Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dobre Historie

Dobre Historie

Wrocław

\\\\\\\\\\\\\\\"Dobre Historie\\\\\\\\\\\\\\\" to wrocławskie wydawnictwo, które powstało z inicjatywy pisarza - Łukasza Śmigla, dziennikarza - Sebastiana Zakrzewskiego i tłumacza - Jakuba Wiśniewskiego. Wydajemy książki, czasopisma, e-booki & audiobooki. Literatura i komiks to całe nasze życie!
http://www.facebook.com/Dobre.Historie/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19554 PLN z 16000 PLN

219 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2013.

Projekt Tequila

O projekcie

Tequila Project...
Zapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu wydawnictwa Dobre Historie i czasopisma „Coś na Progu”! Wydaj z nami powieść i komiks!
 
Uwaga! Ponieważ wyczerpały się opcje dofinansowania za 500zł i 1000zł (sic!) każdy kto wesprze projekt za tę kwotę otrzyma od nas dokładnie taką nagrodę jak w opisie. Cóż kolacje zjemy w większym gronie ;-)
5 - dodatkowych opcji za 500zł i 3 za 1000zł.

 
Pierwsza oficjalna plansza z albumu komiksowego o przygodach Tequili (rys. Kasia Babis, scen. Łukasz Śmigiel)
Tequila album komiksowy plansza
 
 
Magazyny Pulp i Weird Fiction wypromowały na przestrzeni lat wiele słynnych kobiecych bohaterek, bezkompromisowych heroin, których niezwykłe przygody opisywano w książkach i pokazywano na kartach znakomitych komiksów. „Coś na Progu”, jedyny magazyn Weird Fiction w Polsce także chce wykreować postać prawdziwej heroiny, której przygody będą elektryzowały zarówno miłośników literatury jak i dobrego komiksu. Projekt Tequila jest próbą realizacji tych zamierzeń.
Tequila by Daniel Grzeszkiewicz
 
Dlaczego chcemy się tym zająć teraz? No cóż – pracujemy nad Tequilą już od dawna, a chcemy ją przedstawić światu właśnie teraz z kilku powodów. Po pierwsze wiecie już mniej więcej na co nas stać i jak realizujemy nasze projekty. Po drugie, Wydawnictwo Dobre Historie będzie obchodziło w marcu swoje pierwsze urodziny i uważamy, że to najlepszy moment, aby uzbroić się w heroinę... Nasz kanał na Youtube: http://www.youtube.com/user/dobrehistorieTV  Nasz profil na Facebook: http://www.facebook.com/Dobre.Historie
Vampirella - przykład klasycznej pulp heroiny.
Czym jest Projekt Tequila?
Chcemy wydać komiks i powieść z serii o przygodach naszej heroiny. Uniwersum Tequili i większość zaludniających je postaci powstały w głowie znanego z zakręconych, bezkompromisowych pomysłów – Łukasza Śmigla (Cosiowego RedNacza, autora zbiorów opowiadań „Demony”, „Mordercy” oraz powieści „Decathexis” i „Muzykologia”, znanego z antologii "Księga Strachu 2", "Mogliby w końcu kogoś zabić", "Halloween", "15 Blizn", "City 2". Teksty Łukasza ukazywały się m.in. w "Nowej Fantastyce", "Przekroju", "Tyglu Kultury", "Znaczeniach", "Science Fiction Fantasy i Horror", "Magazynie Fantastycznym", "Magii i Mieczu", "Alfred Hitchcock poleca", "Magazynie Fantastycznym", "Ubiku", "SFerze" i wielu innych). Za graficzne przedstawienie świata, projekty bohaterów, rysunek i ilustracje odpowiada lublinianka, znakomita graficzka młodego pokolenia - Katarzyna Babis(studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCSu. Współprowadząca lubelskie Warsztaty Komiksu, współautorka wielu wystaw propagujących komiks w różnych miastach Polski. Jej prace wkrótce pojawią się w ósmym tomie "Domu Żałoby" Dominika Szcześniaka oraz w magazynie komiksowym "Ziniol". Oprócz komiksu zajmuje się również sztuką tatuażu). Kasię wspomaga także znakomity grafik i komiksiarz - Daniel Grzeszkiewicz.
Kasia Babis rysuje Tequilę
 
Potrzebujemy Waszej pomocy!
Tak jest! Chcemy zarazić was ideą porywającej PULP serii POSTAPO z naszą heroiną w roli głównej i potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. Zostańce producentami stojącej na europejskim poziomie produkcji, która łamie dotychczasowe konwencje i wciągnie Was w brutalny i pełen erotyki świat postapokalipsy wymieszanej z grozą, science fiction i dark fantasy.
Tequila cover (rys. Kasia Babis & Daniel Grzeszkieweicz)
Na co wydamy Wasze pieniądze?
Inwestycja obejmie druk 2300 egzemplarzy powieści, którą napisze Łukasz Śmigiel, honorarium dla Kasi Babis i Daniela Grzeszkiweicza, druk 1000 sztuk albumu komiksowego, wszelkie prace redakcyjno-korektorskie oraz skład. Wspomagając nas finansowo decydujecie się po prostu na nieco dłuższy niż zwykle pre-order. Zarówno komiks, jak i powieść oraz projekty poboczne (słuchowisko/audiobook) wydamy w naszym Wydawnictwie Dobre Historie.
Dlaczego warto nam zaufać?
Nie jesteśmy na wydawniczym rynku od wczoraj. Wielu z Was zna nas już całkiem nieźle. Przez ostatni rok wydaliśmy sześć numerów naszego dwumiesięcznika "Coś na Progu", poświęconego fantastyce, grozie, kryminałowi i opowiesciom niesamowitym, w którym publikowaliśmy teksty. m.in. Brama Stokera, Fritza Leibera, Clive'a Barkera, Michaela Moorcocka, Roberta Howarda, Stefana Grabińskiego, H.P. Lovecrafta, Edwarda Lee, Jacka Ketchuma, Franka Herberta...
Okładka najnowszego numeru magazynu
Nakładem Wydawnictwa Dobre Historie ukazały się także trzy bardzo dobrze przyjete książki: antologia opowiadań w hołdzie H.P. Lovecraftowi ("Cienie spoza czasu"), pierwszy tom rosyjskiej serii kryminałów retro ("W otchłani Imatry") oraz pierwsza w Polsce biografia Davida Bowiego ("Bowie: Biografia"). http://dobrehistorie.pl/
Okładka antologii
Uniwersum Tequili
Jest to brutalna i pełna erotyki post-apokaliptyczna historia, która miesza popkulturowe konwencje.
Legenda mówi, że wszystko zaczęło się u schyłku XX wieku, kiedy to w wyniku pewnego eksperymentu na całym świecie pojawiły się miliony okien – bram do innego świata. Okna różnych wielkości (niektóre rozmiarów krateru, inne wielkości piłki) zawisły w pozornie przypadkowych lokacjach, pojawiając się nad ulicami miast, wewnątrz budynków, nad oceanami i szczytami gór. Badania tych niezwykłych anomalii z początku niewiele wykazały – nie można było przez nie nigdzie przejść, nie można było ich zamknąć, nic też z nich nie przechodziło do naszego świata. Przynajmniej na początku...
Tequila by Kasia Babis
 
Któregoś dnia z okien niespodziewanie zaczął wylewać się żar, który płynął niesłabnącą falą zmieniającą i niszczącą wszystko na swojej drodze. Żar wylewał się z milionów okien na całym świecie i nikt nie był w stanie go pokonać. Żadne techniczne rozwiązanie ani broń nie były w stanie zlikwidować okien.
Projekt postaci (rys. Kasia Babis)
Żar zmieniał świat, ludzi, klimat i cywilizację przez kilkaset lat. Nikt nie pamięta ile czasu minęło odkąd piekielne gorąco spowodowało niezliczoną liczbę katastrof i kataklizmów, które przetoczyły się przez ziemski glob odciskając na nim swoje piętno. Światowe gospodarki upadły, rządy straciły władzę, głód i zarazy zdziesiątkowały ludzkość, a prawa przestały obowiązywać.
I gdy świat miał już dość, z niektórych okien wyleciały unoszące się na gorącym powietrzu... Żywe serpentyny. Długie nawet na kilkanaście metrów, różnej grubości, blade, bezokie stworzenia, które rozpoczęły polowanie. Człowiek raz namierzony przez te istoty nie miał dokąd uciec. Dziwaczne węże ścigają ludzi aż do skutku, a w starciu sam na sam, człowiek musi im ulec. Po kilkunastu latach wyjątkowo skutecznej eksterminacji, na powierzchni planety ocalała już tylko garstka ludzkiej populacji, podzielonej na koczownicze plemiona i dzikie klany, rządzące się własnymi prawami. Przeszłość, historia i stare zasady są dla tych ludzi jedynie legendą.
Plakat Tequila by Kasia Babis
W tym nieprzyjaznym świecie zupełnie niespodziewanie pojawia się tajemnicza dziewczyna. Któregoś dnia, zbzikowany szaman Kabuki Jo, po prostu znajduje ją na pustyni. Zupełnie tak jakby spadła z nieba. Jest wyjątkowa pod każdym względem. Piękniejsza niż inne, silniejsza niż większość mężczyzn, diablo zdolna i inteligentna. Ma wyjątkowy dar wpływania na dzikie zwierzęta i radzenia sobie w niezwykłych sytuacjach. Nie pamięta kim jest i skąd się wzięła, ale posiada ogromną wiedzę na temat przeszłości ludzkiej cywilizacji... Ma też dość paskudny awanturniczy charakter.
Projekt postaci by Kasia Babis (Kabuki Joe)
 
Podobno tylko szaman Kabuki Jo zna jej prawdziwe imię. Wszyscy inni mówią na nią... Tequila. Tymczasem w powietrzu wyczuwa się nieznośne napięcie. Nad światem ponownie zawisła groza. Niespodziewanie z okien zaczęło bowiem dochodzić odległe, przerażające wycie. Coś się zbliża, coś nadchodzi, a pozostali przy życiu ludzie szepczą między sobą o pewnym proroctwie i o bohaterce, która spadła z nieba...
Projekt postaci kolor (rys. Kasia Babis)
Tequila będzie regularnie pojawiałas się w krótkich komiksowych historiach publikowanych na łamach dwumieśięcznika "Coś na Progu". Pierwszy odcinek przygód naszej heroiny trafił do szóstego numeru magazynu. Mamy nadzieję, że dzięki takim pobocznym opowiastkom uda nam się przybliżyć Wam poszczególne elementy uniwersum Tequili i przedstawić część pierwszoplanowych postaci, które pojawią się w powieści oraz pełnowymiarowym albumie komiksowym.
Tequila comic screen
Wejdź z nami do świata Tequili! Pomóż sfinansować projekt wydania przygód pierwszej stworzonej w Polsce heroiny, a na dobry początek – dołącz do naszego profilu na Facebooku. Mamy już prawie tysiąc like'ów! http://www.facebook.com/projekttequila
facebook poster (rys. Babis & Grzeszkiewicz)
PIERWSZY FRAGMENT OPOWIADANIA ŁUKASZA ŚMIGLA, pt. "SEKRET ZIELONEGO BOGA" (Całość wkrótce na http://dobrehistorie.pl/
Dźwięki fortepianu stopniowo cichły, a powietrze wypełnił wachlarz egzotycznych zapachów. Część z nich rozpoznała szybko i bezbłędnie. W budynku, do którego ją wnieśli trzymano niegdyś pradawne zwierzęta. Niezwykle wyostrzony węch podpowiadał Tequili obrazy z przeszłości, których nie mogła pamiętać. Ryby, żółwie, węże, akwaria i terraria – niewiele mówiące nazwy pojawiły się zakodowanym ciągiem w jej umyśle.
   Opiekunowie dotarli do szerokich schodów, które opadały w dół razem z częściowo zawalonym dachem budynku. Teraz była już pewna, że wyczuwa także wodę. Bardzo starą wodę, której aromatu nigdy wcześniej nie zasmakowała. Gdzieś tam, u dołu schodów znajdowała się brunatno-zielona tafla prehistorycznej zupy. Ogromny, głęboki, zapomniany przez świat zbiornik, a oni go znaleźli... Mężczyzna, który niósł ją na rękach miał już wyraźnie dość. Serce waliło mu niczym bębny wybijające przed chwilą rytm w tańcu. Zatrzymali się. Drugi oprawca niedbale cisnął Księżniczkę na ziemię. W powietrze wzniósł się tuman kwaśnego kurzu. Opiekun Tequili chciał zrobić z nią podobnie, ale dziewczyna zmieniła ułożenie i zamortyzowała upadek.
   Pochodnie zrobione z resztek boazerii oświetlały ogromną salę z nisko zawieszonym, pękniętym sufitem. Centralnym punktem pomieszczenia był gigantyczny basen, którego drugi koniec znikał w mroku pod walącą się ruiną. W Tequilę uderzyło intensywne wrażenie obecności czegoś ukrytego pod gęstą breją. Tym razem mózg nie podsunął jednak żadnego obrazu. Czuła jedynie, że jest to coś bardzo starego i pewnego siebie.
   Grubas z trudem łapał oddech, a Tequila, starając się opanować odruchowy atak lęku, szybko analizowała możliwości działania. Nie zdążyła jednak wymyślić nic konkretnego, bo nagle ze skrytej w ciemności wnęki wychynęła postać kapłana. Pływające światło pochodni, które produkowało setki podskakujących cieni, oświetliło jego twarz. Facet wyglądał na zadowolonego. W ręce trzymał stalowe cęgi, którymi dawno temu przecinano ścięgna szykowanym na rzeź świniom. Musiał bardzo dbać o swoje narzędzie pracy, bo wyglądały na świeżo naoliwione. Obserwując go spod przymkniętych powiek, przypomniała sobie jak chwalił skautów, którzy przywlekli ją do obozu, nie wiedząc że pozwoliła im się złapać. Naiwny, stary, krwiożerczy cap. W ogóle nie zwracał uwagi na nagie ciało leżącej przed nim dziewczyny. Kręciło go coś innego – krew, ból i cierpienie ofiar. Szary, przebity kolczykiem język co chwila pojawiał się w kącikach jego wyschniętych ust. Szalony kapłan pasował do tego miejsca jak mało kto... 
ilustracja - Kasia Babis

COSPLAYOWY KONKURS NA TEQUILĘ - Zostań heroiną magazynu "Coś na Progu"! Prześlij swoje cosplayowe zdjęcie w przebraniu Tequili na mail: wydawnictwo.dobrehistorie@gmail.com Każde zdjęcie w przebraniu zostanie nagrodzone unikatowym opowiadaniem Łukasza Śmigla o Tequili w wersji drukowanej (z ilustracją Kasi Babis) oraz zestawem gadżetów związanych z naszą heroiną. Najlepsze zdjęcia zakupimy za honorarium autorskie i opublikujemy w specjalnej kolorowej wkładce w kolejnych numerach "Coś na Progu". W ramach inspiracji - pierwsze wyniki sesji zdjęciowej z naszą redakcyjną Tequilą, w którą wcieliła się Martyna Bieżyńska (stylizacja & makeup Zofia Urszula Kaleta, fot. Jakub Wilk). W razie pytań - czekamy na Wasze maile.

Tequila Cosplay Konkurs

Media o Twoim projekcie:

Dobra wiadomość dla wspierających Tequilę!

komiks.polter.pl | 2014-02-11

Wydawca pierwszego tomu przygód Tequili poinformował, że pierwsze paczki dla wspierających projekt na kickstarterze PolakPotrafi.pl zostały wysłane. W paczce znajdziemy pierwszy tom komiksu, a niektórzy również drobne dodatki. Na pierwszy tom książki będziemy musieli jeszcze poczekać.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2013 00:12