Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka

Agnieszka

Poznań

Dziennikarz i architekt. Studiowała architekturę oraz filozofię, historię sztuki i japonistykę na UAM w Poznaniu. Publikuje artykuły o sztuce, kulturze i muzyce. Pracowała w śląskim Radiu DERF. Zajmuje się produkcją filmową i eventową. Promuje bluesa, współpracuje z mediami i organizacjami muzycznymi w kraju i na świecie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1213 PLN z 7500 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2015.

THE CHANGE. Film dokumentalny

O projekcie

Kochani! Mija 25 lat od upadku Muru Berlińskiego. Pora na spojrzenie wstecz. Jak współczesną Europę postrzegają 20- i 30-latkowie? Co zmieniło się (lub nie zmieniło) od 1989 roku? Jak poradziliśmy sobie w nowej rzeczywistości?

Opowiemy o tym w THE CHANGE, filmie dokumentalnym o przemianach w byłych krajach demokracji ludowej. Nasz film to portret postsocjalistycznego społeczeństwa, spotkanie dwóch światów i dwóch mentalności - sprzed i po 1989.

Pragniemy ukazać z Europę z bardzo osobistej perspektywy, wolną od wielkiej polityki. Stawiamy na bezpośredni kontakt ze świadkami wydarzeń. Ocenę przeszłości pozostawiamy bohaterom.

Nasz film kręcimy na przełomie listopada i grudnia. Zgłosimy go na krajowe i zagraniczne festiwale dokumentu. Dzięki wsparciu instytucji kultury, wyświetlany będzie również w krajach Europy Wschodniej, które w 1989 wywalczyły sobie wolność.

Strona naszego projektu:  www.facebook.com/pages/The Change

 

Nasz bohater urodził się pod koniec lat 80-tych. Dorastał w wolnym kraju, czuje się Europejczykiem. Nie wyobraża sobie życia bez dostępu do sieci i otwartych granic. Puste półki i pierwszomajowe pochody zna jedynie z opowieści rodziców.

Wyruszamy z nim w podróż po krajach byłego Bloku Wschodniego. Czy oceni je tak samo, jak pokolenie jego rodziców?

Razem z Wami odwiedzimy Niemcy, Czechy, Rumunię, Bułgarię i Węgry. Zwiedzimy berliński Pałac Łez, sprawdzimy, jaki ślad odcisnęli Polacy na rodzinnym mieście rozbójnika Rumcajsa, poszukamy śladów największego na Węgrzech polskiego bazaru, opowiemy o kuriozalnej kolekcji dzieł sztuki rumuńskiego dyktatora i bułgarskim programie podboju kosmosu.

Każdy z epizodów zilustruje jedno z obliczy demokracji ludowej. O jej jasnych i ciemnych stronach opowiedzą bohaterowie - dwudziestolatkowie i ludzie dojrzali, eksperci i zwykli obywatele. Bądźcie z nami!

 

Kiedy zaczynaliśmy, wydawało nam się, że filmu nie da się zrobić bez wielkich funduszy. Mieliśmy do wyboru poddać się, albo bardzo, bardzo postarać.

Etap pierwszy zakończony! Ukończyliśmy scenariusz, dotarliśmy do ludzi – świadków historii, dobraliśmy plenery i ekipę, zgromadziliśmy sprzęt potrzebny do realizacji filmu.

Przed nami podróż – ponad 4.000 km i dwa tygodnie zdjęć. A później długie tygodnie montażu i postprodukcji. Wierzymy, że uda nam się dzięki Wam!

Fundusze, które nam przekażecie przeznaczymy na pokrycie kosztów paliwa i dwutygodniowego pobytu w trasie.

Jeśli uda nam się zebrać kwotę wyższą od zakładanej:

130% założonego budżetu – spędzimy w trasie dodatkowe dni, sprawdzimy, jak radzą sobie w Niemczech emigranci z różnych kultur, sfilmujemy życie w berlińskiej szkole dramatu.

150% założonego budżetu – nasz film wzbogaci się o profesjonalną muzykę filmową, której nagranie trafi w Wasze ręce.

200% założonego budżetu – opłacimy profesjonalny montaż, żeby nasz film spisał się dzielnie na międzynarodowych konkursach.

Każda Wasza wpłata przybliża nas do celu! Dziękujemy!

Jeśli uda nam się zebrać 150% kwoty, przewidujemy dodatkowe nagrody dla każdego, kto wsparł nas kwotą 80zł i więcej!

Na naszych ofiarodawców czekają m.in. plakaty i fotosy z planu, płyty DVD z filmem i ścieżką dźwiękową oraz koszulki i torby z logo THE CHANGE.

Jeśli uda nam się zebrać kwotę większą od zakładanej, dla każdego kto wsparł nas kwotą 80 zł i więcej przewidujemy dodatkowe nagrody!

130% założonego budżetu- BONUS

– płyta kolekcjonerska z "making of" filmu! Zobaczycie, jak powstawał nasz film!

 

150% założonego budżetu – ZESTAW BONUSOWY

- płyta kolekcjonerska z "making of" filmu

- przypinka z logo z motywem z plakatu filmowego – seria limitowana

- płócienna torba z motywem z filmu zaprojektowanym przez naszego grafika – seria limitowana

200% kwoty – BONUS SPECJALNY
- płytę kolekcjonerską z "making of" filmu
- przypinkę z logo z motywem z filmu – seria limitowana
- płócienną torbę z motywem z filmu zaprojektowanym przez naszego grafika – seria limitowana

oraz:
Specjalne zaproszenie na uroczysty pokaz przedpremierowy w poznańskim kinie Muza i bankiet dla naszych miłych sponsorów i przedstawicieli mediów. 

Opowiemy Wam, jak w Poznaniu robi się filmy i jakie przygody spotkały nas za granicą!

 

 





Andrzej Nowakowski - reżyser i autor scenariusza

Reżyser, scenarzysta, producent teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu. Pracował w Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu i w Zespołach Filmowych w Warszawie. Prowadził autorski Magazyn Filmowy na kanale "Ale Kino" Telewizji Canal+. Zrealizował teledyski m.in. z Ireną Jarocką, Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Urszulą Dudziak, Kasią Wilk. Realizował koncerty i spektakle teatralne z udziałem Krystyny Prońko, Reni Jusis, Renaty Przemyk, Marii Sadowskiej, Ireny Jarockiej, Krzysztofa "Kasy" Kasowskiego, Sławka Uniatowskiego, Krystyny Sienkiewicz, Stefana Friedmanna, Bogdana Smolenia, Macieja Stuhra, Kabaretu Hrabi i innych.

 Michał Jagiełło - D.O.P

Operator, montażysta oraz reżyser. Realizuje zarówno projekty o charakterze komercyjnym, jak i artystycznym - od filmów fabularnych po teledyski i filmy reklamowe Współpracuje m.in z Natalią Safran, LuxTorpedą, Sylwią Grzeszczak, Miuoshem, Honey Honoratą Skarbek, Donatanem, W.E.N.Ą, zespołami Vołosi i Fallgrapp. Był jednym z operatorów na planie teledysku “My Słowianie” Donatana & Cleo. Współpracuje m.in z reż. Piotrem Smoleńskim i Maciejem Michalskim. W roku 2009 otrzymał nagrodę publiczności oraz III miejsce na Allegro Short Festival. W 2013 roku - Platynową Płytę za serię teledysków Miuosha do albumu „Prosto Przed Siebie” oraz I nagrodę w jednym z konkursów na festiwalu Off Plus Camera 2013 za etiudę „White Tomorrow”.www.michaljagiello.com

 Adam Wojtaś - reżyser dźwięku

Reżyser dźwięku i realizator nagrań studyjnych, student Reżyserii Dźwięku na UAM w Poznaniu. Współpracuje z Grupą Projektową SCprojects. Ma na koncie realizację kilkudziesięciu utworów (w tym koncerty Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej) i kilku filmów m.in. dla Getin Banku czy Paradyża. Do swoich największych sukcesów zalicza udźwiękowienie oraz realizację dźwięku na planie filmu „Game Over”, który otrzymał nagrodę główną w konkursie PAP "Gry podwórkowe naszych rodziców". Prywatnie podróżnik, gitarzysta, miłośnik dobrego kina, fan siatkówki i tenisa. www.scprojects.net

Michał Kmieciak - kompozytor

Pianista, kompozytor i producent o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Współtwórca indie-popowego zespołu Hello Mark. Zajmuje się także jazzem i muzyką filmową. Występuje ostatnio z solowym projektem obejmującym jazzowo-filmowe kompozycje na fortepian. Inspiruje się twórczością m.in Krzysztofa Komedy, Billa Evansa, Yanna Tiersena, Esbjörna Svenssona i Ludovica Einaudiego. hellomarkmusic.com, www.facebook.com/michalkmieciakmusic

Agnieszka Górka - producent wykonawczy

Dziennikarz, architekt i producent. Studiowała architekturę oraz filozofię, historię sztuki i japonistykę na poznańskim UAM. Publikuje artykuły o sztuce, kulturze i muzyce. Pracowała w śląskim Radiu DERF. Promuje bluesa, współpracuje z mediami i organizacjami muzycznymi w kraju i na świecie.
www.facebook.com/agnieszka.gorka

Ion Barladeanu (Rumunia)
Rumuński Nikifor, autor pop-artowskich kolaży. Ukończył jedynie siedem klas szkoły podstawowej. W wieku 20 lat opuścił rodzinną wioskę, pracował w fabryce, zbierał trzcinę, był grabarzem i dokerem. W 2008 odkrył go rumuński artysta Ovidiu Fenes. Jego prace wystawiane były m.in. w Londynie, Paryżu i Bazylei, obok prac Andy Warhola i Duchampa. W 2010 film rumuńskiej HBO: „Świat wg. Iona B.” zdobył nagrodę Emmy. ro.wikipedia.org/wiki/IonBarladeanu

Dan Popescu (Rumunia)
założyciel galerii H’art, jednej z pierwszych prywatnych galerii otwartych po upadku reżimu Causescu. Z wykształcenia filozof, wystawia i promuje sztukę niezależną. Opiekun Iona Barladeanu. hartgallery.ro

Ion Barladeanu, collage

Stojan Galabov i Milen Damov (Bułgaria)
Autorzy blogu „Wspomnienia o Republice Ludowej”, połączenie "Misia" z "Rejsem". Opisują na nim blaski i cienie Bułgarskiej Republiki Ludowej. Ich strona ma już ponad 100.000 fanów. www.socbg.com

Monument Bułgarskiej Partii Socjalistyczej na górze Hadżi Dimitr.

Prof. Janina Szarek i studenci Transform Schauspielschule (Berlin)
Aktorka, reżyser i pedagog. Współzałożycielka Teatru STU. Współpracowała z czołowymi polskimi reżyserami, m.in. Krystianem Lupą, Tomaszewskim i Grzegorzewskim. W 1981 wyemigrowała z kraju. Współzałożycielka berlińskiego „Teatr Kreatur” i wielokulturowej szkoły teatralnej Transform Schauspielschule. Wykłada m.in. w Wyższej Szkole Teatralnej i na berlińskim Freie Universitat, burząc polsko-niemieckie stereotypy. www.transform-schauspielschule.de

 i wielu innych....

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2015 18:06