Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Pracownia Dóbr Wspólnych

Pracownia Dóbr Wspólnych

Warszawa, Polska

Pracownia Dóbr Wspólnych to fundacja, platforma działania i grupa osób. Naszym celem jest tworzenie i rozwijanie praktycznych alternatyw podejmujących próbę odpowiedzi na wyzwania obecnych czasów. W obliczu już widocznych i rysujących się na horyzoncie systemowych problemów (społecznych, ekologicznych i innych) widzimy potrzebę eksperymentowania z nowymi modelami życia, pracy i współdzielenia. Wspieramy lub chcemy wspierać lokalne waluty, ogrodnictwo miejskie, kooperatywy i inne formy współwłasności, ochronę zasobów cennych przyrodniczo i społecznie. Interesują nas także działania ożywiające demokrację na poziomie lokalnym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12489 PLN z 12000 PLN

163 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2016.

Szkoła Ogrodników Miejskich

RSS

Trwa druga tura zapisów do Szkoły Ogrodników Miejskich Dodano 24.08.2016, godz. 12:06

Po udanej realizacji pierwszego cyklu pięciu weekendowych zajęć wiosną i latem tego roku Szkoła Ogrodników Miejskich otwiera się na nowych uczestników.

Zapraszamy wszystkich, którzy wsparli nasz projekt do grona studentów i studentek Szkoły w cyklu jesiennym. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 sierpnia.

Zajęcia będą odbywały się co dwa tygodnie, w soboty i niedziele.

W każdą sobotę, podczas warsztatów, wykładów, prezentacji i dyskusji, będziemy przybliżali wybrane aspekty miejskiego ogrodnictwa:
3 września - ARCHITEKTURA OGRODOWA
17 września - PRZETWARZANIE PLONÓW
1 października - MALI SPRZYMIERZEŃCY
16 października - NASIONA I SADZONKI
29 października - ZIMOWANIE

Niedziele poświęcone będą pracy nad nowymi inicjatywami społeczno-ekologicznymi w przestrzeni miejskiej. Na kolejnych spotkaniach z udziałem zaproszonych aktywistów pomysły na zazieleniane miasta będą przybierać postać projektów dojrzałych do realizacji. Opracowane projekty będą pracą dyplomową wieńcząca uczestnictwo w Szkole. Absolwenci Szkoły otrzymają wsparcie w realizacji swoich projektów ze strony Pracowni Dóbr Wspólnych i współpracujących z nami ekspertów i aktywistów.

>Godziny zajęć:
- soboty od 11 do 16.30
- niedziele od 11 do 15.00

>Miejsce:
Większość zajęć będzie odbywała się w ogrodzie Motyka i Słońce na Jazdowie. Będziemy też odwiedzać zaprzyjaźnione ogrody społecznościowe i Ogród Botaniczny w Powsinie.

>Ramowy program zajęć: http://bit.ly/szkoła-ogrodników-program

>Opłata: 450 zł za cały 5-częściowy kurs (ok. 11 zł za godzinę zajęć). Jest możliwość zapłaty w dwóch ratach.

Uwaga! Podobnie jak poprzednio, mamy zniżkę dla osób, które wsparły powstanie Szkoły na PolakPotrafi (rabat wynosi połowę wpłaconej kwoty i dotyczy osób, które wpłaciły 50 zł lub więcej).

>Facebook: https://www.facebook.com/events/665688030252232/

>Zgłoszenia: http://bit.ly/SzkolaOgrodnikow

Pozdrawiamy serdecznie
i (mamy nadzieję) do zobaczenia w ogrodzie

Ekipa Szkoły Ogrodników Miejskich

Otwieramy Szkołę Ogrodników Miejskich. Ruszyła rekrutacja! Dodano 08.05.2016, godz. 14:34

Udało się!

Dzięki Wam otwieramy Szkołę Ogrodników Miejskich - wyjątkową bazę edukacyjną dla ogrodników miejskich: połączenie praktycznych warsztatów, wykładów, prezentacji, spotkań i wspólnej pracy na projektami związanymi z zielenią miejską.
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim 163 darczyńcom za wsparcie naszego projektu!
Wkrótce zaczniemy rozdawać obiecane nagrody.

Tymczasem rozpoczynamy rekrutację uczestników pierwszej edycji Szkoły. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 maja, a pierwsze zajęcia odbędą się już w sobotę 14.05 o godzinie 11.00.

Program będzie realizowany w trakcie dziesięciu spotkań sobotnio-niedzielnych od maja do początku lipca i od września do października zazwyczaj między godziną 11 a 16. Zajęcia będą odbywały się na Osiedlu Jazdów, w społecznościowym ogrodzie Motyka i Słońce, w przylegającym do niego domku fińskim (Jazdów 3/9) oraz w zaprzyjaźnionych ogrodach społecznościowych w Warszawie.

Więcej informacji znajdziecie w opisie i aktualnościach wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/947034938747572/

Do zobaczenia w ogrodzie!
Ekipa Szkoły Ogrodników Miejskich

Zostało 8 dni do końca zbiórki! Dodano 25.04.2016, godz. 10:27

W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy ponad 6000 złotych, co oznacza, że połowa drogi do bardziej zielonego miasta jest już za nami! :)

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie, jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzyliście.

Prosimy o pomoc w dotarciu osób, które jeszcze nie słyszały o Szkole - wystarczy udostępnić na Facebooku któryś z wpisów na naszym profilu Motyka i Słońce, wysłać email do rodziny, zadzwonić do znajomego albo szepnąć słówko przyjacielowi. Razem osiągniemy cel, a nawet przekroczymy go, czyniąc szkołę bardziej dostępną.

Pozdrawiamy serdecznie,
Ogrodnicy z osiedla Jazdów

Zebraliśmy pierwsze plony! Dodano 13.04.2016, godz. 11:38

W ciągu paru dni zebraliśmy ponad 2000 zł od 18 osób!
Dziękujemy z całego serca!

Jeśli uda się utrzymać takie tempo, Szkoła na pewno wykiełkuje i wyda owoce - dzięki Wam.

Wiele jeszcze przed nami. Jak to z crowdfundingiem bywa, musimy dotrzeć do tysięcy osób z informacją o zbiórce. Tylko część z nich zdecyduje się wesprzeć Szkołę. Mamy wielką prośbę o wsparcie w promocji. Jeśli możesz wykonać wszystkie te lub chociaż część na pewno bardzo nam to pomoże.

Po pierwsze: prośba o umieszczeniu linku na Waszym Twoim profilu/fanpage’u FB wraz z Waszą rekomendacją lub komentarzem. Najlepiej jeśli udostępnicie przypięty post z profilu Motyki i Słońca, o tu: https://www.facebook.com/motykaislonce/?fref=ts

Po drugie: dołączenie do wydarzenia na FB i zaproszenia znajomych https://www.facebook.com/events/1725680004341005/

Po trzecie: lajkowanie - im więcej lajków pod wszelkimi wiadomościami dotyczącymi Szkoły tym większy zasiąg i odbiór naszych działań.

I wreszcie - umieszczenie na Twojej stronie internetowej / blogu informacji o Szkole i zbiórce.

Wkrótce usłyszycie i przeczytacie o naszym projekcie w mediach. Będziemy jeszcze o tym informowali.

Jeśli chcecie porozmawiać z twórcami projektu, zapraszamy już dzisiaj o 18 do ogrodu Motyka i Słońce na warszawskim Jazdowie (ul. Jazdów 3/5).

Pozdrawiamy serdecznie,
Ogrodnicy z Jazdowa

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2016 13:01