Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Krasucka MARGALIT

Małgorzata Krasucka MARGALIT

Warszawa, Polska

Małgorzata Krasucka MARGALIT urodziła się i mieszka w Warszawie. W latach 1960 - 1971 wychowanka malarza i pedagoga prof. Zygmunta Madejskiego. W 1971 - 1974 uczyła się w pracowniach prof. Janusza Przybylskiego i prof. Stefana Gierowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zajmuje się głównie malarstwem, ale również rysunkiem, ilustracją książek, projektami plakatów, znaków graficznych, grafiką, grafiką komputerową, fotografią i rzeźbą. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt dużych wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą, oraz udział w licznych wystawach zbiorowych, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i galeriach w kraju i na świecie. Należy do grupy twórczej PositiveArt skupiającej artystów zrzeszonych w OW ZPAP i trzyosobowej grupy twórczej Bratnie Dusze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16891 PLN z 10000 PLN

71 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

168%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.05.2017.

'Szczypta tradycji świeckim okiem' - wydanie albumowe

O projekcie

 

                    

                     WESPRZYJCIE PROSZĘ TEN PROJEKT

                      klikając wybraną nagrodę po prawej stronie  

„Szczypta tradycji świeckim okiem” - książka autorska, wydanie albumowe. Tekst, okładka, projekt graficzny, typografia, skład komputerowy oraz reprodukcje obrazów ściśle związane z treścią  książki - Małgorzata Krasucka MARGALIT.       

Książka  zawiera 50 reprodukcji moich obrazów, podzielona jest na 13 rozdziałów i składa się z trzech części:

1 część -  jest opowieścią przeplataną zabawnymi dygresjami zaczerpniętymi z własnej  biografii,  o  coraz  mniej  znanych wśród polskich czytelników świętach i obyczajach Żydów Aszkenazyjskich - przez wieki polskich współmieszkańców. Tytuły rozdziałów są jednocześnie tytułami ilustrujących je obrazów - nazwami świąt lub obyczajów. 

2 część - wprowadza czytelnika w tajniki kuchni żydowskiej i zawiera 45 przepisów na najbardziej znane u Żydów Aszkenazyjskich potrawy, z których niektóre, stanowiące kanon tradycyjnych dań świątecznych,  są  wymienione  tylko z nazwy w  części pierwszej. Przepisy przeplatane są biograficznymi anegdotami związanymi z ich przygotowaniem.

3 część - to 20 stron obszernych przypisów zawierających wykaz i tłumaczenie obcobrzmiących słów, podanych w oryginalnej pisowni w alfabecie hebrajskim, oraz rozszerzone objaśnienia wszystkich nazw i określeń występujących w części pierwszej i drugiej, przedstawione w formie encyklopedycznej.

Książkę kończą dwujęzyczne tabele z  nazwami świąt, dni, miesięcy i rozdziałów Tanachu (Starego Testamentu).

Objętość: 148 stron, format A4: 210 x 297mm, druk wnętrza książki: kolorowy, papier: kreda silk 130g, okładka kolorowa, kreda 300g, folia satynowa, oprawa miękka - klejona.

            

         wspieranie projektu jest możliwe do 4 maja, do godz.12.00               

 KOSZT REALIZACJI PROJEKTU:

Książka jest gotowa do druku i czeka na wydanie w Autorskim Systemie Wydawniczym Fortunet, w Wydawnictwie Poligraf. System polega na udziale finansowym autora w publikacji. Według wstępnej wyceny Wydawnictwa Poligraf koszt wydania 1000 egzemplarzy ma mnie kosztować 19 050 zł., brakuje mi około 14 000 zł. Wydawnictwo Poligraf przyjmuje na siebie obowiązek dystrybucji poprzez sieć MPiK, sieć księgarni Matras oraz w księgarni internetowej. 

PO PRZEKROCZENIU PROGU 100%

wspierajcie proszę nadal, bo:

jeśli uzbiera się więcej środków od progowej ninimalnej kwoty 10 000 zł, przeznaczę je na zmianę wstępnie planowanej w wycenie miękkiej na twardą oprawę książki, promocję ułatwiającą dotarcie publikacji do czytelnika, a jeśli wystarczy, to też na powiększenie nakładu o ilość egzemplarzy, których druk pokryje nadwyżka. 

Książka ukaże się w trzy miesiące (tyle na druk rezerwuje sobie Wydawnictwo) od podpisania przeze mnie umowy wydawniczej i wpłaceniu  na konto Poligrafu całej sumy określonej w wycenie. 

 

SPODZIEWANY REZULTAT:

Po przetestowaniu książki na kilkorgu znajomych jestem pewna, że spotka się z zainteresowaniem, ciekawym dostarczy wiadomości, może u kogoś zagłuszy stereotypy, niektórym poprawi humor, a na wielu twarzach wywoła uśmiech i dlatego warto ją wydać. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu zainteresowanych projektem, moja książka autorska znajdzie się na półkach księgarskich najpóźniej na jesieni tego roku i dotrze do jak największej grupy odbiorców.         

NAGRODY:  

Nagrody dla darczyńców wyślę od razu po zakończeniu  projektu, a tym którym obiecałam egzemplarz książki z dedykacją i dodatki, prześlę zaraz po ukazaniu się książki drukiem. Obrazy, z których reprodukcje wybrałam na nagrody, są w dalszej części tej strony pod hasłem PREZENTY. 

                          

DLACZEGO PolakPotrafi :

Stronę PolakPotrafi poleciło mi Wydawnictwo Poligraf, a wybrałam tę drogę wsparcia mojego przedsięwzięcia, bo proponowana forma społecznościowego dofinansowywania projektów wydaje mi się bardzo ciekawa, mam nadzieję, że w moim przypadku okaże się również skuteczna i jest jednocześnie znakomitym sposobem na zainteresowanie tematem i dotarcie do szerszej grupy ewentualnych czytelników.  Żeby zachęcić moim projektem chętnych do wsparcia i zaprezentować  jeden z prezentów, wkleiłam poniżej Historię  Królowej  Estery - dwie strony z mojej książki, stanowiące wstęp do rozdziału opowiadającego o święcie Purim.

         Fragment  rozdziału "Purim" - Historia Królowej Estery 

KONTAKT :

Moja strona:  www.artmargalit.com                                        

Facebook:  https://www.facebook.com/MalgorzataKrasuckaMARGALIT/

w Youtube:  szukaj - malgorzata krasucka margalit

 

            Z góry dziękuję za wsparcie !!!

                                      

     Jeśli zainteresowała Was moja książka autorska, 

   wspierajcie i pokazujcie proszę mój projekt znajomym.

Jestem czynnym zawodowo artystą plastykiem, który jak wielu plastyków lubi również pisać i robię to właściwie od dziecka.

Pomysł wydania książki chodził mi po głowie od dawna. Początkowo myślałam o książce z przygodami kulinarnymi, potem o albumie ze swoimi pracami opatrzonymi komentarzem, w końcu koncepcja mi się wyklarowała i ponieważ przez  wiele lat publikowałam eseje o malarzach, o świętach żydowskich i kuchni żydowskiej, a w twórczości plastycznej często wracam do wątków judaistycznych, postanowiłam zebrać wszystko do kupy i łącząc to z umiejętnościami graficznymi i typograficznymi  stworzyć  książkę od a do z mojego autorstwa. 

No i zaczęły się schody!J  Okazało się, że wszystko co publikowałam do tej pory nie nadaje się do książki i trzeba zacząć od początku. Po mnóstwie nieprzespanych nocy spędzonych przy komputerze, całych dniach robienia poprawek i testowaniu fragmentów tekstu na znajomych, wreszcie powstała, jest gotowa do druku i czeka na wydanie - moja książka autorska, trochę album, trochę opowieść biograficzna, trochę ściągawka kulinarna i trochę przewodnik po świętach i obyczajach żydowskich, przy czytaniu której można też się pośmiać. 

Ale pojawił się kłopot, bo gdy wreszcie znalazłam wydawnictwo, które chętnie wyda moją książkę autorską,  oczywiście  zabrakło  mi  środków  na  sfinalizowanie publikacji, gdyż Wydawnictwo Poligraf, wydaje książki z udziałem finansowym autora, a suma, którą podano mi w wycenie, przekroczyła moje możliwości. Dlatego zdecydowałam się przedstawić moją "Szczyptę tradycji świeckim okiem" na portalu Polak Potrafi, w programie społecznościowym, który umożliwia spełnianie marzeń.

Może i mnie uda się zebrać dzięki Waszej pomocy brakujące środki na wydanie  książki autorskiej  i spełnić  marzenie żeby trafiła na półki księgarskie i do czytelnika.

 

         

       Z AKTUALNOŚCI:

Odpowiedź na pytanie jak wpłacić wsparcieDodano 22.03.2017, godz. 23:46

żeby przelać środki na konto projektu, trzeba wybrać i kliknąć którąś nagrodę z wymienionych po prawej stronie projektu  i  według instrukcji, która się pokaże, wpłacić przeznaczoną na wsparcie kwotę.

37 dni do końca28.03.2017

Idzie super, projekt przekroczył próg 100%,  teraz zbieramy na twardą oprawę książki !!!!

Dziękuję wszystkim ogromnie za dotychczasowe zainteresowanie moim projektem i ewentualne dalsze wsparcie.

10 dni do końca

Wygląda na to, że książka będzie miała twardą oprawę, a może przy odrobinie szczęścia większy nakład. Projekt wygasa 4 maja, "Szczypta tradycji świeckim okiem" ukaże się drukiem prawdopodobnie we wrześniu. 

 

 Ostatnia chwila !!!!

Książka wyjdzie w twardej oprawie!!!!!!

Wszystkim, którzy wrzucili do tej skarbonki:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.05.2017 12:12