Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia Suliwoods

Sylwia Suliwoods

Sulistrowiczki, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

83612 PLN z 19000 PLN

695 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 10.03.2016 21:09

Tworzymy pierwszy singletrack SULIWOODS w Masywie Ślęży

2 miesiące trasy SULIWOODS KROSS TRAIL

Dodano 04.07.2016, godz. 12:37

Witamy Was serdecznie!
Za 10 dni mija dokładnie 2 miesiące od czasu oficjalnego otwarcia ścieżki pokazowej na którą wszyscy zbieraliście finanse na PolakPotrafi.pl. Ścieżka SULIWOODS KROSS TRAIL działa i ma się świetnie :)
Przypominamy o aplikacji na smartfony - http://www.trailforks.com/ Znajdziecie tam GPS i mapę trasy.
Jest to dla ścieżki bardzo ważny czas. Ścieżka wciąż wymaga niemal codziennych poprawek, dosypywania kruszca, ugniatania, ubijania, wody, suszy, zamiatania po burzach, grabienia.. Na szczęście zmienna pogoda nie zniszczyła za wiele, a mocne deszcze przeplatane z mocnymi upałami powodują, że ścieżka dobrze wyschła po wiosennych podtopieniach i teraz ubija się dokładnie tak jak trzeba.
Dziękujemy quadowcom, że nie wjeżdżają na naszą trasę. Dziękujemy rowerzystom, że przyjeżdżają i jeżdżą każdego dnia. Dziękujemy Wam, że nie śmiecicie i tworzycie tutaj rowerową atmosferę. Dziękujemy rodzinom, że zabierają dzieciaki i wspólnie spędzają czas w Suliwoods. O to chodziło!

Nagrody dla darczyńców w ramach projektu na PolakPotrafi już się prawie wyprodukowały. Koszulki, opaski silikonowe i czapki są już gotowe do odbioru w Zielonym Wzgórzu (przy starcie ścieżki, ul. Parkowa 3, Sulistrowice). Osoby, które w maju mailem podawały nam swój adres otrzymają wkrótce paczki :) Czekamy jeszcze na dostawę skarpetek, plakatów, mydełek i kartek pocztowych. Osoby które wybrały ten rodzaj nagród muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak tylko będziemy mieć komplet produktów, napiszemy Wam o tym. Zapraszamy śledzić nasz profil Facebook https://www.facebook.com/SuliWoods/. Wrzucajcie swoje zdjęcia i filmy z jazdy!

Ostatnie miesiące to był dla nas osobiście OGROM prac. Działamy tak naprawdę w kilka osób (głównie Jacek, Piotr i Sylwia). Każdy z nas na co dzień pracuje na normalny etat, bądź prowadzi własną firmę. Dla Suliwoods głównie pracujemy wieczorami i w weekendy oraz w dni urlopowe naszych etatów, a robimy to zupełnie za darmo, nie pobierając wynagrodzeń za naszą pracę. Z końcem roku 2016 przedstawimy szczegółowe rozliczenie kosztów i wpływów finansowych z tytułu wsparcia Suliwoods na PolakPotrafi. W ostatnim miesiącu zajmowaliśmy się nie tylko tym, co wyżej przeczytaliście, ale przede wszystkim odbyliśmy kilka ważnych spotkań z odpowiednimi instytucjami, w tym Nadleśnictwo Miękinia. Owoc tych prac to bardzo realne plany na kolejną ścieżkę. Wiemy już gdzie będzie przebiegać trasa, ale nie możemy o tym oficjalnie mówić przed otrzymaniem pozwoleń. Obecnie jesteśmy w trakcie składania dokumentacji w celu stworzenia kolejnych kilometrów trasy, która będzie łaczyć się z obecnie istniejącą już trasą KROSS TRAIL. Plan jest jak zwykle ambitny i zapowiada się kolejna świetna trasa – wstępnie możemy powiedzieć, że będzie mniej techniczna, ale dłuższa. Dodatkowo niedaleko "Polany Wolontariusza" marzy nam się pumptrack i techniczna linia. Wszystko zależy od tego, na co dostaniemy zgody. Nadleśnictwo jest zachwycone sposobem w jaki działamy – obecna trasa KROSS TRAIL bardzo im się podoba. Współpraca z Nadleśnictwem Miękinia układa się bardzo dobrze. Uzyskanie pozwoleń nie kończy się jednak wyłącznie na Nadleśnictwie i jeszcze potrwa sporo czasu zanim uzyskamy wszystkie potrzebne zgody na dalsze pracę z udziałem koparki. Musimy wszyscy uzbroić się teraz w cierpliwość. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, to jesienią ruszymy z pracami. Robimy wszystko co w naszej mocy, abyście mieli jeszcze więcej tras! Na szczęście mamy już gdzie jeździć i serdecznie zapraszamy wszystkich na KROSS TRAIL, aby to oczekiwanie sobie jakoś umilić :)

Bardzo ważną sprawą jest abyście pokazywali naszej Gminie (Gmina Sobótka) i Starostwie, że obecna ścieżka pokazowa jest sprawą przydatną. Że podoba się Wam taki sposób spędzania czasu i macie potrzebę kolejnych tras - oni muszą też to poczuć! Piszcie o tym gdzie się da, wrzucajcie zdjęcia z Suliwoods, pokazujcie, że rower jest potrzebny i jednocześnie ekologiczny.
Jeśli ktokolwiek z Was ma możliwość poświęcenia swojego czasu na udział w spotkaniach, bieganie po urzędach, to też piszcie, bo każda pomoc jest na wagę złota.

Chcemy, aby w Suliwoods było gdzie jeździć, aby trasy były dłuższe i jeszcze ciekawsze.
Dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom za dobre słowo i za wszelką pomoc jaką nam oferujecie, za pozytywne komentarze i opinie - to nas motywuje do dalszej pracy!
DZIĘKUJEMY I LECIMY DALEJ DO PRAC!