Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Święto Cykliczne

Święto Cykliczne

Kraków

Święto Cykliczne to największy w Polsce festiwal kultury rowerowej, to tydzień świętowania wolności poruszania się, jaką dają dwa kółka. To spotkanie wszystkich tych, którzy chcą widzieć miasto jako bardziej spokojne, czyste, bezpieczne i przyjazne miejsce, dla wszystkich.

Przyjdź na Wielki Finał 8 czerwca!

W Krakowie na rzecz rowerzystów działamy cały rok jako Kraków Miastem Rowerów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


351 Wspierający

116% Postęp

17453 PLN z 15000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 01.06.2014

Święto Cykliczne 2014 w Krakowie

O projekcie

//English version below//

31.05 - DZIĘKUJEMY!!! UDAŁO SIĘ, ALE TO NIE KONIEC WYŚCIGU :)O co chodzi?

Święto Cykliczne to festiwal kultury rowerowej, tworzony przez jego uczestników.
To tydzień świętowania wolności poruszania się, jaką dają dwa kółka.
To spotkanie wszystkich tych, którzy chcą, żeby miasto było przyjaźniejszym, bezpieczniejszym, czystszym, cichszym i piękniejszym miejscem.

Święto Cykliczne tworzą jego uczestnicy.

Zrób z nami Święto!  

Święto Cykliczne 2013

Idea

Święto Cykliczne to festiwal społeczny, którego istotą i wartością są jego uczestnicy. Udziałem w Wielkim Przejeździe Rowerowym wyrażamy nasze poparcie dla idei zrównoważonego transportu, uspokojenia ruchu samochodowego, budowy dróg rowerowych.
Przede wszystkim chcemy stworzyć miasto przyjazne Tobie i Twojemu rowerowi.
Zależy Nam na poprawie bezpieczeństwa poruszania się na drogach, aby każdy, kto z nich korzysta, czuł się komfortowo.

Gdzie i kiedy?

W tym roku finał Święta Cyklicznego przypada na 8 czerwca.
Zaczynamy o godzinie 12 Wielkim Przejazdem Rowerowym z krakowskich Błoń.
Tak było w zeszłym roku:

 

Co się będzie działo?

Święto Cykliczne to cały tydzień wydarzeń związanych z dwoma kółkami. Odbędą się warsztaty, spotkania, pokazy filmowe, szkolenia, imprezy.

Dokładny program znajdziecie TU!

łydeczka

Kim jesteśmy?

fanpageŚwięto Cykliczne tworzy grupa prawie 50 miłośników rowerowych, na co dzień pracujących, studiujących, uczących się, prowadzących własne biznesy, którzy po godzinach postanowili zrobić coś, by miasto było miejscem bardziej przyjaznym dla wszystkich.

Kraków Miastem RowerówŚwięto Cykliczne

Działamy jako stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów (www.kmr.org.pl).

 Święto Cykliczne 2013

Co możesz dostać?

 

prezenty

Kurierka, wykonana z banerów Święta Cyklicznego, z kieszonką w środku i dodatkowy paskiem stabilizującym. Występuje również w wersjach z innych banerów :)

 

Nerki, w wersjach z klapką na kieszonce i bez.

 

Kiedy będzie można odebrać nagrody?

Podczas finałowego pikniku w Parku Lotników będzie specjalne stoisko z prezentami. Jeżeli komuś nie udałoby się odebrać wtedy, prezenty będą do odebrania w tygodniu po finale w Ambasadzie Krakowian podczas popołudniowych dyżurów. W wyjatkowych przypadkach możemy wysłać prezenty poza Kraków, na koszt adresata.


 

--- INFORMATION IN ENGLISH ---

Święto Cykliczne is a festival of cycling culture, made by its participants. It is a week of celebrating a freedom of moving, given by 2 wheels. It is a meeting of everybody who wants the city to be a more friendly, safe, clean, quiet and beautiful place.

The participants create the Święto Cykliczne.

Make it with us!


The idea

Święto Cykliczne is a social festival, whose essence and value are its participants. By taking part in the Great Cycle Ride, we give our support for the sustainable transport idea, calming car traffic, and building bikes roads.

Overall, we want to create a friendly city for you and your bicycle.

We care about improving the safety of cycling on the roads, so anyone who uses them feels comfortable.

Where and when?

This year the Święto Cykliczne final will be happening on the 8th of June. We start at 12pm with the Great Cycle Ride from the Błonia, the big Cracow field.

Above, you can see how it was last year. 

What will be happening?

Święto Cykliczne is a whole week of events connected to 2 wheels. There will be workshops, meetings, movie screenings, courses and parties.

More details soon!

Who are we?

Święto Cykliczne is managed by a group of almost 50 bike lovers. From their work, study and daily life, they decided to create something for the city to become friendlier for cyclists.

We act as the association Kraków Miastem Rowerów.

What are donations needed for?

The organization of the ŚC final has a number of expenses connected to the infrastructure – renting the stage, sound system, tents and the participants assurance.

Participation in the festival is completely free.

 

 

 

 

     

Media o Twoim projekcie:

Krakowskie Święto Cykliczne - rowerzysto, dołóż się!

krakow.gazeta.pl | 2014-05-29

Będzie wielki przejazd rowerowy i piknik - już niedługo, 8 czerwca, w Krakowie rozpocznie się Święto Cykliczne. Organizatorzy nie zgromadzili jednak jeszcze potrzebnych funduszy: apelują do rowerzystów o wpłaty.

Rowerowy festiwal połączy dzielnice.

www.dziennikpolski24.pl | 2014-05-28

Wydarzenie. „Rower na TAK!” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Święta Cyklicznego w Krakowie. Największy w Polsce festiwal rowerowy, gromadzący tysiące uczestników, ruszy już za kilka dni.

Uczestniczysz w historycznym wydarzeniu. Kup sobie pamiątkę.

ibikekrakow.com | 2014-05-28

Coś nam się w Krakowie wreszcie udało. Od dwudziestu lat czekaliśmy, aż politycy wezmą pod uwagę głos rowerzystów. W niedzielę 175 033 krakowian poparło nasze starania o lepszy Kraków. O historycznym znaczeniu referendum dla ruchu rowerowego w Polsce pisał Marcin Hyła. Natomiast o znaczeniu lokalnym przekonamy się być może już w czasie Święta Cyklicznego 8 czerwca, gdzie zaprosimy najważniejszych krakowskich polityków, by zdopingować ich do konkretnych działań.

Święto cykliczne w Nowej Hucie

krakow.naszemiasto.pl | 2014-05-28

Od 2 do 8 czerwca Nowa Huta po raz drugi będzie aktywnie działać by włączyć się w organizację Święta Cyklicznego w Krakowie.

Święto Cykliczne Kraków! Spraw, aby ten festiwal się odbył

wiadomosci.ngo.pl | 2014-05-28

Święto Cykliczne to krakowski festiwal rowerowy, który odbywa się w dniach 2 - 8 czerwca. Chcemy stworzyć miasto przyjazne Tobie i Twojemu rowerowi! Zbieramy fundusze przez PolakPortafi.pl, aby festiwal mógł się odbyć! Wesprzyj nas i odbierz rowerowy gadżet!

Święto Cykliczne

www.karnet.krakow.pl | 2014-05-28

Dla jednych najlepszy środek transportu, dla innych symbol niezależności i alternatywnego stylu życia. Jeśli kręcą was rowery, tej imprezy nie możecie przegapić. Zainicjowane w 2009 roku w Krakowie Święto Cykliczne nabrało masowego kształtu – rozrosło się do kilkudniowego festiwalu Nowej Kultury Mobilności i ma swoje odpowiedniki w innych polskich miastach.

Rowerowy czerwiec - Święto Cykliczne i Wawelowe

www.wawelowe.pl | 2014-05-27

W czerwcu dwie najlepsze, najwspanialsze, ulubione RANDKI ROWEROWE Warunek konieczny: musisz mieć rower. Warunek drugi, też konieczny: musisz go lubić :)

Polskie Święto Cykliczne

life-krakow.pl | 2014-05-22

Będzie ono się odbywało w kilkunastu miastach w całej Polsce. Udział w imprezie jest wolny, każdy kto przyjdzie w ten dzień w miejsce wytyczone przez organizatorów będzie mógł odbyć przejazd. Zachęcamy wszystkich bez względu na stopień zaawansowania czy model roweru. Każda osoba która jeździ rowerem dla przyjemności czy ta dla której rower jest życiem. Dla osoby która porusza się rowerem w pracy jak kurier czy kolarzowi ścigającym się, chcemy żeby w ten dzień każdy z Nas mógł przejechać się rowerem dla relaksu a przy okazji może spodoba się każdemu wygląd ulic pozbawionych na ten dzień samochodów.

Spotkanie z Podróżnikami Rowerowymi - Kraków

bikecalendar.pl | 2014-05-22

Rower, znajomi, wspólna pasja - nie trzeba nic więcej! Paleni przez piekielne norweskie słońce (taki żart, ale wbrew powszechnym opiniom kraj ten sprezentował nam 11 pogodnych dni) i smagani deszczem (przez pierwszych pięć) przemierzyliśmy Norwegię nie szczędząc zachwytów przy każdym obrocie pedałów. Podczas 1200 km trasy z Bergen do Trondheim pokonaliśmy malownicze przełęcze, byliśmy zarówno w wysokich górach jak i nad otwartym morzem, spaliśmy pod majestatycznymi lodowcami i nad urokliwymi fiordami. Czyli o tym jak zrealizować podróż życia na dwóch kółkach...

Święto Cykliczne 2014

afrykanowaka.pl | 2014-05-22

Kraków świętuje cyklicznie i mamy nadzieję, że reszta Polski też! Jak co roku, z początkiem czerwca rowerzyści mają swoje wyjątkowe święto. Co prawda nie są to urodziny Kazimierza Nowaka, ani rocznica jego wyjazdu do Afryki, ale zakrojona na szeroką skalę najlepsza impreza rowerowa w mieście.

351

Wspierających

17452.93 zł

Z całkowitej kwoty 15000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 01.06.2014

Wesprzyj projekt

Pozostało: 173

Wpłać 10 zł lub więcej!

LUBIĘ!
SZPRYCHÓWKA

Jesteś super i wspierasz Święto, w nagrodę otrzymasz maila z podziękowaniem oraz pamiątkową szprychówkę.

27 Wspierających
 
Pozostało: 144

Wpłać 20 zł lub więcej!

WSPIERAM!
SZPRYCHÓWKA + OPASKA

Jesteś super i wspierasz Święto, w nagrodę otrzymasz maila z podziękowaniem oraz pamiątkową szprychówkę, naszą opaskę odblaskową oraz imienne podziękowania na naszym fanpage'u.

56 Wspierających
 
Pozostało: 198

Wpłać 25 zł lub więcej!

TATUAŻ ZMYWALNY - mały
LUBIĘ! + totalny odlot - świąteczny zmywalny tatuaż, rozmiar S! :)

2 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 30 zł lub więcej!

POKROWIEC NA SIODEŁKO
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz pokrowiec ochronny na Twoje siodełko z logiem Święta.

10 Wspierających
 
Pozostało: 199

Wpłać 30 zł lub więcej!

TATUAŻ ZMYWALNY - DUŻY
WSPIERAM! + totalny odlot - świąteczny zmywalny tatuaż, rozmiar L! :)

1 Wspierający
 
Pozostało: 57

Wpłać 35 zł lub więcej!

TORBA
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz bawełnianą torbę z logiem Święta.

43 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 40 zł lub więcej!

SPEED-DATING DLA ROWERZYSTÓW
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz wejściówkę na szybkie randki dla rowerzystów organizowane przez Wawelowe (do wyboru 3 lub 4 czerwca). W ten sposób masz gwarancję udziału - na pewno nie zabraknie dla Ciebie miejsca :)

5 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 40 zł lub więcej!

DZWONEK ROWEROWY BIKE-BELLE
WSPIERAM! + dostajesz 40 zł do wykorzystania na jeden dzwonek rowerowy prosto z naszego ulubionego butiku dla rowerzystów - http://www.bikebelle.pl/kategoria/7/dzwonki_rowerowe.html

10 Wspierających
 
Pozostało: 73

Wpłać 45 zł lub więcej!

KOMIN NA SZYJĘ
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz wielofunkcyjny komin (nie tylko na szyję) z logiem Święta.

27 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 47 zł lub więcej!

HUMMUSOWY LUNCH
WSPIERAM! + jesteś super, więc rozkoszuj się pysznym Hummusem Amamamusi, o wartości 47 zł!

3 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 47 zł lub więcej!

HUMMUSOWY LUNCH DODATKOWE PORCJE!
WSPIERAM! + jesteś super, więc rozkoszuj się pysznym Hummusem Amamamusi, o wartości 47 zł!

10 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 50 zł lub więcej!

OBIAD W LA BICICLETTA
WSPIERAM! + dostajesz bon o wartości 50 zł na pyszny obiad w restauracji przyjaznej rowerzystom - La Bicicletta!

2 Wspierających
 
Pozostało: 76

Wpłać 55 zł lub więcej!

CZAPKA KOLARSKA
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz piękną niebieską czapkę dla prawdziwego kolarza, z logiem Święta.

24 Wspierających
 
Pozostało: 71

Wpłać 60 zł lub więcej!

KOSZULKA
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz koszulkę bawełnianą z logiem Święta.

29 Wspierających
 
Pozostało: 17

Wpłać 70 zł lub więcej!

PROFESJONALNY BIDON SIGG
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz świąteczny bidon SIGG 0,4l w kolorze czarnym, prosto ze sklepu eSigg.pl.

13 Wspierających
 
Pozostało: 31

Wpłać 80 zł lub więcej!

NERKA ŚWIĘTA
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz ręcznie robioną nerkę z naszym logo!

19 Wspierających
 
Pozostało: 13

Wpłać 100 zł lub więcej!

BON NA SERWIS
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz bon na usługę serwisową o wartości do 100 zł na jeden rower, w Warsztacie, Znikającym Punkcie, Amsterdamerze lub u Dr Albina.

6 Wspierających
 
Pozostało: 17

Wpłać 200 zł lub więcej!

TORBA "KURIERKA" Z BANERU
WSPIERAM! + jesteś super, dostajesz ręcznie robioną kurierkę z banerów.

3 Wspierających
 
Pozostało: 4

Wpłać 200 zł lub więcej!

WYCIECZKA ROWEROWA "KRAKÓW NIEZNANY" 5 os.
WSPIERAM! + jesteście super i chcecie poznać Kraków na rowerze w towarzystwie profesjonalnego przewodnika wraz z przeszkoleniem z zasad poruszania się po mieście.

0 Wspierających
 
Pozostało: 18

Wpłać 250 zł lub więcej!

PAKIET SUPER ROWERZYSTY
Wspierasz i to jak! Dostajesz szprychówkę, szmycz, odblask, torbę bawełnianą, komin, koszulkę i czapeczkę rowerową!

2 Wspierających
 
Pozostało: 3

Wpłać 300 zł lub więcej!

WYCIECZKA ROWEROWA "KRAKÓW NIEZNANY" 10 os.
WSPIERAM! + jesteście super i chcecie poznać Kraków na rowerze w towarzystwie profesjonalnego przewodnika wraz z przeszkoleniem z zasad poruszania się po mieście.

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 1000 zł lub więcej!

KAWAŁ HISTORII ŚWIĘTA CYKLICZNEGO - TALL BIKE!
WSPIERAM! Dwa Tall Bike'i towarzyszą nam prawie od samego początku Święta Cyklicznego w Krakowie. To na nich kiedyś wieziony był cały sound system podczas finału. Kup prawdziwą historię krakowskiej społeczności rowerowej!

0 Wspierających

O autorze

Święto Cykliczne

Święto Cykliczne

Kraków

Święto Cykliczne to największy w Polsce festiwal kultury rowerowej, to tydzień świętowania wolności poruszania się, jaką dają dwa kółka. To spotkanie wszystkich tych, którzy chcą widzieć miasto jako bardziej spokojne, czyste, bezpieczne i przyjazne miejsce, dla wszystkich.

Przyjdź na Wielki Finał 8 czerwca!

W Krakowie na rzecz rowerzystów działamy cały rok jako Kraków Miastem Rowerów.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.