość. W Radiu Trans* odzyskujemy to, co przykrył pył muzycznej historii. Wydobywamy to, co zagłuszone przez twórczość głównego nurtu. Odkrywamy to, co niewidzialne. Przedstawiamy Wam playlistę składającą się z utworów wykonawanych przez osoby trans*, poruszających temat transpłciowości lub wykorzystujących trans*wątki w videoklipie. Dopuściliśmy się też kilku trans*interpretacji.

Co kilka dni na Facebooku oraz Twitterze Fundacji Kultura dla Tolerancji znajdziecie nową piosenkę, która wzbogaci playlistę Radia Trans*. Do 28 maja, kiedy w Krakowie rozpocznie się Trans*Festiwal, zgromadzimy ponad 200 utworów. Oprócz piosenek na playliście znajdą się też podcasty. Dowiecie się dzięki nim więcej o festiwalu i transpłciowości oraz posłuchacie wywiadów z trans*artystami/trans*artystkami i trans*aktywistkami/trans*aktywistami zaproszonymi na festiwal.

Playlistę znajdziecie pod adresem https://www.youtube.com/playlist?list=PLSkWdtHJiKkyV16ReWjHdWPfm10wD05PY

Miłego odbioru!

"Travestis" Dodano 05.03.2015, godz. 22:10

Dziękujęmy za dotychczasowe wpłaty! Przedstawiamy kolejne szczegóły Trans*Festiwalu. Festiwal zapowie wystawa Ryszarda Kisiela i Karola Radziszeswkiego "Travestis". Wernisaż odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 18:30 w ZPAF Gallery (ul. św. Tomasza 24, Kraków).

Tytuł wystawy odnosi się do jednego z cykli fotograficznych Ryszarda Kisiela “Le Cabaret Travesti”. Archiwalne zdjęcia to efekt sesji realizowanych przez Kisiela z grupą znajomych w połowie lat 80. W prywatnym mieszkaniu, bawiąc się rekwizytami, szminkami i spontanicznie tworząc kostiumy z resztek materiałów, kreowali własny, kampowy świat, alternatywny do rzeczywistości PRL. Ten subwersywny crossdressing, zabawa płcią, przebieranki i pełen dystansu humor, tworzą świadectwo wizualne, unikalne w polskiej kulturze. Na wystawie zobaczymy też zdjęcia Karola Radziszewskiego, dokumentujące sesję zrealizowaną w trakcie kręcenia filmu “Kisieland”.

Promujemy akcję na FB Dodano 04.03.2015, godz. 16:57

Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku i zapraszajcie znajome osoby!
https://www.facebook.com/events/749954238444778/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2015 15:03