Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agata Skrzypczyk

Agata Skrzypczyk

Giżycko, Polska

Agata Skrzypczyk: pasjonatka kina debiutująca w świecie filmowym, kierownik projektu w wielu branżach. Monika Sławecka: Scenarzystka, filmoznawca. Pracowała z jednymi z najlepszych polskich reżyserów filmowych, licznie nagradzanych na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą - Sławomirem Fabickim, Marcinem Wroną i Marcinem Ziębińskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3336 PLN z 15000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

22%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.10.2016.

Terapia/The Therapy

O projekcie

My, dwie dziewczyny - Monika Sławecka i Agata Skrzypczyk, postanowiłyśmy wyprodukować wspólnie  film fabularny tzw. "30-tka", o tytule TERAPIAMonika - profesjonalna scenarzystka - napisała scenariusz, swoją elegancją przywodzący na myśl nową falę w kinie francuskim. Chcemy przywrócić wiarę w stare dobre kino, oprawione pięknymi zdjęciami, utalentowanymi aktorami oraz intrygującą historią w tle. Stwórzmy wspaniałą wizytówkę naszej stolicy, która objedzie cały świat :) Film będzie zrealizowany przy udziale reżysera Michała Otłowskiego oraz firmy produkcyjnej Lightcraft, która zajmie się  jego postprodukcją.

Film TERAPIA:

  • będzie obrazem współtworzonym przez znakomitych aktorów, takich jak Krzysztof Zawadzki i Agnieszka Wagner
  • umożliwi powrót do klasycznego kina, kładącego główny nacisk na artystycznych zdjęciach i grze aktorskiej
  • będzie debiutem reżyserskim Moniki oraz produkcyjnym Agaty. Krótko - spełnieniem naszego filmowego marzenia
  • stworzy wspaniałą wizytówkę Powiśla, wyjątkowej dzielnicy Warszawy. Ulica Górnośląska i Profesorska oddadzą klimat naszego Małego Paryża!

Wincent jest znanym warszawskim terapeutą, który po śmierci żony, konsekwentnie odcina się od innych kobiet. Pewnego dnia idąc do pracy, natrafia na wypadek samochodowy, w którym pomaga poszkodowanej dziewczynie w typie „ anioła”.

To zdarzenie jak i sama postać kobiety wzbudza w Wincencie fascynacje, o których dotychczas nie miał pojęcia. W międzyczasie w trakcie terapii jednej ze swoich pacjentek- Marii, kobieta wyznaje, że jest pod silnym urokiem niani swoich dzieci. Jak się później okaże, zarówno Wincent jak i Maria, mają wspólny obiekt fascynacji. Spotkanie Poli, na ich drodze życia, spowoduje u nich nieodwracalne zmiany.

Krzysztof Zawadzki

Aktor silnie związany z Krakowem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego. Nagradzany za swoje zapadające w pamięć kreacje teatralne, m.in. w Idiocie, Dziadach oraz Mackbecie. Na dużym ekranie mogliśmy go podziwiać w filmach Senność i Kochankowie z Marony.

 Agnieszka Wagner


Absolwentka Europejskiej Akademii Filmowej w Berlinie. Aktorka z dużym dorobkiem zarówno filmowym, jak i serialowym. Na swoim koncie ma rolę w Liście Schindlera. Znana z kreacji w Listach do M., Quo Vadis oraz Poza zasięgiem. 

 Anna Matysiak

Jest piękną i utalentowaną aktorką młodego pokolenia. Swoją karierę zaczęła od występów, jako tancerka na deskach teatru Wielkiego w Warszawie oraz Teatru Roma. Poza wspaniałymi rolami teatralnymi, Anna występowała w wielu serialach, m. in. w Lekarzach i Przepisie na życie. Na dużym ekranie zadebiutowała w komedii Listy do M.

 Anna Mucha

Anna Mucha karierę aktorską rozpoczęła na planie Listy Schindlera Stevena Spielberga. Następnie wyróżniła się rolami w Młodych wilkach oraz Chłopaki nie płaczą. 

 Natalia Siwiec 

Modelka, która ma na swoim koncie sesje zdjęciowe na całym świecie. Od niedawna sprawdza się również w aktorstwie. Wystąpiła między innymi w serialach Kryminalni Druga szansa.

Monika Sławecka - scenarzystka i reżyserka

Scenarzystka, filmoznawca. Pracowała z jednymi z najlepszych polskich reżyserów filmowych, licznie nagradzanych na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą - Sławomirem Fabickim, Marcinem Wroną i Marcinem Ziębińskim. Pierwsze kroki w przemyśle kinematograficznym, stawiała jako aktorka. Zagrała jedną z głównych ról, w debiucie reżyserskim Michała Baczunia pt. "Tam i z powrotem". Obraz ten otrzymał w 2010 roku nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni. 

Michał Otłowski - opiekun artystyczny

Reżyser, scenarzysta filmowy. Twórca kryminału „Jeziorak“, który zebrał liczne pozytywne recenzje i zachwyty widzów. W 2014 roku obraz został nagrodzony Złotym Aniołem na konkursie filmów fabularnych Tofifest. 

Daniel Markowicz - operator

Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Producent filmów: Niewidzialne, Photon oraz koproducent takich filmów jak: Ostatnia rodzina, Róża, Dolina bogów. Wieloletni producent i supervisor VFX. Założyciel i właściciel studia Lightcraft. W samym dorobku ma reżyserię filmów artystycznych oraz ponad 150 reklam opartych na animacji, zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny.

Paweł Cukier - scenograf

We wrześniu 2012 roku obronił pracę magisterską na ASP w Warszawie. Jest autorem scenografii, wizualizacji multimedialnych i plakatów realizowanych w stołecznych teatrach. Projektuje również scenografię do teledysków i reklam. W 2012 roku swoje malarstwo zaprezentował na wystawie indywidualnej pt. ''Emo'' na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Kurator Elżbieta Banecka). W 2013 roku jego autorska twórczość została zaprezentowana na wystawach zbiorowych pt. ''Pałac Kultury'' w galerii Kordegarda w Warszawie (Kurator Paweł Althamer) oraz na wystawie ''Rozprężenie napięcie'' w galerii GaGa w Warszawie (Kurator Blanka Brown).

Lightcraft - producent wykonawczy

Firma zajmująca się produkcją, postprodukcją, animacją i efektami wizualnymi do projektów reklamowych, telewizyjnych, filmowych oraz na potrzeby nowych mediów. Lightcraft oferuje również usługi produkcji filmowej i telewizyjnej. W dorobku firmy znajduje się produkcja wielu filmów reklamowych, wideoklipów oraz filmów pełnometrażowych.  Studio zostało założone w roku 1997. Sukcesami zakończyły się nasze prace nad ponad czterema tysiącami spotów reklamowych, 300 teledyskami oraz 35 filmami dla międzynarodowych klientów, w tym największych światowych studiów filmowych, między innymi 20th Century Fox, Roadside Attractions i LionsGate.

 

Dzięki uprzejmości firmy Lightcraft, mamy zapewnioną całą postprodukcję filmu, w tym kolorkorekcję, która jest kosztownym procesem.

Dzięki studio produkcyjnemu Aurum Film (producent Carte Blanche i Ostatnia rodzina), na planie mamy zapewnione zaplecze techniczne.

Potrzebujemy pieniędzy na uruchomienie zdjęć, w skład wchodzi:

  • gaża aktorów,
  • opłacenie lokacji i pozwoleń do realizacji zdjęć, 
  • wynagrodzenie ekipy filmowej,
  • tłumaczenie filmu na język angielski w celu prezentowania go na festiwalach zagranicznych,
  • zdjęcia Powiśla z drona.

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.10.2016 18:06