Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Białowieża, Polska

Strażnicy Puszczy Białowieskiej to społeczna, oddolna inicjatywa, w której uczestniczyć mogą wszyscy, którym na sercu leży los Puszczy Białowieskiej.
Odpowiadamy na próbę nieodpowiedzialnego potraktowania przyrodniczego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO- pozostałości reliktowej Prapuszczy, która kiedyś porastała Europę od Atlantyku po Ural.
Naszym celem jest wsparcie działań instytucji i środowisk naukowych, organizacji ekologicznych i inicjatyw społecznych, zmierzających do powstrzymania planowanych wycinek w Puszczy Białowieskiej.
Jesteśmy świadomi/me, że zorganizowanie realnej kontroli społecznej działań Lasów Państwowych w terenie możliwe jest tylko przez oddolną mobilizację społeczną. Dlatego postanowiliśmy działać tu i teraz, w terenie oraz patrzeć leśnikom na ręce.
Są wśród nas mieszkańcy regionu, przyrodnicy, działacze ekologiczni i zwykli pasjonaci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

28258 PLN z 9500 PLN

282 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

297%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Czemu wciąż patrolujemy, choć "mówi się", że wycinki nie będzie?

Dodano 07.07.2016, godz. 1:11

Niestety z oficjalnych danych i realizowanych działań w praktyce nie wynika, że Ministerstwo Środowiska oraz Lasy Państwowe wycofują się z zaplanowanej wycinki w Puszczy.

Dlatego Komisja Europejska i UNESCO są zaniepokojone sytuacją. Dlatego też cały czas my kontynuujemy nasze patrole.

Obecne blokowanie zwiększonej wycinki to jednak tylko działanie typu „gaszenie nagłego pożaru”. Jedyną długofalową skuteczną ochronę całej Puszczy zapewnia objęcie jej statusem Parku Narodowego. Obecnie to zaledwie 17% całej powierzchni. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się go powiększyć na obszar całej Puszczy.

Teoretycznie przy obecnej władzy nie powinno być z tym problemu, ponieważ bardzo dobry projekt objęcia całej Puszczy Parkiem Narodowym stworzył specjalny zespół naukowców działający przy ś.p. prezydencie Lechu Kaczyńskim. Jeżeli Minister Środowiska wprowadzi w życie ten projekt, to następnego dnia jako Strażnicy Puszczy Białowieskiej wyjedziemy w inny teren przyrodniczo cenny wymagający ochrony.
Zobacz, co więcej u nas tu: www.facebook.com/fundacjadzikapolska/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 12:12