Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sebastian Grzywacz

Sebastian Grzywacz

Pruszków

Kim jestem? Po pierwsze ojcem cudownego 4-letniego syna – Franciszka. Po drugie, wolontariuszem w przedszkolu terapeutycznym Świata Ciekawi oraz w Ośrodku Diagnoz i Szkoleń Psychologicznych ODIS w Warszawie. Po trzecie, człowiekiem mającym swoje pasje, w tym zwłaszcza sport, człowiekiem lubiącym Tatuaże oraz kochającym psy, interesuję się też motoryzacją i literaturą fantastyczną. Wreszcie, po czwarte, w listopadzie 2007 w wyniku wypadku drogowego straciłem wzrok, aczkolwiek moim zdaniem nie jestem niepełnosprawny – a najzwyczajniej w świecie nie widzę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

105 PLN z 5500 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2014.

Pełnosprawni-Niepełnosprawni Świat oczami Autystyków.

O projekcie

 

Nazywam się Sebastian Grzywacz , zbieram fundusze na realizację filmu dokumentalnego: "Pełnosprawni-Niepełnosprawni". Jestem osobą niewidomą; wzrok straciłem wskutek wypadku w listopadzie 2007 roku. Dzięki samozaparciu i ambicji przeszedłem błyskawiczną rehabilitację, kursy bezwzrokowej obsługi komputera, tworzenie stron internetowych; zdobyłem również kwalifikacje Masażysty, nauczyłem się samodzielnie poruszać z białą laską w przestrzeni miejskiej. W 2009 roku zostałem ojcem wspaniałego syna Franciszka, którego obecnie wychowuję sam; od trzech lat moim towarzyszem jest cudowny pies-przewodnik Roll.
Pracuję na otwartym rynku, nie pobieram renty, uprawiam czynnie sport, wolontarystycznie pracuję w Przedszkolu Terapeutycznym „Świata Ciekawi”, gdzie wraz z Rollkiem prowadzimy zajęcia z dogoterapi dla  Dzieci z Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju. Animuję także czas dzieciom ze Spektrum Autyzmu podczas zajęć  w Ośrodku Diagnoz I Szkoleń Psychologicznych ODIS, bezpłatnie udzielam prelekcji w szkołach w temacie funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Podczas wizyt w szkołach pokazuję możliwości osób z ograniczeniami przy pomocy nowoczesnych technologii tj. smartfony, komputery z programami odczytu ekranu, detektory kolorów, etykietowniki etc.
Biorę udział w biegach pokazując społeczeństwu, że tak naprawdę bariery tkwią w nas samych.
Razem z narzeczoną prowadzimy Bloga opisując świat z perspektywy naszych psów-przewodników:
http://rollpiesprzewodnik.wordpress.com

Wraz z przyjaciółmi Magdaleną Pytel i Julitą Siemiątkowską - http://www.odispsycholog.pl/nasz-zespol/- psychologami od lat zajmującymi się tematyką autyzmu i zespołu Aspergera
pragniemy stworzyć profesjonalny film dokumentalny, pokazujący możliwości osób niepełnosprawnych. Chcemy pokazać ile dobrego może przynieść odpowiednia rehabilitacja, jakie są plusy zatrudniania osób z Całościowymi Zaburzeniami Rozwoju oraz innymi  niepełnosprawnościami.
Pragniemy przybliżyć społeczeństwu ludzi Autystycznych i z Zespołem Aspergera, począwszy od diagnozy, na terapii kończąc. Odpowiednio prowadzone dziecko ma szansę, tak jak ja - pomimo niepełnosprawności - na odnalezienie własnego miejsca w społeczeństwie. Realizacją filmu zajmie  się pan Marek Marlikowski - http://www.goldenline.pl/marek-marlikowski2/ , który jest osobą mającą doświadczenie w tworzeniu  filmów dokumentalnych poruszających tematykę osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że nasz projekt przypadł Państwu do gustu i zechcą Państwo nas wspierać. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz wspierania naszej inicjatywy.

Kwota wskazana w projekcie w całości przeznaczona jest na wynajęcie specjalistycznego sprzętu filmowego (kamery, oświetlenie, mikroporty), montaż filmu, opłatę dla lektora - pani Krystyny Czubówny. Jest to tylko część kwoty niezbędnej do realizacji filmu, pozostałe środki wykładamy z własnej kieszeni.  

 

Media o Twoim projekcie:

Niepełnosprawni pełnosprawni - audycja w TOK FM

img.polakpotrafi.pl | 2013-11-27

Zapraszamy do wysłuchania audycji o naszym projekcie "Niepełnosprawni pełnosprawni - świat oczami Autystyków" w radiu TOK FM

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2014 18:06