Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

piterwozniak

piterwozniak

Rybitwy, Polska

Piotr Woźniak – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor.

Piotr to artysta osobny, kontemplujący spotkanie dwojga, potrzebę zgody z samym sobą i zapatrzenie w świat. Przede wszystkim jednak to artysta liryczny, wrażliwy i skupiony interpretator swoich, ale także "pożyczonych na zawsze" słów i melodii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5775 PLN z 5000 PLN

56 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.09.2015.

Piotr Woźniak - wytańczyć Tango Mortale

O projekcie

CO CHCEMY ZROBIĆ?
Jest radością mojego życia móc mówić do Was piosenkami. W kwietniu ukazała się moja nowa płyta - "Tata Adama". Najciekawszą, najwartościowszą według wielu piosenką z tego krążka jest "Tango mortale" - rzecz o pasji życia i konsekwencjach z nią związanych. Chcemy oprawić ten utwór godnym teledyskiem. W zamyśle ma być to wartość nowa: film, w którym główną rolę odgrywać będzie taniec i znaczenia, które poniesie. Ku naszej wielkiej radości w realizacji zgodziła się wziąć udział znakomita tancerka i choreograf związana z Polskim Teatrem Tańca, Paulina Wycichowska. Paulina, osoba, której zainteresowanym tańcem współczesnym nie trzeba przedstawiać,  jest wielką miłośniczką tanga, o którym potrafi pasjonująco opowiadać. Jest osobą idealną do naszego przedsięwzięcia.
Zgromadziliśmy już całą ekipę realizacyjną. Teraz wszystko zależy od Was.
Posłuchajcie piosenki "Tango Mortale" i pomóżcie zebrać środki na wyjątkowy do niej teledysk!
Piotr Woźniak

 

BUDŻET
Budżet teledysku zamyka się w kwocie 5000 zł. Są to pieniądze potrzebne na:
-
wynajem sali
- wypożyczenie profesjonalnego oświetlenia
- przygotowanie rekwizytów
- honorarium
dla tancerki
- wynagrodzenia dla ekipy filmowej
- montaż teledysku.

NA CO PRZEZNACZYMY DODATKOWE ŚRODKI?
A jeśli uda się zebrać więcej? 
Dodatkowy 1000 zł pozwoli nam na wypożyczenie profesjonalnego kranu kamerowego do realizacji ujęć z góry (
w tej chwili do tego celu przewidziana jest drabina ;-) ) oraz zatrudnienie specjalistki od make-upu.

Dodatkowe 1500 zł to prócz tego udział kostiumografa w realizacji teledysku; a ewentualną nadwyżkę chcielibyśmy przeznaczyć na zwiększenie honorariów dla pracujących przy teledysku artystów i realizatorów, którzy zgodzili się pracować z nami za wyjątkowo niekomercyjne stawki, aby urzeczywistnić nasze marzenie!

 

O NAS

PIOTR WOŹNIAK - wokalista, gitarzysta, kompozytor.

www.domnadachu.wix.com/piotrwozniak
www.facebook.com/domnadachu"Tata Adama" to z pewnością najlepszy z dotychczasowych albumów w dorobku artysty - i jeden z najciekawszych piosenkowych, jakie ukazały się w ostatnim czasie na krajowym rynku. [...]Mądre teksty, wyrafinowana warstwa muzyczna, wielka dbałość wykonawcza i producencka. To, dzięki czemu twórczość Woźniaka jest zarówno dojrzała, jak i bezpretensjonalna, naturalna, świeża." (Tomasz Janas, kultura.poznan.pl)

Piotr doświadczenie zdobywał m.in. w musicalu „Metro”, zespole Maryli Rodowicz, na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Uczył się także, współrealizując muzyczny spektakl "Dell'Amore" (z muzyką Tadeusza Woźniaka), gdzie spotkał wybitnego aktora i pedagoga Krzysztofa Majchrzaka. Występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Rok temu zagrał w Sali Kongresowej w Warszawie jako gość specjalny koncertu Katie Melua, jego występ poprzedzał też koncert Yasmin Levy w warszawskim klubie Palladium.

Fonograficznie zadebiutował w 2010 roku płytą „Dom na dachu” (MJM Music).
Dwa lata później ukazało się wydawnictwo „Jak ze źródła” (Cytryna.pl), zawierające interpretacje polskich piosenek z początku lat 70, osobisty hołd Piotra, złożony polskim twórcom i wykonawcom tamtego czasu. 
Najnowsza płyta „Tata Adama” (MJM Music 2015) to jedenaście piosenek - emocjonalnych i osobistych opowieści, oprawionych vintage'owym, akustycznym brzmieniem. Opowieści o potrzebie wsparcia, wybawienia z samotności, ale także o wpływie kota na rzeczywistość i o tym, jak powinny być pisane piosenki o miłości.
„Companero” - pierwszy singiel z nowej płyty:
Piosenka „Napisz mi o miłości” dotarła do 2 miejsca listy przebojów Radia Merkury.


Koncerty promujące nową płytę „Tata Adama” najchętniej grywa z młodą, utalentowaną wiolonczelistką  Anną Papierz, która wzięła też udział w większości nagrań. Ona również pojawi się w naszym nowym teledysku.Zapowiedziany kiedyś przed koncertem jako „człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka”. Ten głos zaskakuje czystością i siłą, skalą emocji od szeptu po krzyk. Bo to emocje właśnie są dla Piotra najważniejsze.

 

PAULINA WYCICHOWSKA - tancerka, solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pedagog tańca i choreograf.

http://www.wycichowska.pl/

fot. Jakub Wittchen (Projekt "Człowiek tańca 2.0")

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu (1995) i London Contemporary Dance School (1998), gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym.
Jest laureatką Nagrody Miasta Poznania dla Młodych Twórców za spektakl "Stop non stop" (2011). Była stypendystką British Council (1996), danceWEB na festiwalu i międzynarodowych warsztatach tańca współczesnego ImPulsTanz w Wiedniu (1998), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (obserwator Konkursu Choreograficznego Bagnolet w Paryżu - 2000) oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2009).
Wzięła udział w międzynarodowym projekcie Pointe to Point zorganizowanym przez ASEF Asia – Europe Foundation, podczas którego współpracowała z artystą międzynarodowej sławy, Benem Cabrera. W 2011 roku otrzymała prestiżowe stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, a w roku 2013 została wyróżniona stypendium adresowanym do wybitnych twórców w różnych dziedzinach sztuki.

Od roku 1998 jest związana z Polskim Teatrem Tańca, jako solistka oraz choreograf. Jest wykładowcą kierunku Taniec Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz pedagogiem tańca współczesnego i choreologii. Prowadzi coroczne kursy w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu. Współpracuje również z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadziła również gościnne masterclasses poza granicami Polski, m. in w Izraelu, Norwegii, Niemczech, Portugalii, Rosji i na Łotwie.

Tańczyła w spektaklach stworzonych między innymi przez choreografów takich jak: Ohad Naharin, Jo Strømgren, Orjan Andersson, Jens Ostberg, Dominique Baguet, Joe Alter, Jossi Berg, Virpi Pakkinen, Istvan Juhos-Putto, Wayne McGregor, Sue McLennan, Henri Oguike, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Iwona Pasińska, Magdalena Reiter, Anna Piotrowska.

Paulina Wycichowska jest autorką ponad dwudziestu dzieł choreograficznych, w tym sześciu dużych, pełnowieczorowych, autorskich spektakli. Swoje prace realizowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Jest także jedną z inicjatorek powstania Atelier Polskiego Teatru Tańca i brała udział w większości jego projektów.Ważniejsze kreacje: "Architektura światła" (2013), "Desert" (2011), "Ad Hoc" (2011), "Alexanderplatz" (2009), "of(F) love" (2009), "XY Road" (2006), "Prometheusspuren" (2004), "Dancing Hz" (2002), "Stop non stop" (2001)

 

 

PIOTR "PITOLD" MACIEJEWSKI
http://guzik-owcy.pl/category/portfolio/

Operator, na co dzień członek teamu Guzik-owcy.pl, autor wielu realizacji wizualnych. Znany m.in. z realizacji teledysków Strachów na Lachy. Wydaje się, że zawołaniem "guzikowców" a więc i samego Piotra jest "POFAJNIAMY!"
Tym razem czujnym okiem nie tylko kamery ogarnie całość planu.

WSPIERA NAS

Jedyne takie miejsce w Poznaniu, w którym (oprócz dobrej kuchni) króluje tango. Południe ufundowało również kilka nagród - sprawdź obok!

 

O WYBRANYCH NAGRODACH

Pocztówka z pozdrowieniami i autografem z pięknego, historycznego miejsca, w którym mieszkam.

Widok z okien domu, w którym mieszkam, jest malowniczy. Przypomina też o jednym z epizodów polskiej historii. Miejsce nie jest tak znane jak Wawel, czy Plac Zamkowy w Warszawie, ale wagą historyczną im dorównuje. Więcej tu nie napiszę. Nie chcę palić niespodzianki.

Przedpremierowy dostęp do teledysku.

Drogą mailową udostępnimy Wam link do gotowego teledysku przed jego oficjalną premierą.

Specjalny, imienny certyfikat z podziękowaniem za wsparcie akcji.

W jedno z zeszłorocznych upalnych popołudni udaliśmy się w plener, żeby nagrać piosenkę live. Zdjęcie, które wtedy powstało, znalazło się na okładce płyty. Dla mnie jest ono bardzo ważne, wyjątkowe, dużo o mnie mówi. Certyfikat, który dla Was przygotowujemy, opatrzymy reprodukcją tego zdjęcia w oryginalnej jego formie.

 

Nagranie nigdzie niepublikowanej dotąd mojej piosenki w formacie mp3.

Mówi się, że jakaś piosenka "nie zmieściła się" na płycie. Wolałbym napisać, że piosenka "Deszcz", którą chciałbym Wam podarować, nie miała szczęścia. :-) Nie znajdziecie jej nigdzie, także w sieci. Chętnie powracam do pracy nad nią. Letnia ulewa...

Poczęstunek w klubie POŁUDNIE.

POŁUDNIE to oprócz tanga także kuchnia, inspirowana Ameryką Południową - z ręcznie robionym makaronem i wypiekanym na miejscu pieczywem. Aktualne menu znajdziecie na stronie https://www.facebook.com/tangopoludnie .

 

Podwójne zaproszenie na mój wybrany koncert.

Będziecie mogli odebrać podwójne zaproszenie na dowolny mój koncert (uaktualniana na bieżąco lista koncertów znajduje się na moim facebookowym fanpage'u: www.facebook.com/domnadachu). Zapowiedzcie się wcześniej - znajdziemy dla Was godne miejsce na widowni, a po koncercie czas na spotkanie i rozmowę.

Storyboard teledysku.
Storyboard to scenariusz teledysku, rozrysowany scena po scenie. Nasz storyboard, narysowany przez Pitolda, operatora i kierownika planu, jest krótki - to zaledwie dwie strony, na których znalazły się sceny początkowe i końcowe. Reszta - czyli część najważniejsza - nalezy do Pauliny, jej choreografii i wykonania. To jedyny istniejący egzemplarz, który odegra bardzo ważną rolę podczas zdjęć, a potem może powędrować w Wasze ręce. Wraz z bezcennymi notatkami operatora i jego autografem.

 

Lekcja tanga dla dwojga.

Klub POŁUDNIE to miejsce, tworzone przez pasjonatów tanga. Wraz z nimi zapraszamy na godzinną lekcję, prowadzoną przez profesjonalnego nauczyciela. Kto wie - może to będzie początek pięknej przygody?Koncert domowy.

Zagram dla Ciebie w Twoim domu, dla Twoich przyjaciół, rodziny, znajomych. Sprzęt, którym dysponuję, jest na takie warunki wystarczający, nie musisz więc się o to martwić. Jeżeli mieszkasz daleko - poprosimy Cię o zwrot kosztów dojazdu i nocleg.

 

Jestem pewien, że razem nam się uda. Z góry dziękuję!

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.09.2015 21:09