Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia Suliwoods

Sylwia Suliwoods

Sulistrowiczki, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

83612 PLN z 19000 PLN

695 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

440%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2016.

Tworzymy pierwszy singletrack SULIWOODS w Masywie Ślęży

O projekcie

 

   

 

 

Dzięki Wam w rekordowym czasie zebraliśmy minimalną kwotę 19 000zł potrzebną do realizacji podstawowego projektu, a przez to zagwarantowaliście nam, że projekt zostanie ufundowany.

Dokonaliście tego w 5 dni co jest absolutnym rekordem portalu polakpotrafi.pl. Pokazaliście, że razem potrafimy zbudować Suliwoods!

     Kontynuując nasz wspólny sukces idźmy dalej. Projekt dalej trwa – wykorzystajmy tę szansę! Nie zmarnujmy dotychczasowego zapału i uzyskanego efektu.

Dodatkowe środki które uzyskamy mając nadzieję dzięki Waszemu wsparciu, wykorzystamy na kolejne metry ścieżek, które na bieżąco wytyczamy z nadleśnictwem.

     Nie chcemy utracić tempa wspierania projektu Suliwoods. Po tym tygodniu (po tych pierwszych 7 dniach trwania projektu) jesteśmy zmotywowani do pracy jak nigdy wcześniej. Widzimy, że to ma sens! Dlatego dziś ruszyliśmy z Nadleśnictwem w teren i omówiliśmy przebieg kolejnych ścieżek rowerowych!

     W najbliższych tygodniach planowane jest spotkanie organizowane przez Nadleśnictwo Miękinia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Naszym Stowarzyszeniem oraz przedstawicielami gmin w celu ustalenia dalszej strategii działania.

Jak widzicie, mamy duże wsparcie instytucjonalne i to też musimy umieć wykorzystać! Dlatego nie zwalniajmy tempa – przed nami 48 dni ciężkiej pracy!

JEDNA PROSTA PROŚBA DO WAS!:

Wspierajcie nas poprzez informowanie znajomych o projekcie:

·         Rozmawiajcie o Suliwoods w pracy, w kuchni, na przerwie i między przerwami

·         Mówcie o projekcie i zbiórce wśród znajomych idąc do kina, na wywiadówkę, czy na pizzę

·         Przekazujcie adres projektu kolegom i koleżankom z Twojego klubu sportowego, czy siłowni

·         Esemesujcie, ememesujcie, piszcie komentarze na facebook, komentujcie wpisy na portalach,

·         Mówcie o nas na urodzinach kumpli i imieninach cioci Zosi

Każde udostępnienie projektu dalej, to szansa na wsparcie. Niech jest o nas głośno.

 

Nikt nie zrobi tego lepiej jak WY! 

Poniżej filmik i fotki z dnia 22.01.2016 Nie odpuszczamy choć byliśmy bardzo zmarznięci;) 

Singletrack, to leśna ścieżka rowerowa. Jest wąska, utwardzona, jednokierunkowa, kręta i urozmaicona o różne przeszkody i zakręty w formie band. Jest to ścieżka zarówno dla dzieci i amatorów jak i osób ze sporym doświadczeniem rowerowym, przeznaczona dla każdej grupy wiekowej.

 Obecnie w lasach dokoła Ślęży oficjalnych ścieżek rowerowych brakuje - i my to zmienimy!

 Naszym celem jest stworzenie systemu ścieżek typu singletrack w Masywie Ślęży.

 Dzięki kwocie minimalnej tego projektu stworzymy 2-3km ścieżki pokazowej, która ma być częścią systemu ścieżek rowerowych "SULIWOODS".

 Wszystkie ścieżki będą dobrze oznaczone, ogólnodostępne i nieodpłatne do użytkowania dla każdego!

Łącznie chcemy stworzyć minimum kilkanaście kilometrów zróżnicowanych i ciekawych tras rowerowych na terenach okalających: Wzgórza Oleszeńskie, Grupę Raduni oraz Ślęży - wszystko zależy od funduszy.

Od wielu lat jeździmy na rowerach górskich. Zwiedziliśmy największe i najlepsze miejsca udostępnione rowerom w Europie i na świecie. Kochamy Dolny Śląsk, góry, las i rowery. Tu mieszkamy i chcemy jeździć tu na rowerach jednocześnie nie niszczyć przyrody.

Okolice Góry Ślęży to piękny teren o ogromnym potencjale. Niestety obecna infrastruktura rowerowa i turystyczna w Masywie Ślęży jest bardzo uboga - my jesteśmy od tego, aby w końcu to zmienić. 

Chcemy, aby ludzie z Wrocławia i Dolnego Śląska (ale nie tylko!) mogli spędzać aktywnie czas na rowerach w bliskości przyrody, lasu, przyjaciół i rodziny. 

Do przeczytania wywiad z Piotrem na temat budowy ścieżek Suliwoods: MotherBiker-Blog 

Chcemy umożliwić ludziom spędzanie czasu w lesie na rowerach wśród wszystkich dobrodziejstw natury, dlatego przebieg tras rowerowych planujemy wspólnie z Nadleśnictwem Miękinia. Lasy dookoła Ślęży, to teren wielki i piękny, bogaty w rzadkie rośliny i zwierzęta - nie chcemy ich niszczyć. Szanujemy przyrodę  - ostrożnie i mądrze planujemy trasy - tym samym chcemy wspólnie regulować ruch turystyczny w lasach Suliwoods.

Stworzymy odpowiednią infrastrukturę rowerową i rozwiniemy region turystycznie

  • Wolontariusze - wśród nas jest już spora grupa ludzi związanych z budowaniem Suliwoods. Ty też możesz do nas dołączyć!
  • Stowarzyszenie Rozwoju Masywu Ślęży 
  • Super Trails Brothers STB - profesjonalna ekipa zajmująca się trasami rowerowymi
  • Stowarzyszenie Ślężanie Lokalna Grupa Działania 

- W listopadzie i grudniu 2015: wykonaliśmy pierwsze prace ręczne w ramach spotkań wolontariuszy, następnie wraz z profesjonalną ekipą Super Trails Brothers STB wykonaliśmy pierwszą część ścieżki. Film z efektami prac niżej:

 

Wszystko jednak zaczęło się dużo wcześniej, nad ścieżkami rowerowymi w Masywie Ślęży pracujemy już długi czas - przeszliśmy wiele spotkań i konsultacji, w końcu ruszyliśmy z pracami ziemnymi!

- 2013-2015: Wytyczyliśmy w terenie około dwudziestu kilometrów naturalnych  ścieżek rowerowych, które docelowo po sformalizowaniu będą tworzyły wyjątkowe miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego

- 2014-2015: Wraz z Nadleśnictwem wyznaczyliśmy wstępne mapy singletracków i podpisaliśmy umowę dzierżawy terenu na odcinek ścieżki

- 2015 otrzymaliśmy wszelkie pozwolenia na budowę tras 

(video z 21 grudnia 2015): https://www.facebook.com/291366211067381/videos/459333377603996/

- W latach 2014/2015 zorganizowaliśmy pierwszą i drugą edycję Rowerowego Otwarcia Sezonu Rowerowego w Masywie Ślęży/ 2x Zawody Enduro MTB/ zawody dla dzieci oraz przeprowadziliśmy nieodpłatne testy sprzętu rowerowego. 

Relacja filmowa 2014:

Relacja filmowa 2015:

- Zorganizowaliśmy 2 Nocne Rajdy Rowerowe po okolicach Suliwoods (edycja 2014 i 2015):

W grudniu 2015 przeprowadziliśmy samodzielnie pierwsze prace ziemne ręczne, oraz rozpoczęliśmy prace sprzętem ciężkim. Obecnie czekają nas dalsze prace ciężkim sprzętem profesjonalnej ekipy budującej przy użyciu drewnianych elementów i kruszca.

 

Kwota minimalna 19 000zł: Utworzenie Pierwszego Pokazowego Odcinka ścieżki rowerowej typu singletrack/flow w Masywie Ślęży o długości 3km

System ścieżek będzie ogólnodostępny i nieodpłatny do użytkowania!

po przekroczeniu kwoty 25 000zł: umieścimy tablice informacyjne nie tylko na wjeździe, ale również w strategicznych miejscach na całej długości ścieżki oraz wydrukujemy mapki wszystkich dostępnych ścieżek.

po przekroczeniu kwoty 30 000zł: Im więcej pieniędzy zbierzemy, tym większą ilość i różnorodność ścieżek uzyskamy! Większe fundusze, to dla nas więcej kruszca, więcej benzyny i godzin pracy maszym oraz ludzi - a dla Was to po prostu JESZCZE WIĘCEJ ZABAWY NA ROWERZE!! Dzięki Waszemu wsparciu, będziemy rozwijać nie tylko nasze pokazowe 3km, ale ruszymy z pracami dalej - w planach mamy renowację kilkunastu kilometrów już istniejących ścieżek oraz wyznaczenie kompletnie nowych i ich przygotowanie do jazdy - są to ścieżki Enduro dookoła Grupy Raduni.

po przekroczeniu kwoty 60 000zł: zrealizujemy nasze marzenie - rozpoczniemy pracę nad uruchomieniem Centrum Rowerowego Suliwoods, a w nim: wypożyczalnia rowerów, serwis rowerowy z obsługą, profesjonalna myjka rowerowa. Czyli wszystko to, co pozwoli Wam na przygotowanie swojego roweru do jazdy oraz umycie go i nasmarowanie po zakończonej zabawie. 

Prace ziemne i ręczne w lesie rozpoczęliśmy w drugiej połowie listopada 2015. Chcemy je zakończyć wiosną 2016, abyście mogli wziąć udział w Oficjalnym Otwarciu Sezonu Rowerowego 2016  w kwietniu 2016 już na nowych ścieżkach rowerowych!

 Mydełka glicerynowe z zatopionym napisem Suliwoods

(wizualizacja)

 

Kompleksowy serwis rowerowy o wartości 300 pln w sklepie rowerowym

TWOMARK SPORT (Wrocław)

======================================================================

 

 

Zapraszamy na nasz profil Facebook:

 https://www.facebook.com/SuliWoods/

 

Media o Twoim projekcie:

NOWE ŚCIEŻKI W SULIWOODS

magazynbike.pl | 2016-02-22

Wykorzystując pierwszy wolny termin postanowiliśmy sprawdzić, co się dzieje na naszej „przydomowej” Raduni. Prace, trwające przy okazji Suliwoods, były tylko pretekstem, bo generalnie w okolicy dużo się dzieje!

Suliwoods – budują trasę rowerową w Masywie Ślęży

www.wroclaw.pl | 2016-02-01

Chcą stworzyć system ścieżek rowerowych w Masywie Ślęży tak, żeby umożliwić ludziom spędzanie czasu w lesie na rowerach. Ich pomysł podłapało już kilkaset osób – również rowerowych zapaleńców – dzięki czemu fundusze na stworzenie pilotażowej trasy udało się pozyskać w kilka dni od ogłoszenia zbiórki w portalu Polak Potrafi. Pieniądze wciąż płyną. – To nas utwierdza w przekonaniu, że ludzie tego właśnie potrzebują – mówią inicjatorzy projektu Suliwoods.

Trasa rowerowa w Masywie Ślęży

infobike.pl | 2016-02-01

Suliwoods to projekt stworzenia systemu ścieżek rowerowych w Masywie Ślęży umożliwiający spędzanie czasu w lesie na rowerach. Pomysł rowerowych pasjonatów zdobywa coraz większą popularność, dzięki czemu na portalu Polak Potrafi zebrano pieniądze na stworzenie pilotażowej ścieżki rowerowej. Zbiórka nadal trwa.

Suliwoods – Polak potrafi

43ride.com | 2016-01-24

SuliWoods to nowe miejsce na rowerowej mapie Polski. To miejsce, gdzie powstaną ścieżki szeroko rozumianego MTB. Gdybyśmy zapytali Piotra Szwedowskiego, pomysłodawcę projektu, o to dlaczego warto budować ścieżki MTB, odpowiedzi byłyby oczywiste. Dlatego bardzo chciałem o to zapytać współtwórcę projektu, pana Jacka Zaborskiego, który zaangażował się w całe przedsięwzięcie, a nie jest tak znany w naszym środowisku. Zapytam o wszystko lub prawie wszystko.

Budują niezwykłą trasę rowerową w Masywie Ślęży. Liczą na wsparcie

www.radiowroclaw.pl | 2016-01-19

- To nie jest komercyjny projekt. Jak dotąd wszystko zrobiliśmy sami. To wielka inicjatywa społeczna i nadzieja, że wreszcie powstanie tu atrakcja z prawdziwego zdarzenia w Sulistrowiczkach - mówi Jacek Zaborski, jeden z inicjatorów akcji. Podkreśla, że grupa realizująca projekt SULIWOODS - SingleTrack od początku działa w sposób profesjonalny. - To co powstanie, będzie wyjątkowe na skalę europejską - dodaje.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2016 21:09