Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Białowieża, Polska

Strażnicy Puszczy Białowieskiej to społeczna, oddolna inicjatywa, w której uczestniczyć mogą wszyscy, którym na sercu leży los Puszczy Białowieskiej.
Odpowiadamy na próbę nieodpowiedzialnego potraktowania przyrodniczego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO- pozostałości reliktowej Prapuszczy, która kiedyś porastała Europę od Atlantyku po Ural.
Naszym celem jest wsparcie działań instytucji i środowisk naukowych, organizacji ekologicznych i inicjatyw społecznych, zmierzających do powstrzymania planowanych wycinek w Puszczy Białowieskiej.
Jesteśmy świadomi/me, że zorganizowanie realnej kontroli społecznej działań Lasów Państwowych w terenie możliwe jest tylko przez oddolną mobilizację społeczną. Dlatego postanowiliśmy działać tu i teraz, w terenie oraz patrzeć leśnikom na ręce.
Są wśród nas mieszkańcy regionu, przyrodnicy, działacze ekologiczni i zwykli pasjonaci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

28258 PLN z 9500 PLN

282 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

297%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Strażnicy Puszczy dziękują za Wasze wsparcie! Rośniemy w siłę!

Dodano 17.06.2016, godz. 20:25

Aż nas zatkało z wrażenia! :) Z akcją na Polak Potrafi ruszyliśmy ledwie 4 dni temu, a dzięki Wam udało nam się zebrać już 96% środków z pierwszego progu! Wpiera nas już 130 osób. Jesteście niesamowici!

Zebrane środki już teraz pozwolą nam na zakup sprzętu terenowego, wyposażenie warsztatu rowerowego i zwrot części kosztów dojazdu Strażników. Już wiemy, że dzięki Wam będziemy mogli działać w Puszczy dalej, przez kilka następnych miesięcy. I to jest najważniejsze. To jednak jeszcze nie koniec akcji. Zostały 3 tygodnie do końca i ambitny cel do zrealizowania – uzbieranie środków na zakup przyczepy na rowery, a może nawet używanego samochodu, co pozwoli nam dużo sprawniej monitorować teren całej Puszczy Białowieskiej i szybko reagować na niepokojące sygnały. Dlatego pamiętajcie o nas rozsyłając info o akcji na Polak Potrafi wśród Waszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Wierzymy, że się uda :)

Teraz, kiedy Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko polskiemu rządowi za plan wycinek, szczególnie ważne jest, aby konsekwentnie sprawdzać, czy w Puszczy nie dochodzi do cięć, wbrew europejskiemu prawu środowiskowemu.
(opinia koalicji NGO w tej sprawie do pobrania tutaj: http://www.dzikapolska.org.pl/#!blank/xzy9n)

Wspierajcie nas dalej polecając znajomym www.polakpotrafi.pl/projekt/straznicy-puszczy

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 12:12