Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mirosława Szychowiak

Mirosława Szychowiak

Księżyce

Poetka, autorka 6 tomów poetyckich i zbioru opowiadań. Za książkę \"Jeszcze się tu pokręcę\" - nominowana do Literackiej Nagrody Nike. Jej teksty tłumaczone były na język angielski, włoski, ukraiński, rosyjski. Mieszka w Księżycach pod Wrocławiem

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Gierek

Gierek


5757 PLN z 8000 PLN

90 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

71%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.07.2020.

Mirka Szychowiak ''Uwaga, obiekt monitorowany''

O projekcie

Cześć, jestem Mirka

 

mieszkam na Księżycu, a właściwie w Księżycach pod Wrocławiem. Pracuję w Strzelińskim Ośrodku Kultury, poza tym patrzę i piszę...

Konieczność pisania czasami mocno daje mi w kość. Tak właśnie było ostatnio - to ona doprowadziła do powstania tekstów, które zapełnią tomik "Uwaga, obiekt monitorowany".

Wydanie mojej kolejnej książki poetyckiej utknęło w martwym punkcie w połowie lutego. Wydawnictwo, z którym współpracuję, ograniczyło swoją działalność, a możliwość otrzymania grantu na książkę, stała się z dnia na dzień - niemal zerowa. Z uwagi na szalejącą epidemię moje działania związane z pozyskaniem sponsora są również ograniczone - Księżyce to mała wieś, a zakazy przemieszczania stały się barierą do jakiejkolwiek aktywności i działań zmierzających do realizacji tego projektu.

Ta książka chce wyjść na świat. Żeby to się stało, potrzebuję Waszego wsparcia, za które postaramy się z moim mężem Bogdanem wyczarować Wam kilka prezentów...

Książka, jeśli się uda, w ilości 600 szt. ukaże się nakładem Wydawnictwa J

Wszystkie nagrody, poza "Uwaga, obiekt monitorowany", będę starała się przekazywać sukcesywanie. Tomik będę wysyłała po otrzymaniu go z drukarni (planowany termin druku: październik 2020 r.) 

 O mnie

Tak pisze wybitna dolnośląska poetka, Urszula Kozioł:

„Mirka Szychowiak jest poetką prawdziwą, dojrzałą, wrażliwą na urodę języka i dbającą o kunszt formy. Jej wiersze tchną świeżością, czyta się je z zainteresowaniem i przyjemnością, dają do myślenia. W pracy nad wierszem poetka trzyma się złotego środka – w klarowności jej wypowiedzi czuje się powiew klasycznego wiersza.”

 Poza tym...

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Publikowała w Odrze, Autografie, Obrzeżach, Nowej Okolicy Poetów, Cegle, Szafie, Trumlu, Arteriach, Arkadii, Dyskursie. Laureatka kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich.

W wrześniu 2005 roku ukazał się jej debiutancki tomik Człap story. W 2010 roku zostały wydane dwa tomiki poetyckie autorki: Jeszcze się tu pokręcę (nominacja do Nagrody Literackiej Nike) - nakładem Instytutu Mikołowskiego oraz Proszę nie płakać wydany przez SAPiK w Szczecinku (jako główna nagroda w OKP Malowanie słowem).    

We wrześniu 2015 roku ukazał się czwarty tom poetycki – Gustaw znikąd wydany przez Zaułek Wydawniczy „Pomyłka” w Szczecinie. W listopadzie 2015 r. wydany został  debiut prozatorski Mirki Szychowiak – Gniazdozbiór (wydawnictwo ME-KOMP). 2016 rok - to kolejna książka poetycka - Jakie to życie jest krępujące (Fundacja Duży Format Warszawa). Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Jej teksty znajdują się w antologii dolnośląskiej literatury Rozkład jazdy, w Warkoczami. Antologia nowej poezji;  We wrześniu 2016 wiersze Mirki Szychowiak, przetłumaczone na język ukraiński, znalazły się w „Nielegalny prąd. Antologia wierszy wrocławskich i podwrocławskich w wyborze Jacka Bieruta”. Jej teksty tłumaczone były również na język angielski (w dwujęzycznej antologii Free over blood wydanej w październiku przez Off_Press i Zeszyty Poetyckie i w European Literature Network.) oraz na język włoski. W październiku 2016 roku ukazał się piąty tom poetycki  - Jakie to życie jest krępujące (Fundacja Duży Format - Warszawa). W 2018 świat poznał Trzeci migdał - szósty tomik wydany przez wrocławskie Wydawnictwo J.

kontakt: mirkaszychowiak@gmail.com 

Poczytajcie Mirczyne!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.07.2020 22:10