Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wojciech Siryk

Wojciech Siryk

Rzeszów, Polska

Dziennikarz, przedsiębiorca, autor programu „Ten Świat Jest Nasz”, prekursor wykorzystania technologii VR w dziennikarstwie. Fascynat najbogatszych i najszybciej rozwijających się miejsc na świecie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

39075 PLN z 20000 PLN

472 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

195%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2018.

„Ten Świat Jest Nasz” - rywalizacja z największymi TV

O projekcie

 

„Ten Świat Jest Nasz” to nowy polski program podróżniczy. Opowiada o najbogatszych i najszybciej bogacących się zakątkach kuli ziemskiej. Spektakularny rozwój, interesujące społeczeństwa i tętniące życiem metropolie, czyli współczesny, nowoczesny i zglobalizowany świat.

 

Najwyższa pora pokazać Polakom jak żyją i jak szybko bogacą się mieszkańcy odległych państw! Warto, aby nasze społeczeństwo znało i rozumiało nie tylko Europę i USA, ale także całą resztę świata!

 

Nie wspierasz „kota w worku”! Zobacz dwa najpopularniejsze odcinki pierwszej serii programu i weź pod uwagę, że w drugim sezonie wyraźnie podniesiemy poziom produkcji - lista poprawek, które zamierzamy wprowadzić liczy prawie 150 pozycji!

 

Ten Świat Jest Nasz #01 - Hongkong - Stolica światowego kapitalizmu Ten Świat Jest Nasz #02 - Hongkong - Najgęściej zaludnione miejsce na świecie

(Pozostałe odcinki znajdziesz tutaj)

 

 

Czy uda się obronić program na rynku? Jak reagują widzowie?

komentarze
(Kliknij w obrazek, aby przeczytać komentarze)

  

zdjęcie główne

 

Nazywam się Wojciech Siryk, urodziłem się w 1991 roku w Rzeszowie. Tematy, które jako dziennikarza interesują mnie najbardziej to przede wszystkim te związane z gospodarką, ekonomią i biznesem. Dziennikarstwem zajmuję się od 6 lat.

 

Pierwszą serię programu „Ten Świat Jest Nasz” zrealizowałem w całości ze środków prywatnych. Projekt na żadnym etapie produkcji nie był finansowany przez fundusze publiczne. W 2016 roku wyemigrowałem do Szkocji, a następnie poświęciłem kilka miesięcy niemal wyłącznie na pracę - wszystko po to, aby zarobić, odłożyć i móc zainwestować pieniądze w realizację mojego wymarzonego programu.

 

foto 1 foto 3

 

Posiadam prawie 3 lata doświadczenia w realizowaniu programów podróżniczych, szlifowałem warsztat pracy przed kamerą w największych metropoliach świata i omawiałem zagadnienia, które nigdy wcześniej nie były prezentowane przez polskich dziennikarzy.

 

Moim największym marzeniem jest, abym mógł moją pasję uzupełnić odpowiednim budżetem - pozwoli to w pełni odblokować potencjał mojego zespołu, a wtedy... no cóż - mówi się, że „do odważnych świat należy” - zrobię wszystko co w mojej mocy, aby udowodnić, że to prawda!

 

Sprzęt na poziomie najlepszych polskich twórców internetowych!

 

Jakimi kamerami zamierzamy zrealizować drugą serię programu i co zadecydowało o ich wyborze? Odpowiedź w poniższym materiale. Potencjalnych sponsorów odsyłam do działu „oferta dla sponsorów”, natomiast twórcom (wideo, dźwięk, postprodukcja) polecam dział „dołącz do zespołu”.

 

Wszystkie pakiety zostały szczegółowo opisane w miejscu ich wyboru (po prawej stronie). Być może znajdą się osoby zainteresowane np. dwoma pakietami - w takiej sytuacji należy wesprzeć projekt dwa razy, za każdym razem wybierając interesujący nas pakiet.

 

Wygląd pocztówki z Tajwanu pozostaje tajemnicą - wybierzemy najładniejszą! ;-)

Podobnie program w wersji fizycznej oraz fotoksiążka - w końcu powstaną one ze zdjęć, które dopiero zrealizujemy.

 

Kubki i „countryballe”:

 

 

Zwróć uwagę na sam dół listy nagród! Znajdziesz tam między innymi:


- E-book Damian Kleczewski - Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości - podziękowania dla Edukatorium.com i Kontestacja.com
- E-book Henry Hazlitt - Ekonomia w jednej lekcji - podziękowania dla Instytutu Misesa
- 3 x Booster do gry Czas Zaorać Socjalizm (3 x 15 dodatkowych kart z nowej serii)

 

WYSYŁKA ZA GRANICĘ! Osoby, które chciałyby, aby ich nagroda została wysłana poza Polskę muszą wesprzeć projekt dodatkowo kwotą 75 zł, wybierając pakiet „wysyłka za granicę” (na samym dole listy). Nie dotyczy pakietu „koleżeńskiego” (z samą pocztówką) i pakietów „mecenasa”.

 

Przygotowanie profesjonalnego programu dziennikarskiego zrealizowanego w odległych zakątkach świata to wiele miesięcy pracy. Aby uprzyjemnić Wam okres oczekiwań będziemy publikować wideo-relacje z podróży. Rozpoczniemy je wraz z pierwszą wyprawą! Przypominam również, że wraz ze startem zbiórki rozpoczynam aktywność w serwisie YouTube - spodziewajcie się regularnych, merytorycznych materiałów!

 

Terminarz:

Kwiecień 2018 - Czerwiec 2018  Zbiórka pieniędzy
Lipiec 2018 - Październik 2018  Przygotowania
Listopad 2018 - Maj 2019  Zdjęcia
Czerwiec 2019 - Wrzesień 2019  Postprodukcja
Październik 2019  PREMIERA!

 

Szczegóły emisji:

  • Miejsce emisji: YouTube, kanał „Wojciech Siryk”
  • Częstotliwość emisji: Jeden odcinek tygodniowo
  • Ilość epizodów: od 2 do 4 z każdego państwa (po 1 z każdego mikropaństwa)
  • Czas trwania jednego odcinka: od 20 do 24 minut

 

Kraje, które planuję zaprezentować w drugiej serii programu:

TAJWAN (jeżeli kwota projektu przekroczy 20 000 zł)

Republika Chińska - Niezwykle ciekawa historia, gospodarka i społeczeństwo. Państwo nieuznawane przez społeczność międzynarodową. Idealne miejsce na reportaż!

 

BOTSWANA (jeżeli kwota projektu przekroczy 40 000 zł)

Afryka, jakiej nie znamy. Stabilne, sprawne państwo. Ponad 30 lat rozwoju w tempie średnio 9% rocznie. Diamenty, pustynie i dzika zwierzyna. Największe wyzwanie w drugiej serii programu.

 

SINGAPUR* (jeżeli kwota projektu przekroczy 60 000 zł)

Państwo prawa i porządku. Drugie miejsce w rankingu wolności ekonomicznej. Kraj, który awansował z trzeciego świata, do pierwszego. 

 

 

Poznajmy również naszych małych, bogatych sąsiadów!

(jeżeli kwota projektu przekroczy 80 000 zł)

Liechtenstein, Monako, Malta, San Marino, Jersey, Guernsey. Subiektywny dobór mikropaństw i terytoriów zależnych. Idealna okazja, aby blisko i tanio zrealizować dodatkowe odcinki, które bez wątpienia pobudzą intelektualnie! Jak żyje się w poszczególnych mikropaństwach? Jakie są ich cechy charakterystyczne? Z czego wynika zamożność ich społeczeństw? Bez wątpienia jest o czym opowiadać i co pokazać!

 

 

*Singapur jest państwem autorytarnym, w którym wolność mediów jest ograniczona. Na łamach mojego programu nie zajmuję się polityką, jednak w tym przypadku samo opowiedzenie o historii i gospodarce może wymagać stosownej zgody od władz tego państwa - tym bardziej, że na miejscu będziemy odbierani jako „ekipa telewizyjna”. Na samo robienie zdjęć, czy nagrywanie vlogów nikt nie zwraca tam uwagi, jednak niewątpliwie profesjonalna otoczka naszych działań może wzbudzić zainteresowanie. Podjąłem pierwsze kroki w tej sprawie, jednak jeżeli nie uda mi się „zalegalizować” naszego dziennikarskiego pobytu w tym państwie, to zastąpimy Singapur innym, równie ciekawym krajem. Osobiście jestem dobrej myśli - wydaje mi się, że nie powinno być problemu z nagraniem odcinków do programu podróżniczego - zachodnie media wielokrotnie realizowały tam zdjęcia.


 

Twoja firma może towarzyszyć mi i mojemu zespołowi w trakcie realizacji zdjęć (obecność w mediach społecznościowych, transmisjach na żywo, wideo-relacjach, making-ofach) i/lub zostać zareklamowana w finalnym, gotowym produkcie (reklama poprzedzająca odcinek).

 

Mile widziane firmy związane z:

  • turystyką (linie lotnicze, hotele, ekwipunek)
  • ubiorem (eleganckim, podróżnym)
  • wideo-realizacją (fotografia, film, akcesoria, VR)
  • wiedzą merytoryczną (media, książki, nauka)

 

Pole do współpracy jest naprawdę olbrzymie, dlatego zachęcam do osobistego kontaktu.

 

 

Formularz kontaktowy znajduje się na mojej stronie: wojciechsiryk.pl.

 

Jako pierwszy polski dziennikarz wykorzystałem technologię VR!

vr vr

 

Filmy zrealizowane w technologii VR to dodatek do mojego programu. Ujęcia zakulisowe, czyli tzw. „making-ofy” nagrywam właśnie w tej technologii. Podczas realizacji pierwszej serii programu zarejestrowałem w sumie kilkadziesiąt godzin surowego materiału (efekty znajdziesz poniżej, w dziale „poznaj mnie lepiej”). Zdobyłem ogromne doświadczenie, dzięki czemu w trakcie kolejnych podróży przygotuję znacznie lepszy cykl, który pozwoli posiadaczom gogli do wirtualnej rzeczywistości podróżować razem z nami!

 

 

Na bok oficjalny, dziennikarski ton. Poznaj mnie nieco bardziej prywatnie i zobacz jak wyglądała praca nad pierwszą serią programu. Poniżej zapis wszystkiego, co działo się wokół projektu w latach 2016-2017. Mam nadzieję, że zrobię dobre wrażenie! ;-)

 

„Najwięcej mnie”? Odcinek nr 3 - emigracja zarobkowa.

 

Na praktykę do Lwowa Spacerem przez Lwów Szkocja, czyli jak zarobiłem na program Czas na Chile! Dziennikarskie przygody w Santiago de Chile Chilijka oprowadza po Valparaiso Czas na Hongkong! Dziennikarskie przygody w Hongkongu Hongkong w goglach VR Wilno z wilniankami

(Kliknij w miniaturkę, aby odtworzyć wybrany odcinek making-ofów)

 

Tworzysz? Muzyka, grafika, animacja? Znasz się na zagadnieniach, które mogą przydać się w projekcie? Marketing, media społecznościowe, postprodukcja (dźwięk/obraz)? Tłumaczysz? Na angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski, włoski? A może zajmujesz się czymś jeszcze innym i wydaje Ci się, że mógłbyś/mogłabyś wnieść coś wartościowego do projektu? Obejrzyj poniższe nagranie i skontaktuj się ze mną - być może uda nam się znaleźć pole do współpracy!

 

 

Formularz kontaktowy znajduje się na mojej stronie: wojciechsiryk.pl.

 

Zachęcam do śledzenia mojej aktywności w mediach społecznościowych:

Polecam także zapisać się do biuletynu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2018 22:10