Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

Białowieża, Polska

Strażnicy Puszczy Białowieskiej to społeczna, oddolna inicjatywa, w której uczestniczyć mogą wszyscy, którym na sercu leży los Puszczy Białowieskiej.
Odpowiadamy na próbę nieodpowiedzialnego potraktowania przyrodniczego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO- pozostałości reliktowej Prapuszczy, która kiedyś porastała Europę od Atlantyku po Ural.
Naszym celem jest wsparcie działań instytucji i środowisk naukowych, organizacji ekologicznych i inicjatyw społecznych, zmierzających do powstrzymania planowanych wycinek w Puszczy Białowieskiej.
Jesteśmy świadomi/me, że zorganizowanie realnej kontroli społecznej działań Lasów Państwowych w terenie możliwe jest tylko przez oddolną mobilizację społeczną. Dlatego postanowiliśmy działać tu i teraz, w terenie oraz patrzeć leśnikom na ręce.
Są wśród nas mieszkańcy regionu, przyrodnicy, działacze ekologiczni i zwykli pasjonaci.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

28258 PLN z 9500 PLN

282 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

297%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Strażnicy Puszczy Białowieskiej

W jaki sposób wyglądają patrole czyli co Strażnicy robią dla Puszczy?

Dodano 14.06.2016, godz. 12:55

Codziennie namierzamy wycinki drzew w strefach chronionych UNESCO i w cennych starodrzewiach. Sprawdzamy składnice ściętych drzew i dokumentujemy przypadki niszczenia siedlisk rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt. Informujemy o aktualnej sytuacji w Puszczy Białowieskiej i ujawniamy przypadki nadużyć. RAPORT z naszych dotychczasowych działań we współpracy z wolontariuszami Greenpeace Polska do pobrania TU: http://media.wix.com/ugd/d513e8_e49c5be6fff445748fc72cd1fc4e444b.pdf Zaglądajcie do raportów Strażników Puszczy na stronie Fundacji Dzika Polska: http://www.dzikapolska.org.pl/#!straznicy-puszczy/g6eg8 oraz na kochampuszcze.pl/patrole !

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 12:12