Dołącz do naszej społeczności!

Wydanie ksiażki z wywiadami - Tarnobrzeskie kobiety

Kategoria - Książki/Publikacje

21%

Postęp

3680 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

O projekcie

Cel projektu

Celem projektu jest wydanie książki o kobietach, których odwaga i determinacja w spełnianiu marzeń może stać się inspiracją dla każdej z nas. Dla każdego. Książka ma na celu zainspirować innych do dążenia do realizacji własnych marzeń, do ich spełnienia.

Moimi bohaterkami nie są kobiety z pierwszych stron gazet, idealne i pachnące, które mają na wszystko czas i siły. Moimi bohaterkami są te zwykłe kobiety, często borykające się z różnymi problemami, mające w sobie jednak dość determinacji, by walczyć o swoje marzenia, a jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i ograniczeniami w takim mieście jak Tarnobrzeg. Patrząc stereotypowo, nie dzieje się w tym mieście nic, a jednak okazuje się, że mieszkają tu fascynujące osobowości, które mają apetyt na życie i czerpią z niego pełnymi garściami.

Szanowni Państwo, pomóżcie mi podzielić się z Wami radością i zarazić Was energią, jaką promieniują Tarnobrzeskie Kobiety.

 

Historia projektu

Nazywam się Beata Grzywacz. Od ponad roku prowadzę bloga „Tarnobrzeskie kobiety” (http://tarnobrzeskiekobiety.pl/), na którym umieszczam wywiady z mieszkankami Tarnobrzega. Moimi bohaterkami są kobiety łączące pracę z pasją, spełniające swoje marzenia, udzielające się społecznie. Każde spotkanie z tarnobrzeżanką wywołuje silne emocje, czasem śmiech, czasem łzy. Każde czegoś uczy.

Blog cieszy się zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Do tej pory odwiedziło go blisko 100 tysięcy osób z 81 krajów świata (wywiady można przetłumaczyć niemal na wszystkie języki), a w zeszłym roku zajął on 11. miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Blog Roku 2015” w kategorii Publicystyka. Niedawno poszerzyłam krąg zainteresowań. Dodałam 2 zakładki na blogu – jedna poświęcona jest tarnobrzeżankom za granicą, druga tym kobietom, które już niestety nie żyją i nie mogę przeprowadzić z nimi wywiadu.

Czytelnicy mojego bloga uważają, że moje wywiady z tarnobrzeżankami warto zebrać i wydać w postaci tradycyjnej książki. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjęłam się tego trudnego zadania.

Budżet

Zebrane pieniądze będą przeznaczone  na  wydanie wspomnianej książki. Gdyby okazało się, że mój projekt zainteresuje dużą grupę odbiorców i wpłaty przewyższą zakładaną przeze mnie kwotę, chciałabym wydać swoje wywiady również w formie e-booka.

Ponadto wyższa od zakładanej kwota będzie dla mnie sygnałem, żeby pomyśleć o rozszerzeniu bloga – tym razem przedstawiałabym sylwetki mężczyzn. Piszą do mnie  bowiem z zapytaniem mężczyźni, czytający moje wywiady: „A kiedy będzie blog o nas, mężczyznach?”, jednocześnie dziękując za piękne przedstawienie ich żon, matek, córek.

Termin realizacji

Premierę książki i pierwsze spotkanie z czytelnikami planuję w okolicach 8 marca 2017 roku. Może się wydawać, że to odległy termin, ale praca nad książką wymaga czasu.

Patronaty medialne

"Życie i pasje" ogólnopolski magazyn internetowy

Kampania finansowania społecznościowego Wydanie ksiażki z wywiadami - Tarnobrzeskie kobiety

"Tygodnik Nadwiślański" - regionalne pismo

Kampania crowdfundingowa Wydanie ksiażki z wywiadami - Tarnobrzeskie kobiety

 

Uzależniona od czytania” - blog książkowy Magdaleny Paź

Zbiórka Wydanie ksiażki z wywiadami - Tarnobrzeskie kobiety

 

Na koniec kilka słów o mnie

Od blisko 25 lat jestem nauczycielem języka polskiego, liderką kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczynią i prowadzącą szkolny Klub Przyjaciół Książki. Dwukrotnie byłam liderką, wolontariuszką i darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka. Od niedawna zajmuję się także recenzowaniem książek. Lubię, gdy w moim życiu coś się dzieje, dlatego wciąż podejmuję nowe wyzwania – im trudniejsze, tym lepiej.

Prywatnie jestem żoną i dumną matką dwójki dzieci: studentki Ani i gimnazjalisty Jakuba.

Więcej informacji o mnie znajdziecie Państwo na blogu w zakładce Kontakt http://tarnobrzeskiekobiety.pl/kontakt/  

Media o Twoim projekcie:

Pomóżmy wydać książkę o tarnobrzeskich kobietach

rta24.eu | 2016-11-16


Beata Grzywacz pragnie wydać książkę, której bohaterkami są inspirujące kobiety z Tarnobrzega. Jej pomysł można wesprzeć na stronie PolakPotrafi.pl. Akcja trwa do 1 grudnia.

Beata Grzywacz wydaje książkę o Tarnobrzeskich Kobietach. Weź udział w projekcie, wesprzyj wydawnictwo

nadwisla24.pl | 2016-10-31


Moimi bohaterkami są te zwykłe kobiety, często borykające się z różnymi problemami, mające w sobie jednak dość determinacji, by walczyć o swoje marzenia, a jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i ograniczeniami w takim mieście jak Tarnobrzeg opowiada Beata Grzywacz, która od ponad roku prowadzi blog Tarnobrzeskie Kobiety. Obecnie pani Beata przygotowuje książkę o bohaterkach swoich wywiadów, do której wydania przyczynić się może każdy z nas.

47

Wspierających

3680 zł

Z całkowitej kwoty 17000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 01.12.2016 otrzyma co najmniej 17000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Mail z osobistym podziękowaniem (dla wszystkich)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na moim profilu na FB

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na moim profilu na FB oraz na fanpage’u Tarnobrzeskie kobiety

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Dyplom z podziękowaniem za darowiznę

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Książka o tarnobrzeskich kobietach

29 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na blogu Tarnobrzeskie kobiety (zakładka Darczyńcy) oraz książka

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na blogu oraz na końcu książki (lista darczyńców) oczywiście wraz z książką

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 400 zł lub więcej!

Wywiad umieszczony na blogu Tarnobrzeskie kobiety oraz książka

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Logo firmy umieszczone w książce i na blogu Tarnobrzeskie kobiety w podziękowaniu za darowiznę oraz książka "Tarnobrzeskie kobiety"

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 600 zł lub więcej!

Wywiad z Darczyńcą umieszczony w książce i na blogu oraz oczywiście książka "Tarnobrzeskie kobiety"

0 Wspierających

O Projektodawcy

Beata Grzywacz

Beata Grzywacz

Tarnobrzeg, Polska

Nazywam się Beata Grzywacz. Od blisko 25 lat jestem nauczycielem języka polskiego, liderką kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczynią szkolnego Klubu Przyjaciół Książki, który prowadzę od ponad 3 lat, dwukrotnie byłam liderką, wolontariuszką i darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka, od niedawna zajmuję się też recenzowaniem książek, udzielam się społecznie. Lubię, gdy w moim życiu coś się dzieje, dlatego wciąż podejmuję nowe wyzwania – im trudniejsze tym lepiej.

Prywatnie jestem żoną i dumną matką dwójki dzieci; córki Ani – studentki I roku Lotnictwa i Kosmonautyki w Dęblinie i syna Jakuba – ucznia 1 klasy gimnazjum.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: