Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Handzel

Karol Handzel

Gdansk, Poland

Nazywam się Karol Handzel. Od 2013 roku jestem wiceprezesem Stowarzyszenia KoLiber oraz zastępcą redaktora naczelnego na portalu wmeritum.pl. Studiuję prawo na Uniwersytecie Gdańskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4097 PLN z 25000 PLN

60 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2014.

Supermeni - książka o Unii Polityki Realnej

O projekcie

W maju przyszła mi do głowy pewna myśl. Od dwudziestu czterech lat funkcjonuje w Polsce partia Unia Polityki Realnej. Na jej temat krąży wiele mitów i legend. Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób doszło do uchwalenia uchwały lustracyjnej? Skąd wziął się słoń podczas kampanii prezydenckiej Janusza Korwin-Mikkego w 1995 roku? Jakie wydarzenie zostało określone mianem "puczu dekabrystów"? Jak to się stało, że w latach dziewięćdziesiątych Unia Polityki Realnej posiadała radnych w największych polskich miastach? Jest wiele ciekawych historii. Postanowiłem oddać głos dawnym działaczom tej partii i ludziom, którzy działali w jej pobliżu. Oni mówili, a ja zadawałem pytania. Spisałem te historie i stworzyłem z nich książkę, którą chciałbym wydać. Liczę na waszą pomoc.

Fragmenty książki: http://wmeritum.pl/historia-unii-polityki-realnej-fragmenty-ksiazki-tylko-u-nas/ 

Nie oferuję wam produktu, który ma „kiedyś” powstać. Mój jest niemal w całości ukończony. Nad „Supermenami” pracuję od czerwca. Przemierzyłem niemal całą Polskę żeby spotkać się z moimi rozmówcami. Zdobyłem wiele materiałów – zdjęć, wycinków z gazet, kaset wideo, którymi podzielę się z wami w książce i poza nią. Zostały mi już tylko prace redakcyjne, tekst książki powinien być gotowy już wkrótce.

 

 

Na wszystko, co jest potrzebne do wydania książki – korektę, oprawę graficzną, druk, oraz na pokrycie kosztów prac. Jeśli jednak okaże się, że mój projekt jest dla was atrakcyjny i wpłaty znacznie przekroczą planowaną ilość, to przy kwocie:

30000 zł – książka zostanie wzbogacona dodatkową ilością fotografii

35000 zł –  dodatkowo zostanie wydany minialbum  ze zdjęciami. Nie trafi on do normalnej sprzedaży – prześlę go każdemu, kto wsparł akcję kwotą co najmniej 50zł

Powyżej 35000 zł – mam kilka pomysłów na kolejne projekty, które chciałbym zrealizować. Możemy się umówić, że nadwyżka zostanie na nie przeznaczona. Obiecuję, że nie zawiodę!Moja lista jest długa, ale obejmująca wiele ciekawych postaci. Są wśród nich prezesi partii, posłowie, działacze samorządowi, działacze sekcji młodzieżowej partii, czy ludzie, którzy nie mieli wiele wspólnego z Unią Polityki Realnej, ale mają na jej temat wiele do opowiedzenia.

 • Janusz Korwin-Mikke – jeden z członków założycieli Unii Polityki Realnej, Prezes partii w latach 1990–1997, 1999–2002.
 • Andrzej Sielańczyk – jeden z trzech posłów Unii Polityki Realnej w pierwszej kadencji Sejmu RP
 • Stanisław Michalkiewicz – Prezes Unii Polityki Realnej w latach 1997–1999, były sędzia Trybunału Stanu, autor jednego z projektów Konstytucji RP
 • Mariusz Dzierżawski – były wiceprezes Unii Polityki Realnej. W 1995 roku stanął na czele rozłamu w partii, po jego dokonaniu został prezesem Stronnictwa Polityki Realnej
 • Łukasz Warzecha – działacz młodzieżówki Unii Polityki Realnej w latach dziewięćdziesiątych
 • Stefan Oleszczuk – burmistrz Kamienia Pomorskiego w latach 1990–1994, starosta kamieński w latach 1998–2002
 • Zdzisław Kościelak – radny Unii Polityki Realnej w Gdańsku w latach 1994–1998
 • Stanisław Żółtek – radny Unii Polityki Realnej w Krakowie w latach 1994–2002, wiceprezydent Krakowa w latach 1997–1998, wieloletni wiceprezes UPR
 • Stanisław Wojtera – sekretarz UPR w latach 1999–2002, prezes partii w latach 2002–2005, współzałożyciel Stowarzyszenia KoLiber
 • Przemysław Wipler – działacz Unii Polityki Realnej w latach 1999–2001, współzałożyciel Stowarzyszenia KoLiber
 • Andrzej Pilipiuk – autor powieści fantastycznych, kandydat UPR na posła oraz europosła
 • Konrad Berkowicz – działacz Sekcji Młodzieżowej Unii Polityki Realnej w latach 2005–2009
 • Bartosz Józwiak – Prezes Unii Polityki Realnej od roku 2011 do teraz
 • Krzysztof Skiba – wokalista zespołu Big Cyc, wspólnie z Januszem Korwin-Mikke nagrał w 1998 roku piosenkę „Stop Podatki”
 • Jadwiga Staniszkis – socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego
 • Piotr Gociek – publicysta w tygodniku „Do Rzeczy”, działacz UPR w latach dziewięćdziesiątych
 • Jacek Żalek – członek UPR w latach 2004–2005, poseł na Sejm RP
 • Artur Dziambor – jeden z pierwszych działaczy Stowarzyszenia KoLiber
 • Autorem przedmowy do książki będzie prof. Marek Jan Chodakiewicz.

 Około 400–450. W środku będą znajdowały się unikalne fotografie pokazujące w jaki sposób na przestrzeni lat funkcjonowała Unia Polityki Realnej.Jak już wspomniałem, jestem na ukończeniu prac nad nią, później nadejdą prace wydawnicze, które pochłonę trochę czasu. Liczę na wydanie do końca roku, ale najprawdopodobniej nastąpi opóźnienie, bo opóźnienie pojawia się zawsze kiedy pracuje się nad czymś po raz pierwszy. Najbardziej realnym terminem wydaje się być styczeń.Mam nadzieję, że duży! Będzie zależał od popularności akcji crowdfundingowej. Kiedy już książka zostanie wydana, będzie można kupić ją w księgarniach oraz przez internet.      Nazywam się Karol Handzel. Od 2013 roku jestem wiceprezesem Stowarzyszenia KoLiber oraz zastępcą redaktora naczelnego na portalu wmeritum.pl. Studiuję prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem laureatem wielu konkursów o tematyce ekonomicznej i historycznej. Od zawsze fascynowały mnie opowieści o działalności UPR na przestrzeni lat.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2014 12:12