Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Wieczorek

Bartosz Wieczorek

Warszawa

Z wykształcenia jestem filozofem, obecnie zajmuję się edukacją filmową. Moją pasją jest Bródno :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1577 PLN z 700 PLN

21 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

225%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.01.2016.

BRD100 - album na stulecie Bródna

O projekcie

Marzymy o przygotowaniu w wersji elektronicznej albumu BRD100, który będzie zawierał 100 zdjęć Bródna przesłanych przez jego mieszkańców.

Za stronę artystyczną albumu będzie odpowiadał Paweł Sky, grafik, projektant, artysta od urodzenia związany z Bródnem. Album będzie firmowało zaś Stowarzyszenie "Kulturalne Bródno", które od lat inicjuje i wspiera wydarzenia kulturalne i edukacyjne na Bródnie. Jesteśmy na FB Bródno

Paweł Sky strona www.

Poniższy plakat można pobrać ze strony Pawła Sky'a

W albumie znajdą się starannie dobrane zdjęcia Bródna uzyskane od jego mieszkańców, które będą ukazywały jego specyfikę i charakter.Bródno, nasza loklna ojczyna, będzie przeżywało w 2016 r. rocznicę przyłączenia do Warszawy. Drewniane, prowincjonalne Bródno po przyłączeniu do Warszawy zaczęło się szybko rozwijać. Powstał nowoczesny gmach szkolny, zbudowano kościół, puszczono linię tramwajową, powstało nowoczesne kino. Wojna położyła kres temu światu. W okresie PRL-u mieszkańcy próbowali odbudować dawne życie, ale brutalna urbanizacja położyła kres dawnych form życia. Dla nowych mieszkańców bloków Bródno to było wielkie blokowisko. Z czasem zaczęto je oswajać, uczłowieczać, a proces ten trwa do dziś. Nasz album ma  być jego malutkim elementem.

Inicjatywa BRD100 ma być w założeniu procesem integrującym lokalną społeczność wokół ważnego dla niej wydarzenia i włączającym mieszkańców Bródna do przeżywania obchodów stulecia  przyłączenia ich miejsca zamieszkania w granice Warszawy. 

Od lat na Bródnie funkcjonuje grupa społeczników i aktywistów, którzy swoimi oddolnymi aktywnościami wpływają na powolną zmianę wizerunku Bródna i starają się integrować jego mieszkańców. Od lat staramy się łączyć lokalną społeczność przed oddolne inicjatywy kulturalne takie jak "Kino na B(l)oku", wystawy zdjęć Bródna na klatce schodowej i na balkonach, album "Bródno. Generacja PRL". Działamy na rzecz zachowania historii Bródna działając w projektach "Wielokulturowe Bródno" czy "Kolejarskie Bródno".700 zł - złożenie albumu w wersji elektronicznej

1000 zł - wydanie 10 szt. albumu

1500 zł - wydanie 50 szt. albumu

2000 zł - wydanie 70 szt. albumu

 

Media o Twoim projekcie:

W przyszłym roku mija sto lat od włączenia Bródna do Warszawy. Jest oryginalny pomysł, by to uczcić

metrowarszawa.gazeta.pl | 2015-12-03

Tylko 700 zł potrzeba, aby powstał wirtualny album zawierający 100 zdjęć Bródna, niepowtarzalnych, bo pochodzących z prywatnych albumów mieszkańców.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.01.2016 12:12