Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

SzFG

SzFG

Zakopane

Festiwal Spotkania z Filmem Górskim narodził się w roku 2005. Fundamentem imprezy jest międzynarodowy konkurs filmowy. Inne wydarzenia towarzyszące konkursowi filmowemu to:
zawody wspinaczkowe – adidas Zako Boulder Power - edycja Pucharu Polski, Akademia Górska – projekt promujący bezpieczeństwo w górach, spotkania z wybitnymi himalaistami i wspinaczami, retro wycieczka górska (z kapelą góralską i aktorami), oraz ambitny projekt Blok Prawa Człowieka w Górach, w którym poruszane są problemy ludzi żyjących na różnych kontynentach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


17 Wspierający

7% Postęp

361 PLN z 5000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 03.09.2013

Spotkania z Filmem Górskim

O projekcie

SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM  (4-8 września) W ZAKOPANEM!!!  Gość specjalny – SIMONE MORO!!!

Projekt Spotkania z Filmem Górskim organizowany jest przez grupę pasjonatów gór, sportów outdoorowych i filmu! Mamy mnóstwo pomysłów i energii, żeby je realizować. Twoje wsparcie pomoże nam wdrożyć nasze pomysły i sprawić, żeby przyjechało do nas mnóstwo ludzi, którzy wraz z nami przeżyja super przygodę i super Spotkania z Filmem Górskim!

SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM TO:

MIĘDZYNARODOWA IMPREZA GÓRSKA! Nasz festiwal, JEDYNY FESTIWAL W POLSCE należy do prestiżowego stowarzyszenia INTERNATIONAL ALLIANCE FOR MOUNTAIN FILM – mountainfilmalliance.org 

Huber

NAJLEPSZE KINO GÓRSKIE W POLSCE! Nominacja do nagrody PISF 2011 w kategorii krajowe wydarzenie filmowe

Puchar Polski we wspinaczce - ADIDAS ZAKO BOULDER POWER 2013

aZBP

AKADEMIA GÓRSKA - WARSZTATY W TATRACH Z MIĘDZYNARODOWYMI PRZEWODNIKAMI GÓRSKIMI  IVBV 

 Kinga

Wybitni Himalaiści z zagranicy i z kraju: SIMONE MORO, KRZYSZTOF WIELICKI, PIOTR PUSTELNIK, KINGA BARANOWSKA!

Simone

Gość specjalny – SIMONE MORO to włoski wspinacz, alpinista, himalaista, przewodnik górski, pilot helikopterów i oficer wojska włoskiego. W 2005 roku dokonał pierwszych zimowych wejść na Sziszapangmę wspólnie ze śp. Piotrem Morawskim, w 2009 roku na Makalu  z Denisem Urubko i na Gaszerbrum II w 2011 roku z Denisem oraz Corym Richardsem. Simone określił zimowe wspinaczki jako najczystszy sposób eksploracji gór i przeżycia przygody. 

Podczas spotkania w Zakopanem Simone Moro opowie o zimowym wspinaniu i zaprezentuje najnowszy film „Exposed to dreams” (2013), w którym przybliża nam Himalaje i dzieli się swoimi refleksjami na temat himalaizmu. 

Zako Boulder 2012

Po raz pierwszy w ramach Spotkań z Filmem Górskim zorganizowana zostanie AKADEMIA GÓRSKA. Będzie to wydarzenie promujące bezpieczeństwo w górach i świadomą turystykę górską. Podczas pierwszej edycji Akademii będzie można poznać m.in. podstawy asekuracji i techniki wspinania na własnej asekuracji oraz nauczyć się ABC poruszania po via ferratach, a wszystko pod okiem przewodników IVBV. W planie także liczne warsztaty, w tym z nawigacji i zagrożeń w terenie górskim, oraz wycieczki przyrodnicze w towarzystwie przedstawicieli Tatrzańskiego Parku Narodowego. W ramach Akademii przeprowadzone zostaną także zajęcia teoretyczne dotyczące lawinoznawstwa, poruszania się po lodowcach, ratownictwa w górach i rejonów freeridowych.

Akademia Górska

SPOTKANIA:

WŁASNA DROGA. OPOWIEŚĆ O ARTURZE HAJZERZE

Artur Hajzer należący do czołówki polskiego himalaizmu, odszedł w lipcu. Zginął pod Gaszerbrumem, choć wydawał się niezniszczalny. 

Artura wspominać będą jego przyjaciele i górscy partnerzy, w tym najlepsi polscy  himalaiści. W spotkaniu wezmą udział JANUSZ MAJER, KRZYSZTOF WIELICKI, PIOTR PUSTELNIK, JERZY NATKAŃSKI I DARIUSZ ZAŁUSKI. Spotkanie prowadzić będzie Bartek Dobroch. 

Artur

WIECZÓR POŚWIĘCONY MAĆKOWI BERBECE

Maciej Berbeka – zakopiańczyk, himalaista, ratownik TOPR, przewodnik IVBV.  5 marca 2013 zdobył Broad Peak. Zginął podczas zejścia. Pod szczytem został także Tomasz Kowalski. Jak mówi Maciej Krupa, który wraz z Kubą Szpilką poprowadzi spotkanie, będzie to rozmowa o trzech wymiarach Jego życia - jako przewodnika, taternika, himalaisty, jako artysty oraz o wymiarze życia codziennego. Uczestnikami spotkania będą: Andrzej Dziuk - Dyrektor Teatru Witkacego, Lech Korniszewski - lekarz, himalaista; Maciej Pawlikowski - ratownik TOPR, himalaista; Arkadiusz Waloch - artysta malarz; Maciej Wojak -  producent filmowy. Dla Maćka zagraja Trebunie Tutki!

Maciej

Spotkanie poprzedzi otwarcie wystawy fotografii „Pierwsze zimowe zdobycie Broad Peak”.  Jest to zbiór zdjęć uczestników wyprawy na Broad Peak: Maćka Berbeki, Adama Bieleckiego, Karima Hayyata, Tomka Kowalskiego i Krzysztofa Wielickiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 4 września, o godz. 18.00 na Krupówkach, obok Oczka Wodnego. Będzie ją można oglądać do 1 października 2013 r. 

14 x 8 000 CZYLI KORONA HIMALAJÓW JURKA KUKUCZKI

"Poprzez prelekcję pragnę zaprezentować i przypomnieć osiągnięcia JERZEGO KUKUCZKI. Himalaisty, który rozsławił imię Polski swoimi osiągnięciami i był znany na całym świecie. Z jego archiwalnymi zdjęciami pragnę przenieść się na 14 najwyższych szczytów światam, aż po ostatnią jego ścianę, południową Lhotse” – zaprasza Celina Kukuczka.

Kukuczka

W PROGRAMIE SPOTKAŃ MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMU GÓRSKIEGO, BLOK PRAWA CZŁOWIEKA W GÓRACH (organizowany we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, tym razem poświęcony problemowi handlu ludźmi), WYCIECZKA W STYLU RETRO z góralską muzyką i przewodnikami, a także Puchar Polski we wspinaczce - adidas Zako Boulder Power 2013. 

Bazą Spotkań będzie jak zwykle Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12. 

Spotkania z Filmem Górskim są strategiczną imprezą Miasta Zakopane

Szczegóły:

www.spotkania.zakopane.pl

Trochę historii..

W myśl słów Michała Jagiełły „Góry- przestrzenią kultury” w 2005 roku, powstała inicjatywa powołania instytucji, która będzie organizować w stolicy polskich gór- Zakopanem- imprezę górską. Ideą jej powstania było pokazanie gór w  wielowymiarowym aspekcie, w oparciu o międzynarodowy konkurs filmowy, prelekcje i pokazy slajdów filmowców, reżyserów oraz himalaistów, zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power (stanowiące edycję Pucharu Polski przy Polskim Związku Alpinizmu), Wycieczkę w  Stylu Retro (wycieczka z kapelą góralską, aktorami Teatru Witkacego w Tatry, w atmosferze epoki Młodej Polski), ambitny projekt Blok Prawa Człowieka w Górach, w którym poruszane są problemy ludzi żyjących na różnych kontynentach. Fundamentem imprezy jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Górskich.  

W ramach Konursu, od początku trwania imprezy, pokazywane są starannie selekcjonowane filmy, które ukazują „życie w górach” zarówno w wydaniu sportowym, wyczynowym, jak i artystycznym, ale i tym najprostszym, codziennym. W związku z szerokim spektrum pokazywanych filmów, powstały różne kategorie nagród: Nagroda Burmistrza Miasta Zakopanego - w kategorii filmu ukazującego problemy ludzi żyjących w górach, Nagroda Naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - w kategorii filmu kręconego w najbardziej ekstremalnych warunkach, Nagroda Publiczności, Nagroda Jury Młodzieżowego, którego trzon stanowią młodzi zakopiańczycy ze szkół średnich oraz ta najważniejsza: Grand  Prix, którą przyznaję Międzynarodowe Jury. 

Każdego roku skład międzynarodowego Jury jest inny, różnorodny. Nieparzystą grupę jurorów stanowią: filmowcy, artyści, wspinacze, himalaiści. Dzięki temu, ich werdykt jest możliwie najbardziej obiektywną oceną danego dzieła filmowego. Do tej pory jurorami Konkursu Filmów Górskich byli m.in.: 

Pavol Barabasz (Słowacja), Peter Atanasov (Bułgaria), Mathias Fanck (Niemcy), Allesandro Anderloni (Włochy), Dariusz Załuski(Polska), Bernadette McDonald (Kanada) czy Krzysztof Kokoryn (Polska). Każdego roku oprócz nagród finansowych przyznawane są piękne rzeźby autorstwa znanego rzeźbiarza Marcina Rząsy. Plakaty oraz tzw. dżingle muzyczne tworzą i animują: Krzysztof Kokoryn (malarz, współtwórca strony wizualno-plastycznej festiwalu Era Nowe Horyzonty, zdobywca Yachów podczas Festiwalu Videoart „Yachfilm” w Gdyni) oraz Wojciech Kliczka (nominowany wraz z Krzysztofem Kokorynem do Nagrody Fryderyka m.in. za projekt graficzny płyty „Tischner” w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki. 

Alain RObert

Co roku Spotkania z Filmem Górskim mają zaszczyt gościć nie tylko ludzi związanych z górami, ale także ludzi sztuki i kultury. Specjalnymi gośćmi byli do tej pory m.in.: Krzysztof Zanussi, Krzysztof Lang, Michał Lorenc, Marcin Koszałka, Itallo Zandonella Callagher, KRZYSZTOF WIELICKI, PIOTR MORAWSKI, PIOTR PUSTLNIK, ARTUR HAJZER, Mauro „Bubu” Bole, Sjur Paulsen, ADAM BIELECKI, Herve i Marco Barmasse, Antoine le Menestrel, INES PAPERT – ikona światowego kobiecego wspinania, THOMAS HUBER – jeden z najbardziej znanych wspinaczy na świecie, ALAIN ROBERT - znany na całym świecie jako człowiek o pająk, JOE SIMPSON - równie słynny autor bestsellera górskiego  – „Dotknięcie Pustki”, na podstawie którego nakręcono film „Czekając na Joe”.

Joe

W 2009 roku Spotkania z Filmem Górskim znalazły się jako jedyny polski festiwal w prestiżowej unii festiwali filmów górskich: International Alliance for Mountain Film. Oprócz nas w Unii znajdują się festiwale z: Autrance (Francja), Banff (Canada), Graz (Austria), Kathmandu (Nepal), Kendal (Anglia), Lugano (Szwajcaria), Moskwa (Rosja), Poprad (Słowacja), Taos (Nowy Meksyk), Tegernsee (Niemcy), Teplice nad Metuji (Czechy), Torello (Hiszpania), Turyn (Włochy), Trento (Włochy), Ushuaia (Argentyna). 

Media o Twoim projekcie:

9. Spotkania z Filmem Górskim – najlepsze kino górskie w Polsce!

www.portalgorski.pl | 2013-08-21

Podczas tegorocznej edycji festiwalu kina górskiego 29 filmów z 14 krajów będzie rywalizowało o Grand Prix 9. Spotkań z Filmem Górskim. Gwiazdą festiwalu będzie wybitny włoski himalaista - Simone Moro, a tegoroczne Spotkania zostaną zadedykowane pamięci Maćka Berbeki, który w marcu tego roku zginął na stokach Broad Peak.

17

Wspierających

361 zł

Z całkowitej kwoty 5000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 03.09.2013 otrzyma co najmniej 5000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

nagroda: wdzięczność wszystkich organizatorów wydarzenia! - 6 osób

1 Wspierający
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz oficjalne podziękowanie imienne grupowe na facebooku (ponad 3500 użytkowników)

2 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz bilet na blok filmowy 9. SzFG i oficjalne grupowe podziękowanie na facebooku (3500 użytkowników)

1 Wspierający
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz naklejkę 9.SzFG na auto lub laptopa

4 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz plakat wielkości B1 9.SzFG („Broad Peak” autor Krzysztof Kokoryn)

2 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz karnet na festiwal 9. SzFG oraz naklejkę 9.SzFG na auto lub laptopa

3 Wspierających
 

Wpłać 75 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz plakat wielkości B1 9.SzFG („Broad Peak” autor Krzysztof Kokoryn) + karnet na festiwal 9. SzFG + naklejkę na samochód lub laptopa

1 Wspierający
 

Wpłać 85 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz plakat wielkości B1 9.SzFG („Broad Peak” autor Krzysztof Kokoryn) + karnet na festiwal 9. SzFG + naklejkę na samochód lub laptopa + archiwalny numer kwartalnika Tatry

0 Wspierających
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

nagroda: weźmiesz udział w warsztatach slackline i otrzymasz od nas karnet na 9. SzFG + archiwalny egzemplarz kwartalnika TATRY

0 Wspierających
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz plakat wielkości B1 9. SzFG („Broad Peak” autor Krzysztof Kokoryn) z autografem polskich himalaistów (Krzysztof Wielicki lub Piotr Pustelnik lub Kinga Baranowska), karnet na festiwal 9. SzFG i archiwalny egzemplarz kwartalnika TATRY

0 Wspierających
 

Wpłać 300 zł lub więcej!

nagroda: weźmiesz udział w wycieczce przyrodniczej po nieuczęszczanych szlakach tatrzańskich w towarzystwie wyśmienitego przewodnika Piotra Mazika (piotrmazik.com). Poznasz tajniki tatrzańskiej przyrody! Dodatkowo otrzymasz od nas karnet na 9. SzFG oraz archiwalny egzemplarz kwartalnika TATRY

0 Wspierających
 

Wpłać 300 zł lub więcej!

nagroda: 11. otrzymasz od nas plakat wielkości B1 9. SzFG („Broad Peak” autor Krzysztof Kokoryn) z autografem Simone Moro i karnet na festiwal 9. SzFG

0 Wspierających
 

Wpłać 400 zł lub więcej!

nagroda: weź udział w wycieczce na NAJWYŻSZY SZCZYT TATR - GERLACH z przewodnikiem IVBV! Dodatkowo otrzymasz od nas karnet na 9. SzFG i archiwalny egzemplarz kwartalnika TATRY

0 Wspierających
 

Wpłać 500 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz od nas karnet na 9 SzFG i książkę "Freedom Climbers" autorstwa Bernadette McDonald z jej autografem

0 Wspierających
 

Wpłać 500 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz karnet na 9.SzFG i katalog 9. SzFG z autografami polskich himalaistów (Krzysztof Wielicki , Piotr Pustelnik, Kinga Baranowska) oraz Simone Moro

0 Wspierających
 

Wpłać 800 zł lub więcej!

nagroda: zabierzemy Cie na wycieczkę na NAJWYŻSZY SZCZYT TATRZAŃSKI - GERLACH Z MIĘDZYNARODOWYM PRZEWODNIKIEM GÓRSKIM IVBV! Dodatkowo otrzymasz od nas karnet na 9. SzFG i archiwalny egzemplarz kwartalnika TATRY oraz książkę "Freedom Climbers" autorstwa Bernadette McDonald z jej autografem

0 Wspierających
 

Wpłać 1000 zł lub więcej!

nagroda: zrobimy Ci zdjęcie z himalaistami - gośćmi festiwalu: Simone Moro, Kingą Baranowską, Piotrem Pustelnikiem, Krzysztofem Wielickim, otrzymasz od nas również karnet na 9. SzFG


dla firm - zrobimy Ci reklamowy wpis na naszym koncie facebook

0 Wspierających
 

Wpłać 1500 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz karnet na 9.SzFG i katalog 9. SzFG z autografami polskich himalaistów (Krzysztof Wielicki , Piotr Pustelnik, Kinga Baranowska) oraz Simone Moro, zdjęcie z himalaistami - gośćmi festiwalu: Simone Moro, Kingą Baranowską, Piotrem Pustelnikiem, Krzysztofem Wielickim i koszulkę 9. Spotkań z Filmem Górskim

0 Wspierających
 

Wpłać 2000 zł lub więcej!

nagroda: dla firm - zrobimy Ci konkurs firmowy na naszym koncie facebook

0 Wspierających
 

Wpłać 3000 zł lub więcej!

nagroda: otrzymasz od nas pakiet vipowski: karnet na festiwal, koszulkę 9. SzFG, nocleg, wyżywienie, wstęp na warsztaty w ramach Akademii Górskiej

0 Wspierających
 

Wpłać 4500 zł lub więcej!

nagroda: dla firm: eksponuj banery i roll- up Firmy w Klubie Festiwalowym, oferujemy także firmowy wpis na facebooku, firmowe konkursy podczas wydarzenia i/lub na facebook

0 Wspierających
 

Wpłać 4500 zł lub więcej!

nagroda: czeka Cie niesamowita przygoda! Przejdziesz się na slacklinie rozwieszonym ok. 15 m nad ul. Krupówki!!! a ponadto zrobimy Ci zdjęcie i opublikujemy na naszym koncie facebook! Ponadto otrzymasz od nas PAKIET VIPOWSKI: karnet na festiwal 9. SzFG, koszulkę 9. SzFG, nocleg, wyżywienie, wstęp na warsztaty w ramach Akademii Górskiej

0 Wspierających

O autorze

SzFG

SzFG

Zakopane

Festiwal Spotkania z Filmem Górskim narodził się w roku 2005. Fundamentem imprezy jest międzynarodowy konkurs filmowy. Inne wydarzenia towarzyszące konkursowi filmowemu to:
zawody wspinaczkowe – adidas Zako Boulder Power - edycja Pucharu Polski, Akademia Górska – projekt promujący bezpieczeństwo w górach, spotkania z wybitnymi himalaistami i wspinaczami, retro wycieczka górska (z kapelą góralską i aktorami), oraz ambitny projekt Blok Prawa Człowieka w Górach, w którym poruszane są problemy ludzi żyjących na różnych kontynentach.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.