Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radosław Bączkowski

Radosław Bączkowski

Wrocław

Projektant graficzny / illustrator z Wrocławia, absolwent kierunku Komunikacja Wizerunkowa na Uniwersytecie Wrocławskim. Oprócz grafiki moimi pasjami są jazda na deskorolce, sztuka i podróże.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5400 PLN z 20000 PLN

67 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 21.11.2019 22:10

Wydanie Książki Kamasutra The Jonze

O projekcie

Mimo wszechobecnego zainteresowania sztuką kochania, KAMASUTRA to wciąż temat tabu. Choć na salonach się o niej głośno nie mówi, każdy chciałby mieć tą mityczną księgę w swojej kolekcji. Dlatego my: nietuzinkowy artysta, grafik Radosław Bączkowski oraz Monika Braun i Sandra Robak–Nawrocka, szykujemy dla Was ilustrowaną wersję kamasutry w formie artystycznego albumu. Główną rolę odegra w niej znany i lubiany the Jonze, dla przyjaciół Jonzito. Wyjątkowa oprawa graficzna wzbogacona będzie nieujawnionymi dotąd pozycjami oraz ciekawostkami ze świata seksu.

 

Zbiórka dotyczy wydania autorskiej książki o nazwie The Jonze Kamasutra w wersji fizycznej. Naszymi głównymi celami są:

– przedstawienie kamasutry w sposób artystyczny i finezyjny, całkowicie odbiegający od masy książek przesyconych fotografiami aktorów,

– przełamywanie seksualnego tabu,

– wsparcie fundacji pomagających kobietom walczącym z rakiem piersi

 

Książka zawierać będzie około 60 stron, a w nich:

  • około 18 pozycji z opisami w postaci wyjątkowych, wierszy o klimatycznym wydźwięku pisanych przez Monikę i Sandrę
  • Ciekawoski i przydatne fakty ze świata seksu urozmaicone licznymi ilustracjami
  • każda książka ręcznie podpisana przez autorów

 

 

Dlaczego taka kwota zbiórki?

w tego typu wydaniu Jakość, oryginalność i wielkość nakładu jest dla nas najważniejszaJakość – książka ma być wydana w wyjątkowy sposób, w rozmiarze albumowym ok. 23 x 27 cm w twardej oprawie na papierze offsetowym matowym wysokiej jakości, na którym pozycje wraz z poetyckimi opisami  będą mogły odpowiednio się prezentować. oryginalność – większość książek o tej tematyce przesycona jest oklepanymi lub niesmacznymi fotografiami aktorów, co nie do końca każdemu odpowiada. My w naszym wydaniu pragniemy przemycić sztukę, finezję i miłość do życia seksualnego Polaków o nietypowej czasem zabawnej i często namiętnej treści. 

 

 

Skąd taka cena książki?

książka ma być wydana w formie albumu w wyjątkowy sposób, taki który spełni zarówno nasze wizualne jak i jakościowe oczekiwania. Jej wymiary to ok. 23 x 27 cm w twardej oprawie na papierze offsetowym matowym. Minimalny nakład przy druku offsetowym to 1000 szt., a żadna inna forma nie pozwoli nam uzyskać tak tak przyjemnego wrażenia chociażby podczas dotyku stron w trakcie ich wertowania. 

 

11% dochodu ze sprzedaży przeznaczyć chcemy na fundacje wspierające kobiety walczące z rakiem piersi. Wkrótce umieścimy tu informację, którą dokładnie fundację będziemy wspierać.

Czas realizacji

premiera książki planowana jest na styczeń 2020 roku we Wrocławiu i Szklarskiej Porębie.

 

poniżej przedstawiam wizualizacje jak mniej więcej książka będzie się prezentować.

 

 

 

video z wernisażu wystawy, na której zostało opublikowane kilka pozycji z książki:

 

O wszystkich nowościach na temat książki będziemy pisali tu i na moim instagramie:

 

https://www.instagram.com/kedarzyn/

 

oraz facebook'u:

 

https://www.facebook.com/kedarzyn/

 

dziękujęmy, Radek i Monika.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Polski artysta planuje wydać artystyczną Kamasutrę

label-magazine.com | 2019-10-22

Polski grafik i ilustrator Radek Bączkowski planuje wydać artystyczną wersję Kamasutry. Jak mówi, ma nadzieję, że album przełamie seksualne tabu w sposób artystyczny i finezyjny, całkowicie odbiegający od dotychczasowych, popularnych wydań.

Wrocławska wersja Kamasutry. Artyści przełamują seksualne tabu [AUDIO, ZDJĘCIA, 18+]

www.se.pl | 2019-10-21

Wrocławski artysta-grafik Radosław Bączkowski oraz łódzka pisarka Monika Lipińska-Pawełek tworzą swoją wersję Kamasutry. Znajdziemy w niej wiersze, ciekawostki i statystyki ze świata seksu, ale też postać tytułowego The Jonze.

Kamasutra inaczej! Zobacz te niesamowite obrazy!

jeleniagora.naszemiasto.pl | 2019-10-20

Kamasutra, choć wzbudza zainteresowanie, to wciąż temat tabu. Przyznać jednak trzeba, że wiele osób chciałoby mieć tą księgę w swojej kolekcji. Nowy projekt ma szanse na zrealizowanie. The Jonze Kamasutra- czyli finezyjny seks w kilkunastu pozycjach z poetyckim opisem każdej z nich.

We Wrocławiu powstaje nietypowa Kamasutra. Inicjatywę może wesprzeć każdy

www.tuwroclaw.com | 2019-10-14

Wrocławski projektant graficzny przygotowuje się do wydania ilustrowanego albumu Kamasutry, w którym znajdą się wiersze Moniki Lipińskiej-Pawełek. Wspólnie zbierają fundusze na ten projekt. Nietuzinkowy, ilustrowany album z poezją powstaje we Wrocławiu. To \"Kamasutra The Jonze\", którą autorzy, wroc