Dołącz do naszej społeczności!

'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Kategoria - Wideo/film

105%

Postęp

11650 zł

Mamy już

Udany!

Status
Film dokumentalny o Tour de Pologne kobiet. Wesprzyjcie nasz projekt! from Aga Franusiak on Vimeo.

O projekcie

O czym chcemy opowiedzieć?

Nasz film będzie sportowym dokumentem opowiadającym o zmaganiach zawodniczek w trakcie największego kolarskiego wyścigu w Polsce Tour de Pologne. Organizatorzy po raz pierwszy zaprosili na start kobiety i zorganizowali dedykowanym im wyścig Tour de Pologne Women. Nasza ekipa przez 3 dni towarzyszyła zawodniczkom oraz organizatorom wyścigu.

Kampania crowdfundingowa 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

W filmie chcemy pokazać emocje towarzyszące wyścigom kolarskim – nadludzki wysiłek, walkę do ostatniej kropli potu, euforię zwycięstwa i ból porażki. Opowiemy o zawodowym sporcie, ale widzianym z perspektywy zawodników. Jak żyją w trakcie zawodów, o czym rozmawiają przy śniadaniu i jak relaksują się po wyścigu. Chcemy naszym filmem zwrócić uwagę na niezwykłą, aczkolwiek pozostającą w cieniu, dyscyplinę, jaką jest kolarstwo kobiet. Choć w opinii wielu osób rywalizacja pań jest znacznie bardziej emocjonująca i wyrównana niż panów, w naszym kraju niewiele osób śledzi szosowe zmagania kobiet, zamykając temat damskiego kolarstwa w zawodach MTB, gdzie od lat triumfy święci Maja Włoszczowska. 

Dlaczego chcemy zrobić ten film?

Kobiece kolarstwo jest… nieokiełznane. To ogień, który jest od startu do mety. To emocje, które często biorą górę nad taktyką. Tu nigdy nie wiadomo co się zdarzy. Paulina Brzeźna – Bentkowska, zawodniczka MAT ATOM Deweloper 

Kampania finansowania społecznościowego 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Kolarstwo kobiet jest dyscypliną, która od lat zmaga się z brakiem zainteresowania ze strony mediów i sponsorów, co przekłada się na kiepską sytuację finansową większości drużyn oraz, przynajmniej na pierwszy rzut oka, nikłe zainteresowanie kibiców. Dlatego, dla naszych bohaterek stawka wyścigu była podwójna. Poza walką o tytuł najlepszej zawodniczki, walczyły o zasłużone miejsce dyscypliny w sercach kibiców i portfelach potencjalnych sponsorów. Jak się okazało, kibiców zdobyły, bo na trasie podobno zjawili się liczniej niż w przypadku zmagań panów. Niestety, z mediami już się nie udało. Mimo wcześniejszych zapowiedzi Telewizja Polska nie znalazła na swojej antenie miejsca na transmisję wyścigu. W 2017 roku m.in. z tego powodu wyścig został zawieszony przez organizatorów. „Pierwsza edycja była fantastyczna (...) ciągle widzimy potencjał w kolarstwie kobiet, ciągle chcemy pomagać w rozwoju tego sportu, ale brakuje nam wsparcia mediów, telewizji i miast, aby odpowiednio pokazać to wydarzenie. Walczyliśmy do końca o organizację wyścigu kobiet, ale okazało się, że musimy zawiesić imprezę. Pierwszą edycję organizowaliśmy z własnych środków, ale dalej tak nie możemy. Bardzo chcemy jednak, aby wyścig wrócił do kalendarza w 2018 roku jako impreza rangi World Tour, co gwarantuje udział największych grup i najlepszych zawodniczek świata. Chcemy, aby w przyszłości Tour de Pologne kobiet był imprezą, o której jest głośno nie tylko w naszym kraju” – tłumaczy na portalu www.tourdepologne.com pan Czesław Lang.

Naszym filmem chcemy oddać hołd wszystkim dziewczynom ścigającym się na rowerach, które pomimo braku funduszy i wsparcia ze strony działaczy, z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w sportowej rywalizacji. 

Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet 

 Kim są nasi bohaterowie?

Bohaterkami naszego filmu są zawodniczki teamu MAT ATOM Deweloper – drużyny stworzonej przez Pawła Bentkowskiego oraz Paulinę Brzeźną-Bentkowską, która jest liderką oraz szefową zespołu z Sobótki. W TdP była jedną z faworytek, a dla startu w tym wyścigu postanowiła odłożyć decyzję o zakończeniu zawodniczej kariery. Dla Pauliny możliwość ścigania się w legendarnej imprezie, którą w przeszłości dwukrotnie wygrywał jej wujek – Jan Brzeźny – była wymarzonym ukoronowaniem wielkiej kariery.

Kampania finansowania społecznościowego 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet 

Według czytelników "Słowa sportowego" MAT ATOM Deweloper został najlepszą drużyną roku 2016, a Paulina Brzeźna-Bentkowska znalazła się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych sportowców na Dolnym Śląsku.

Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobietZbiórka 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Drugim bohaterem filmu jest zespół Lang Team – organizator Tour de Pologne. Czesław Lang zapowiadał, że chce zrobić z TdP Kobiet najlepszy wyścig kolarski świata. Dzisiaj już wiemy, że prawdopodobnie nie uda się tego celu (szybko) zrealizować, a na nadejście nowej ery w polskim kolarstwie kobiet trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.  

Zbiórka 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet 

 Na co zbieramy?

Nasz projekt realizuje grupa pasjonatów, w związku z czym sami sfinansowaliśmy okres przygotowawczy i zdjęciowy*. Doszliśmy jednak do momentu, kiedy nie poradzimy sobie bez większych środków. Nie jesteśmy w stanie sami sfinansować montażu i postprodukcji  filmu, dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie projektu.

Zbieramy na:

  • Montaż i udźwiękowienie
  • Korekcję barwną filmu
  • Skomponowanie muzyki
  • Wytłoczenie płyt DVD

*Dziękujemy Lang Team za ufundowanie nam noclegu na czas trwania wyścigu

Na to wszystko potrzebujemy min. 11 000 zł. Jest to absolutne minimum, które pozwoli nam dokończyć film, ale jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, będziemy mogli:

  • Dograć efekty dźwiękowe  - min. 15 000 zł
  • Zaprojektować i zrealizować profesjonalną identyfikację graficzną dla naszego projektu (logotypy, plakaty, materiały promocyjne, okładki płyt DVD) – min. 20 000 zł

Co dla Was przygotowaliśmy? 

Na każdego, kto zdecyduje się wesprzeć nasz projekt, czekają wyjątkowe "kolarskie" nagrody. Co dokładnie? 

- Kilkugodzinny trening z Pauliną Brzeźną-Bentkowską, podczas któego można będzie nie tylko przyjrzeć się, jak trenuje nasza mistrzyni, ale również podpytać o rady dotyczące treningu i odpowiedniego odżywiania.

- Oryginale koszulki kolarskie, w których jeżdżą zawodniczki drużyny MAT ATOM Deweloper podpisane przez Paulinę Brzeźną-Bantkowską

Kampania crowdfundingowa 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

- Zaproszenie na pokaz filmu połączony z prezentacją zespołu MAT ATOM Deweloper na nadchodzący sezon, podczas którego można będzie porozmawiać z zawodniczkami oraz naszą skromną ekipą :)

-  DVD z filmem 

- Książkę Czesława Langa z dedykacją i podpisem autora 

Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

- Prenumerata magazynu "Szosa" - najlepszego magazynu poświęconego kolarstwu szosowemu w Polsce 

Zbiórka 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Zdjęcie pochodzi ze strony www.magazynszosa.pl

- Kolarskie naklejki od naszego partnera magazynu "Szosa" z grafiką autorstwa Jagi Słowińskiej 

Kampania crowdfundingowa 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobietKampania finansowania społecznościowego 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Zdjęcia naklejek pochodzą ze strony www.magazynszosa.pl  

 Kim jesteśmy?

Zbiórka 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

 

Na zdjęciu: Magda, Czesław i Elżbieta Lang, Agnieszka 

Magdalena Tomaszewska - producent/reżyser 

Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej na którym napisała parę prac na temat historii kobiecego kolarstwa. W tym roku ukończyła Wydział Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTViT w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywa przy produkcji reportaży i filmów krótkometrażowych. Odbyła staż zawodowy w Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej w TVP. Obecnie współpracuje z największym niezależnym polskim produentem telewizyjnym. Prywatnie zapalona rowerzystka.

Agnieszka Franusiak – producent/reżyser                                               Absolwentka Nauk Politycznych na UJ, filologii romańskiej na UP w Krakowie oraz Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi. Przez kilka lat pracowała, jako kierowniczka produkcji filmów reklamowych oraz dziennikarka. Wielbicielka kina dokumentalnego z „przekazem”.

Mateusz Różański – operator                                                                               Operator z prawie 10 letnim stażem. Pracował przy kampaniach reklamowych, filmach promocyjnych, filmach krótkometrażowych, programach telewizyjnych i filmach dokumentalnych. Absolwent Krakowskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Multi Art. Współwłaściciel firmy TreeLens Studio. Pracował przy kampaniach Suzuki, Avans, Cholester, NCBiR. Posiada również spory dorobek artystyczny - jako operator obrazu pracował przy wielu etiudach oraz teledyskach, m.in. Michała Szpaka i Margaret. Ma na swoim koncie również produkcje dokumentalne.

Janek Bielecki – operator                                                                          Współzałożyciel firmy TreeLens studio. Doświadczony operator kamery oraz operator drona. Przygodę z obrazem zaczynał od fotografii. Wielbiciel sportu i kolarstwa.

Przemek Celiński – montażysta                                                                        Absolwent WRiTV UŚ, montażysta, specjalista z zakresu animacji. Założyciel firmy BRF Films. Na stałe współpracuje z jednym z największych studiów postprodukcyjnych południowej Polski – FikFilm.

Więcej na https://www.facebook.com/BRF-300908436662060/about/

Mateusz Murawski - muzyk, gitarzysta, kompozytor, sound designer         Studiował na Akademiach Muzycznych w Katowicach i Łodzi. Realizuje nagrania audio-video muzyki klasycznej i rozrywkowej, koncerty, sesje studyjne oraz teledyski. W firmie Treelens Studio odpowiedzialny jest za udźwiękowienie, pisanie muzyki i obróbkę materiałów audio. Współpracował m.in. z Kupiński Guitar Duo i Marcinem Dyllą. Po godzinach pasjonuje go downhill oraz modele RC.

Piszą o nas:

"Szosa"  

Kampania crowdfundingowa 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet 

Cały wywiad po adresem http://magazynszosa.pl/rower-obdarzyl-kobiete-poczciem-wolnosci/ 

Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobietZbiórka 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Kampania finansowania społecznościowego 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

Kampania finansowania społecznościowego 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

"Szosa jest kobietą" 

Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

"Tour de Pologne"

Kampania crowdfundingowa 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

 

Kibicują nam:

Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

 

 

    Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet 

  

                       Projekt 'Tour' - film o pierwszym Tour de Pologne kobiet

 

107

Wspierających

11650 zł

Z całkowitej kwoty 11000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 24.02.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu

14 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- zdjęcie z autografami zawodniczek MAT ATOM Deweloper

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- naklejka kolarka/kolarzyk od Magazynu „Szosa”
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami

11 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- naklejka kolarka/kolarzyk od Magazynu "Szosa"
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zdjęcie Czesława Langa z dedykacją i autografem

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- DVD z filmem
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zdjęcie Czesława Langa z dedykacją i autografem

29 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- DVD z filmem
- dostęp do niewykorzystanego w filmie materiału
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zdjęcie Czesława Langa z dedykacją i autografem

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- książka "Zawodowiec" Czesława Langa z autografem autora
- naklejka kolarka/kolarzyk od Magazynu „Szosa”
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zdjęcie Czesława Langa z dedykacją i autografem

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- naklejka kolarka/kolarzyk od Magazynu „Szosa”
- książka „Zawodowiec” Czesława Langa z autografem autora
- zaproszenie na pokaz filmu we Wrocławiu połączony z prezentacją teamu MAT ATOM Deweloper na sezon 2017

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- książka „Zawodowiec” Czesława Langa z autografem autora
- DVD z filmem
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zaproszenie na pokaz filmu we Wrocławiu połączony z prezentacją teamu MAT ATOM Deweloper na sezon 2017

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 400 zł lub więcej!

- podziękowania na końcu filmu
- prenumerata magazynu „Szosa”
- książka „Zawodowiec” Czesława Langa z autografem autora
- DVD z filmem
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zaproszenie na pokaz filmu we Wrocławiu połączony z prezentacją teamu MAT ATOM Deweloper na sezon 2017

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 800 zł lub więcej!

- tytuł mecenasa filmu
- oryginalna koszulka kolarska zespołu MAT ATOM Deweloper z autografem Pauliny Brzeźnej Bentkowskiej
- książka „Zawodowiec” Czesława Langa z autografem autora
- DVD z filmem
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zaproszenie na pokaz filmu we Wrocławiu połączony z prezentacją teamu MAT ATOM Deweloper na sezon 2017

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

- tytuł sponsora filmu
- dzień z Pauliną Brzeźną Bentkowską i Pawłem Bentkowskim – wspólny trening; możliwość skonsultowania planów treningowych i zasad odżywiania
- książka „Zawodowiec” Czesława Langa z autografem autora
- DVD z filmem
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zaproszenie na pokaz filmu we Wrocławiu połączony z prezentacją teamu MAT ATOM Deweloper na sezon 2017

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

- tytuł sponsora filmu:
• Umieszczenie imienia i nazwiska/logotypu w napisach końcowych
• Informacja o sponsorze w materiałach promocyjnych i w materiałach prasowych
• Informacja o sponsorze poprzedzająca projekcję filmu podczas premierowego pokazu
• Obecność logotypu na plakacie filmu
• Trailer filmu z podziękowaniami dla sponsora
- dzień z Pauliną Brzeźną Bentkowską i Pawłem Bentkowskim – wspólny trening; możliwość skonsultowania planów treningowych i zasad odżywiania
- książka „Zawodowiec” Czesława Langa z autografem autora
- DVD z filmem
- zdjęcie zawodniczek MAT ATOM Deweloper z autografami
- zaproszenie na pokaz filmu we Wrocławiu połączony z prezentacją teamu MAT ATOM Deweloper na sezon 2017

2 Wspierających

O Projektodawcy

Agnieszka Franusiak

Agnieszka Franusiak

Warszawa

Absolwentka nauk politycznych na UJ oraz produkcji PWSFTViT w Łodzi. Niedawno zamieniła ukochany Kraków na Warszawę. Zakochana w kinie dokumentalnym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: