Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

This is our world

This is our world

Brzozów Polska

Jesteśmy grupą uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. Uczęszczamy do różnych klas, jednakże łączy nas przyjaźń i wspólny projekt "This is our world".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5652 PLN z 5500 PLN

29 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.03.2016.

Poznać świat - zaczynając od Danii

O projekcie

Poznać świat - zaczynając od Danii

W bieżącym roku szkolnym mamy okazję współpracować z uczniami duńskiej szkoły sportowej Vivild Gymnastik- & Idrætsefterskole.

W ramach projektu wspólnie z rówieśnikami z Danii prowadzimy blog zatytułowany "This is our world", który porusza wiele aspektów życia młodych ludzi, między innymi ich zainteresowania i pasje. Co więcej, blog przez nas redagowany (w języku angielskim) jest  dostępny dla ludzi z całego świata.

Mamy okazję poznać duńską kulturę i rozwijać nasze umiejętności językowe. Oprócz tego, jest to dla nas ciekawy sposób spędzania czasu i nawiązywania nowych znajomości.

Cały projekt wygląda bardzo interesująco, a dodanie do tego możliwości wzięcia udziału w wymianie uczniowskiej w Danii, tworzy zapowiedź niezwykłej przygody.

- przełamanie barier językowych i kulturowych

- poznanie innego kraju i jego kultury

- promowanie naszej szkoły i regionu, z którego pochodzimy

- propagowanie wiedzy o Polsce za granicą

- nawiązywanie nowych znajomości

- poznanie duńskiego systemu edukacji

Czas trwania projektu:

25 września 2015 r. – 24 czerwca 2016 r.

Termin wymiany:

09.04.2016 r. - 15.04.2016 r.

Finansowa strona projektu:

Głównym punktem naszego projektu jest przeprowadzenie jego kolejnego etapu, który będziemy mogli zrealizować bezpośrednio współpracując z naszymi kolegami. Całkowity koszt wyprawy wynosi 23500 zł. Licząc się z tak wysokimi kosztami tej wizyty, już od kilku miesięcy gromadzimy środki finansowe. W tym celu zorganizowaliśmy dyskotekę szkolną, przeprowadziliśmy akcję pt. „poczta walentynkowa” na terenie szkoły oraz pomagaliśmy w pakowaniu zakupów w miejscowych sklepach. Dzięki tym działaniom oraz wsparciu Powiatu Brzozowskiego, Fundacji Dla Ciebie oraz właścicielom sieci sklepów ALTA i cukierni Wacław Bieńczak, udało nam się zebrać prawie połowę środków niezbędnych do przeprowadzenia wymiany. W najbliższym czasie planujemy przeprowadzić kiermasz świąteczny w szkole oraz zorganizować koncert dla okolicznych mieszkańców. Za pomocą Polak Potrafi chcemy pozyskać tylko część środków potrzebnych na kosztowny transport, którego wartość wynosi 13000 zł.

Dlaczego wybraliśmy crowdfunding?

Polak Potrafi jest dla nas szansą na zrealizowanie celu. Jako ambitna i dbająca o wykształcenie młodzież, stawiamy sobie wysokie wymagania, a takim jest udział w międzynarodowym projekcie. Nasze możliwości finansowe związane z pokryciem koszów podróży są mocno ograniczone, dlatego liczymy na to, że Twoje wsparcie przybliży nas do sfinalizowania naszej partnerskiej wizyty w Danii.

Jednocześnie mamy nadzieję, że prowadzony przez nas blog zyska szersze grono odbiorców, którzy będą mogli przyczynić się do jego rozwoju.

Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

Zebranie 100% planowanej kwoty pozwoli nam sfinansować część kosztów przejazdu. Jeśli uda nam się zgromadzić 120% tej kwoty, będziemy mogli opłacić połowę kosztów transportu. Jeśli zbierzemy pieniądze na pokrycie całości tych kosztów, czyli 13000 zł, pieniądze pozyskane podczas kiermaszu świątecznego w szkole i koncertu dla mieszkańców naszego regionu przeznaczymy na wzbogacenie programu wymiany, m.in. opłacenie biletów wstępu do zwiedzanych muzeów i innych obiektów. 

Trasa wyprawy:

 

Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga "This is our world" http://thisisourworldpldk.blogspot.com/ oraz dołączenie do naszego Facebook'owego fanklubu https://www.facebook.com/thisisourworld/?fref=ts. Zachęcamy do komentowania publikowanych treści i włączenia się w naszą akcję.  

O prowadzonych przez nas działaniach można przeczytać na stronie internetowej naszej szkoły: https://lobrzozow.edupage.org/, Fundacji Dla Ciebie: http://dlaciebie.org/wesprzyj-projekt-uczniow-z-brzozowa-this-is-our-world/ oraz stronie internetowej naszego patrona medialnego Brzozowiana.pl: http://www.brzozowiana.pl/  

 

 

 

Imienne maile z podziękowaniem oraz certyfikaty wsparcia projektu zostaną przesłane bezpośrednio po zakończeniu akcji na Polak Potrafi. Wtedy również zamiescimy podziękowania na naszym Facebook'owym fanpage'u. Pozostałe nagrody prześlemy po powrocie z wymiany, w ostatnim tygodniu kwietnia 2016 r. 

 

 

Powiat Brzozowski                                                          Fundacja Dla Ciebie

 

 ZSO

 

 

Patronat medialny nad projektem sprawuje portal internetowy: 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.03.2016 11:11