Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Białowieża, Polska

Strażnicy Puszczy Białowieskiej to społeczna, oddolna inicjatywa, w której uczestniczyć mogą wszyscy, którym na sercu leży los Puszczy Białowieskiej.
Odpowiadamy na próbę nieodpowiedzialnego potraktowania przyrodniczego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO- pozostałości reliktowej Prapuszczy, która kiedyś porastała Europę od Atlantyku po Ural.
Naszym celem jest wsparcie działań instytucji i środowisk naukowych, organizacji ekologicznych i inicjatyw społecznych, zmierzających do powstrzymania planowanych wycinek w Puszczy Białowieskiej.
Jesteśmy świadomi/me, że zorganizowanie realnej kontroli społecznej działań Lasów Państwowych w terenie możliwe jest tylko przez oddolną mobilizację społeczną. Dlatego postanowiliśmy działać tu i teraz, w terenie oraz patrzeć leśnikom na ręce.
Są wśród nas mieszkańcy regionu, przyrodnicy, działacze ekologiczni i zwykli pasjonaci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

28258 PLN z 9500 PLN

282 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

297%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Na pewno jesteście ciekawi, co u nas :)

Dodano 05.07.2016, godz. 20:20

Nasi drodzy Wspierający!

Jeśli śledzicie nas na facebooku, to popatrzcie, jeszcze kilka patrolowych newsów zamieściliśmy na naszej podstronie: http://www.dzikapolska.org.pl/#!straznicy-puszczy/g6eg8

Dołączają się do nas także Same Suki https://www.facebook.com/fundacjadzikapolska/videos/vb.1574348712838720/1740198472920409/?type=2&theater¬if_t=like¬if_id=1467708811512267
Gabriela Muskała i Ania Karczmarczyk: https://www.youtube.com/channel/UCkCrOwKM1seHX8pOn3OdHnQ

A nam zostało już niewiele czasu do końca zbiórki...
Dzięki Wam osiągneliśmy podstawowy próg 9500 zł oraz drugi 12000 zł!
Z tego powodu nasza praca na rzecz ochrony Puszczy będzie o wiele skuteczniejsza.

Konstruując budżet całego przedsięwzięcia ustaliliśmy także trzeci próg 19000 zł, dzięki któremu zakupimy używany samochód do patrolowania.

Po co nam on?

Puszcza Białowieska to obszar składający sie z trzech nadleśnictw: Białowieża, Hajnówka i Browsk. Obecnie patrolujemy rowerami najczęściej nadleśnictwo Białowieża. W dalsze części Puszczy sam dojazd i powrót to ponad 50 km. Dlatego te obszary patrolujemy rzadziej i nie mamy mocy przerobowych na bieżąco do nich docierać.

Naszym celem jest objęcie stałym i regularnym monitoringiem całej Puszczy Białowieskiej, czyli wszystkich trzech nadleśnictw. Tego bez samochodu nie da się niestety skutecznie wykonywać.

Zależy nam bardzo, by móc zakupić używany samochód z bagażnikiem na rowery oraz hakiem do przyczepki na rowery. Dzięki temu znacznie skróci sie czas dojazdu do odległych miejsc patrolu. Dzięki temu także będziemy w stanie skontrolować kilka miejsc tego samego dnia.

Pamiętajcie, ze nasza praca jest pracą terenową i jesteśmy uzależnieni także od warunków pogodowych. Obecnie przeważają dni słoneczne, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, ze nie zawsze tak jest :) Dlatego bardzo chcielibyśmy ograniczyć pracę w deszczu do przejścia w deszczu samego patrolu, a dojazdu i powrotu- samochodem.

Kochamy kontakt z przyrodą i nadal cały czas nasze patrole po Puszczy będą i są również piesze lub rowerowe. Taki samochód z przyczepką może je tylko ułatwić. Mając wszelki potrzebny sprzęt możemy skuteczniej chronić Puszczę Białowieską.

Dlatego oto ten przekroczenie trzeciego etapu- 19000 zł jest tak ważny i dlatego prosimy Was o wsparcie i o to, byście- jeśli możecie- powiedzieli/ przypomnieli swoim znajomym, że do najbliższego piątku 8.07, do godziny 12:00 mogą jeszcze wesprzeć działania dla Puszczy.

Będziemy nieustannie tak samo wdzięczni, bo już bardziej nie możemy :)
I wciąż pozdrawiamy Was ciepło!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 12:12