Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kolomotywa i Akcja Specjalna

Kolomotywa i Akcja Specjalna

Łódź

Kolomotywa i Akcja Specjalna to dwa zaprzyjaźnione Stowarzyszenia, które działają w Łodzi i okolicach, realizując zupełnie szalone pomysły (warsztaty slackline dla osób z niepełnosprawnościami), pomysły mniej szalone a za to potrzebne (cykle warsztatów o niepełnosprawnościach "Wspieraj mądrze") czy zupełnie otwarte dla wszystkich chętnych imprezy integracyjne.

Łączy nas jeden cel:
By każdy, nieważne czy w pełni sprawny czy z niepełnosprawnością, mógł w pełni wykorzystywać swoje talenty, spełniać marzenia, żyć samodzielnie i rozwijać się!

Jest nas łącznie ponad 150 osób i wciąż rozszerzamy swoją działalność - a wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy (każdy się przyda, każdy może nas odwiedzić!) - wystarczy zajrzeć na stronę www.kolomotywa.org, czy na facebooka: https://www.facebook.com/Kolomotywa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

28000 PLN z 25000 PLN

158 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.07.2014.

Myśl inaczej - Sulejów 2014

O projekcie

Jeszcze tylko:

17 minut

Kolejna para dołącza już za 590 zł - zdążymy? 

Ile nas ostatecznie będzie?

Zależy od was! Każde 1350 zł więcej to wyjazd jednej pary uczestnik i wolontariusz!

Zerknijcie na nagrody z prawej i wybierzcie coś dla siebie - a kolejne osoby będą mogły z nami pojechać!

 

opis nagrody

na co kontakt

Razem z nami nauczysz się myśleć INACZEJ - o sobie i o niepełnosprawności. O tym co jest możliwe (wszystko!) i jak pokonywać przeszkody. 

Wyznajemy prostą zasadę:

Nie ważne, czy przeskoczysz barierę, czy też pod nią przejedziesz. Ważne, żeby znaleźć się po drugiej stronie!

Jesteśmy grupą przyjaciół, ludzi sprawnych i z niepełnosprawnościami, która postanowiła, że razem jest w stanie zrobić coś wyjątkowego. Założyliśmy więc dwa stowarzyszenia, choć wszyscy mówili, że robienie tego to szalony pomysł:

    i    

I działamy razem już od 2010 roku!

W tym roku okazało się, że bardzo się rozrośliśmy...

 

Postanowiliśmy zatem zorganizować coś wyjątkowego na skalę polską:

Co już mamy?

 Termin: 27.07 - 07.08 2014

 Ekipę: 150 osób w pełni sprawnych i z niepełnosprawnościami, ale specjalnie dla Was zostawiliśmy kilka miejsc: można jeszcze dołączyć!

UWAGA: 

Na liście rezerwowej jest ponad 30 osób.

Każde dodatkowe 1350 zł ponad 100 000zł , to wyjazd jednej pary UCZESTNIK - ASYSTENT z listy rezerwowej!

Miejsce: Sulejów, ośrodek Dresso, w sercu sosnowego lasu

 Zaplanowane i umówione atrakcje (patrz niżej "na co zbieramy")

  3/4 całej sumy - czyli 75 000 zł z potrzebnych 100 000 zł!

JEŚLI NIE UZBIERAMY?


1. Będziemy musieli odmówić wyjazdu ludziom, dla których często jest to jedyny wyjazd w roku lub pierwszy od wielu lat...

2. Nie dostaniecie wspaniałych nagród, wykonanych podczas wyjazdu!

3.Nie uda się zorganizować wszystkich szkoleń i warsztatów, które pomogłyby i uczestnikom i asystentom usamodzielnić się...

Dlatego bardzo nam zależy, żeby udowodnić, że w Polsce tak szalone, wyjątkowe pomysły mają szansę, a nasze społeczeństwo nie jest wcale niechętne innym! 

Dlaczego to jedyny taki wyjazd w Polsce?

 

Możesz z nami jechać - wejdź tutaj!

Dlatego w naszym języku:

UCZESTNIK - to ten, kto potrzebuje wsparcia asystenta, nieważne z jakich przyczyn. Jeśli bez tego nie mógłby pozwolić sobie na wyjazd - jedzie z nami!

ASYSTENT - to ten kto (nie pobierając za to ŻADNYCH opłat!) jest w stanie konkretnej osobie udzielić wsparcia - czy to w codziennych czynnościach, czy przy poruszaniu się, czy w przypadku trudności emocjonalnych. Nie ważne czy sam jest w pełni sprawny czy nie. 

  

 

 

 

    

  

 

 

 

         

 

3

Na wszystkie pytania odpowiedzą:

  Zuzanna Wiśnicka – Tomalak, skarbniczka  Stowarzyszenia Kolomotywa, koordynator finansowy  wyjazdu, opiekunka strony na  polakpotrafi.pl

   tel: 607601211
   e-mail: z.wisnicka-tomalak@kolomotywa.org

   więcej informacji

 

  Adam Zawisny, prezes Stowarzyszenia Kolomotywa, koordynator wyjazdu z ramienia Kolomotywy

   tel: 511111747
   e-mail: adam.zawisny@kolomotywa.org

   więcej informacji

 

  Zbigniew Głąb, koordynator wyjazdu z ramienia Akcji Specjalnej, prezes Stowarzyszenia "Instytut Działań   Społecznych", które organizuje Akcję Specjalną 

   tel: 697137036
   e-mail: zbigniewglabja@gmail.com

 

  

 www.kolomotywa.org

3

Adres korespondencyjny:

“Stowarzyszenie Kolomotywa” ul. Zelwerowicza 59 90-148 Łódź

telefon: 511111747

e-mail: kontakt@kolomotywa.org

KRS: 0000370646 REGON: 100999704 NIP: 7252037437

http://akcjaspecjalna.info/

3

Stowarzyszenie Projektowo-Badawcze "Instytut Działań Społecznych" 

REGON: 101047087 KRS: 0000377075

Media o Twoim projekcie:

Bierzmy przykład z Łodzi! Fundują wakacje dla 150 osób.

mysl.salon24.pl | 2014-07-18

Stowarzyszenie Kolomotywa z Łodzi działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Razem z Akcją Specjalną(wspólnota, której równoprawnymi uczestnikami są zarówno pełno, jak i niepełnosprawne osoby, która zajmuje się organizacją wyjazdów wakacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami)realizują projekt "Sulejów 2014 - Myśl inaczej". W wyjeździe biorą udział uczestnicy i asystenci. Uczestnik to osoba, która potrzebuje wsparcia podczas wyjazdu z jakiegokolwiek powodu, natomiast asystent, to osoba, która jest w stanie to wsparcie zapewnić. Nie istnieje tu podział na sprawni-niepełnosprawni. "Nieważne, czy przeskoczysz barierę, czy też pod nią przejedziesz, ważne, żeby znaleźć się pdo drugiej stronie" - tak wypowiada się prezes Stowarzyszenia Kolomotywa Adam Zawisny.

Wakacje po łódzku, czyli łodzianie fundują wyjazd dla 150 osób

www.wiadomosci24.pl | 2014-07-16

Grupa 150 osób z niepełnosprawnościami jak i sprawnych ma wyruszyć na szkoleniowo-warsztatowy wyjazd wakacyjny, brakuje jednak ponad 5 tys złotych. Ponad 110 osób wsparło już projekt na polakpotrafi.pl.

Wakacje po łódzku, czyli Łodzianie fundują wyjazd dla 150 osób

lodz.naszemiasto.pl | 2014-07-16

Nie wiesz co to slackline, a chciałbyś się dowiedzieć? A może zainteresuje Cię oryginalna biżuteria, przypinki, zestaw kucharski albo warsztaty dla dzieci z Japońskiego teatru ilustracji? To i wiele innych upominków można uzyskać wspierając projekt "Sulejów 2014 - Myśl inaczej" Stowarzyszenia Kolomotywa z Łodzi i Akcja Specjalna działające od 2010 roku organizują nietypowy wyjazd wakacyjny dla osób niepełnosprawnych jak i sprawnych.

Łodzianie zbierają pieniądze na wakacje dla 150 osób

www.mmlodz.pl | 2014-07-14

Stowarzyszenia Kolomotywa z Łodzi i Akcja Specjalna zbierają pieniądze na nietypowe wakacje w Sulejowie w woj. łódzkim, w których mają wziąć udział zarówno osoby niepełnosprawne jak i sprawne.

MYŚL INACZEJ I WESPRZYJ WYJĄTKOWY PROJEKT

dzialasz.pl | 2014-06-30

Nasi przyjaciele z Akcji Specjalnej i Stowarzyszenia Kolomotywa organizują wyjątkowy szkoleniowo-warsztatowy obóz dla chcących myśleć inaczej! Dzięki naszemu wsparciu w projekcie będzie mogło wziąć udział jeszcze więcej osób.

Uniwersytet Łódzki na fali

www.radiolodz.pl | 2014-06-02

Gościem audycji będzie wybitny arachnolog, dra Maciej Bartos z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Będziemy gościć również przedstawicieli stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych KOLOMOTYWA i posłuchamy dobrej muzyki w wykonaniu Kuby Szeląga. Posłuchaj tutaj: https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#folders/0B5HY5E_5kCS_UFZ1ZC15ZUc4c2c

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.07.2014 18:06