Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karolina Czarnecka

Karolina Czarnecka

Warszawa

Jestem studentką III roku Akademii Teatralnej w Warszawie, skończyłam również Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Moje całe życie kręci się wokół szeroko pojętej Sztuki. Ważnym momentem był dla mnie finał XVI Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego zostałam wyróżniona Nagrodą Specjalną przyznaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

36911 PLN z 8000 PLN

506 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

461%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.06.2014.

Teledysk Hera koka hasz LSD

O projekcie

Kochani!
Mojej zaskoczenie tak szybkim rozwojem sytuacji na PolakPotrafi.pl nie maleje!

Ponieważ będę mogła zrealizować moje marzenie - recital, dodaję kolejne nagrody z nim związane: zaproszenia i DVD z wideo z recitalu. Jego premiera odbędzie się w nowym sezonie teatralnym tj. we wrześniu tego roku, w Warszawie.

Okres wakacji będzie to dla mnie pracowity czas. Niestety nie znam jeszcze miejsca, gdzie odbędzie się premiera, ale jestem w trakcie szukania i coraz bardziej wszystko mi się klaruje.

To jeszcze nie koniec niespodzianek w projekcie... Szczegóły niebawem.

Będzie pięknie! Ściskam!

Cel projektu

Chciałabym zrealizować teledysk do piosenki „Hera koka hasz LSD” („Heroin and cocaine” z repertuaru The Tiger Lillies”), który byłby zadowalający zarówno pod względem artystycznym jak i merytorycznym. Nakręcenie autorskiego wideoklipu dałoby mi możliwość podkreślenia i wydobycia sensów mojej interpretacji utworu. Przy projekcie pomógłby mi reżyser Maciek Sterło-Orlicki oraz operator Kuba Czerwiński. Nasze głowy pękają pod naciskiem najróżniejszych, odjechanych pomysłów, ale do ich realizacji potrzebujemy waszego wsparcia!

Wybrałam portal PolakPotrafi.pl, bo zależy mi na czasie, a wnioski o stypendia zazwyczaj rozpatruje się miesiącami, i choć mogłoby się wydawać, ze skoro mam 7 milionów na Youtubie jestem milionerką, to niestety tak nie jest.

O mnie

Jestem studentką III roku Akademii Teatralnej w Warszawie, skończyłam również Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Moje całe życie kręci się wokół szeroko pojętej Sztuki. Ważnym momentem był dla mnie finał XVI Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego zostałam wyróżniona Nagrodą Specjalną przyznaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Później znalazłam się w finale Konkursu im. J. Przybory.

W tym roku byłam w gronie finalistek na 35 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 2014 rok jest dość znaczący, bo zadebiutowałam również w Teatrze. Tworząc małą rolę w spektaklu „Miłość blondynki” w reżyserii Krystyny Jandy postawiłam swoje pierwsze kroki na deskach teatru. Lubię biegać i śpiewać, najchętniej w otwartych przestrzeniach. Czasem udaje mi się wyruszyć gdzieś na stopa. Jeżdzić na rowerze wiosenną porą też bardzo lubie.

Teledysk

Będzie to moja pierwsza próba zmierzenia się z tego typu twórczością i tym bardziej chcę podjać to wyzwanie. Wiąże się to oczywiście z niesamowitą przygodą, ale również z możliwością rozwoju! Kiedy nastąpi finał projektu na portalu PolakPotrafi.pl ruszymy od razu z realizacją, a teledysk pojawi się najszybciej jak tylko damy radę. 

Na co potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

 

  • nagranie wersji studyjnej utworu

  • wynajęcie przestrzeni

  • wynajęcie sprzętu

  • scenografia

  • kostiumyNagrody

Zgodnie z Waszymi prośbami stworzyłam dla Was moją oficjalną koszulkę Hera Koka Hasz LSD.

Takiej koszulki po zakończeniu akcji już nigdy więcej nigdzie nie kupisz!

Co jeśli zbierzemy więcej?

Jak przekroczę 100% finansowania, to dodam nową nagrodę jaką będzie moja EPka (krótka płyta). 150% finansowania pozwoli mi ją dla was nagrać i wysłać (w wersji CD lub elektronicznej). Co się stanie jak zdobędę 200 %? Środki przeznaczę na mój wymarzony projekt - recital piosenki aktorskiej. Pojawi się więc kolejna nagroda: zaproszenia z najlepszymi miejscówkami. 

Dołącz do mnie na Facebooku!

Media o Twoim projekcie:

Karolina Czarnecka podbiła internet piosenką "Hera, koka, hasz, LSD". Dzięki wsparciu internautów nagrała teledysk i płytę.

www.iwoman.pl | 2014-11-11

Poznała, co znaczy stać się rozpoznawalną z dnia na dzień. Wszystko za sprawą internetu i coveru Heroina, koka, hasz, który Karolina Czarnecka zaśpiewała na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Wpadające w ucho nagranie trafiło do sieci i w ciągu pół roku zyskało ponad 12,8 mln odsłon. Utwór nuciła cała Polska. Teledysk, który nagrała niedługo potem, nie został przyjęty tak jednoznacznie pozytywnie. Pół roku po wykonaniu piosenki zespołu The Tiger Lillies, młoda śpiewająca aktorka, nagrywa własną płytę. - Chcę łączyć dwa światy, szukam złotego środka- mówi w wywiadzie dla iWoman.pl. Opowiada też bez czego nie jest w stanie przeżyć dnia oraz dlaczego przeraziła ją popularność, którą dał jej internet.

"Hera, koka, hasz, LSD" zebrała 36 tysięcy. Na co?

dziendobry.tvn.pl | 2014-09-02

Jeszcze kilka miesięcy temu Karolina byłą zwykła studentką Akademii Teatralnej. Przegląd piosenki aktorskiej we Wrocławiu wywrócił jej życie do góry nogami. "Hera, koka, hasz, LSD" - to utwór który wzbudził sporo kontrowersji. Jakie były reakcje na tą piosenkę? Jak zareagowała na internetowy szum wokół niej? I co odpowiadała, kiedy chcieli od niej kupić narkotyki?

Teledysk „Hera, koka, hasz, LSD”

ops.pl | 2014-08-09

Światło dzienne ujrzał teledysk do kontrowersyjnej i – co można wywnioskować z wypowiedzi autorki – mało przez kogo zrozumianej piosenki „Koka, hera, hasz, LSD”. Pewnie przeszedłby bez echa, bo jest dużo mniej nośny niż sam utwór, gdyby nie sposób w jaki został sfinansowany.

„Hera, koka, hasz LSD”, czyli jak zmarnować 36 000 złotych

stayfly.pl | 2014-08-07

Wczoraj światło dzienne ujrzał teledysk do kontrowersyjnej i – co wnioskuję z wypowiedzi autorki – mało przez kogo zrozumianej piosenki „Koka, hera, hasz, LSD”. Pewnie przeszedłby bez echa, bo jest dużo mniej nośny niż sam utwór, gdyby nie sposób w jaki został sfinansowany. Otóż Karolina Czarnecka – autorka – postanowiła zdobyć pieniądze na klip przez portal crowdfundingowy – PolakPotrafi.pl. W skrócie działa to tak, że piszesz jaki masz pomysł, ile potrzebujesz i jeśli ludzie uznają, że to sensowne, zaczynają robić przelewy. Ot, takie oddolne wspieranie słusznych idei.

Pamiętacie "Herę, kokę, hasz, LSD" Karoliny Czarneckiej? Jest już teledysk! [ZOBACZ]

kultura.gazeta.pl | 2014-08-07

Karolina Czarnecka nie musiała długo czekać. Pieniądze potrzebne jej na nakręcenie teledysku do hitowego utworu "Hera, koka, hasz, LSD" zebrała w niecałe 24 godziny. Potrzebowała 8 tys. zł, fani wpłacili prawie 40. Efekty możemy już podziwiać, bo klip trafił właśnie do sieci.

"Hera, koka, hasz, LSD". Jest już teledysk, za który zapłacili internauci

wyborcza.pl | 2014-08-07

Na zrobienie klipu do piosenki "Hera, koka, hasz, LSD" Karolina Czarnecka potrzebowała 8 tys. zł. Internauci wpłacili jej prawie 30 tys. zł więcej. Tak powstał teledysk, który według artystki ma rozwiać złudzenia, że namawia innych do brania narkotyków. - Nie jestem drugą Amy Winehouse - mówi Karolina Czarnecka

Karolina Czarnecka: "Hera, Koka, hasz i LSD" nie zachęca do brania - Flesz Muzyczny

muzyka.onet.pl | 2014-08-05

Karolina Czarnecka zdradza, co stoi za utworem "Hera, Koka, Hasz i LSD". Okazuje się, że to wcale nie jest lekka piosenka o braniu narkotyków.

Sieciowy patent na marzenia. Crowdfunding coraz bardziej podoba się Polakom

wyborcza.pl | 2014-05-23

Karolina Czarnecka zaśpiewała "Koka, hera, hasz, LSD", a internauci najpierw wyświetlili jej występ na YouTubie 7,5 mln razy, a potem wpłacili na konto dziewczyny 30 tys. zł. Dzięki temu nagra klip i wyda płytę.

Crowdfunding, czyli finansowanie projektu marzeń

kontofirmowe24.pl | 2014-05-20

Pozyskanie pieniędzy na zrealizowanie projektu swoich marzeń nie musi być uzależnione od unijnych formalności lub bankowej biurokracji. Na całym świecie, także i w Polsce, coraz popularniejsze stają się serwisy crowdfundingowe, które umożliwiają internetową zbiórkę pieniędzy na projekty z różnych dziedzin. W naszym kraju największym i najprężniej działającym serwisem tego typu jest PolakPotrafi.pl. Jakie korzyści płyną z crowdfundingu i czy w ten sposób naprawdę da się pozyskać znaczące środki?

Hera, koka, hasz, LSD. Powstanie teledysk do internetowego hitu [WIDEO]

www.bialystokonline.pl | 2014-05-17

Karolina Czarnecka zebrała środki na realizację teledysku do znanej piosenki "Hera, koka, hasz, LSD". Popularność akcji w serwisie PolakPotrafi.pl przeszła jej najśmielsze oczekiwania - białostoczanka zgromadziła już ponad 27 tys. zł.

"Hera koka hasz LSD". Internauci w jedną dobę zebrali pieniądze na teledysk

www.tvn24.pl | 2014-05-15

Jej występ na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zrobił furorę. Utwór "Hera koka hasz LSD" podbił internet. Na YouTubie obejrzało go ponad 7 mln osób. Sukces zachęcił Karolinę Czarnecką do zrobienia teledysku. Poprosiła internautów o wsparcie. W ciągu doby uzbierała się potrzebna kwota. A pieniądze nadal płyną.

Karolina Czarnecka i jej "Hera koka hasz LSD": Będzie teledysk! Dzięki Internautom

www.gloswielkopolski.pl | 2014-05-15

Karolina Czarnecka zrealizuje teledysk do utworu "Hera koka hasz LSD", który został hitem Internetu. Pomogli jej w tym sami Internauci przekazując pieniądze! Udało się je uzbierać w ciągu jednej doby.

Polacy nie szczędzą pieniędzy na herę, kokę, hasz i LSD

www.spidersweb.pl | 2014-05-15

Wczoraj wystartowały w serwisach crowdfundingowych dwie głośne zbiórki pieniędzy organizowane przez Polaków. Po jednym dniu mamy już pewność, że obie zakończą się pełnym sukcesem.

Zbierała pieniądze niecałe 24 godziny. Fani nie zawiedli. Będzie teledysk "Hera, koka, hasz, LSD". "Jestem szczerze zszokowana!"

kultura.gazeta.pl | 2014-05-15

Karolina Czarnecka zrobiła furorę piosenką "Hera, koka, hasz, LSD", którą zaśpiewała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Postanowiła do utworu nakręcić teledysk, więc poprosiła fanów wczoraj o wsparcie finansowe. Nie musiała długa czekać - potrzebną kwotę zebrała w niecałe 24 godziny. - "Jestem szczerze zszokowana odzewem" - pisze na Polakpotrafi.pl

Krótka piłka: To internauci zadecydują o tym czy powstanie teledysk do „Hera, koka, hasz, LSD”

www.spidersweb.pl | 2014-05-14

Nie słyszałeś piosenki „Hera, koka, hasz, LSD” w wykonaniu Karoliny Czarneckiej? To masz sporo do nadrobienia. Być może już niedługo usłyszysz utwór w telewizji, bo jest spora szansa na to, że powstanie do niego teledysk.

Karolina Czarnecka zbiera pieniądze na realizację teledysku "Hera koka hasz LSD"

muzyka.onet.pl | 2014-05-14

Karolina Czarnecka, znana z wykonania "Hera koka hasz LSD", czyli "Heroin and cocaine" z repertuaru The Tiger Lillies, planuje nakręcić autorski wideoklip. Artystka prosi fanów o pomoc na portalu PolakPotrafi.pl

Wyśpiewała hitowe „Hera, koka, hasz, LSD”, teraz chce nakręcić teledysk. W internecie zebrała już 3 tys. złotych

natemat.pl | 2014-05-14

Karolina Czarnecka, której wykonanie piosenki „Hera, koka, hasz, LSD” stało się viralem, postanowiła wykorzystać popularność nagrania. Na portalu crowdfundingowym zbiera pieniądze na nakręcenie profesjonalnego teledysku do tej piosenki. Zapewnia, że ona i jej współpracownicy mają głowy pełne pomysłów.

Zaśpiewała "Hera, koka, hasz". Teraz chce nakręcić teledysk

warszawa.gazeta.pl | 2014-05-14

Jej wykonanie piosenki "Hera, koka, hasz, LSD" podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zawojowało internet. Nagranie z festiwalu zdobyło na YouTube ponad 7 mln odsłon. Teraz Karolina Czarnecka chce nakręcić teledysk. Zbiera pieniądze w portalu PolakPotrafi.pl.

Krótka piłka: Daj piątaka na dragi!

splay.pl | 2014-05-14

Masz hajs na narkotyki? Świetnie, bo tym razem możesz komuś pomóc. A konkretnie Karolinie Czarneckiej, która w tym roku była finalistką 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jeden z trzech utworów, który wykonywała, rozprzestrzenił się po Sieci niczym dżuma w XIV-wiecznej Europie. Tym razem jednak obyło się bez ofiar śmiertelnych, a „Hera koka hasz LSD”, polski cover piosenki zespołu The Tiger Lilies, dał tylko albo i aż „złoty strzał” dobrego humoru wszystkim Internautom.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.06.2014 18:06