Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dobre Historie

Dobre Historie

Wrocław

\\\\\\\\\\\\\\\"Dobre Historie\\\\\\\\\\\\\\\" to wrocławskie wydawnictwo, które powstało z inicjatywy pisarza - Łukasza Śmigla, dziennikarza - Sebastiana Zakrzewskiego i tłumacza - Jakuba Wiśniewskiego. Wydajemy książki, czasopisma, e-booki & audiobooki. Literatura i komiks to całe nasze życie!
http://www.facebook.com/Dobre.Historie/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19554 PLN z 16000 PLN

219 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2013.

Projekt Tequila

Dodano: 15.03.2018, 23:45
Dzidas
Dzidas
W sumie zajrzałem tu, bo już nie pamiętam jaką kwotą wsparłem projekt, a tu niespodzianka - okazuje się, ze nadal nie mam audiobooka, kubka, plakatu i t-shirta ;)
Dodano: 07.02.2018, 13:53
Dobre Historie
Dobre Historie
wawrzyniec, przepraszam za odp. dop. teraz - odpisałem już mailowo i mam nadzieję, że będzie dobrze. W razie czego - proszę o kontakt mailowo: smigiellukasz@gmail.com albo bezpośrednio tel. 793038862, Łukasz Śmigiel.
Dodano: 17.01.2018, 21:33
wawrzyniec
wawrzyniec
Gratulacje. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem obiecanej książki, pomimo maili, informowania o adresie etc. Szkoda słów.
Dodano: 10.05.2016, 13:57
Shun
Shun
"Zamiast komentować bez zastanowienia"

Kwa, serio, to urocze...
Dodano: 08.05.2016, 13:42
Dobre Historie
Dobre Historie
smog - jest to nieprawda. Książka jest gotowa. A wysyłki do osób z PP właśnie ruszają. Najpierw każdy otrzyma mail z prośbą o potwierdzenie danych do wysyłki, później mail z potwierdzeniem wysyłki. Wszelkie ew. problemy z Pocztą będziemy sukcesywnie wyjaśniać. Zamiast komentować bez zastanowienia, warto zajrzeć na reaktywowane media Projektu, a tam wszelkie aktualne informacje na temat tego, co się dzieje. Przypominam, że wszystko finalizuje sam jeden, a wysyłek, działań i problemów po drodze dużo. Koniec końców - każdy dostanie to, co trzeba. Najlepiej kontaktować się ze mną bezpośrednio: smigiellukasz@gmail.com/ tel. 793038862. Profil na PP jest profilem nieistniejącego już od 2 lat wydawnictwa Dobre Historie, więc zaglądam tutaj tylko raz na jakiś czas.

AKTUALNE MEDIA SERII WYDAWNICZEJ TEQUILA:
http://projekttequila.blogspot.com/
https://www.facebook.com/Tequila.Projekt
http://lukaszsmigiel.blogspot.com/
Dodano: 04.05.2016, 16:59
smoq
smoq
Minęły trzy lata od zakończenia projektu, a powieści jak nie było tak nie ma...
Dodano: 24.10.2014, 11:49
Shun
Shun
Gorzej, jakby obie były lewe. ;)
Dodano: 24.10.2014, 11:40
Shun
Shun
Pozostaje mi mieć nadzieję, że tym razem wszystko się uda.

Btw, przykład z lewą ręką jest trochę z odwłoka wzięty, bo z tego co się orientuję, ludzie z powodzeniem używają obu rąk, np. do pisania na klawiaturze komputerowej. ;)
Dodano: 24.10.2014, 9:37
Dobre Historie
Dobre Historie
Szanowna Shun - Nie bardzo wiem jakie wytłumaczenie zaistniałej sytuacji mam jeszcze podać (odpisałem Ci szczeg. na FB). Jest mi niezmiernie mało radośnie, że kolejne etapy realizacji projektu idą powoli, ale nie mogłem tego przewidzieć w żaden możliwy sposób. Jak widzisz od miesiąca staram się reaktywować wszystko, co jest związane z Tequilą. Mam tylko dwie ręce, w tym jedną lewą. Ma Pani wszelkie prawo, aby na mnie nakrzyczeć. Ja ze swej strony przygotowuję natomiast wszystkie zaległości, wkrótce skończę i zamknę temat i podkreślam - żaden kolejny tom Tequili, powieściowy, komiksowy, ebookowy, czy audiobookowy - z całą pewnością nie będzie fundowany przez CF. To była fascynująca przygoda, ale ilość związanych z nią kłopotów dodała mi przynajmniej 10 lat na karku. Nie mam obecnie i nie zamierzam realizować już żadnych projektów tego rodzaju. Branża wydawnicza całkowicie się zmieniła w ciągu roku. Kolejne Tequile będą ukazywały się w klasycznym trybie wydawniczym. Serdecznie pozdrawiam. Przy okazji zapraszam na mój blog, na którym stale piszę, co się właśnie dzieje na warsztacie: http://lukaszsmigiel.blogspot.com/
Dodano: 23.10.2014, 14:42
Shun
Shun
A dziwi się Pan? Czekamy wszyscy już tyle czasu, że każdy ma prawo się wkurzyć. Kontaktowałam się z Panem drogą mailową 18 września. Wtedy prosił Pan o cierpliwość (jakbym już nie była dostatecznie cierpliwa) i danie Panu czasu do końca września. Teraz zbliża się koniec października, słyszę, że wysyłka ruszy w połowie listopada, a ja już się zastanawiam, co usłyszę w listopadzie i ile wyniesie kolejne przesunięcie w czasie. Jak dobrze pójdzie, to na wszystko poczekam dwa lata. To jest po prostu niepoważne, proszę Pana i skutecznie odstrasza od ewentualnego wsparcia innego Pana i innych osób w tym uczestniczących projektu. :(
Dodano: 23.10.2014, 14:00
Dobre Historie
Dobre Historie
Szanowna Shun - napisała Pani chyba w każdym możliwym poście w poniższej sprawie. Zatem także i tutaj - odpowiadam od razu. Do końca listopada rozesłane zostaną wszystkie tequilowe gadżety. Na pierwszy ogień idą kubki, później t-shirty (każdy wymaga indywidualnych konsultacji) i na koniec pozostałe cuda - grafiki, audiobooki etc. Tak jak w przypadku wysyłek komiksu - będę się kontaktował mailowo z każdym inwestorem. Jeżeli, ktoś odpowie na mojego maila po sześciu miesiącach - bo tak już bywało, nie ma problemu i tak dostanie wszystko co trzeba. Dzięki za cierpliwość. Wszystkim zajmuję się obecnie sam, można się ze mną kontaktować zarówno mailowo: smigiellukasz@gmail.com jak i telefonicznie: 793038862. Serdecznie pozdrawiam, robota jest nadganiana w każdej wolnej chwili. Łukasz Śmigiel.
Dodano: 22.10.2014, 22:06
Shun
Shun
Projekt został ufundowany prawie PÓŁTORA ROKU TEMU, a ja nadal nie dostałam (prócz komiksu) zakupionych rzeczy. Wychodzi na to, że 150 zł poszło w błoto...

Czuję się jak ofiara naciagaczy. ;/
Dodano: 11.10.2014, 20:16
Dobre Historie
Dobre Historie
Krzysztof Lang - Mail dotarł, już odpisane. Paczka się pakuje. Pozdrawiam. Ł.Ś.
Dodano: 08.10.2014, 0:37
Krzysztof Lang
Krzysztof Lang
Mail nadal ignorowany. Dowiem się czy otrzymam paczkę? Adres wysyłałem już dwukrotnie.
Dodano: 18.04.2014, 10:57
Dobre Historie
Dobre Historie
jast - odpisane na mail. Mocno pozdrawiam. L.S.
Dodano: 18.04.2014, 10:48
Dobre Historie
Dobre Historie
jast - wszystko z pierwszej tury paczek
zostalo wyslane. Juz zajmujemy sie wyjasnieniem co poszlo nie tak. szczeg. informacje podeslemy mailem. Pozdrawiamy!
Dodano: 15.04.2014, 12:36
jast
jast
Czy rozesłaliście już wszystko? Ja nie dostałem, potwierdzałem adres. Ta próba kontaktu zasłuży na odpowiedź? Bo maile ignorujecie.
Dodano: 26.05.2013, 23:43
vicior
vicior
O sorka już sobie doczytałem że można, dzięki.
Dodano: 26.05.2013, 23:42
vicior
vicior
No ja też przegapiłem
No i co teraz
Gdzie można kupić albo się dorzucić?
No i czy można paypalem zapłacić.
Dodano: 23.05.2013, 7:12
Marcin Jakubowicz
Marcin Jakubowicz
Chciałem wczoraj rzutem na taśmę się dołożyć, no i oczywiście zapomniałem zajrzeć na stronkę, termin przegapiłem. Czy jest jeszcze możliwość dołożenia się do projektu, czy trzeba czekać na premierę?
Dodano: 16.05.2013, 21:34
jast
jast
No niby jak pisali ludzie "nic nowego z cyckami" a jakoś nie da się tego projektu minąć obojętnie. Powodzenia!
Dodano: 14.05.2013, 23:48
Dobre Historie
Dobre Historie
Dzięki Kelen! Przyjemnośc po naszej stronie! Komiks będzie zacny milordzie! Bez waszego wsparcia to by się nie udało, mniejsza o kasę (sic!), fakt, że tyle osób nam zaufało i pomogło jest bardzo budujący! Motywacji na pewno nam nie zabraknie!
Dodano: 14.05.2013, 23:33
kelen
kelen
No i ja z wielką chęcią się dorzuciłem. Bardzo lubię takie inicjatywy, a uśmiech na twarzy wywołuje fakt, że znalazło się tyle wspierających ten projekt. Oby tak dalej :) Nie mogę się doczekać komiksu.
Dodano: 01.05.2013, 16:55
Dobre Historie
Dobre Historie
Sollfie. Dzięki za koment. Wiesz, my nie jesteśmy ludźmi z lasu. Czytelnicy znają nasze wydawnictwo, czasopismo i książki Łukasza, który stale publikuje. W każdej chwili mogą też wyklikać sobie prace Kasi Babis. Próbki oczywiście stopniowo ujawniamy. Zamieściliśmy już sporo grafik ukazujących różne podejście do tematu, jest także pierwszy fragment opowiadania Łukasza, notatki scenarzystów i koncept arty. Za moment wrzucimy darmowego ebooka (opowiadanie będące częścią książki) i pierwsze plansze z komiksu (dopieszczane as we speak). Tequila w czasopiśmie to tylko bonus. Za moment pojawi się zresztą nowy odcinek. Stopniujemy napięcie, bo wiemy że końcówka zbiórki będzie najtrudniejsza i musimy mieć jakiegoś asa w rękawie. Możesz nie trzymać z nami sztamy, ale za to wpadnij sobie na blog czasopisma, facebook Tequili, facebook wydawnictwa, czy nasz oficjalny kanał Youtube. W każdym z tych miejsc stale zamieszczamy nowe materiały, które najpewniej umknęły Twojej uwadze. Oczywiście - będzie ich coraz więcej. Czytaj, oglądaj, baw się dobrze. Bless.
Dodano: 01.05.2013, 16:18
Sollfie
Sollfie
Uczciwość nakazywałaby pokazanie chociażby próbki produktu na który zbiera się finansowanie. Odsyłanie w tym celu do płatnego magazynu jest trochę śmieszne.
Dodano: 30.04.2013, 21:38
ARISTO
ARISTO
Dlaczego Projekt Tequila jest tak ważny ? Wystarczy odpwiedzieć sobie: ile mamy bohaterek głównych w Polskiej Fantastycze ? Bo jeśli chodzi o meżczyzn to można żutem na taśme wymieniać: Geralt z Rivi, Jakub Wędrowycz, Mordimer Madderdin... Większość pisarzy PF to meżczyżni a więc i literatura jest zdominowana przez męrzczyzn. Nawet znane pisarki jak Maja Lidia Kossakowska czy Magdalena Kozak wolą pisac o facetach. Wracajac do kobiet, to cały zeszły tydzień sobie o nich przypominałem. Do najwazniejszych należą:
1. Stanisława i Katarzyna Krószewskie wraz z księżniczką wampirem Moniką Stiepankowyc- cykl kuzynki. Andrzeja Pilipiuka
2. Achaja z powieści " Achaja" Andrzja Ziemiańskiego"
3. Babunia Jagudka- cykl "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" Anny Brzezińskiej
oraz pare pojedynczych powieści jak" Córka Łupieżcy", "Inkluzja", "wiedzma.com" czy „Szamanka od umarlaków”.
Na szczególna uwage zasługują
1. Nika Mickiewicz - seria Felix, Net i Nika Rafała Kosika
2. Helena Korzecka - Oko Jelenia Andrzeja Pilipiuka
3. Kailen i Dagena- cykla "Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza" Roberta. M. Wegnera
i choć są głownymi boahterkami, to wyżej wymienione cykle są zdominowane przez męrzczyzn.
Zaś jeśli chodzi o polski komiks to prawie nie ma o czym pisać. Jesli brać pod uwagę tylko fantastyke to znalazłem Jonkę, z "Jonka, Jonek i Kleks" z seri komiksów dla dzieci i młodziezy z lat siedemdziesiątych. A jesli spojrzeć w ogóle, to wypatrzyłem jeszcze Paulę z kiepskich komiksów erotycznych. Wychodzi na to że w polskim komiskie kobiety mogą grać tylko drugoplanowe i epizodyczne role (istny koszmar feministek). Kto chce ciekawych kobiecych postaci musi sięgać po mangę albo DC. Polski komiks jest skromny i mizerny dlatego jak powietrza potrzebuje takich inicjatyw.
Dodano: 29.04.2013, 22:22
Żaneta Lewandowska
Żaneta Lewandowska
Ja wsparłam projekt między innymi dlatego, że tęskni mi się do fajnych piersi, które nie będą moje. To pewnie fatalny seksizm, ale co mi tam. Słowa dotrzymałam, deklaracja jest, promowanie projektu także uskuteczniam. Z serdecznymi pozdrowieniami oraz kciukami zaciśniętymi za sukces!
Dodano: 24.04.2013, 0:40
Dobre Historie
Dobre Historie
Kresko, Twoja opinia jest dla nas ważna, ale jeżeli opis projektu nie wyjaśnił Ci skąd taka, a nie inna konwencja... Jeżeli nie śmieszą Cię historie o psychopatycznym Lobo, jeżeli nie jesteś w stanie śledzić z zapartym tchem losów amoralnego i cynicznego Kane'a z powieści Wagnera i nie lubisz obrazów Gigera, czy Sorayamy... Obawiamy się, że nie jesteś naszym potencjalnym odbiorcą. Nasz projekt, podobnie jak nasze czasopismo - to nie baja dla każdego. Tequila to opowieść brutalna, bezkompromisowa i przepełniona erotyką. Nie ma taryfy ulgowej, a rozwiązania fabularne jadą po bandzie (jak to w historiach Łukasza). Jeżeli lubisz popkulturowe zabawy w literaturze i komiksie i nie brak Ci dystansu do poznawanych historii, wtedy śmiało pakuj się do naszego świata. W przeciwnym wypadku, lepiej omiń go szerokim łukiem, bo będą koszmary :-)
Dodano: 23.04.2013, 22:21
Kreska
Kreska
Szanowne Dobre Historie - Wasze święte prawo ;) Ja wyrażam opinię potencjalnego odbiorcy Waszego projektu, jeżeli nie jest dla Was ważna... też Wasze święte prawo ;)
Dodano: 23.04.2013, 18:43
Dobre Historie
Dobre Historie
Szanowna Kresko - taka jest konwencja projektu, czysty pulp. Rzuć okiem na kultowy magazyn Heavy Metal, obejrzyj Barbarellę, poczytaj autorów weird fiction i wszystko stanie się jasne. Pulp ma to do siebie, że Conan także świeci udkiem i klatą, a herosi biegają w obcisłym trykocie.
Dodano: 23.04.2013, 18:31
Kreska
Kreska
Smutne, że budując postać bohatera daje się mu charakter, a bohaterki muszą świecić golizną, żeby się sprzedawać... Treść, potem forma!
Dodano: 15.04.2013, 22:32
empik21
empik21
Pamiętajcie o skutecznym spamie i reklamie :D
Dodano: 11.04.2013, 14:37
kiciputek
kiciputek
Oczywiście jeśli nie uda się uzbierać całej kwoty na czas, darczyńcy otrzymają całość wpłaconych środków z powrotem.
Dodano: 11.04.2013, 14:23
Dobre Historie
Dobre Historie
Będziemy walczyć o Tequillę do końca! ;-) Ale bez Waszej pomocy może być róznie...
Dodano: 08.04.2013, 18:25
qxtn
qxtn
Takie pytanko: jeśli do 23.05 nie uzbieracie wymaganej kwoty to projekt upadnie/nie zostanie zrealizowany?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2013 00:12